Reprezentacja mężczyzn 2018

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

TKKF Korea Płd ....
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Mecz nie pokazal kompletnie niczego, ale dobrze, ze rpzynajmniej szybko i bezbolesnie...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Jaki rywal był każdy widział, głębszych wniosków z tego meczu absolutnie nie można wyciągać. Gra Drzyzgi mi się bardzo podobała.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Jutro bedzie sensowny test reprezentacji i jej potencjalu. Z taka zagrywka jak u sliwki to my bedziemy latac dziury po atakach przeciwnika
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Pawel9221 »

Nagor pisze:Jutro bedzie sensowny test reprezentacji i jej potencjalu. Z taka zagrywka jak u sliwki to my bedziemy latac dziury po atakach przeciwnika
Jesli wyjdziemy ze Śliwką na Rosję , to nie widze nic dobrego , nie bedzie ani zagrywki , ani ryzkownych atakow , tylko kiwki oraz przebijanki na 2 strone. Dlaczego Szalpuk znowu wrocil do flota , mimo ze prawie caly sezon ligowy juz zagrywal z wyskoku ? Koncepcja Heynena ?
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: rocky »

Aranger pisze:Gra Drzyzgi mi się bardzo podobała.
To zdanie mnie zaintrygowało. Meczu niestety nie mogłem pooglądać więc muszę spytać - czy Fabian zamknął usta hejterom? :]
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

rocky pisze:
Aranger pisze:Gra Drzyzgi mi się bardzo podobała.
To zdanie mnie zaintrygowało. Meczu niestety nie mogłem pooglądać więc muszę spytać - czy Fabian zamknął usta hejterom? :]
Moim zdaniem zdecydowanie tak. Dystrybucja była super, graliśmy wszystko, przyzwoicie chodził środek, chociaż na razie tylko wersje przy sobie, bez odek. Szczególnie z Kochanowskim wyglądało to imponująco (wbijał Koreańczykom regularnie gwoździe w trzeci metr). Wiadomo, weryfikacja przyjdzie dziś przy rosyjskich środkowych. Co do Drzyzgi dalej najsłabsza była gra na lewe, ale wyglądała przyzwoicie, nawet jak zdarzały sie niedokładnosći, to poźniej były one poprawiane. Naturalnie najlepiej wypada firmowe zagranie Fabiana, czyli szybka piłka na prawe, zwykle kończyło się na pojedyńczym bloku w takiej sytuacji.
Warto jednak zaznaczyć, że Drzyzga miał zwykle piłkę przy siatce, a jak wiadomo najbardziej krytykowany jest za wystawy z pola.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Nie no, Korea jest za słaba, żeby na jej tle można było zamknąć usta hejterom. ;) Ale często gubił blok, grał szybko, sporo przez środek, moim zdaniem fajny rozkład ataku, niedokładności było bardzo niewiele. Zobaczymy jak będzie z poważnymi rywalami.
patos27
Posty: 18
Rejestracja: 17 paź 2015, o 09:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: patos27 »

No i obejrzałem mecz. Mimo iż nie był bezbłędny. Jestem zbudowany. Przyznam się szczerze, że pierwszy odsyłałem Kubiaka do domu i skreślałem z repry, ale Michał w takiej formie jest nie do zastąpienia. CHciałbym tylko aby osoba Kapitana szła w parze z formą sportową, a z tym w ostatnich latach było różnie. Co do nowego trenera. Podoba mi się że wreszcie realnie sprawdził innych graczy niż tych co byli zwykle namaszczeni przez poprzedników. Nie powielił błędów innych szkoleniowców. Można się przyczepić, że to są inni Rosjanie, nie w optymalnej formie, z jednym tylko Muserskim, ale zawsze jednak Rosjanie. Kolejna sprawa, to że wreszcie mamy szansę mieć naprawdę mocne skrzydła. Przecież Kaczmarek i Szultz to są na siatce zwierzęta. Szalpuk również mocno poprawił się w zasiegu i motoryce. Rosjanie mieli zawsze mocnych i wysokich zawodników, jednak Heynen wykazał się sprytem. Wie to czego zapomniał Antiga. Nie gramy specjalnie szybko. Ponieważ to nie styl i Łomacza i Drzyzgi. Ale za to mamy coraz silniejszych wysokich zawodników. Założe się, że pomimo iż Muserski sporo nam napsuł krwi to mając po drugiej stronie siatki Lemańskiego 217 cm, Nowakowskiego 205cm, Kaczmarka 205cm oraz Szalpuka 201cm, Bednorza 201cm - to nie czuł się wcale zbyt pewnie, podobnie jak rosyjski rozgrywający. Heynen czasy brał w dobrych momentach nie gubił się, robił zmiany i trafiał w nie. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to zagrywka. Więcej ryzyka i mocy.....i zadania nie zmienie...
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: mmb »

Taki Kaczmarek to świetna sprawa dla kadry, nawet jeśli nie na pierwszego, to wchodzi i zmienia styl urozmaicając ją o technikę, do tego ma regularną zagrywkę, niezły blok, super broni, a i przyjąć potrafi. Jeszcze trochę doświadczenia i spokojnie zastąpi Konara.

Teraz tylko pasowałby do niego typowy młotek jak Schulz albo Kurek, i duet na solidne granie ;)
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: PH3N-x »

Kaczmarek jest super, bardzo dobry technicznie, ale jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia, że brakuje mu mocy ataku. Obawiam się, że to może być przeszkodą w wejściu na najwyższy poziom niestety.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Ladnie, ladnie, podobala mi sie nasza gra a to nie byl tez pelen potencjal!
Awatar użytkownika
Szampon
Posty: 63
Rejestracja: 13 sty 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Stolica

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Szampon »

Tak słabo grających Rosjan to dawno nie widziałem, jedynie Dima Muserski trzymał solidny poziom.

- Blok punktowy, jak na ich możliwości i kunszt w tym elemncie to wstyd. Dziury w bloku, spóźniony kolega, zostawianie otwartej prostej to aż rzucało się w oczy nadto.
- Wyblok, na naszym tle nie istnieli.
- Przyjęcie, w zasadzie sami siebie odrzucali od siatki, mnogość problemów z przyjęciem baloników typu float była zadziwiająca.
- Zagrywka, wszyscy sobie doskonale zdajemy sprawę z tego, że Sborną w tym elemencie stać na o wiele więcej.
- Kobzar, z taką grą to on raczej nie przeskoczy dwójki Grankin/Butko.

Niemniej poczekajmy aż zacznie się granie o konkretną stawkę, na horyzoncie Mistrzostwa Świata w Bułgarii i we Włoszech.
Z całą pewnością tam już Rosjanie będą w najsilniejszym zestawieniu personalnym i zupełnie innej formie.
Cieszmy się, ale bez przesady...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

PH3N-x pisze:Kaczmarek jest super, bardzo dobry technicznie, ale jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia, że brakuje mu mocy ataku. Obawiam się, że to może być przeszkodą w wejściu na najwyższy poziom niestety.
Za czasów Antigi w reprezentacji 2015/2016 - Kurek miał mega moc w ataku i co z tego wynikło? Nic. Torres w Zaksie miał mega moc w ataku i co, i też nic. Kaczmarek suma sumarum może tej drużynie dać więcej, bo myśli w ataku oraz wykorzystuje potencjał techniczny i jest mocny psychicznie. Dzisiejsza ostatnia piłka rozegrana do Kurka, to prawdopodobnie byłaby czapa pod nogi, a Kaczmarek pięknie to wykręcił. Zagrywek też nie psuje jedna po drugiej, a serwuje solidnie. Ten siatkarz ma coś w sobie, jest pewny siebie, nie załamuje się, idzie do przodu, cały czas do przodu. Czy Grzegorz Szymański wszedł na najwyższy światowy poziom? Idąc "pewnym" tokiem rozumowania - nie. A przecież pamiętamy, co zrobił w ćwierćfinale MŚ w 2006 roku. Zwycięstwa są najważniejsze, bo to sport zespołowy. Nie trzeba grać w Zenitach tego świata, aby z kadrą święcić tryumfy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

aezakmi pisze:Za czasów Antigi w reprezentacji 2015/2016 - Kurek miał mega moc w ataku i co z tego wynikło?
Że był naszym najlepszym siatkarzem w tamtym okresie trzymającym nam grę w wielu meczach ?

Tak, wiem, zaraz przeczytam, że nic wtedy nie wygraliśmy, ale to naprawdę nie jego wina.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:
aezakmi pisze:Za czasów Antigi w reprezentacji 2015/2016 - Kurek miał mega moc w ataku i co z tego wynikło?
Że był naszym najlepszym siatkarzem w tamtym okresie trzymającym nam grę w wielu meczach ?
Nie był, zawsze wyprzedzał go Kubiak lub Mika.
@edit
Drużyna z Kurkiem na ataku nie była zbalansowana. Mógłby zdobyć nawet 50 pkt w meczu i tak wszystko, jak krew w piach. A kluczowe piłki wystawiane do Kurka to była pewna śmierć. Ilość błędów na zagrywce np. w Pucharze Świata, szkoda gadać. Ja wybieram drużynę, zamiast indywidualności.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

W przekroju całej LŚ 2015 Kurek był naszym najlepszym graczem, na PŚ Kubiak grał bardzo dobrze i być może był nieco lepszy od Bartka (choć to kwestia dyskusyjna), co nie zmienia faktu, że i on zagrał wtedy znakomity turniej. Na turnieju w Berlinie Kubiak był rewelacyjny, faktycznie poziom wyżej niż Kurek, później na eliminacjach w Japonii z tego co pamiętam Michał był nieco pod formą, Kurek grał bardzo dobrze, na IO Kubiak grał przeciętnie, Kurek poza trzecim setem z USA rewelacyjnie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Z Kaczmarkiem na ataku ja liczę na większą liczbę break pointów ze względu na mniejsze ilości błędów w ataku i na zagrywce, i kij z tym, co papier pokazuje. Oglądam mecz i widzę, jak wygląda sytuacja. Cierpliwa gra na wynik. Kurek i cierpliwość nie idą ze sobą w parze.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Ja oglądając mecze z Kurkiem na ataku za kadencji Antigi widziałem Kurka jako ofensywnego lidera zespołu, o bardzo mocnym uderzeniu, sporym zasięgu, dostającego dużo piłek i zdobywającego dużo punków. W tym okresie rywalizowaliśmy jak równy z równym z potęgami grającymi w najsilniejszych możliwych składach, stosunkowo często skutecznie.

Jeśli którykolwiek z tej grupy atakujących wytypowanych przez Heynena da nam w tym sezonie taką jakość, jak Bartosz za Antigi, to powinien być całkiem przyjemny sezon dla nas, jeśli dostanie odpowiednie wsparcie od kolegów z zespołu.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Ja oglądając mecze z Kurkiem na ataku za kadencji Antigi widziałem Kurka jako ofensywnego lidera zespołu, o bardzo mocnym uderzeniu, sporym zasięgu, dostającego dużo piłek i zdobywającego dużo punków, często na wysokiej piłce.
Różnie z tym bywało i np. Berlin, tiebreak z Niemcami - wszystkie najważniejsze piłki szły do Miki (i ten je kończył), nie do Kurka. Ja nie mogłem zaakceptować wielu przestrzelonych ataków Kurka, bo ten zwyczajnie nie nakrył piłki nadgarstkiem i tych błędów na zagrywce. Uciekały nam cenne punkty, brejki, które mogły decydować o medalach wielkich imprez. U Kaczmarka i Schulza jestem spokojny o pracę nadgarstkiem. Czasem nas podbiją, ale wtedy czeka blok, jak to było dzisiaj i obrona również, i kolejna okazja do skończenia. Akcje się zazębiają.
karmel
Posty: 209
Rejestracja: 2 maja 2014, o 20:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: karmel »

Aranger pisze:Ja oglądając mecze z Kurkiem na ataku za kadencji Antigi widziałem Kurka jako ofensywnego lidera zespołu, o bardzo mocnym uderzeniu, sporym zasięgu, dostającego dużo piłek i zdobywającego dużo punków. W tym okresie rywalizowaliśmy jak równy z równym z potęgami grającymi w najsilniejszych możliwych składach, stosunkowo często skutecznie.

Jeśli którykolwiek z tej grupy atakujących wytypowanych przez Heynena da nam w tym sezonie taką jakość, jak Bartosz za Antigi, to powinien być całkiem przyjemny sezon dla nas, jeśli dostanie odpowiednie wsparcie od kolegów z zespołu.
Zgadzam się w 100 % i nie wiem dlaczego umiejętności Kurka są zawsze tak umniejszane.
Obawiam się również, że Kaczmarek i Schulz nigdy nie wskoczą na poziom jaki Kurek prezentował na ataku w drużynie Antigi. Generalnie imo są to solidni atakujący. Szczególnie podoba mi się styl gry Kaczmarka, ale nie są to siatkarze do bycia liderem drużyny celującej w medal. Taką osobą był Kurek. Inna sprawa, że zapowiada się, że rolę lidera w ataku przejmie Leon.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Kurek na ataku z 2015 i 2016 to jest absolutny top światowy, nie wiem jakie mecze oglądał kolega aezakmi, że opowiada takie rzeczy. Widzę, że robi się podobną legendę jak niby zawalone IO 2012 przez Bartmana, który tak się składa, że również był naszym najlepszym zawodnikiem w Londynie.

Owszem, były pojedyncze mecze, jak z Niemcami w turnieju kwalifikacyjnym do IO, że ktoś inny był liderem. Ale czego mu oczekujemy, dobry atakujący ma być liderem we wszystkich meczach? :] Przecież to paranoja. Chociażby wczoraj liderem był Kubiak, a nie Kaczmarek.

Oczywiście życzę Kaczmarkowi i Schulzowi wejścia na poziom Kurka z 2015 i 2016, bo to by oznaczało, że mamy atakującego ze ścisłego topu światowego. Samego Kurka nie skreślam, chociaż czarno to widzę. Chyba sam nie wie, na jakiej pozycji chce grać. Wybory w karierze klubowej od sezonu w Resovii również dramatyczne. Niech się ogarnie, bo to już na prawdę ostatni dzwonek...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: bytrek »

Nie wiem kto jest managerem lub doradczą Kurka, ale ten człowiek się tak potwornie pogubił, a wręcz spieprzył karierę. Przecież jak zmienił pozycje na atak, tylko przez 2 pierwsze miesiące grał kiepsko, a potem jak wskoczył na wysoki poziom to taki się utrzymywał stale. Nagle powrócił na pozycje przyjmującego. Do tego zile wybierane kluby/ Dlatego mówię zmień chłopie managera bo koleś ci spieprzył karierę.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Kilka ostatnich meczów sezonu (w tym finał Pucharu CEV z Biełgorodem) zagrał na wysokim poziomie, w sparingu z Kanadą też nie wyglądał źle, więc jakaś nadzieja się tli. Swoje szanse w LN dostanie, zobaczymy, co pokaże.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: bytrek »

Dostanie szanse, tylko ze że on w tej kadrze jest jako przyjmujący czy atakujący?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Atakujący.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Lemanski w kadrze chyba tylko ma straszyc wzrostem bo pozytku z niego w ataku nie ma zadnego.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: placid »

Nie mamy silnego lewego na razie jakoś z tym gramy zobaczymy jak długo.
Januszek
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 21:06

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Januszek »

Mam nadzieję, że Kurek nie powącha parkietu przez ani jedna minute w tym sezonie kadrowym. Generalnie jego powołanie to żart. Połowa sezonu kontuzja, a druga mocno średnia. Za nazwisko i przeszłość nie dostaje się powołania. Jest Schulz, Konarski, Kaczmarek, poczekajmy jeszcze na mecze Muzaja.. Kurek absolutnie zbędny.
Fueeego
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2018, o 21:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Fueeego »

Moim zdaniem Kurek w tym momencie może i jest słabszy od pozostałej trójki atakujących ale to on ma największy potencjał i jeżeli chcemy wygrywać to tylko on jest w stanie to zagwarantować. Pozostali atakujący są solidni ale nigdy nie wejdą na poziom który Kurek może osiągnąć. Dajmy mu czas, miał ciężki sezon i niedawno zmienił pozycję. Ja w niego wierzę. Do pary z Kaczmarkiem który naprawdę imponuje i nasza kadra może sprawić nam sporo radości. To tylko moja opinia. Mam tylko nadzieję, że Heynen nie postawi na Konarskiego. Dawidowi jednak czegoś brak i z mocniejszymi rywalami wyszłoby to na jaw :(
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”