Reprezentacja mężczyzn 2018

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Jutro w studio Polsatu przed pierwszym półfinałem ogłoszenie 26 nazwisk na Ligę Narodów.

Jakieś typy ? Bez widełek na konkretnych pozycjach ciężko, ale się zabawię. Zobaczymy jutro ile nazwisk trafiłem. :P

R: Łomacz, Drzyzga, Komenda, Janusz
A: Schulz, Konarski, Kaczmarek, Kurek
Ś: Kochanowski, Nowakowski, Bieniek, Wrona, Wiśniewski i w sumie dalej nie mam zielonego pojęcia - Kosok ? Hain ? Sachareiwcz ? Powiedzmy, ze tych dwóch pierwszych.
P: Kubiak, Kwolek, Szalpuk, Fornal, Śliwka, Bednorz, Mika, Buszek
L: Zatorski, Wojtaszek, Popiwczak
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Jutro w studio Polsatu przed pierwszym półfinałem ogłoszenie 26 nazwisk na Ligę Narodów.
Niewykluczone, że tego czasu rostery wszystkich męskich zespołów uczestniczących w rozgrywkach Ligi Narodów zdążą pojawić się już na stronie FIVB. Składy wszystkich zespołów kobiecych FIVB uczestniczących w tych rozgrywkach musiała dodać właśnie dziś, bo wczoraj wieczorem zaglądałem i jeszcze ich tam nie było, a dziś bardzo proszę - wszystko podane elegancko. http://www.volleyball.world/en/women/teams

W każdym razie FIVB strona co chwilę się zawiesza i widać, że praca tam dziś wrze.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

A: Kaczmarek, Konarski, Schulz, Kurek, Muzaj
L: Zatorski, Popiwczak, Wojtaszek, Żurek/Buszek (jako przyjmujący ten drugi, oczywiście)
P: Kubiak, Mika, Bednorz, Szalpuk, Śliwka, Kwolek, Fornal
R: Drzyzga, Łomacz, Komenda, Janusz
Ś: Kochanowski, Nowakowski, Bieniek, Huber, Lemański, Hain

Tak typuję, zobaczymy, ile trafię.

Wrony nie będzie, co on sam powiedział w 7 strefie - nie dostał telefonu od Heynena.
Kasprzyk zdradził dzisiaj, że będzie 4 MŚJ - Kochanowski, Kwolek, Fornal i Huber.
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Dijkstra »

Można lubić bądź nie Andrzeja Wronę ale patrząc na ten sezon to brak powołania do szerokiego składu jest niesprawiedliwe,
gra równo, solidnie i zasługuje na miejsce.
Poprzedni sezon pokazał że sami młodzi na tej pozycji to kiepski pomysł, cieszy powrót Nowakowskiego, żałuję ,iż Kłos nie zdecydował się.
Martwi brak postępów w bloku u Bieńka i pogorszył się jeśli chodzi o serwis a wiązałem z nim spore nadzieje, nie robi postępów...
Lemański szczerze mówiąc jak mnie nie przekonywał tak dalej nie widzę w nim więcej poza wzrostem
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Olwap »

A: Kaczmarek, Schulz, Muzaj, Kurek, Konarski
R: Łomacz, Janusz, Komenda + pewnie będzie Drzyzga (choć jego bym nie chciał)
Ś:Bieniek, Kochanowski, Nowakowski, Huber, Hain
P: Kubiak, Bednorz, Szalpuk, Mika, Fornal, Kwolek, Śliwka, Buszek (choć uważam, że nie powinno go być)
L: Zatorski, Popiwczak, Żurek
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Olwap »

Generalnie się zgadzam ale uważam że Bieniek poczynił spory postęp w bloku co było widać chociażby w rozgrywkach LM.
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Dijkstra »

Również jestem zdania iż Drzyzgi czy Buszka nie powinien powołać VH, a przede wszystkim Kurka, reprezentacja to nie jest miejsce na odbudowę , tylko powinna być nagrodą za formę w sezonie a tej u Bartosza próżno szukać i to ciągłe skakanie po pozycjach... tylko mu robi szkodę
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Michał Kubiak nie zostanie w tym roku mistrzem ligi chińskiej. W ostatnim 6 meczu serii finałowej Pekin Kubiaka przegrał z Szanghajem 0:3, a statystyki pokazują, że słabo grający Kubiak (zdobył tylko 3 punkty http://cva.sports.sina.com.cn/report/show?id=1545&dpc=1) został zmieniony przez Perrina.

Obrazek

Chińsko-ligowy krótki epizod, oprócz samych pieniędzy rzecz jasna, jak widać na załączonym obrazku dał jednak Michałowi okazję i pretekst, aby swoim zwyczajem pod siatką pohandryczyć się z Conte. Nasz kapitan-kogucik :]
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, o 17:05 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Artem »

Dijkstra pisze:Również jestem zdania iż Drzyzgi czy Buszka nie powinien powołać VH, a przede wszystkim Kurka, reprezentacja to nie jest miejsce na odbudowę , tylko powinna być nagrodą za formę w sezonie a tej u Bartosza próżno szukać i to ciągłe skakanie po pozycjach... tylko mu robi szkodę
Zupełnie się nie zgadzam. Kurek to nie jest no-name w siatkówce żeby nie próbować doprowadzić go do formy. Każdy wie ile może dać będąc w gazie. To nie jest żaden przeciętniak tylko siatkarz klasy światowej a takich w naszej reprezentacji za dużo nie mamy. Heynen bardzo dobrze postąpił.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Kurek i Drzyzga podobno są bardzo zmotywowani, a poza tym te nieszczęsne limity...
Więc nie sądzę, żeby miało ich zabraknąć.
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Dijkstra »

To że Kurek kiedyś był w gazie nie znaczy że teraz będzie, poprzedni sezon to pokazał ewidentnie, dostał wielki kredyt zaufania a grał poniżej wszelkiej krytyki, obecny sezon klubowy jest w jego wykonaniu fatalny i niewiele wskazuje że na reprezentacji będzie lepiej
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Dijkstra pisze:To że Kurek kiedyś był w gazie nie znaczy że teraz będzie, poprzedni sezon to pokazał ewidentnie, dostał wielki kredyt zaufania a grał poniżej wszelkiej krytyki, obecny sezon klubowy jest w jego wykonaniu fatalny i niewiele wskazuje że na reprezentacji będzie lepiej
Ostatnie trzy-cztery spotkania, które rozegrał w Ziraacie w sezonie 2017-2018, w tym drugi całkiem niezły w wykonaniu Bartka mecz w finale CEV z Biełgorodem są na pewno jakimś światełkiem w tunelu - pod sam koniec sezonu, w kwietniu zarówno forma fizyczna jak i siatkarska Kurka była zdecydowanie zwyżkowa i w kilku z tych spotkań wyglądał zdecydowanie lepiej choćby od Konarskiego. Z tym, że trzeba brać poprawkę, że miał długą, kilkumiesięczną przerwę i po powrocie startował z bardzo niskiego poziomu, a poza tym duże problemy na przyjęciu - które miewał praktycznie w każdym spotkaniu Ziraatu jakie widziałem, psychologicznie mogły go dołować i mieć negatywny wpływ także na grę w ataku. Zmiana pozycji i przejście na atak w reprezentacji, a miejmy nadzieję że i także w klubie w następnym sezonie 2018-2019 powinny Bartkowi dać szansę odbudować się także mentalnie, bo na przyjęciu ten brak automatyzmów i co za tym idzie pewności siebie w jego grze wyraźnie było widać.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Artem »

Dijkstra pisze:To że Kurek kiedyś był w gazie nie znaczy że teraz będzie, poprzedni sezon to pokazał ewidentnie, dostał wielki kredyt zaufania a grał poniżej wszelkiej krytyki, obecny sezon klubowy jest w jego wykonaniu fatalny i niewiele wskazuje że na reprezentacji będzie lepiej
Dlatego Heynen go sprawdzi a nie od razu skreśli tak jakbyś tego chciała. Poza tym, Kurek został ściągany z ataku na przyjęcie co również miało wpływ na formę jaką prezentował. Zresztą kto w zeszłym sezonie nie grał poniżej oczekiwań? Jeden Kaczmarek, który wchodził jedynie na zmiany?
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Dijkstra »

Ja tylko mam nadzieję że VH nie popełni tego samego błędu co poprzednik czyli będzie na siłę przełamywał bez skutku Kurka kosztem całej drużyny, jeśli nie będzie prezentował wymaganego poziomu to zostanie skreślony, a nie ciągany za uszy.
Poza tym powinien się sam zastanowić na jakiej pozycji chce grać i trzymać się konsekwentnie tej decyzji
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

A ja mam nadzieje, ze bedzie to dotyczylo wszystkich graczy. Tzn nie bedzie przelamywanai na sile Drzyzgi, Konarskiego, Kubiaka, Buszka. Kurek mial przynajmniej forme rosnaca, po przerwie. Konar mial opadajaca.
Co do Wrony-szkoda. Wsrod 5 najlepszych srodkowych jednak byl. Statystycznie 3 z Polakow.

Z Huberem to chyba zarty. Niby wzglednie przyszlosciowy, ale takich nam nie brak. Co wiecej Adamczyk wydaje sie miec troche wieksze papiery. A do czlowki polskich srodkowych to Norbertowi troche brakuje.
O ile trzymanie za nazwisko jest bledem, tak i powolywac za sama mlodosc nie nalezy.
RAFAL94
Posty: 12
Rejestracja: 7 paź 2017, o 20:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: RAFAL94 »

A:Kurek,Schulz,Bołądź,Muzaj,Kaczmarek
R:Drzyzga,Janusz,Łomacz
P:Kubiak,Kwolek,Fornal,Bednorz,Szalpuk,Śliwka,Mika,Buszek
Ś:Bieniek,Kochanowski,Huber,Wiśniewski,Nowakowski,Lemański(tu nie wiem jak z jego zdrowiem, nie pamiętam do kiedy sie bedzie leczyl)wiec jesli nie on to Kosok
L:Zatorski,Wojtaszek,Żurek,Piechocki
Zobaczymy ile ja trafie.
Matius

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Matius »

No to też wrzucę moje typy:

Środkowi: Nowakowski, Kochanowski, Bieniek, Wrona - najlepsi w tym sezonie, z innych ciekawych jeszcze Wiśniewski, Huber, Jan Nowakowski, Sacharewicz
Libero: Zatorski, Popiwczak
Rozgrywający: Drzyzga, Łomacz - bardziej do nauki można jeszcze dodać Komenda, Kozub, Droszyński, Janusz, Kędzierski, może będzie jakaś kadra B?
Przyjmujący: Kwolek, Fornal, Szalpuk, Mika, Bednorz - jak dla mnie era Kubiaka i Buszka już minęła, dodatkowo można dodać do nauki Orczyk, Śliwka i bardzo głeboka rezerwa w postaci Szymura, Semeniuk, Łukasik
Atakujący: Schulz, Kaczmarek, Kurek, Konarski - dwóch pierwszych pewniaków, Kurek w formie nadzieji na "naprawienie jego", Konarski jako solidny i konkurencja. Dodatkowo do nauki całkiem niezłe armaty z potencjałem Muzaj, Bołądź.

Te podkreślone nazwiska to bardziej jako głeboka rezerwa lub kadra B o ile takowa powstanie.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Adik_wwy »

Rozegranie: Drzyzga Łomacz Woicki
Atak:Schulz Kaczmarek Kurek Muzaj Konarski
Przyjecie: Szalpuk Bednorz Mika Kubiak Śliwka Kwolek Fornal Buszek
Srodek: Nowakowski Bieniek Kochanowski Huber Wiśniewski
Libero:Zatorski Popiwczak
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Co sądzicie o kadrze? Mnie najbardziej zdziwił brak Buszka mimo wszystko, obecność Janka Nowakowskiego i Piechockiego. Zasadniczo co do pozostałych to wszyscy typowali prawie perfekcyjnie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: krzysiu »

Ale w 21 moze nie byc tychze zawodnikow
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1042
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanonier »

Jan Nowakowski to zaskoczenie. Brakuje mi Popiwczaka za wiadomo kogo. Cieszy mnie brak Buszka.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
polskikrul
Posty: 57
Rejestracja: 7 kwie 2017, o 18:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: polskikrul »

jak dla mnie mimo wszystko brakuje ponownie Jakuba Popiwczaka, myślę że powołanie do kadry dużo by mu dało.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

R: Łomacz, Drzyzga, Komenda, Janusz
A: Schulz, Konarski, Kaczmarek, Kurek, Muzaj
Ś: Kochanowski, Nowakowski, Bieniek, Nowakowski, Huber, Lemański
P: Kubiak, Kwolek, Szalpuk, Fornal, Śliwka, Bednorz, Mika
L: Zatorski, Wojtaszek, Piechocki, Żurek

Tak to wygląda. Kompletnie nie kumam olania Wrony na rzecz Nowakowskiego i Hubera. Poza tym spoko. A kto tam będzie trzecim i czwartym libero to bez najmniejszego znaczenia.

Kwolek, Bednorz, Lemański i Bieniek mają obskoczyć wszystkie cztery turnieje LN.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Przepraszam za post pod postem, ale ważne info. We wszystkich turniejach LN zagrają Lemański, Bednorz, Kurek i Bieniek. Ciekawy dobór, o ile Bartka łatwo zrozumieć to Lemański i Bieniek mnie dziwią. Grali w takim zestawieniu personalnym cały zeszły sezon,wyszło bardzo słabo. Plus: czyżby Belg chciał mocno postawić na Bednorza?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Kamil92 »

JanuszzPodkarpacia pisze:Ciekawy dobór, o ile Bartka łatwo zrozumieć to Lemański i Bieniek mnie dziwią.
Nie żebym się czepiał, ale w tej czwórce jest aż trzech Bartków ;)
Wolałbym powołanie dla Popiwczaka zamiast Żurka, nawet na papierze tak aby widział, że trener go dostrzega.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Artem »

Czy ktoś na 100% jest pewny jacy zawodnicy będą grać we wszystkich turniejach LN? Na tt podają inne info niż tu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Artem pisze:Czy ktoś na 100% jest pewny jacy zawodnicy będą grać we wszystkich turniejach LN? Na tt podają inne info niż tu.
Słuch osobiście mam raczej dobry, o ile w tym wypadku mnie nie zawiódł, to jest to ta czwórka, którą wyżej wymieniłem.
Matius

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Matius »

Spodziewaliśmy się tych nazwisk. Jedynie mnie dziwi brak Wrony i Popiwczaka.

Piechocki? Straszliwe kolesiostwo. Aż rzygać się chce.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Kompletnie nie kumam olania Wrony na rzecz Nowakowskiego i Hubera.
Ja jeszcze dodam Piotra Haina. Jego ataki (a la Pliński) i Wrony bardzo mi się podobały, bo często były z tzw. łokcia, tzn. z trudnych piłek, wystaw. Radzili sobie obaj panowie, doskonale.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Moze Huber jest troche pod publiczk? Bylo parcie na zloty rocznik. A moze za charakter? Bo co aktualnego stanu umiejetnosci to juz sie wypowiedzialam.

Tak wlasnie myslalam, ze Piechocki bedzie. Wiadomo bylo, ze Vital z nim rozmawial. I owszem, kolesiostwo. Szkoda braku Popiwczaka, ktory ma lepsza koncowke sezonu.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”