Reprezentacja mężczyzn 2018

fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: fwasilcz »

niepoinformowany pisze: Dodając jeszcze do tego, co napisał Murilo0, chciałbym powiedzieć, że ilość zagrywek nie musi być ściśle powiązana z jej trudnością. Wiele czynników ma wpływ na to, że tego BP uda się zdobyć, aby stosować jako jakiś wyznacznik trudności zagrywki jej ilość. Czasami ktoś zaserwuje 3x z rzędu (czyli były 2 BP jakby nie patrzeć), bo pomimo perfekcyjnego przyjęcia środkowy 2x został zablokowany w sytuacji 1 na 1 na środku. Dla mnie taka metoda jest dość zwodnicza.
Oczywistą oczywistością jest powiązanie BP z czynnikami innymi niż tylko zagrywka, jednak przykład, który podajesz w przypadku rozważania statystyk z całego sezonu zniknie. Tutaj bardziej trzeba brać czynniki systematyczne, występujące w większości meczów. Trzeba też pamiętać, że jest jakąś wartością to, że zawodnik widząc, że jego drużyna ma korzystne ustawienie względem przeciwnika potrafi dostarczyć zagrywkę utrudniającą zdobycie punktu (niekoniecznie bezpośrednio), lub nawet tylko ją dostarczyć na drugą stronę, jednocześnie nie psując. Dodatkowo asy też są BP, więc są w tej statystyce uwzględnione. Na pewno liczenie BP nie jest gorszą metodą oceny serwisu niż liczenie asów, obydwie są ułomne na swój sposób.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: TommyLeeJones »

Co prawda w międzyczasie skręcałem rower ale jeśli dobrze usłyszałem duet Mielewski&Drzyga podczas meczu Skry z ONICO, to Karol Kłos najprawdopodobniej zrobi sobie przerwę od kadry w tym roku. Drzyzga delikatnie zasugerował (więc może tylko mi się wydawało), że Karol ma podreperować zdrowie. I nie, nie chodziło tu o miniony sezon kadrowy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:Co prawda w międzyczasie skręcałem rower ale jeśli dobrze usłyszałem duet Mielewski&Drzyga podczas meczu Skry z ONICO, to Karol Kłos najprawdopodobniej zrobi sobie przerwę od kadry w tym roku. Drzyzga delikatnie zasugerował (więc może tylko mi się wydawało), że Karol ma podreperować zdrowie. I nie, nie chodziło tu o miniony sezon kadrowy.
Przepraszam. Ja też w między czasie muszę zacząć składać rower lub coś innego, a szczególnie w weekend. :D
Czytałem, że Kłos właśnie teraz zrozumiał, dlaczego Wlazły nie chciał grać w kadrze - zbyt duże przeciążenia, brak regeneracji po sezonie itp. itd. (skarpetki pominę). Karol poważnie śmieszkując mówił, że na kibel usiądzie normalnie, ale wstać musi - podpierając się, gra na środkach przeciwbólowych. Niech odpoczywa. Środkowych mamy, tu problemu nie ma. Ja lubię "kręciołków" na środku, jak swego czasu Pliński Daniel więc jestem za Wroną I Piotrem Hainem w kadrze. Oni atakują z łokcia, przedramienia, z najgorszych piłek, z tzw. śmieci potrafią ugrać coś, czego inni nie potrafią - magia jest w nich. Niestety, ale obaj mają bardzo słabą zagrywkę, jeszcze Hain ujdzie, bo nie robi błędów, ale Wrona w tym elemencie, to jest mizeria totalna. Tyle... ;)
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kibic_siatki »

aezakmi pisze: Środkowych mamy, tu problemu nie ma. Ja lubię "kręciołków" na środku, jak swego czasu Pliński Daniel więc jestem za Wroną I Piotrem Hainem w kadrze. Oni atakują z łokcia, przedramienia, z najgorszych piłek, z tzw. śmieci potrafią ugrać coś, czego inni nie potrafią - magia jest w nich. Niestety, ale obaj mają bardzo słabą zagrywkę, jeszcze Hain ujdzie, bo nie robi błędów, ale Wrona w tym elemencie, to jest mizeria totalna. Tyle... ;)
Ja chciałbym usłyszeć jakich to mamy środkowych na ten sezon reprezentacyjny i możemy lekką ręką odpuścić sobie Kłosa. Dla porównania z wczorajszego spotkania: Kłos 14 ataków, 10 skończonych, 2 bloki- 12 pkt, Wrona 6 ataków, 4 skończone, 2 bloki- 6 pkt, przy 4 setach gry. Wypadli z gry przez kontuzje: Lemański, Możdżonek, możliwe, że Kochanowski (?).
Praktycznie zostało 2 zawodników do gry: Nowakowski i Bieniek. Z nowych twarzy nie widać nikogo.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Huber, choc to piosenka przyszlosci. Ale do Tokio moze juz wystarczajaco urosnac.
Nie odpuscilismy w poprzednim roku, LS grali w wiekszosci doswiadczeni. Za rok beda eliminacej. Wiec niestety-lepiej dac odpoczac Klosowi teraz. Bo bedzie jak z Mika co zagral cala LS 2015 (bo brak bylo innej koncepcji i odwagi by grac 1 mlodym), zeby IO grac powloczac nogami. Niech sie Karol podleczy, Mozdozon i Leman tez. Jak z Kuba to sie dowiemy.
Jak dla mnie to maga grac Nowakowski, Bieniek, a nawet Hain i Pietraszko (BTW ale jakos nikt nie zauwazyl, ze to calkiem przyzwoity grajek sie zrobil) w tym roku. Wazniejszy bedzie przyszly.
Jesli Kubie dalej dolega bark to tez lepiej, zeby sie doleczyl.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Didek »

kibic_siatki pisze:
aezakmi pisze: Środkowych mamy, tu problemu nie ma. Ja lubię "kręciołków" na środku, jak swego czasu Pliński Daniel więc jestem za Wroną I Piotrem Hainem w kadrze. Oni atakują z łokcia, przedramienia, z najgorszych piłek, z tzw. śmieci potrafią ugrać coś, czego inni nie potrafią - magia jest w nich. Niestety, ale obaj mają bardzo słabą zagrywkę, jeszcze Hain ujdzie, bo nie robi błędów, ale Wrona w tym elemencie, to jest mizeria totalna. Tyle... ;)
Ja chciałbym usłyszeć jakich to mamy środkowych na ten sezon reprezentacyjny i możemy lekką ręką odpuścić sobie Kłosa. Dla porównania z wczorajszego spotkania: Kłos 14 ataków, 10 skończonych, 2 bloki- 12 pkt, Wrona 6 ataków, 4 skończone, 2 bloki- 6 pkt, przy 4 setach gry. Wypadli z gry przez kontuzje: Lemański, Możdżonek, możliwe, że Kochanowski (?).
Praktycznie zostało 2 zawodników do gry: Nowakowski i Bieniek. Z nowych twarzy nie widać nikogo.
Daj spokój. Kłos potrzebuje odpoczynku, niech go dostanie. Za rok wróci wypoczęty i chętny do gry. Niech w kadrze grają Ci co chcą.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Szampon093 »

kibic_siatki pisze:
aezakmi pisze: Środkowych mamy, tu problemu nie ma. Ja lubię "kręciołków" na środku, jak swego czasu Pliński Daniel więc jestem za Wroną I Piotrem Hainem w kadrze. Oni atakują z łokcia, przedramienia, z najgorszych piłek, z tzw. śmieci potrafią ugrać coś, czego inni nie potrafią - magia jest w nich. Niestety, ale obaj mają bardzo słabą zagrywkę, jeszcze Hain ujdzie, bo nie robi błędów, ale Wrona w tym elemencie, to jest mizeria totalna. Tyle... ;)
Ja chciałbym usłyszeć jakich to mamy środkowych na ten sezon reprezentacyjny i możemy lekką ręką odpuścić sobie Kłosa. Dla porównania z wczorajszego spotkania: Kłos 14 ataków, 10 skończonych, 2 bloki- 12 pkt, Wrona 6 ataków, 4 skończone, 2 bloki- 6 pkt, przy 4 setach gry. Wypadli z gry przez kontuzje: Lemański, Możdżonek, możliwe, że Kochanowski (?).
Praktycznie zostało 2 zawodników do gry: Nowakowski i Bieniek. Z nowych twarzy nie widać nikogo.
Czyli Nowakowski i Srodkowy ataku. Srednio to bedzie wygladac. Ja bym stawial na Kochana, a Wrona swoje robi i uwazam, ze jest mega ,,elastycznym" srodkowym.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Nowakowski jest znacznie lepszy od Wrony moim zdaniem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: madlark »

Vital Heynen
‏ @vitalheynen

@Mielewski @MartiLepa Dobra robota Jerzy i Marcin.Ja też widzę dużo tych nazwisk na moja lista.Mogę do Was zadzonić jak będę mieć problem ?
z tt :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

7Strefa - Wrony nie będzie w tym roku w reprze.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Marcy$ pisze:7Strefa - Wrony nie będzie w tym roku w reprze.
Dlaczego? Sam rezygnuje?
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

Heynen go nie widzi. Andrzej sam powiedział, że wie, że skład szerokiej kadry jest ustalony i jego w tym składzie nie będzie.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Mnie bardziej niz srodek martwi przyjecia i przede wszystkim sypa.
A szczegolnie wypowiedz Heynana o Drzyzdze. :(
Znowu zobaczymy dreptanie i dyszelek oraz obrazona mine w kierunku kolegow?

Wiadomo cos czy Janusz zalapal sie do szerokiej? Bo w tymze wywiadzie Vital wspomina tylko Komende i Kozuba.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

A co powiedział o Drzyzdze?
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Cos w stylu, ze na tej pozycji powinni grac doswiadczeni zawodnicy i Lomacz oraz Drzyzga sa w najlepszym wieku dla rozgrywajacego.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

A powiedział coś źle?
Wiem, że praktycznie nikt z kibiców nie chce Drzyzgi w kadrze, ale żaden z młodych nie nadaje się jeszcze do pierwszego składu, a Łomacz też nie gra jakiegoś super sezonu.
To tylko SZEROKA kadra, jak się nie sprawdzi, to przecież Heynen nie będzie nim grać na siłę. On raczej nie jest z takich, co uparcie trzymają się jednego składu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Mnie bardziej niz srodek martwi przyjecia i przede wszystkim sypa.
A szczegolnie wypowiedz Heynana o Drzyzdze. :(
Znowu zobaczymy dreptanie i dyszelek oraz obrazona mine w kierunku kolegow?

Wiadomo cos czy Janusz zalapal sie do szerokiej? Bo w tymze wywiadzie Vital wspomina tylko Komende i Kozuba.
Powiedzmy szczerze, że na sypie to Heynen właściwie nie ma żadnego wyboru. Musi postawiać na Drzyzgę i Łomacza, choćby z tego powodu, że w "6" podczas rozgrywek Ligi Narodów będzie musiał eksperymentować i mieszać składem, a zupełnie "zielony" rozgrywający plus spora grupa reprezentacyjnych debiutantów to gwarancja nie jednej klęski, ale samych klęsk męskiej kadry w tym sezonie. Janusz, Droszyński, Komenda, czy Kozub zostaną pewnie zaproszeni do Spały na konsultacje, Heynen ich sobie z bliska obejrzy, może któremuś zaproponuje nawet pracę w VfB Friedrichshafen, bo Simon Tischer kończy w tym sezonie kariery klub Haynena właśnie rozgląda się za nowym rozgrywającym, ale na większe zaufanie ze strony selekcjonera wspomniana czwórka liczyć pewnie w bieżącym sezonie nie może.

W przypadku przyjęcia też sytuacja jest w miarę jasna - Kubiak, Szalpuk, Bendorz, Śliwka, Kwolek - z tą piątką podczas rozgrywek LN Heynen musi postarać się stanąć na rzęsach i nie przenieść nam wstydu, a jeżeli szlachetne zdrowie Mateusza Miki pozwoli to jest pewnie jakaś szansa, że i on przed jesiennymi MŚ dołączy jeszcze do kadry.

Jeżeli chodzi o środek zagadką może być tylko nr 4, bo miejsce Bieńka, Nowakowskiego i Kochanowskiego na dziś jest niezagrożone. Ja strzelam, że Heynen jeszcze jedną szansę, po zupełnie nieudanej ubiegłorocznej przygodzie w kadrze Fefe będzie chciał dać Wiśniewskiemu i on zostanie czwórką na środku.

Najwięcej zagadek i niewiadomych mamy z pewnością ataku. Zapowiedzi Heynena, że chce jeszcze raz przestawiać Kurka muszą budzić zdumienie, bo powiedzieć, że Bartek znajduje się aktualnie w słabej formie to nic nie powiedzieć. Statystyki z wczorajszego meczu o 5 miejsce w lidze tureckiej mówią więcej niż słowa http://tvf-web.dataproject.com/MatchSta ... pe=LegList

Konarski w rundzie rewanżowej ligi tureckiej, od stycznia, również prezentuje znacznie gorszą formę niż jesienią - na początku rozgrywek tureckiej ekstraklasy, dziś wyraźnym liderem Ziraatu pozostaje nie on, tylko Antonow - czyli dopiero trzeci, czwarty przyjmujący włoskiej reprezentacji, więc nie przesądzałbym wcale z góry, że za kilka tygodni to właśnie Konar zostanie nominalnie pierwszym atakującym u Heynena. Ciekawe czy "El Polacco"zostanie doproszony do kadry - Zibi szczególnie w półfinałach i teraz finałach jako atakujący prezentuje się naprawdę całkiem fajnie, a w niektórych spotkaniach Zbyszek miał po 50-60 ataków w meczu i zdobywał więc niż 30 pkt.

Trwa zresztą właśnie teraz drugi mecz finałowy Personal Bolivar - UPCN. W pierwszym spotkaniu na boisku rywala drużyna z San Juan wygrała 3:2 i największa w tym zasługa właśnie Zibiego https://www.aclav.com/uploads/partidos/ ... 442802.pdf
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, o 16:21 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Komenda notuje slabszy sezon. Kozub gra drugie skrzypce przy Seifie ( glownie z powodu wzrostu i gry Seifa na siatce).
W tym sezonie Janusz prezentuje sie sporo lepiej, gral tez przeciwko zdecydowanie bardziej klasowym przeciwnikom.
Wiec nie wiem, czy Vital tak na odczepnym rzucil 2 nowe nazwiska, i czy naprawde przyjrzal sie grze wszystkich mlodych rozgrywajacych.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: szatow »

Jak dla mnie, to na rozegraniu, jeśli chodzi o młodych, warto postawić, a jeśli to tylko krokodyle jaja, to chociaż dać jakąkolwiek szansę Droszyńskiemu. Chyba najlepiej rokuje jeśli chodzi o te roczniki lekko ponad 20 lat- mimo mankamentów. Mam tylko nadzieję, że nie kieruje mną nadmierna chęć posiadania sypacza, który rozgrywa- tak jak kiedyś niektórzy zaczęli szaleńczo pożądać wysokiego, leworęcznego zbira na sypie..wyszło jak wyszło, no i Czewa teraz dostaje łomot w finałach..
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

A nie akurat od takiego/tego "zbira" dostaje łomot? ;)
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: szatow »

Dokładnie tak. Niestety jednak są to finały pierwszej ligi ;)
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kuki91 »

drukjul pisze:W pierwszym spotkaniu na boisku rywala drużyna z San Juan wygrała 3:2 i największa w tym zasługa właśnie Zibiego https://www.aclav.com/uploads/partidos/ ... 442802.pdf
Najwiekszy udzial punktowy, ale widac ze UPCN zaczelo wygrywac dopiero od 3 seta, gdy pojawil sie drugi najlepiej punktujacy w druzynie ;) tak tylko sie czepiam dla czepiania :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

kuki91 pisze: Najwiekszy udzial punktowy, ale widac ze UPCN zaczelo wygrywac dopiero od 3 seta, gdy pojawil sie drugi najlepiej punktujacy w druzynie ;) tak tylko sie czepiam dla czepiania :D
Bynajmniej - to na pewno słuszna obserwacja. Zarówno na lewym skrzydle, jak i na pipe UPCN na pewno brakuje nieco "siły ognia", poniekąd także dlatego, że Zibi do Argentyny jechał właśnie jako ofensywny przyjmujący. Dopiero cała afera argentyńskiego klubu z wydawało się zasiedziałym już tam dobrze Bułgrarem Nikołajem Uszikowem spowodowała, że Bartman musiał z konieczności przejść z lewego na prawe skrzydło, a związku z tym - to fakt - gra UPCN często jest może przesadnie monotonna i rozgrywający zbyt często wykorzystuje te dwa najpewniejsze warianty ofensywne: środek/prawe, prawe/środek. Dziś Zbyszek i koledzy mieli spore szansę objąć prowadzenie 2:1 w meczu, bo w III secie mieli cztery, lub pięć setboli, w tym także piłki w górze i żadnego jakoś nie wykorzystali. W efekcie przegrali tego seta i następnego także, w którym długo prowadzili na przewagi. Bolivar w ten sposób uciekł grabarzowi spod łopaty i wygrał 3:1. Szkoda straconej szansy, bo przy dwóch ewentualnych wygranych na boisku rywala, a mając przed sobą dwa spotkania we własnej hali UPCN miałby już praktycznie mistrzostwo w kieszeni, a tak wszystko praktycznie zaczyna się od nowa. Sam Zibi zdobył dziś 24 pkt, przy 44% skuteczności https://www.aclav.com/uploads/partidos/ ... 514803.pdf
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kondzio »

Sam jestem ciekaw kto w ogóle dostanie szansę pokazać się w kadrze

Szeroki skład, około 25-30 zawodników może wyglądać tak:
R: Łomacz, Janusz, Drzyzga, Komenda
A: Konarski, Kaczmarek, Muzaj, Schulz, Kurek (prawe/lewe ??? ), Bołądź ???
P: Kubiak, Bednorz, Kwolek, Szalpuk, Śliwka, Fornal, Włodarczyk, Mika ???
Ś: P. Nowakowski, Bieniek, Kochanowski, Wiśniewski, Hain, J. Nowakowski
L: Zatorski, Popiwczak, Masłowski, Piechocki ???

Dzieląc na pozycje:

Na rozegraniu Łomacz oczywisty, Fabię na pewno też się tu znajdzie,do tego dorzuciłbym kogoś kto powinien dostać szansę jak Janusz czy Komenda choć ostatni ma słabszy sezon.
Nie wiem czy Heynen chce dać szansę komuś bardziej doświadczonemu typu Żygadło (który gdyby chciał grać to koniecznie jako pierwszy) lub Woicki (zawsze solidny, ale jednak dziura w bloku mojego wzrostu :D )

Na młocie Konarski jest dość solidny, za to Kaczmarek w ostatnich latach wyrobił sobie niezłą markę w lidze. Moim zdaniem Schulz zasłużył żeby dostać powołanie, za to Muzaj jest niestety "jeźdźcem bez głowy", który po kontuzji nie gra tak dobrze. Chciałbym żeby do kadry wrócił kiedyś Grzesiek Bociek, ale to jeszcze nie ten moment, choć w statystykach +Ligi na prawym przed nim z Polaków są jedynie Schulz, Muzaj i Kaczmarek.
Może należałoby tu też uwzględnić Bartka Bołądzia, który współpracuje z Heynenem w Niemczech...

Na przyjęciu zostawiłbym Kubiaka, do tego w lidze najbardziej widoczni są Bednorz, i Szalpuk. Do zestawienia dodałbym również Włodarczyka i Śliwkę. Perspektywiczni są na pewno Kwolek i Fornal którzy muszą dostawać szansę na wejście do kadry. Zdrowy Mika na pewno znalazłby też miejsce w kadrze, za to zrezygnowałbym już z Buszka.

Co do Kurka to wszystko zależy od trenera - znamy jego potencjał, ale wiemy też w jakim dołku potrafi się znaleźć, no i pytanie czy Heynen widzi go na młocie, czy też na lewym... Z kolei nie wydaje mi się żeby Zibi Bartman wrócił, bo choć może być solidnym zwłaszcza na prawym, to może to wpłynąć na atmosferę.

Ze środkowych na pewno należy stawiać na Kochanowskiego, Nowakowskiego z Gdańska i Bieńka. Wiśniewski gra przyzwoicie i też widzę go w szeroki składzie. Do tego można dołączyć Haina (gdy jest zdrowy), no i próbowałbym wprowadzać też Nowakowskiego z Warszawy, a w przyszłości także Norberta Hubera.
Kłos w tym roku postanowił zrobić sobie przerwę, a Wrona raczej nie znajdzie miejsca, choć nie gra źle. Lemański gdyby był zdrowy mógłby znaleźć się w składzie, podobnie Możdżonek, ale obydwu raczej możemy skreślić, zwłaszcza jeśli chodzi o początek sezonu ze względu na ich kontuzje.

Na libero oczywiście numerem jeden jest Zatorski. Do niego możemy dołączyć młodszych Popiwczaka czy Masłowskiego.
Wojtaszek nigdy nie odnalazł się w kadrze, natomiast Juniora Piechockiego jakoś nie widzę w składzie, ale kto wie czy się w nim nie znajdzie.

Koniec końców kilku ostatnich zawodników z każdej pozycji poleci, ale zastanawiałem się nie tylko kto może znaleźć się w głównej grupie, ale także kto ma szansę dostać się do 25-osobowej grupy na pierwsze obozy treningowe.

Wesołych Świąt wszystkim!
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2018, o 22:24 przez kondzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Skrzypek »

kondzio pisze: L: Zatorski, Popiwczak, Masłowski, Piechocki ???

Na libero oczywiście numerem jeden jest Zatorski. Do niego możemy dołączyć młodszych Popiwczaka czy Masłowskiego.
Wojtaszek nigdy nie odnalazł się w kadrze, natomiast Juniora Piechockiego jakoś nie widzę w składzie, ale kto wie czy się w nim nie znajdzie.
Często krytykuję Piechockiego, moim zadaniem zasadnie. Natomiast dziwi mnie ??? właśnie przy Kacprze, a brak tego znaku przy dwóch pozostałych młodych libero, skoro ani Popiwczak, ani tym bardziej Masłowski nie są lepsi od Kacpra. ;)
Dobrze, że jest Zatorski, który przy dobrych wiatrach może dociągnąć do paryskich IO...
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kondzio »

Z tej trójki Piechocki po prostu najmniej mnie przekonuje. Przyjęcie wszystkich trzech według statystyk jest dość podobne, ALE Masłowski grał trochę mniej przez rotację stosowaną w Resovii. Szkoda że nie mamy odpowiednich statystyk dla obrony, przy czym widzę że na ostatnich MŚ U21 Masłowski nie był najlepiej broniącym... wyjdzie w praniu kogo jako zmiennika Zatorskiego widzi Heynen, a nuż będzie to Piechocki albo Wojtaszek ???
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

najlepszymi libero PLS są Koga Zatorski i Wojtaszek i jeśli Damian będzie zdrowy to jego brak byłby duzym zaskoczeniem
Najbardziej doświadczonym polskim rozgrywającym jest Łukasz Żygadło
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kondzio »

A czy te statystyki na stronie ligi biorą pod uwagę obrony? Wojtaszek oczywiście na poziomie ligowym jest jednym z najlepszych i może gdyby dostawał więcej szans w kadrze to tu także by odpalił jak niegdyś Gacek :)

Żygadło ma doświadczenie, ale i blisko 40 lat na karku, poza tym gdy nie gra on pierwszych skrzypiec to może skutecznie zepsuć atmosferę... z drugiej strony może się przydać żeby wesprzeć młodszych typu Janusz/Komenda/Kędzierski, ale z kolei nie zakładam żeby Heynen powołał aż 3 młodych kosztem Łomacza czy Fabię
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Zalezy ile bedzie miejsc. Obstawiam, ze na boisku w LS pogra gora 1 mlody rozgrywajacy.
Po prostu nie da rady rotowac na wszystkich pozycjach. Trzeba tez wypracowac jakies powtarzalne schematy.
Co innego jak daje sie odpoczac jednemu lub 2 doswiadczonym zawodnikom, w zgranej ekipie. Reszta gra swoje, z 2 nowych, wdrazajacych sie stopniowo. Starsi wracaja na zawody docelowe.
A tutaj, poza libero, to spodziewamy sie rotacji na wszystkich pozycjach. Kurek wraca na atak plus dochodzi jeden gracz (moze nowy), do tego jeden nowy przyjmujacy i co najmniej jeden nowy srodkowy. Zaden z mlodych nie spedzil na boisku wystarczajaco duzo czasu, by ich traktowac jako zawodnikow doswiadczonych. Serwowali (Kochanowski), pchali wozek lub grali piach w LS (Bednorz), Szalpuk wchodzil na krociutkie zmiany i razem ze Sliwka zagrali 2 mecze w LS i MHW. Kwolek jest kompletnie swiezy.
BTW- Zatorowi tez maly odpoczynek by sie przydal.

Jest szansa, ze na MS pogra 0 mlodych rozgrywajacych. Chyba, ze np Janusz super sie pokaze w LS.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

kondzio pisze:A czy te statystyki na stronie ligi biorą pod uwagę obrony? Wojtaszek oczywiście na poziomie ligowym jest jednym z najlepszych i może gdyby dostawał więcej szans w kadrze to tu także by odpalił jak niegdyś Gacek :)
jeżeli uważasz , że ustawiam libero według statystyk, to się grubo mylisz.
Statystyki w przypadku libero mówią jeszcze mniej,niż w przypadku atakujących, czy jakichkolwiek innych pozycji
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2018, o 13:30 przez ursula127, łącznie zmieniany 1 raz.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”