Reprezentacja mężczyzn 2018

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: pewniak »

Dopóki nie będzie wodzireja na rozegraniu, wszystkie inne pozycje będą jak tombak.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
rocky
Posty: 1184
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: rocky »

Jakby trener chciał doświadczenie na rozegraniu to powołałby Żygadłe
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Gerrard »

I na pewno dobrze by na tym wyszedł.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Może Vital nie wie, że w 2016 roku srebrny i brązowy medal igrzysk olimpijskich zdobyły drużyny, które były prowadzone przez 20 i 23 letniego rozgrywającego? A Bruno w 2010 miał 24 lata, jak z Brazylią zdobywał mistrzostwo świata. Nie tylko starzy na rozegraniu grać potrafią, ale Heynen ma swój świat. Mógł sobie ograć perełkę, orać nim do bólu, jak Antiga w 2014 Drzyzgą i Miką. Nie, to nie. Anastasi sobie przypisze wynalezienie nowego talentu rozegrania.

Dla mnie nie ma znaczenia czy Janusz pojechałby za Łomacza czy Drzyzgę, bo obaj grali słabo. Liczyłem na jego grę. A jak testować siatkarzy, to w pierwszej części LN. Skoro w dwóch sparingach i w sześciu pierwszych spotkaniach LN: Janusz nie dostał/dostanie możliwości gry, to potem szanse są niewielkie, bo już trzeba będzie zgrywać zespół na MŚ. A pozycja rozgrywającego, to pozycja newralgiczna.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

No ale to nie było tak, że 20 latek był podstawowym sypaczem Trento, 23 latek Lube, a żaden z nich nie był rezerwowym Skry Bełchatów ?

Ja to chętnie bym zobaczył tego Janusza na rozegraniu, ale bez przesady, Heynen nie odrzuca gwiazdy polskiej siatkówki na rzecz klasę gorszych siatkarzy. Rezultaty wszystkich jego wyborów ocenimy po MŚ.

W odniesieniu do czołowych reprezentacji świata bogactwa na ataku oczywiście nie mamy, ale jak się weźmie pod uwagę, że te czołowe kadry to (przynajmniej do momentu w którym Leon zacznie u nas grać) nie nasza półka, to mamy 2-3 siatkarzy na tej pozycji zdolnych poprowadzić nas do relatywnie dobrego wyniku, czyli przy naszym obecnym stanie posiadania - powiedzmy TOP8 na MŚ.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:No ale to nie było tak, że 20 latek był podstawowym sypaczem Trento, 23 latek Lube, a żaden z nich nie był rezerwowym Skry Bełchatów ?
Janusz był rozgrywającym, który wprowadził Skrę do fazy playoff ligi mistrzów. Skra grała lepiej z nim, niż z Łomaczem. A, jak mi tu mówiono - są dwie szkoły: falenicka i otwocka. :D Wyciągam wnioski. Trzeba ograć młodego, dać mu szansę - tyle. Są ku temu podstawy, aby przy obecnej mizerii na rozegraniu: wniósł coś więcej do kadry. Ciężko skruszyć beton, a przydałoby się.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Potencjał Janusza jest taki, że przy zdrowym Łomaczu nie powąchałby parkietu poza podwójnymi zmianami. Zresztą idealnie odzwierciedlają to finały, w których Skra wróciła do Łomacza, który więcej się leczył niż grał.
Może AA coś z niego wyciśnie, ale dla mnie to ten zawodnik nie rokuje na przyszłość. Lepiej było wrócić do Żygadły, który bardzo fajnie prowadził pierwszą 6 Iranu.
A na przyszłość i tak jesteśmy tam gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę, no chyba że może coś będzie z Kędzierskiego po ograniu w Serie A
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: hubert »

weary_skier pisze:Wszystko rozhcodzi się o kontekst. Mamy znacznie więcej atakujących zdolnych do rywalizacji o meijsca 5-8 w Europie niż np. rozgrywajacych.
Zgadzam się. To jest realna ocena potencjału. Oczywiście lepiej mieć kilku graczy na poziomie 5-8 niż jednego.

Trzeba także spuścić powietrze z balonika pt. "świetlana przyszłość MŚ U-21". U-21 i seniorzy to dwa różne światy. Z tamtego zespołu mamy póki co najbliżej szóstki Kochanowskiego (o ile nie w szóstce) i Kwolka co nie umie przyjmować. I to by było na tyle.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Kamil92 »

hubert pisze:Kwolka co nie umie przyjmować.
Baaaaaaardzo odważne stwierdzenie.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Castard8 »

Kamil92 pisze:
hubert pisze:Kwolka co nie umie przyjmować.
Baaaaaaardzo odważne stwierdzenie.
A umie?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Przecież nawet ślepy widzi, że właśnie w przyjęciu ma największe braki.

Ale tak to jest z tymi mistrzostwami świata czy europy juniorów. Co z tego, że wszystko wygrywaliśmy, skoro na razie tylko Kochanowski i być może Kwolek załapią się do "14" na MŚ?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: weary_skier »

Dwójka świezych seniorów z jednego rozncia w wąskiej kadrze to bdb wynik.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

No na przyjęciu Kwolek ma największe braki, ale to nie oznacza, że nie potrafi przyjmować.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Kamil92 »

Aranger pisze:No na przyjęciu Kwolek ma największe braki, ale to nie oznacza, że nie potrafi przyjmować.
O to, to, to. Powiem więcej, z powołanej szóstki przyjmujących (Kubiak, Mika, Szalpuk, Śliwka, Bednorz, Kwolek), to oczywiście Kubiak przyjmuje lepiej od Kwolka, ale czy ktoś jeszcze? Może Mika w dobrej formie.
niepoinformowany pisze:Przecież nawet ślepy widzi, że właśnie w przyjęciu ma największe braki.
A ktoś mówi, że jest inaczej? Jeśli tak to pokaż gdzie.
niepoinformowany pisze:Ale tak to jest z tymi mistrzostwami świata czy europy juniorów. Co z tego, że wszystko wygrywaliśmy, skoro na razie tylko Kochanowski i być może Kwolek załapią się do "14" na MŚ?
Po roku od ich sukcesu w juniorach, na pojechanie na seniorskie MŚ ma szanse dwóch zawodników, to mało? Spodziewałeś się całej szóstki?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

To, że tylko Kubiak przyjmuje lepiej od Kwolka (dla mnie Mika też i być może Śliwka) to ma być komplement? :]

Określenie "nie umie przyjmować" potraktowałem jako dosadne i przesadzone określenie ewidentnych słabości na tym poziomie, które Ty zanegowałeś. Zresztą nie było to określenie nawet mojego autorstwa, więc nie wiem czemu pijesz do mnie.

A spodziewasz się w przyszłości, że nagle z tego rocznika/roczników ktoś dojdzie do kadry? Przyznam, że oprócz Fornala to kandydatów nie widzę. W dodatku jak przyjdzie Leon to miejsc to obsadzenia w "14" będą tylko trzy na przyjęciu, więc i on łatwo mieć nie będzie przy zdrowym Mice i Kubiaku i być może będzie walczył o to miejsce z Szalpukiem i Kwolkiem (a nie zapominajmy o Bednorzu przed którym sezon w Serie A).
weary_skier pisze:Dwójka świezych seniorów z jednego rozncia w wąskiej kadrze to bdb wynik.
Hmmm, to z ciekawości jaka jest skala? 2 - bdb, 1 - db, 0 - ?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, o 13:01 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 3 razy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Akurat bycie lepszym w przyjęciu od Śliwki, Szalpuka i Bednorza nie jest jakąś świetną rekomendacją. :D

Ale tak czy inaczej Kwolek przyjmuje nieźle, brakuje mu pełnej regularności i robi za dużo błędów bezpośrednich, ale napisać, że nie umie przyjmować to jest zdecydowane nadużycie. Zrobił spory progres u Antigi, bo jeszcze na MŚJ momentami piłka się od niego odbijała. No i jest tu ciągle potencjał na więcej i liczę, że go wykorzysta, ale jestem dobrej myśli.
A spodziewasz się w przyszłości, że nagle z tego rocznika/roczników ktoś dojdzie do kadry? Przyznam, że oprócz Fornala to kandydatów nie widzę.
Gdyby trzech zawodników z tego złotego rocznika grało w przyszłości regularnie w kadrze na odpowiednio wysokim poziomie, to przecież ciągle byłby dobry wynik. Przecież chyba nikt rozsądny nie zakładał, że kadra seniorów będzie kopią tej juniorskiej i zdawał sobie sprawę, że jak ta najbardziej utalentowana jej część (czyli ta trójka) wypłynie na szerokie wody, to będzie ok.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Kamil92 »

niepoinformowany pisze:Określenie "nie umie przyjmować" potraktowałem jako dosadne i przesadzone określenie ewidentnych słabości na tym poziomie, które Ty zanegowałeś.
Określenie "Przecież nawet ślepy widzi, że właśnie w przyjęciu ma największe braki." potraktowałem jako odpowiedź na zanegowanie mojej opinii o tym, że Kwolek "nie umie przyjmować", dlatego zareagowałem dokładnie cytując wypowiedź, o którą mi chodziło. Nie "piję" ani do Ciebie ani @Huberta tylko do tych opinii.
niepoinformowany pisze:A spodziewasz się w przyszłości, że nagle z tego rocznika/roczników ktoś dojdzie do kadry? Przyznam, że oprócz Fornala to kandydatów nie widzę. W dodatku jak przyjdzie Leon to miejsc to obsadzenia w "14" będą tylko trzy na przyjęciu, więc i on łatwo mieć nie będzie przy zdrowym Mice i Kubiaku i być może będzie walczył o to miejsce z Szalpukiem i Kwolkiem (a nie zapominajmy o Bednorzu przed którym sezon w Serie A).
Kiedy ten rocznik wygrywał wszystko jak leci, to wprawni obserwatorzy mówili o tym, że mamy przewagę zgrania i wypracowanych schematów, a z indywidualności to mówiło się, że największe talenty to: Kwolek, Kochanowski i Fornal. W tej kolejności. Jeżeli wszyscy trzej zaistnieją w reprezentacji, to będzie można mówić o dużym sukcesie szkoleniowym, a jak widać już po roku, dwóch z nich ma duże szanse na wyjazd na docelową imprezę seniorów. Jak dla mnie to jest duże osiągnięcie.


Z porównaniem do reszty przyjmujących chciałem zwrócić uwagę na to, że nie mamy specjalnego wyboru w przyjmujących z dobrym przyjęciem w tej kadrze, dlatego to co w tym elemencie prezentuje Kwolek jest bardzo porządane. Nigdy bym nie powiedział, że "nie umie przyjmować", bo jeżeli tak to co powiemy o reszcie pretendentów?
Właśnie perspektywa gry z Leonem jest dla Kwolka dobra, bo nie wyobrażam sobie Szalpuka, Bednorza czy Śliwki obok niego, zaś Kwolka, Fornala czy Kubiaka już tak.
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Bartolomeo »

Brak Kwolka to jest wg mnie kryminał.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: placid »

A ja potrafię sobie wyobrazić obok Leona np Bednorza atak Schulz i gramy wszystko z szybkim na nogach rozgrywającym na wyższej i wolniejszej piłce :D
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Didek »

placid pisze:A ja potrafię sobie wyobrazić obok Leona np Bednorza atak Schulz i gramy wszystko z szybkim na nogach rozgrywającym na wyższej i wolniejszej piłce :D
A jest taki rozgrywający?
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

Fabian "Dyszel" Drzyzga :)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: hubert »

Zobaczymy jak z Fabianem będzie ale po zdjęciach wydaje mi się, że trochę kg zgubił. W powtórkach kilka razy było widać, że blok ma niewiele niżej od Kochanowskiego więc jeśli faktycznie fizycznie się ogarnął to może nie być tak źle.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Michal5 »

Kadziewicz to na stałe dostał mecze polskiej kadry? :|
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

No ja tam nic do niego nie mam, ale jednak Drzyzgi słucha mi się znacznie przyjemniej.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Sliwka w kadrze oO

Gdyby koreanczycy otwierali oczy przy ataku to wynik moglby byc inny
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

Poratujecie jakimś linkiem?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: SevenUP »

Puste trybuny :]

Jak można było wywalić Kwolka to nie wiem i jeszcze dać Śliwke w 1. szóstce hahah
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Gerrard »

Marcy$ pisze:Poratujecie jakimś linkiem?
http://v4.ustreamix.com/stream.php?id=p ... 4e49636877

Tutaj bardzo ładnie śmiga
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Marcy$ pisze:Poratujecie jakimś linkiem?
Volleyballworld.tv na bannerach niby tam mozna ogladac
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

Thx :)
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”