Reprezentacja mężczyzn 2019

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Adik_wwy pisze:Jeśli miałbym na dziś wybrać kadrę na Kwalifikacje Olimpijskie to wyglądała by tak:

Drzyzga
Kędzierski

Muzaj
Malinowski

Leon
Kubiak
Bednorz
Kwolek

Nowakowski
Kochanowski
Bieniek
Wrona

Zatorski
Wojtaszek

Jeśli jednak Kurek by doszedł do zdrowia to wstawił bym go za Wrone jako 3 atakującego.

Liczę też że Heynen w LN odbuduje Mike tak jak zrobił to z Kurkiem bo jeśli wrócił by do dawnej formy to byłoby to mega wzmocnienie kadry.
Kurek trzecim atakującym, czy że trzech atakujących? :D Kędzierski? :]

Drzyzga,Łomacz to raczej pewniacy. Komenda pewnie pogra w Lidze Narodów jako trzeci. Prędzej 3 atakujących/5 przyjmujących, niż 4 środkowy, chyba, że Norbert Huber wejdzie już w tym roku do kadry. I NIESTETY Heynen pewnie weźmie Śliwkę kosztem Kwolka...
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Adik_wwy »

Szary Wilk pisze:
Adik_wwy pisze:Jeśli miałbym na dziś wybrać kadrę na Kwalifikacje Olimpijskie to wyglądała by tak:

Drzyzga
Kędzierski

Muzaj
Malinowski

Leon
Kubiak
Bednorz
Kwolek

Nowakowski
Kochanowski
Bieniek
Wrona

Zatorski
Wojtaszek

Jeśli jednak Kurek by doszedł do zdrowia to wstawił bym go za Wrone jako 3 atakującego.

Liczę też że Heynen w LN odbuduje Mike tak jak zrobił to z Kurkiem bo jeśli wrócił by do dawnej formy to byłoby to mega wzmocnienie kadry.
Kurek trzecim atakującym, czy że trzech atakujących? :D Kędzierski? :]

Drzyzga,Łomacz to raczej pewniacy. Komenda pewnie pogra w Lidze Narodów jako trzeci. Prędzej 3 atakujących/5 przyjmujących, niż 4 środkowy, chyba, że Norbert Huber wejdzie już w tym roku do kadry. I NIESTETY Heynen pewnie weźmie Śliwkę kosztem Kwolka...
Napisałem że jest to kadra którą według mnie byłaby najlepsza na ten moment. Kędzierski ma za sobą fajny sezon w Seria A za to Lomacz beznadziejny. Już wolałbym powołać Kozłowskiego niż jego.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Widziala raptem 2 mecze Kedzierskiego. Nie powalalo na kolana. Pewnie widzialam niewlasciwe. Powiedz prosze, ktore mecze mam obejrzec (pewnie jeszcze mozna odtworzyc), zeby zobaczyc jak fajnie gra? Moga byc 3 najlepsze.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Jeżeli ktoś liczy, że Malinowski, Kędzierski czy Bednorz będą w kadrze na najważniejszą imprezę sezonu to ja myślę, że jest w błędzie. Jeśli potwierdzi się uraz Kurka, to Muzaj, Kaczmarek, Konarski, oraz Leon za Kwolka i to wszystko co do zmian względem MŚ.

Jeśli nastaną ME a później PŚ to tam będzie więcej zmian, ale pewnie i tak ME będą traktowane priorytetowo i skład nie będize się za bardzo różnił względem tego co pisałem.
Kłamca.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Kedzierskiego to raczej nie bedzie w ogole. Nawet w rezerwie. Tak obstawiam.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Adik_wwy »

kanimo pisze:Widziala raptem 2 mecze Kedzierskiego. Nie powalalo na kolana. Pewnie widzialam niewlasciwe. Powiedz prosze, ktore mecze mam obejrzec (pewnie jeszcze mozna odtworzyc), zeby zobaczyc jak fajnie gra? Moga byc 3 najlepsze.

A Łomacz rozumiem Cię powalił?
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Adik_wwy »

ciorny17 pisze:Jeżeli ktoś liczy, że Malinowski, Kędzierski czy Bednorz będą w kadrze na najważniejszą imprezę sezonu to ja myślę, że jest w błędzie. Jeśli potwierdzi się uraz Kurka, to Muzaj, Kaczmarek, Konarski, oraz Leon za Kwolka i to wszystko co do zmian względem MŚ.

Jeśli nastaną ME a później PŚ to tam będzie więcej zmian, ale pewnie i tak ME będą traktowane priorytetowo i skład nie będize się za bardzo różnił względem tego co pisałem.
W takim razie kto jest zdecydowanie lepszy od Bednorza Malinowskiego czy Kedzierskiego?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Ale czy napisałem, że są za słabi na kadrę?
Siatkówka to sport, że znacznie wyżej od tego czy ktoś jest lepszy czy gorszy, ceni się to, jak zawodnik pasuje do koncepcji. Kurek nie pasował do koncepcji Antigii, A wymieniona przeze mnie trójka nie pasuje do koncepcji Heynena. Leon jest wyjątkiem bo to zawodnik o takim talencie atletycznym, że maskuje swoje braki w defensywie tym co potrafi dać w ataku i zagrywce.

Już zeszły sezon pokazał, że gra Heynena to gra blok-obrona, szybko do lewego, wolniej do prawego i mało błędów. System gry, który został wypracowany jest w mojej ocenie bardzo dobry i co prawda na początku byłem wielkim krytykiem Vitala i jego sposobu gry, ale podczas MŚ udowodnił, że to on miał rację, a nie ja pastwiąc się nad tym czemu mimo mizernego poziomu gry tak długo trzymał np. Śliwkę na boisku podczas spotkań LN.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze:Już zeszły sezon pokazał, że gra Heynena to gra blok-obrona, szybko do lewego, wolniej do prawego i mało błędów. S
Nasza gra w przyszłym sezonie będzie wyglądać zupełnie inaczej, bo nie sądzę, żeby Leon skończył na ataku nawet jeżeli przedłuży się absencja Kurka.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Adik_wwy pisze:
kanimo pisze:Widziala raptem 2 mecze Kedzierskiego. Nie powalalo na kolana. Pewnie widzialam niewlasciwe. Powiedz prosze, ktore mecze mam obejrzec (pewnie jeszcze mozna odtworzyc), zeby zobaczyc jak fajnie gra? Moga byc 3 najlepsze.

A Łomacz rozumiem Cię powalił?
Lomacz zagral ze 2 czy 3 dobre sezony i jego optimum jest znane. W tym roku ma forme jak prawie cala Skra. Przypomne, ze jak u Fefe gral Drzyzga, to o Lomacza wszyscy plakali. Ma spore doswiadczenie, to sie przydaje.
Mysle, ze zagraja ci sypacze co poprzednio plus na rezerwe....jeden nowy.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2019, o 12:43 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Brak powołania dla Bednorza to byłby skandal. Chyba, że beznadziejnie by grał w Lidze Narodów. To jest dużo lepszy siatkarz od Śliwki, który nie grał na wysokim poziomie poza "meczami na szczycie" PlusLigi, dwumeczem z Modeną i epizodami na MŚ. Bednorz grał w Skrze w LM, KMŚ i teraz w Serie A z najlepszymi i radził sobie bardzo dobrze. Śliwka w ofensywie bardzo słabo na tym poziomie, w przyjęciu dobrze, ale ON NIE BĘDZIE MIAŁ ZA KOGO wejść. Dlaczego? Bo Leon raczej niepodważalny. Na jedno ustawienie to nawet Wojtaszka można wpuścić. Środek mocny, będzie Kurek i Kubiak, który przyjmuje najlepiej...

Kubiak,Leon,Szalpuk,Bednorz +ew Kwolek(zagrywka+coraz lepsze przyjęcie, atak lepszy od Śliwki)/Fornal(najlepsze przyjęcie z tej trójki, lepszy atak i zagrywka od Śliwki). Tak byłoby lepiej.

Zresztą, sam Heynen wypowiadał się o Fornalu mega pozytywne, że gdyby tak późno nie dołączył na zgrupowanie, to może by pojechał.
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Wiewior953 »

Moim zdaniem trójka Bednorz, Szalpuk, Leon nie może grać razem w reprezentacji ponieważ ciężko sobie wyobrazić mecz o coś z takim przyjęciem. Chyba, że będzie 5 przyjmujących lub bedziemy grać na przyjmująco-atakujących gdzie Leon i Bednorz obsadzą obie pozycje kosztem atakiera. Musi byc ktoś kto w razie czego da odpocząć Kubiakowi. Myślę, że Śliwka będzie na turnieju eliminacyjnym do igrzysk bo sprawdza się jako ten 4 zmiennik w razie potrzeby poprawy przyjęcia.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Murilo0 »

Na poprawę przyjęcia równie dobrze można wziąć Fornala, przynajmniej bardziej perspektywiczny niż Śliwka...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Wiewior953 »

Też tak uważam i mam nadzieje, że Tomek da radę w LN i tym przekona trenera. Lecz w tej chwili jednak ma zero doświadczenia w takich meczach.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aershis »

Bardzo lubię Fornala i generalnie mu kibicuję, ale co takiego pokazał do tej pory Tomek, że ktoś go stawia wyżej od Śliwki? Na ten moment to jedynie zagrywką gra lepiej[chociaż to bardziej oznacza, że może nią zrobić więcej krzywdy, ale i błędów popełnia więcej].
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

A Śliwka co pokazał?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aershis »

Dziwne pytanie, skoro sam to wymieniłeś.
"To jest dużo lepszy siatkarz od Śliwki, który nie grał na wysokim poziomie poza "meczami na szczycie" PlusLigi, dwumeczem z Modeną i epizodami na MŚ. "

I mniej więcej 0 wynosi liczba takich meczów rozegranych przez Fornala, który nie zrobił progresu od dwóch lat.
Śliwka to nie jest żaden niewiarygodny poziom, ale od Fornala jest lepszy, a w dobrze funkcjonującym systemie może być całkiem przydatny, a teksty o byciu zerem w ataku to się biorą chyba tylko na podstawie tego półfinału z USA.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Nie możemy deprecjonować gry Tomka w play-offach gdzie grał serio dobrze. W ataku pewnie, w przyjęciu trochę słabiej. Olek to jest taki trochę nad wyraz pompowany i promowany talent. Nazwany przez Blaina drugim Ngapethempo tym co prezentował na treningach kadry i tak mu jakaś łatka niekonwencjonalnego zawodnika została. Kadziewicz się jara co udana akcja jaki kunszt jednocześnie przemilczając proste błędy. Dla mnie Fornal może zajść wyżej jak Śliwka bo ofensywnie Olek ma braki i pewne nawyki, ciężkie do wyeliminowania.
WysokiPortorykanczyk pisze:
ciorny17 pisze:Już zeszły sezon pokazał, że gra Heynena to gra blok-obrona, szybko do lewego, wolniej do prawego i mało błędów. S
Nasza gra w przyszłym sezonie będzie wyglądać zupełnie inaczej, bo nie sądzę, żeby Leon skończył na ataku nawet jeżeli przedłuży się absencja Kurka.
Ale nie jest wykluczone, że skończymy jak Perugia w pierwszym meczu pod nieobecność Atana w półfinałach, gdzie Leon normalnie będzie grał piątce, ale przyjmować będzie w max 2 ustawieniach, a po przekątnej np. Szalpuk.

Ja przy całym hypie na Leona mam tylko jedną uwagę, że gra Drzyzgi z pola może być tutaj największym naszym problemem gdy mocno rywale będą seryjnie flotami trafiać w Wilfredo.
Kłamca.
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Wiewior953 »

Nie uważam, że Śliwka jest postrzegany za jakiś super talent, czasem Kadziewicz przesadza to racja ale nie jest to tylko w stosunku do Śliwki ale do wielu innych także. Nie jestem fanem Olka powiem nawet, że często mnie irytuje ale jednak trzeba mu przyznać, że mocno poprawił przyjęcie i nabrał troche doświadczenia. Długo dość czytam te forum i jest on w czołówce najbardziej krytykowanych siatkarzy trochę niesłusznie. Nie będzie to nigdy lider ani zawodnik któremu można posłać piłkę w końcówce na potrojny blok lecz w systemie z dwoma liderami oraz mocnym środkiem myślę, że dawałby rade przynajmniej w meczach ze słabszymi rywalami bardziej niż para np. Szalpuk-Leon lub Bednorz-Leon. Wszystko zależy od koncepcji trenera.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Zgodzę się, że Olek to gracz systemowy coś jak Busquets w Barcelonie, że w innym zespole nie funkcjonowałby już tak dobrze, jak w Zaksie, ale nawet jak, jego krytykant spodziewałem się więcej. Nie bez kozery Szymura przykrywał Śliwkę czapką gdy pojawiał się za Deroo. Wielu pisało, że przy Benie to Olek w ataku wskoczy na nowy poziom. Nie wskoczył. Czy poprawił przyjęcie? hmmm przy Zatorskim to i ja wyglądałbym co najmniej jak Cupković w tym elemencie :]
Kłamca.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Tez uwazam, ze Sliwka sie nie rozwinal zgodnie z oczekiwaniami w obecnym sezonie. Niemniej w defensywie swoje robi, ponadto wiadomo, ze Kubiaka nie zastapi obecnie. W przyszlosci musialby wykonac ogromny skok jakosciowy w elementach ofensywnych tzn zagrywce i ataku. Oraz i bloku. Czy bedzie w stanie? Zobaczymy za te pare lat.

Fornal ma moim zdanie wiekszy potencjal ale zwroccie uwaga, ze w obecnym sezonie ma przyjec 2x mniej niz bardziej ofensywny Zalinski. W tym sezonie atakowal wiecej niz w poprzednich, choc ciagle (nieznacznie) mniej niz Zalinski. Ale stalo sie to kosztem ilosci i jakosci przyjecia. Wiadomo, Zalinski byl celowany celem wylaczenia z ataku i to czesciowe przyjecie ataku przez Tomka bylo prawdopodobnie strategiczna odpowiedzia Prygla.
Reasumujac-na wejscie za Kubiaka obecnie jest za cienki. Na zadaniowego, na poprawe przyjecia jest za malo doswiadczony i niesprawdzony na wyzszym poziomie seniorskim.

Najblizszy obecnie i podobny profilem do Kubiaka jest Kwolek. Ktoremu brak jeszcze doswiadczenia i stabilnosci.
Aktualnie, na najciezsze mecze Kubi zastepstwa nie ma.
W przyszlosci do tego grona ( defensywnych) moga dolaczyc Semeniuk i Halaba. Halaba fajnie chodzi z pipa.

Co do dylematu kto drugim po Leonie to pewnie Vital powola i Szalupe i Bednorza.
Szalupa- widac zmeczenie graniem bez przerw (chyba najwiecej z mlodych gry w sezonie reprezentacyjnym) i problemy z kontuzjami.
Bednorz sie wyrobil, ale dalej ma sporo nieskonczonych pilek, podejrzewam ze efektywnosc gorsza od Szalupy. Gorzej od Szalupy gra w obronie, w tym sezonie mial duze falowanie w swojej chyba najmocniejszej broni tzn serwisie, z przyjeciem bywa roznie, jest sporo kryty, widzielismy obrazek jak wyszedl przed niego Zajcew na przyjecie flota. Ja dalej nie wierze w jego chlodna glowe w waznych momentach, choc w ostatnim meczu pare pilek w koncowkach skonczyl. Pewnie obaj pograja w LN i Vital wybierze kadre A.
Problemem moze byc brak czasu bo i Leona trzeba zgrac z kolegami.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ja kompletnie nie widzę progresu u Bednorza, więc właściwie dlaczego z innych powodów niż zdrowotne miałaby się zmienić hierarchia na przyjęciu w porównaniu do tamtego sezonu, zakładając formę Szalpuka? W tym sezonie Bednorz gra wprawdzie nieźle w ataku, ale jest kompletnie pozbawiony zagrywki, na najwyższym poziomie ustawienie ze skrzydłowym które jest kompletnie bezproduktywne to jest np. ogromny mankament. Obaj nie nadają się na nic więcej niż uzupełnienie składu, z całym szacunkiem, a tutaj czysto technicznie Szalpuk jest na pewno znacznie stabilniejszą opcją.

Śliwka to solidny gracz i wciąż ma pole do rozwoju, ale to już wiek, gdzie na pewno nie należy postrzegać go na tym poziomie jako ''młodego i perspektywicznego'', przecież on w Tokio będzie w wieku Nowakowskiego, Kurka czy Bartmana (Kurek rok młodszy) z Londynu, a jak odejmiemy ten aspekt, to nagle kandydatura Śliwki w porównaniu do Kwolka, abstrahując od kwestii czysto zadaniowych (aczkolwiek to straszne dorabianie ideologii IMHO), wygląda mizernie. Już bardziej perspektywiczny jest Szymura, który w tym samym wieku i przy bardzo podobnych umiejętnościach ma dużo większe pole do rozwoju dzięki lepszym warunkom fizycznym i znacznie, znacznie mniejszemu ograniu, a w siatkówce to ma gigantyczne znaczenie. I w kontekście Tokio raczej w Szymurze, choć nawet nie wiem, gdzie ma odejść, widziałbym nazwisko, które mogłoby tutaj namieszać, bo znalezienie 1 do 1 zastępstwa Kubiaka jest niemożliwe i nie ma nawet sensu tego rozważać, choć w perspektywie de facto roku to jednak mało prawdopodobne. Wg mnie Szymura będzie lepszym graczem niż Śliwka, ale to pewnie w kontekście Paryża, czy gdzie tam mają być te kolejne Igrzyska.

Kandydatura Tomka to jest nieporozumienie w tym momencie, bądźmy uczciwi, mówimy o niewyróżniającym się na poziomie średniaka Plusligi zawodniku, z dużym talentem i ciekawą charakterystyką gry.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Czy Leon potrzebuje zgrania z chłopakami i czasu na wprowadzenie? Wątpię. Akurat to nie powinno być problemem. Cieszy fakt, że do 24. lipca nie pogra to odpocznie, bo Lolo Bernardi ładnie go eksploatował.

Zapomniałem kompletnie o Halabie, że w kadrze powinien się zleźć. Co do właśnie takich zawodników i ich przydatności mam pewien dystans, ponieważ podobnie jak z pchaniem Orczyka po dobrym meczu z Zenitem do kadry, później nawet na naszym podwórku przychodzi weryfikacja. Jednak Paweł wydaje się być wartym uwagi zawodnikiem.

Kontynuując temat Olka, to pójdę krok dalej i już wyżej stawiam Kwolka. Dla mnie Bartosz spokorniał i stał się mniej bucowaty jak w czasach juniorskich, gdzie właśnie głowę wskazywałem jako ten czynnik, który może mu przeszkodzić wejść na beenhakkerowski international level. Widać praca ze Stefanem mu pomogła. Podobnie jak kanimo jest on dla mnie idealnym zastępstwem Kubiaka w kadrze.

Fornal poza wspomnianymi przeze mnie playoffami rozwija się powoli. Bardzo powoli. Może faktycznie w tym Jastrzębiu coś ruszy, bo jak nie to dalej będzie kolejną niespełnioną nadzieją.

Bednorz poza początkiem serwuje fatalnie. W 2. meczu z Milanem zepsuł 7 na 13 zagrywek, nie robiąc kompletnie szkody zespołowi Gianiego. Z Perugią parę razy trafił, ale dalej to nie to jak w meczu z Lube gdzie w pięciosetowym pojedynku serwował 25. Jak na tą część sezonu wygląda bardzo ok pod względem fizycznym co przy jego ubogiej charakterystyce ataku pozwala mu bić wysoko. A i w obronie jednaj nie jest takim drewnem jak był w czasach olsztyńskich czy bełchatowskich.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Zapewne Wilfredo już trenował z reprezentacją.

Jeszcze tak a propos Michała Kubiaka - on zagrał rewelacyjne zawody na MŚ. Był prawdziwym MVP. Bez niego kadra nie istniała. Zagrywał, blokował, przyjmował a w ataku robił co chciał. Ale to był pierwszy raz, gdy widziałem jego grę na takim poziomie. Nigdy wcześniej tak dobrze nie grał. Nie jestem pewien, czy możemy liczyć, że to się kiedykolwiek powtórzy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Śliwka mając 24 lata to już powinien trzymać poziom w każdym aspekcie siatkówki, a tego nie ma. Młodszy Kwolek o 3 lata jest już w każdym aspekcie lepszy. Gracze w wieku obecnym Śliwki już są graczami bdb na swoich pozycjach tak jak kiedyś Winiar/Wlazły czy Kurek. Skoro dalej o 24-latku gada się że to jest dalej że to młodziak z wielkim polem rozwoju to tylko pozostaje to :] :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

knightrider pisze:Młodszy Kwolek o 3 lata jest już w każdym aspekcie lepszy
Jestem fanem talentu Bartka, ale w przyjęciu nie jest, a w ataku czy bloku to kwestia to kwestia dyskusyjna.

Bednorz póki co jednak lepiej wygląda w play-off na tle Perugii niż rok temu w play-off Plus Ligi moim zdaniem, ciekawe jak wypadnie w pozostałych meczach, ale dyskusje o kształcie kadry na decydujące imprezy kolejnego sezonu wydają się mieć niewielkie znaczenie, rok temu mniej więcej o tej porze MVP MŚ potrafił fatalnie wyglądać na tle ligi tureckiej po przeciągającej się kontuzji.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Polski przyjmujący gra w półfinałach Serie A i jest drugim najważniejszym zawodnikiem w ataku swojej drużyny (czasem jak Zaytsev dołuje, to pierwsza opcją), ale nie, no co tam, Bednorz nie zrobił progresu, Olek Śliwka lepszy :]
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Wiewior953 »

Śliwka nie jest lepszy ani od Bednorza ani Szalpuka, po prostu pasuje lepiej niż oni do pary z Leonem. W kadrze potrzeba zmiennika dla Kubiaka który może mieć słabszy moment. Szczególnie jeśli chodzi o element przyjęcia, bo wyobraża sobie ktoś, że Michał popełnia błedy a za niego wchodzi Bednorz na poprawe przyjęcia? Olek rywalizuje z Kwolkiem a nie z Bednorzem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bednorz gra solidnie w ataku, fatalnie na zagrywce i przeciętnie w przyjęciu, ale nie robi błędów własnych. Nie przesadzałbym z tym elitaryzmem Serie A. Gdyby serwował jak człowiek, prawdopodobnie byłaby inna rozmowa, a tak psucie połowy zagrywek mocno obniża jego wartość. Od Śliwki może jest lepszym graczem, ale na pozycji ofensywnego przyjmującego rywalizacja jest raczej klarowna. Za dwa występy w półfinałach spore brawo, ale sezon trwa 40-kilka meczów. I piszę to z perspektywy osoby, która uważa, że od Szalpuka ma po prostu większy potencjał.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

WysokiPortorykanczyk pisze:Bednorz gra solidnie w ataku, fatalnie na zagrywce i przeciętnie w przyjęciu, ale nie robi błędów własnych. Nie przesadzałbym z tym elitaryzmem Serie A. Gdyby serwował jak człowiek, prawdopodobnie byłaby inna rozmowa, a tak psucie połowy zagrywek mocno obniża jego wartość. Od Śliwki może jest lepszym graczem, ale na pozycji ofensywnego przyjmującego rywalizacja jest raczej klarowna. Za dwa występy w półfinałach spore brawo, ale sezon trwa 40-kilka meczów. I piszę to z perspektywy osoby, która uważa, że od Szalpuka ma po prostu większy potencjał.

Strasznie Bednorz się rozregulował jeżeli chodzi o zagrywkę w ciągu 3 miesięcy. Kwolek od Śliwki ma lepszą zagrywkę to raz, Młodszy, bardziej rozwojowy, charakterny czego nie ma Śliwka, przyjęcie uważam że ma lepsze, w ataku różnorodny. Mika wróci do kadry tym bardziej i Heynen go odbuduje wtedy dyskusja się sama skończy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”