Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Arff, że niby Gromadowski za stary na kadrę B? :D Rusek też w niej był rok temu, pamiętajmy też, że w roku 2008 nie mieli żadnej imprezy i była dowolność z pomyślunkiem o Uniwerjadzie. ;)
Nie, nie, chodziło mi o ten limit wieku... skoro ukształtowany zawodnik może w niej grać, to znaczy że takiego nie ma... Bo robienie limitu 26/27lat to dziwny pomysł... :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Antos »

Tiaa...studenci..wieczni...
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
mckinser
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, o 13:55
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: mckinser »

Od jutra kadra B trenuje w Ostrolece.
czwartek, piatek, sobota - 3 mecze sparingowe z kadrą Maroko.
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Pekpol »

Tak jest ;)

Czwartek, piątek i sobota
godz. 17:00
Polska "B" - Maroko
hala im. Arkadiusza Gołasia, ul. Traugutta 1

Zapraszamy na mecze :)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Polska - Maroko 3:1
Polska: Oczko, Janeczek, Kosok, Zajder, Tomczyk, Pawliński, Potera (libero) oraz Sarnecki, Buszek, Antosik, Gorzewski, Wrona.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Nagor »

Ktoś wie jak zagrali Oczko i Tomczyk?
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Znalazłem jeszcze tylko to:
Najwięcej punktów dla ekipy polskiej w dzisiejszym spotkaniu zdobył Bartosz Janeczek, który zakończył mecz z dorobkiem 22 punktów.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Chal »

Dzisiaj znowu 3:1 z Marokiem (tym razem bez Janeczka), 15 punktów Pawlińskiego, 14 Mikołajczaka, który wszedł z ławki za Sarneckiego. Jeśli któryś z forumowiczów ma okazję oglądać te spotkania, to byłbym bardzo wdzięczny za zrecenzowanie gry Oczki i Tomczyka ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Pekpol »

Oczko zarówno wczoraj i dziś nieźle (wczoraj nawet bardzo dobrze), choć dziś grał mało, bo zastąpił go Grzegorz Pająk. Tomczyk wczoraj grał falami, raz lepiej, raz gorzej - jak mu szło przyjęcie to nie szedł mu atak i na odwrót. Dziś Tomczyk wszedł z ławki i zagrał nie najgorzej ;)
Ogólnie obaj wypadli dobrze i Olsztyn może mieć z nich pociechę :)

Na mnie największe wrażenie zrobił jednak marokański atakujący Khalid Satour. Gość ma 28 lat i gra we francuskiej Pro B (odpowiednik naszej I ligi). Kopie zagrywką niemiłosiernie i jest bardzo skuteczny w ataku - praktycznie jedynie na nim ta kadra się opiera, bez niego nie wyszliby z "10" w żadnym z setów. Dopóki Satour jest skuteczny to Maroko gra w siatkówkę i sprawia wrażenie ekipy, która wie o co w tym sporcie chodzi :) Marokańczycy słabi technicznie, jak jest dobre przyjęcie to grają czasem takie kombinacje że głowa mała ale jak nie ma przyjęcia to przez siatkę nie potrafią przebić...Mimo wszystko wrażenie robią pozytywne.

U nas dziś b. dobrze Pawliński i Mikołajczak. Wczoraj za to Janeczek i Oczko robili spore wrażenie.
ola.p
Posty: 52
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 23:14
Płeć: K
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: ola.p »

witam,

ja mam takie pytanie, czy orientuje sie się ktoś czemu z kadry B wypadł Kamil Kacprzak i Sebastian Pęcherz?? Byli powołani pod koniec kwietnia do 16 a teraz za nich jest Gorzewski i Buszek. Wszedzie gdzie sie czyta na temat skladu podawani sa ci pierwsi tylko po skladzie po meczowym z Marokiem widać,ze nie ma ich wogle:/
Z gory dziękuję za odpowiedz:-)

Pozdrawiam
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Elgarten »

Polska B - Maroko 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:22)
Trzecie zwycięstwo naszej kadry. Rywal niezbyt wymagający(delikatnie mówiąc), ale dziś chyba najbardziej wyrównany pojedynek, cieszy zwycięstwo ;)
Skład Polski: Buszek, Antosik, Pawliński, Kosok, Janeczek, Zajder, Stańczak (libero) oraz Kusior, Mikołajczyk, Pająk i Wrona
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Mate »

Rozumiem, gdyby grali z Egiptem, ale nie z Maroko. 3 sety w 3 spotkaniach to za dużo. Teraz czekam na Uniwersjadę. Ciekawe, jak się spiszą.

Dobra napiszę skład "polskiej" grupy: Niemcy, Czechy, ZEA, Australia, Hong Kong. Problemy mogą mieć z Niemcami i Czechami. Chociaż nie wiem, kto tam będzie grał.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Pekpol »

Maroko pokazało, że nie są chłopcami do bicia. 3-4 zawodników gra na codzień w ligach francuskich. Ich kapitan gra w Pro B (odpowiednik naszej I) a jeszcze 2-3 gości gra w N1 (odpowiednik naszej II ligi). Jak dobrze przyjmą piłkę to są bardzo groźni, grali przeróżne kombinacje i robili taki wiatrak z naszych w niektórych sytuacjach że szok. Po prostu cieszyli się grą a nasi wyglądali jakby do Ostrołęki przyjechali za karę mimo że nic im tu nie brakowało, mieli spokój, dobrą bazę treningową...;)

Gra Marokańczyków na ogromny plus, chłopaki mogą jeszcze niejedną niespodziankę kiedyś sprawić.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

W dniu dzisiejszym kadra B rozegrała sparingowy mecz z kadrą juniorów... obie kadry dzielą różnice w przygotowaniu, bo juniorzy trenują dopiero od niedawna, a zaplecze reprezentacji już 02.07 gra Uniwersjadę, ale mimo to, mecz był dosyć zacięty i w dwóch ostatnich setach decydowała gra na przewagi :)

Polska B- Reprezentacja Polski juniorów 4-1 (20:25, 25:22, 25;20, 31:29, 25:23)


Składy:
Polska B: Buszek, Kosok, Pawliński, Oczko, Janeczek, Zajder, Stańczak (libero) oraz Antosik, Tomczyk, Wrona, Potera

Kadra juniorów: Mika, Wiśniewski, Kłos, Jasiński, Konarski, Włodarczyk Swaczyna (libero) oraz Wroński, Drzyzga, Król, Krzywiecki, Kozłowski, Polański, Kasparek.

Najwięcej punktów w kadrze B zdobyli Mikołajczak (17) oraz Buszek (16). W reprezentacji juniorów 15 punktów na swoim koncie zapisał Kłos a 13 punktów Konarski.

Nie wiem za bardzo z jakiego powodu w I składzie nie wyszli Drzyzga i Zatorski... najprawdopodobniej spowodowane jest faktem, że obaj przyjechali na zgrupowanie juniorów dopiero w poniedziałek...

Najprawdopodobniej jest jakiś błąd w ustawieniu Kadry B, bo najwięcej punktów niby zdobył Mikołajczak, ale jego wcale nie ma w składzie... jak na reprezentacji.net poprawią to zweryfikuję :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Guilder »

4-1 bo w juniorach grał Włodarczyk. Z Drzyzgą moim zdaniem juniorzy spokojnie mogliby walczyć o zwycięstwo.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: lucass90 »

Coraz bardziej zaczyna podobać mi się ten Mikołajczak :) Znów wchodzi z ławki i zdobywa kupę punktów, brawo ! Janeczek może wcale nie być pewny tej swojej pozycji, ojj niee...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Dennis Guilder pisze:4-1 bo w juniorach grał Włodarczyk. Z Drzyzgą moim zdaniem juniorzy spokojnie mogliby walczyć o zwycięstwo.
Kadra B ma imprezę docelową-uniwersjadę- 2 lipca... czyli już w przyszłym tygodniu, robią już ostatnie szlify formy, a juniorzy dopiero bodaj 29 lipca... różnica 4 tygodni przygotowań :) Myślę że w tej samej fazie przygotowań wynik byłby odwrotny...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Guilder »

To swoją drogą, ale moim zdaniem z dobrym sypaczem mogli wygrać już wczoraj.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: majka86 »

Włodarczyk rozegrał chyba połowę spotkań w eliminacjach MŚ. Sama byłam zaskoczona. O ile to, że Drzyzga nie pojawił się w składzie wczoraj da się wytłumaczyć brakiem zgrania, tak brak podziału na podstawowego i rezerwowego sypacza w tak ważnej imprezie było trochę dziwne. Może ten Włodarczyk po prostu jest dobry? :D nie wiem, nigdy nie widziałam.

zresztą wczoraj Włodarczyk grał w pierwszym wygranym secie, Fabian jak widać mógł grać już tylko w przegranych, więc chyba nie za bardzo pomógł.

martwi mnie trochę to, że Zatorski nadal nie trenuje z juniorami. Jeśli naprawdę zagra z Brazylią to ok. Na pewno mu nie zaszkodzi, ale jeśli nie wyjdzie na boisko, to chyba lepiej by było, gdyby spokojnie trenował z juniorami.
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Zatorski przecież trenuje z juniorami... zgrupowanie trwa od poniedziałku do piątku a w weekendy mają wolne... w czasie wolnym zawsze można zahaczyć o arene Łódź co nie ??? :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
taxman
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2008, o 21:56
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: taxman »

Co to za słowo "sypacz"? Nie podoba mi się...
Rozgrywacz, wystawiacz... ale sypacz? No chyba, że się nie znam.

A propos kadry A czy B, co się dzieje z Szymańskim? Czy on nie chce grać dla Polski?
O co z nim chodzi? Czy może za stary już jest? Czy kontuzjowany?
Lozano się na niego obraził mimo, że na MŚ06 grał jak marzenie (choćby z Rosją).

Zatem niech mi ktoś rozjaśni, o co chodzi z Szymańskim? Dlaczego trzeba przestawiać Gruszkę na atak?
pozdrawiam, Maciek
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: KadrO »

taxman pisze:Co to za słowo "sypacz"? Nie podoba mi się...
Rozgrywacz, wystawiacz... ale sypacz? No chyba, że się nie znam.

A propos kadry A czy B, co się dzieje z Szymańskim? Czy on nie chce grać dla Polski?
O co z nim chodzi? Czy może za stary już jest? Czy kontuzjowany?
Lozano się na niego obraził mimo, że na MŚ06 grał jak marzenie (choćby z Rosją).

Zatem niech mi ktoś rozjaśni, o co chodzi z Szymańskim? Dlaczego trzeba przestawiać Gruszkę na atak?
pozdrawiam, Maciek
Grzegorz Szymański miał grać w tegorocznej LŚ i może nawet pomóc w innych ważnych imprezach, niestety po bodajże 1 dniu treningu Szymański doznał kontuzji ścięgna Achillesa (?)...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Szymański miał operację, po kontuzji przez którą nie grał przez połowę poprzedniego sezonu... może już chyba uczestniczyć w zajęciach, ale od kilku miesięcy nie skakał i nie uda się go doprowadzić do odpowiedniej formy...

a odchodząc trochę od offtopa... to mam ogromną nadzieję, że na Memoriale Wagnera szansę dostaną byli już juniorzy, którzy wg mnie wydają się zawodnikami szóśtkowymi, szczególnie środkowi i libero :) Takie 2 mecze mogą być ogromną dawką doświadczenia dla tych młodych chłopaków :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: lucass90 »

Czy ktoś zna pełen skład Kadry B na Memoriał Wagnera ? Czytałem ostatnio, że powołanie do niej dostał Łukasz Wiśniewski...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: mbor3k »

Dziś w studio memoriału padło parę stwierdzeń, bardzo ważnych, może kluczowych, na temat przyszłości Kadry-B, chęci stworzenia tego właściwego zaplecza, na które wpływ miał by trener pierwszej kadry itd. itp. Myślę, że można to zaliczyć jako deklarację, a nie tylko szczere chęci. :D Niech by się w końcu coś działo. Pasowało by, żeby przynajmniej trenerzy obu tych kadr porozmawiali ze sobą parę razy (czyt. znali osobiście, a nie z widzenia - jak napomknął Castellani :| )
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: dreamer »

mbor3k pisze:...Pasowało by, żeby przynajmniej trenerzy obu tych kadr porozmawiali ze sobą parę razy (czyt. znali osobiście, a nie z widzenia - jak napomknął Castellani :| )
No i właśnie taka filozofia z góry całe przedsięwzięcie kładzie na łopatki.
Co to znaczy "Kadra B" ???
Nie ma prawa być dwóch oddzielnych kadr prowadzonych przez dwóch innych trenerów.
Mamy znakomity Brazylijski wzór do naśladowania (jedna, wielka, licząca około 40 zawodników kadra, której trenerem jest Bernardinho).
Oczywiście model Brazylijski jest tym, do którego trzeba mierzyć. Tam wszyscy robią to, co jest potrzebne do realizacji reprezentacyjnej wizji Bernardo Rezende. Wyedy gdy może, to Rezende sam osobiście prowadzi nawet zajęcia z tą szeroką kadrą a nawet na turniejach ją prowadzi (kadra Novos).

Jeżeli nie pujdziemy w tym kierunku, to wszystko co chcemy realizować w ramach kadry B będzie tylko stratą czasu i energi trenerów i zawodników.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Antos »

Dwie kadry to 2 razy wiecej meczow czyli dwa razy wiecej kasy do zarobienia przez pzps.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: dreamer »

Antos pisze:Dwie kadry to 2 razy wiecej meczow czyli dwa razy wiecej kasy do zarobienia przez pzps.
Przepraszam - nie wpadłem na to.
Bardzo cenna (i niestety, zdaje się, że bardzo trafna) uwaga...
Nie pomyślałem, że tak też można kombinować.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Guilder »

Nie bardzo widzę możliwość zarobku PZPS'u np. na wysłaniu Kadry B na Uniwersjadę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: radek0389 »

Dokładnie, trener kadry A powinien ściśle współpracować z trenerem kadry B, a właściwie odwrotnie - trener kadry B z A. Można powiedzieć, że taki Wagner powinien być pomocnikiem Castellaniego, tj. pierwszy trener przedstawia jaką ma wizję szkolenia zaplecza a także pełna konsultacja na temat powołań. To co dzisiaj powiedział Castellani, że nie ma żadnego kontaktu z Wagnerem a co za tym idzie żadnego wpływu na kadrę B jest śmieszne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”