Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

To w końcu graliśmy za Kadrą B czy Kadrą Juniorów ??? A jakim cudem Żaliński wchodził na zmiany skoro to Janeczek był w 12 na mecz ??? czyżby jakaś kontuzja ??? Tym bardziej że Żaliński w tej kadrze nie widniał...

W ogóle ten skład jakiś dziwny... zdaje się że Chaberek i Jarosz byli pewniakami na przyjęcie... trener Panas chyba dał pograć słabszym, ale jutro wyjdzie już pierwsza 6... oczywiście o ile Radomski i Wierzbowski nie zrobili wielkich postępów... ale to raczej mało prawdopodobne...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: szarlej »

To są wszystkie informacje jakie podał portal reprezentacja.net Myślę ze jak by była kontuzja pojawiła by się jakaś informacja. Możliwe ze Janeczek zagra w dniu jutrzejszym, na co bardzo liczę. Jarosz powołany został jako przyjmujący czy atakujący?
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

Przyjmujący, bo taka jest jego nominalna pozycja... najbardziej zastanawiające jest to że Żaliński wcale nie był powołany na mecze w Ostrołęce... więc jeśli jutro Janeczek nie zagra tzn. że jest kontuzjowany ;/
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Mania »

Zdaje się, że Janeczka i Jarosza w ogóle nie będzie, bo dziś (we wtorek) nie było ich nawet na hali. Ale mogę sie mylić co do jutra. Chaberek nie jest w pełni sprawny, narzeka na różne dolegliwości, więc na bank nie zagra.

Argentyna grała rocznikami 89/90/91. Kadra na MŚ. ;] Bardzo podobał mi sie ich rozgrywający Nicolas Uriarte oraz atakujący Cristian Poglajen.

Mecz ogólnie fajny, ciut emocji, bo był wyrównany. W naszej ekipie zdecydowanie na plus Wrona (momentami rewelacja!), Gunia, Żaliński i Wierzbowski. Słabiej Łomacz (kapitan :D ), Radomski, Rusek, a przede wszystkim Gromadowski. Nie wiem ile Marcel trenował z kadrą w Spale (dołączył później, podobnie Żaliński), ale zagrał słabiutko, wystarczy podać, że został zablokowany aż 5 razy w 2 sety - od 3 grał tylko Wojtek. Generalnie Argentyńczycy nieźle punktowali blokiem, choć na oko na wyglądali na niższych o 10 cm. ;]

Punkty wyglądają mniej więcej tak: Wierzbowski 11, Radomski 8, Wrona 13, Gunia 11, Łomacz 1, Gromadowski 7, Rusek (libero) oraz Kaczmarek, Żaliński 15
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

rozgrywający Nicolas Uriarte
Kolejny po Rezende, Travicy, Drzyzdze syn trenera świetnym rozgrywającym ??? =]
Mania czekam z niecierpliwością na relacje z drugiego spotkania =] i wielkie dzięki za to...


aha chciałem jeszcze dodać że ta reprezentacja Argentyny to 4 drużyna świata w kadetach, w półfinale dostali baty 3:0 od Chińczyków, z którymi z kolei nasi wygrali 3:2 ale niestety odpadliśmy przez małe punkty w grupie... napisałem jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości że rocznik 89/90 jest wybitny... w kadetach zdobyli te same miejsca co rocznik 83/84 (MŚJ 2003) =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: szarlej »

Libero który atakuje...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Mania »

Co do Uriarte to spróbuję się dziś o to dowiedzieć. Warto dodać, że grał też Ivan Castellani, więc równie dobrze może być to zbieżność nazwisk w obu przypadkach. ;)

A relacja będzie, ale nie tutaj ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

Dodatkowo zapewnił, że w jutrzejszym spotkaniu na boisku zagra zupełnie inna szóstka zawodników.
tylko ciekawe która jest tą optymalną...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: szarlej »

reprezentacja.net pisze:Trzech setów potrzebowali podopieczni trenera Panasa żeby pokonać młodych Argentyńczyków w drugim ze sparingowych spotkań rozgrywanych w Ostrołęce.

Trener Panas, jak zapowiadał przed dwumeczem z Argentyną, dał szansę gry wszystkim swoim zawodnikom. Polacy wyszli więc na parkiet w nieco innym zestawieniu niż we wtorek. W składzie zabrakło Grzegorza Łomacza na rozegraniu, Adrian Stańczak zastąpił na pozycji libero Pawła Ruska. Nominalnym atakującym był trenujący z kadrą Raula Lozano Wojciech Żaliński.

- Nie było mnie dziś na boisku, ale z mojej perspektywy wydaje mi się, że dzisiejsze spotkanie lepiej wyszło naszej reprezentacji. Chłopcy rozegrali naprawdę świetny mecz - mówił Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla. - Sześciu grało wczoraj, sześciu dzisiaj, trener Panas tak to podzielił, żeby każdy z nas mógł zagrać. Szkoda, że mieliśmy możliwość rozegrania tylko dwóch spotkań.

Polska B - Argentyna B 3:0 (25:21, 28:26, 25:22)

Polska B: Tomasz Kusior, Krzysztof Wierzbowski, Waldemar Kaczmarek, Bartosz Gawryszewski, Marcel Gromadowski, Wojciech Żaliński, Adrian Stańczak (l)

Argentyna B: Ivan Castellani, Nicolas Uriarte, Cristan Poglejen, Pablo Crer, Facundo Imhoff, Alejandro Toro, Franco Lopez (l) Rodrigo Ronda, Rodrigo Aschemacher, Ignacio Maccio.
Hmmm…Gromadowski na przyjęcie? A syn Castellaniego na jakiej gra pozycji może ktoś wie?
Libero który atakuje...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Mania »

Już wszystko wyjaśniam. ;)

Ivan Castellani (atakujący, chyba...) nie jest synem Daniela. ;)
Żaliński grał na przyjęciu. Marcel na ataku - zagrał duuuuużo lepiej niż wczoraj, dość powiedzieć, że był w naszej ekipie najlepszy. Zdobył 18 pkt, w tym 3 zagrywką. Świetnie zagrał Stańczak, przykro mi to mówić, ale zdecydowanie lepiej niż Rusek wczoraj. Zresztą Rufio wchodził na krótkie zmiany na przyjęcie... Słabiej zdecydowanie grali Kaczmarek oraz obaj środkowi, Gawryszewski i Kusior.

Janeczek i Jarosz oczywiście nie zaszczycili meczu swoją obecnością. ;-)

Punkty naszych: [mniej więcej]
Kusior 9, Wierzbowski 10, Kaczmarek 2, Gawryszewski 5, Gromadowski 18, Żaliński 11, Stańczak (libero) oraz Łomacz, Rusek, Wrona
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, o 22:27 przez Mania, łącznie zmieniany 1 raz.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Chal »

A jak tam przyjmował Żaliński?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: szarlej »

A syn trenera Skry na jakiej gra pozycji?
Mania pisze:Już wszystko wyjaśniam. ;)

Uriarte to rozgrywający, zresztą bardzo dobry. ;)
skra.pl pisze:Mowa jednak o Ivanie Castellanim - synu Daniela - I trenera PGE Skry Bełchatów.
Dzieki za informacje!!
Mania pisze: Żaliński grał na przyjęciu. Marcel na ataku
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, o 22:30 przez szarlej, łącznie zmieniany 1 raz.
Libero który atakuje...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Mania »

Zważając na to, że poprzedniego dnia powiedział mi, że od pół roku nie trenował przyjęcia? Rewelacja! ;-) Zdolny kłamczuch z niego chyba. ;)

A jednak Castellani ma syna, ok - juz wiem. ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: szarlej »

skra.pl pisze:Castellani już w Polsce
Mowa jednak o Ivanie Castellanim - synu Daniela - I trenera PGE Skry Bełchatów. Ivan wraz z reprezentacją juniorów Argentyny przebywa w Polsce na zgrupowaniu. Wśród argentyńczyków występuje również syn ostatniego trenera reprezentacji Argentyny - Jona Uriarte.

Kadra B wygrała towarzyskie spotkanie z juniorską reprezentacją Argentyny. Radosław Panas po meczu był zadowolony ze sprawdzianu. W środę kolejny sparing. Szkoleniowiec reprezentacji siatkarzy Radosław Panas był zadowolony z pierwszego sparingu kadry z Argentyną po okresie przygotowawczym.

- "Najbardziej cieszy nas zwycięstwo w tym spotkaniu, szczególnie, że był to pierwszy mecz tej drużyny w takim zestawianiu i z taką kadrą szkoleniowców. Gra momentami była bardzo dobra, ale też momentami słaba. Nie oczekiwałem tutaj fajerwerków, ale powiedziałem, że musimy się nastawić na solidną twardą grę. Nie wyobrażałem sobie jednak, że mogliśmy ten mecz przegrać. Po kilku błędach w drugim secie dokonałem dwóch zmian i przyniosły one oczekiwany efekt. Chcę dać pograć wszystkim, dlatego jutro do meczu przystąpimy w innym składzie. Miejsce zawodników, którzy grali cały mecz zajmą ci, którzy dzisiaj nie wystąpili. Na pewno spojrzę w statystyki i będę chciał dać szanse gry po równo wszystkim podopiecznym" - dodał Radosław Panas.

Wojciech Żaliński wszedł na boisko dopiero w drugim secie spotkania z Argentyną, ale zyskał miano najlepszego zawodnika meczu. Sam jednak skromnie stwierdza, że tylko wypełnił założenia trenera. - "Nic oceniałbym tego w ten sposób, wszedłem po prostu na boisko i wypełniłem swoje zadanie" - mówi Wojtek Żaliński. - "Bardzo dobrze układała mi się współpraca z Grześkiem Łomaczem, który wspaniale dogrywał mi piłki. Marcel Gromadowski grał dobre spotkanie, ale całej drużynie w drugim secie trafił się przestój i zaczęliśmy tracić punkty. Trener zdecydował, że to ja mam zmienić Marcela i już tak zostało do końca meczu" - dodał Wojciech Żaliński.

Polska B - Argentyna jun. 3:1 (25:19, 24:26, 26:24, 25:21)
Polska: Wierzbowski, Radomski, Wrona, Gunia, Łomacz, Gromadowski, Rusek (libero) oraz Kaczmarek i Żaliński
Argentyna: Ronda, Uriarte, Ferreiro, Poglajen, Grer, Imhoff, Lopez (libero) oraz Maccio, Castellani, Bruno, Sole i Toro
To jest jedyna informacja na temat tego czy posiada syna jaka mam.
EDIT
A wieć wszystko jasne :)
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

Najwyraźniej Janeczek nabawił się jakiegoś drobnego urazu zaraz przed meczami z Argentyną i Żaliński szybko wskoczył na jego miejsce...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Mania »

Arff pisze:Najwyraźniej Janeczek nabawił się jakiegoś drobnego urazu zaraz przed meczami z Argentyną i Żaliński szybko wskoczył na jego miejsce...
Bardzo prawdopodobne, sam Wojtek mówił, że w Spale trenował krócej niz inni, bo tylko 2-3 tygodnie. ;)

Jeśli miałabym całościowo oceniać te dwa mecze to mile zaskoczyli mnie Wrona, Żaliński (choć w lidze już pokazał co potrafi), Stańczak, a na lekkim plusie Wierzbowski i Radomski. Nieco słabo wypadł Rusek i Kaczmarek. Gromadowski 1 mecz fatalnie, drugi świetnie, ciężko ocenić. Łomacz i Gunia nieźle, Gawryszewski i Kusior jakoś bez wyrazu, ale może dlatego, że ani Polakom dziś blok nie szedł, ani Kaczmarek niezbyt dobrze wystawiał im piłki na środek...
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

Bardzo prawdopodobne, sam Wojtek mówił, że w Spale trenował krócej niz inni, bo tylko 2-3 tygodnie. ;)
Tu nawet nie chodzi o to co mówił Wojtek.. tylko w składzie który był podany przez sztab szkoleniowy na te mecze, wcześniej widniał Janeczek, a nie Żaliński...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Pekpol »

Na mnie ogromne wrażenie zrobił argentyński atakujący - Cristian Poglajen. Warto przyglądać się dalszej karierze tego zawodnika, bo mogą być z niego ludzie a trzeba pamiętać że on ma dopiero 19 lat. Wyróżniał się grą w drużynie Argentyńskiej, bardzo dużo kończył piłek, do tego również niezła zagrywka.

W polskiej ekipie najlepszy był moim zdaniem libero Adrian Stańczak. Wypadł dużo lepiej od Ruska i potwierdził, że jest fachowcem na swojej pozycji. Nagrodę dla najlepszego zawodnika dostał Łomacz ale to bardziej za to, że jest ostrołęczaninem a nie za to że był najlepszy. Chociaż moim zdaniem wystawia lepiej od Kaczmarka.

Publiczność w Ostrołęce również dopisała - hala pękała w szwach. Powinno się częściej robić takie mecze tutaj, publika na pewno dopisze ;)
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Mania »

Poglajen jest przyjmującym - przyjmował i atakował z 6 strefy. ;] Mylne, bo był najlepiej punktującym w drużynie Argentyny.
Niezły jest też atakujący Alejandro Toro. Choć mnie i tak najbardziej podobał się młody Uriarte. ;)

Co do Łomacza i jego nagrody, pełna zgoda. Jego kapitaństwo tez było ukłonem w stronę gospodarzy meczu.
Publika świetna, sama zaczynała doping, żadne sterowanie nie było potrzebne, trochę osób przyszło w narodowych barwach - koszulki, szaliki, nawet flagi widziałam. ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

cudze chwalicie swego nie znacie =] Nasza reprezentacja 89/90 jest lepsza od Argentyńskiej... głównie ze względu na Fabiana Drzyzgę, Zatorskiego, Króla, Jasińskiego, środkowych... co tu dużo mówić, mamy najmocniejszą juniorską ekipę od 6 lat... =] Dodam jeszcze że póki co zdobywa dokładnie te same miejsca co złota ekipa z 2003 roku... czyli vice mistrzostwo Europy kadetów, 5 miejsce na mistrzostwach świata kadetów - od półfinału z Argentyną dzieliło nas kilka małych punktów... Tyle że ta ekipa stoi nieco wyżej w notowaniach ekspertów... chyba bardziej czekam na ME juniorów we Wrześniu, niż na IO seniorów =] nie no może trochę przesadzam, ale walka w ME mimo bardzo silnej grupy będzie pasjonująca...

Dodam jeszcze że już na dzień dzisiejszy prawie wszyscy zawodnicy rocznika 89/90 znaleźli angaż w klubach 1 ligi i Plus ligi... Został jeszcze Jasiński który pertraktuje z GTPSem i Częstochową...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: dreamer »

szarlej pisze:
skra.pl pisze:Castellani już w Polsce
Mowa jednak o Ivanie Castellanim - synu Daniela - I trenera PGE Skry Bełchatów. Ivan wraz z reprezentacją juniorów Argentyny przebywa w Polsce na zgrupowaniu. Wśród argentyńczyków występuje również syn ostatniego trenera reprezentacji Argentyny - Jona Uriarte.
To jest jedyna informacja na temat tego czy posiada syna jaka mam.
EDIT
A wieć wszystko jasne :)
Ja tylko mogę potwierdzić, że Nicolas Uriarte to syn Jona, zaś Ivan Castellani, to syn Daniela (tego od Skry :D ).

Tutaj jest link do "sportowego życiorysu" Castellaniego sprzed dwócj lat, gdy przychodził do Skry. Ivan miał wtedy 15 lat.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.wszystkie.8818

A jeżeli chodzi jeszcze o wymienianki dotyczące sławnych ojców i synów na pozycji rozgrywającego, to są jeszcze Wiaczesław Zajcew i jego syn Ivan, który w Serie A pogrywa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: szarlej »

dreamer pisze:A jeżeli chodzi jeszcze o wymienianki dotyczące sławnych ojców i synów na pozycji rozgrywającego, to są jeszcze Wiaczesław Zajcew i jego syn Ivan, który w Serie A pogrywa.
A Zajcew czasem w Zenicie Kazań nie wylądował już?
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski (Kadra B)

Post autor: Arff »

Tegoroczne wakacje Bartosz Janeczek miał bardzo pracowite. Trenował i grał z Kadrą B. Po zakończeniu trenigów przeszedł operację usunięcia narośli na kości udowej. - Przeszkadzało mi to od dawna - mówi Bartosz Janeczek. - Musiałem zdecydować się na operację. Po zabiegu potrzebne było sześć tygodni rehabilitacji. Powoli dochodzę do siebie, do pełnej sprawności. Ćwiczę na siłowni według zaleceń trenera.
Wyjaśniło się dlaczego nie grał Janeczek...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Pekpol »

Historia lubi się powtarzać i siatkówka międzynarodowa powraca do Ostrołęki.

Kadra B w czerwcu ma przyjechać na zgrupowanie do Ostrołęki a zwieńczeniem tego zgrupowania ma być 3-dniowy turniej z udziałem naszej kadry oraz Włochów, Macedończyków i jeszcze jednej reprezentacji (nie wiem jaka reprezentacja to będzie, ale podejrzewam że wszystkie zespoły to kadry B albo młodzieżowe). Trenerem naszej kadry B ma być Grzegorz Wagner.

Taką oto wieść zasłyszałem niedawno, może ktoś ma szersze informacje na temat tego zgrupowania i turnieju?
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: szarlej »

Trener kadr B siatkarzy, Grzegorz Wagner powołał szesnastu zawodników, którzy 18 maja rozpoczną przygotowania do tegorocznego sezonu kadrowego. Pierwszą z imprez, niejako docelową w tym roku, będzie Uniwersjada. Tuż przed wylotem do Belgradu „biało – czerwoni” wezmą udział w turnieju w Ostrołęce. – Tam również zostaniemy na kilkudniowe konsultacje – wyjaśnia trener Polaków. Później kadra B weźmie udział w olsztyńskim Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera.

Wśród powołanych znaleźli się:

Atakujący: Bartosz Janeczek (Domex Tytan AZS Częstochowa), Mikołaj Sarnecki (MUKS Siatkarz Pamapol Wieluń),

Rozgrywający: Grzegorz Pająk (BBTS Bielsko – Biała), Jakub Oczko (AZS UWM Olsztyn), Krzysztof Antosik (MCKiS PKE Energetyk Jaworzno)

Środkowi: Tomasz Kusior (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (Domex Tytan AZS Częstochowa), Maciej Zajder (MUKS Siatkarz Pamapol Wieluń), Grzegorz Kosok (Jadar Radom),

Libero: Adrian Stańczak (Jadar Radom), Michał Potera (MKS MOS Interpromex Będzin)

Przyjmujący: Paweł Mikołajczak (BBTS Bielsko – Biała), Tomasz Tomczyk (BBTS Bielsko – Biała), Maciej Pawliński (Jadar Radom), Sebastian Pęcherz (Jastrzębski Węgiel), Kamil Kacprzak (ZAK S.A. Kędzierzyn – Koźle)
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

Osobiście bardzo mnie dziwi przerwanie współpracy z Radkiem Panasem... To tak jakby uznać zeszłoroczną pracę kadry za kompletnie nikomu nie potrzebną i zacząć od początku... Skład dosyć słaby, ze względu na to że Castellani zabrał bardzo dużo młodych siatkarzy... na jakieś medale na Uniwersjadzie raczej nie ma co liczyć...

Co z zeszłorocznymi zawodnikami którzy grali w kadrze B ??? Czyli Krzysztof Wierzbowski, Michał Chaberek, Jakub Radomski, Dawid Gunia, Bartosz Gawryszewski...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Mate »

Szkoda, że Wierzbowskiego nie ma. Chłopak jeszcze młody, ale w Częstochowie bez szans na grę. Znaczy się szansę ma, ale wątpię, aby sobie poradził lepiej, niż Bartman. Oby w przyszłym sezonie mógł grać więcej, bo już Iskra przekonała się, jaką ma zagrywkę. Dużo osób z klubów I-ligowych. A jak to jest z kadrą B, chodzi mi o wiek?? Jest jakiś próg czy mogą grać zawodnicy starsi??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Guilder »

Mate pisze:Szkoda, że Wierzbowskiego nie ma. Chłopak jeszcze młody, ale w Częstochowie bez szans na grę. Znaczy się szansę ma, ale wątpię, aby sobie poradził lepiej, niż Bartman. Oby w przyszłym sezonie mógł grać więcej, bo już Iskra przekonała się, jaką ma zagrywkę. (...)
Nie dla Wierzbowskiego w kadrze. W klubie nawet z Michalczykiem przegrywa. Zagrywka niby mocna, ale bardzo nieregularna. Na pierwszą ligę jak znalazł, nie wyżej, tym bardziej nie w kadrze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Arff »

A jak to jest z kadrą B, chodzi mi o wiek?? Jest jakiś próg czy mogą grać zawodnicy starsi??
Jako takiego limitu wieku nie ma, bo np. w zeszłym sezonie grał Gromadowski... ale z reguły zaprasza się do kadry B młodych zawodników...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaplecze reprezentacji Polski mężczyzn (Kadra B)

Post autor: Mania »

Z tego co ja pamiętam i coś mi świta w zakamarkach pamięci, to limit istnieje tylko odnośnie uczestnictwa w Uniwersjadzie. Takowy zawodnik musi mieć indeks studenta i mniej niż 25/26 lat. Było chyba też coś o możliwości gry 2-3 starszych graczy w całej 12. Lepiej niech się wypowie ktoś lepiej zorientowany. ;-)
Sama kadra B to może być taki misz-masz. ;)

Arff, że niby Gromadowski za stary na kadrę B? :D Rusek też w niej był rok temu, pamiętajmy też, że w roku 2008 nie mieli żadnej imprezy i była dowolność z pomyślunkiem o Uniwerjadzie. ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”