Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

Od piątku nasze juniorki zaczynają mistrzostwa świata. Jestem ciekaw jak w tym kontekście zaprezentują się nasze nadzieje i talenty. Nigdzie nie znalazłem info czy będą transmisje . Może ktoś z forumowiczów ma przecieki. Byłbym wdzięczny. Szczególnie interesuje mnie gra Góreckiej, Damaske i Orzoł ale reszty również.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

znalazłem stację transmitującą mecze z MŚ więc zainteresowanym przed meczem wyślę linka jest to TV4 Deportes.
jak wiadomo Polki wygrały wczoraj mecz i nasze nadzieje zagrały całkiem przyzwoicie co widać w statystykach ale przeciwniczki jednak to nie są tuzami siatkówki. Dziś pierwszy mecz test z Chinkami.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

dla zainteresowanych grą Polek przesyłam link z retransmisją meczu z Egiptem.

https://www.facebook.com/voleibolFMVB/v ... 605594549/
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: mewa »

troche zorientowany pisze:nasze nadzieje zagrały całkiem przyzwoicie
Oglądałem ten mecz i jestem zupełnie przeciwnego zdania. Na swoim poziomie Laskowska i Górecka, reszta słabo lub bardzo słabo. Zobaczymy, co będzie dziś.
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

mewa pisze:
troche zorientowany pisze:nasze nadzieje zagrały całkiem przyzwoicie
Oglądałem ten mecz i jestem zupełnie przeciwnego zdania. Na swoim poziomie Laskowska i Górecka, reszta słabo lub bardzo słabo. Zobaczymy, co będzie dziś.
Polki wg ekspertów są faworytkami spotkania z Chinkami.
Taka zapaść pokoleniowa u Azjatek czy o co chodzi?
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: Papito13 »

Chinki przegrały wczoraj z Peru 3:2
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

niestety muszę przyznać że nasze juniorki bardzo słabo zaprezentowały się wczoraj w meczu z Chinkami. Jedyną zasługującą na pochwałę była Monika Jagła. Atak właściwie nie istniał a rozegranie bez pomysłu. Jak one ugrały te dwa sety to trudno wytłumaczyć. Dzisiaj raczej oklep od Peru no chyba że zagrają o 100% lepiej w każdym elemencie.Rozczarowanie to Zuzanna Górecka. Widać że jest traktowana jako liderka i mnóstwo piłek dostaje ( inna rzecz kiepsko dograne) ale też skuteczność miała mizerną. Laskowska i Centka nadziewały się ciągle na blok lub myliły się. Raczej to będzie tylko wycieczka. Zresztą parametry fizyczne dziewczyn niestety nie powalają.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: phil »

I nie było oklepu od Peru, a wygrana 3:0.
Tak sobie sprawdziłem skład dzisiejszy i ten sprzed roku (brązowy z ME juniorek). Z różnych powodów nie ma sześciu dziewczyn z tamtego składu. Jak do tego dodamy fakt, że Górecka i Jagła nie przygotowywały się do MŚ ze swoimi koleżankami, a uczestniczyły w VNL to nie ma co się dziwić, że momentami wygląda to naprawdę słabo. Poza tym coach Kawka też jest tutaj z doskoku XD
Jagła mimo wszystko daje bardzo dużo drużynie i wyróżnia się na boisku. Orzoł chyba nigdy wcześniej nie trenowała z tą kadrą. Zresztą na MP juniorek grała jako przyjmująca. Zastanawiam się w jakiej formie musi być Szczurowska skoro nie pojechała na MŚ.
MuchaLover
Posty: 78
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: MuchaLover »

Brak Szczurowskiej jest na plus, zrobiono wokół niej szum po sezonie we Wrocławiu, a wcale tak dobrze nie grała, w Cannes też kiedy już mogła grać szału nie było i Helić w meczach nawet ze słabszymi zespołami musiała wracać na boisko. Mnie jej brak nie dziwi, natomiast szkoda, że Magdy nie ma, bo przydałyby się centymetry na skrzydle, ale musi zgrywać się z kadrą na kwalifikacje do IO, więc to zrozumiałe. Obawiałam się o środek, bo Gryka po kontuzji nie jest jeszcze w takiej formie, żeby grać w kadrze, ale Centka i Laskowska radzą sobie znakomicie, co do rozegrania to bardzo podoba mi się gra Pauliny ze środkowymi, widać, że lubi i potrafi z nimi grać, bardzo często je wykorzystuje, ale piłki do skrzydeł są często do niczego, musi dużo popracować nad dokładnością. Górecka zawodzi, ale podczas MP juniorek też była jakaś anemiczna, Bałuk po kontuzji już jakiś czas, ale do takiej formy jak podczas ME jej daleko, Damaske sprawdziła się dzisiaj bardzo dobrze, w razie czego może też zagrać na ataku i wtedy można przesunąć Orzoł na przyjęcie. Może wzrostowo bez szału, ale potencjał jest ogromny, bardzo dobry rocznik się trafił, oby dziewczynom poszło jak najlepiej ;)
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

jestem mile zaskoczony grą Polek z Peru. To był zupełnie inny zespół niż w meczu z Chinkami. Waleczny, konsekwentny, dokładniejszy i poukładany. Z taką grą jest szansa na czwórkę. Jednak najbardziej odczuwalny jest brak atakującej przez duże A jaką była Magdalena Stysiak. Julia Orzoł co prawda radzi sobie nieźle ale jednak to jest półka niżej. Zuzanna Górecka także nieco poniżej sowich możliwości. W przyjęciu zagrywki naprawdę Zuzanna gra bardzo dobrze ale już w ataku brak mi pomysłowości i antycypacji przy podwójnym czy potrójnym bloku. Monika Jagła natomiast to w tej chwili najlepsza przyjmująca a i w obronie jest w czołówce i to widać. Julia Zaborowska dużo lepiej zagrała wczoraj, więcej kombinacji i sporo środka z Weroniką Centką. Paulina Damaske dzielnie zastępuję Oliwię Bałuk, która nie jest w formie choć po kontuzji nikt od niej nie może wymagać za dużo. Teraz będzie prawdziwy test z Rosjankami i Turczynkami. Będzie rewanż za półfinał ME. Jednak aby wygrać trzeba wyjść bez kompleksów i zagrać bardzo zbilansowaną siatkówkę. Będzie trudno ale to już walko o czołówkę światową.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: mewa »

ja mam wrażenie, że przyczyną lepszej gry było dokładniejsze przyjęcie i możliwość gry środkiem.

Bardzo rozczarowany póki co jestem grą rozgrywającej. Patrząc na możliwości tej drużyny awans do półfinału będzie ogromnym osiągnięciem. Trzeba trzymać kciuki.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

okazuje się że Polki trafiły do grupy z Japonkami, Turczynkami i Amerykankami. To zupełnie inne style gry oprócz Turczynek. Zatem będzie ciekawie ale wcale nie łatwiej. Pierwszy mecz z Turczynkami w nocy z wtorku na środę o godzinie 0:30.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

dla zainteresowanych przesyłam stronę na której wszystkie zasady awansu i eliminacji w kolejnych rundach są wyjaśnione.
https://es.wikipedia.org/wiki/Campeonat ... 20_de_2019
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

po porażce z Turcją w pierwszym meczu II rundy było wiadomo że aby awansować trzeba ograć faworyzowane Japonki. Niestety juniorki nie podołały zadaniu i pewnie skończy się na 7-8 miejscu no chyba że wygrają z Chinkami z którymi w I rundzie przegrały. Szkoda, bo dzięki zajęciu 1 miejsca w grupie po I rundzie Polki trafiły do słabszej teoretycznie grupy. Choć nie pora jeszcze na podsumowanie turnieju to kilka spostrzeżeń rzuca się w oczy. Nieskuteczne prawe skrzydło, brak dyspozycji na zagrywce ( mnożone błędy własne), niedokładności w rozgrywaniu, bardzo słaby środek, nieporozumienia w sytuacyjnych piłkach po obronie. Jedynie obroniła się Monika Jagła i Zuzanna Górecka. Reszta przeciętnie jak na swoje możliwości. Zarówno Turczynki jak i Japonki były do ugryzienia i w zasięgu. Teraz trzeba się bić o 7-8 miejsce bo trudno uwierzyć że pokonają Chinki z taką grą. No cóż parę dziewczyn ma talent ale jeszcze sporo pracy przed nimi.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: mewa »

po obejrzeniu meczu z Turcją to nie rozumiem pozytywnej oceny Moniki Jagły...

Wg mnie problem jest z przyjęciem, jeszcze większy z rozegraniem, z czego wynika problem na prawym skrzydle. Miejsca 5-8 to realna ocena potencjału tej drużyny moim zdaniem.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

do Mewa: Monika Jagła nie tylko się broni ale należy do najlepszych obrońców w statystykach indywidualnych i przyjmujących zatem podstawy są aby tak ją oceniać. Ponadto proponuje obejrzeć kilka spotkań Polek a wtedy niewątpliwie jej spektakularne obrony i doskonale czytanie gry widoczne jest gołym okiem. To prawda, że przyjęcie nie było najlepsze ale porównując do innych zespołów nawet z czołówki nie było wiele gorsze. Zgodzę się że problem tkwi w rozegraniu, w dokładności i szybkości. Brakowało mi też kombinacji i przerzutów. Zuzanna Górecka w ostatnich meczach bardzo dobrze się zaprezentowała czego nie można było powiedzieć o I rundzie. Najsłabiej w przyjęciu wypadła paulina Damaske choć w ataku nadrabiała. No cóż na ten moment rzeczywiście nie prezentowały poziomu z pierwszej 4. No ale nie będą się mogły już poprawić bo nowy rocznik wchodzi w ich miejsce. Teraz czas seniorski. Szkoda braku Magdy Stysiak no ale ona walczyć będzie o większe cele.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: krzysiu »

Czyżby Polki przegrały sobie walkę o 5 miejsce wygrywając w 3 secie już 7 do 1 ? Mając Chinki już prawie dojechane?
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

nasze juniorki zagrały wczoraj niezły mecz w sensie wyniku i postawy na boisku w 3 wygranych setach. Niestety błędy własne pogrążyły je w trzecim a szczególnie w czwartym secie. Wynik z poprzednich MŚ zostanie co najmniej powtórzony a w przypadku wygranej z Brazylijkami poprawiony. Jak na obecną dyspozycję to wynik zadawalający. Bardzo dobra gra Zuzanny Góreckiej rośnie nam bardzo dobra przyjmująca, jeśli trochę zagra w lidze włoskiej to już wkrótce powinna znaleźć się w podstawowym składzie żeńskiej reprezentacji. Oczywiście Monika Jagła zgłasza takie aspiracje także. Julia Zaborowska ma przed sobą sporo pracy ale to jest także duży talent. Kolejna nadzieja to Paulina Damaske. Gdyby poprawić jej przyjęcie to naprawdę kolejna przyjmująca nam rośnie. Zobaczymy jak dziś zmotywowane wyjdą. Przy grze z 2 seta w meczu z Chinkami gdy popełniły raptem 3 błędy można byłoby być optymistą.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: troche zorientowany »

jest 5 miejsce a więc wynik naprawdę dobry. Jest uczucie niedosytu bo momentami gra naszych juniorek wyglądała bardzo dobrze. Właściwie równa gra dałaby awans do półfinału. Brakowało niewiele . Gratulacje dla dziewczyn. Zuzanna Górecka jest największą wygraną bo dopiero teraz mogliśmy się przekonać jakimi umiejętnościami dysponuje. Oczywiście w lidze już pokazywała dobrą grę ale meczów o dużą stawkę na arenie międzynarodowej nie oglądaliśmy wcześniej. Jacek Nawrocki nie skorzystał w tym sezonie reprezentacyjnym z jej usług na serio ale byłoby błędem nie dać jej poważnej szansy w następnym sezonie. Dużo ciepłych słów należy się też Monice Jagle. Julia Zaborowska także może stać się bardzo dobrą rozgrywającą. Ale tutaj zależy wszystko od ogrania i większego doświadczenia. Lekkim rozczarowaniem jest dla mnie Julia Orzoł. Skoczność, blok i obrona to jej atuty. Gorzej ze skutecznością w ataku. Może potrzeba więcej gry z wymagającymi rywalami i szansa gry w LSK. Zobaczymy, na pewno jest obiecującą juniorką, ale sporo przed nią pracy. Reszta dziewczyn grała poprawnie bez fajerwerków, ale dobrze ze sobą współpracowały. Zatem ogólnie pozytywna ocena ich udziału w turnieju.
cytadela1
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Juniorek Meksyk U20

Post autor: cytadela1 »

troche zorientowany pisze:jest 5 miejsce a więc wynik naprawdę dobry. Jest uczucie niedosytu bo momentami gra naszych juniorek wyglądała bardzo dobrze. Właściwie równa gra dałaby awans do półfinału. Brakowało niewiele . Gratulacje dla dziewczyn. Zuzanna Górecka jest największą wygraną bo dopiero teraz mogliśmy się przekonać jakimi umiejętnościami dysponuje. Oczywiście w lidze już pokazywała dobrą grę ale meczów o dużą stawkę na arenie międzynarodowej nie oglądaliśmy wcześniej. Jacek Nawrocki nie skorzystał w tym sezonie reprezentacyjnym z jej usług na serio ale byłoby błędem nie dać jej poważnej szansy w następnym sezonie. Dużo ciepłych słów należy się też Monice Jagle. Julia Zaborowska także może stać się bardzo dobrą rozgrywającą. Ale tutaj zależy wszystko od ogrania i większego doświadczenia. Lekkim rozczarowaniem jest dla mnie Julia Orzoł. Skoczność, blok i obrona to jej atuty. Gorzej ze skutecznością w ataku. Może potrzeba więcej gry z wymagającymi rywalami i szansa gry w LSK. Zobaczymy, na pewno jest obiecującą juniorką, ale sporo przed nią pracy. Reszta dziewczyn grała poprawnie bez fajerwerków, ale dobrze ze sobą współpracowały. Zatem ogólnie pozytywna ocena ich udziału w turnieju.
Gwoli ścisłości: nie Julia ale Paulina Zaborowska. Co do Julii Orzoł trzeba pamiętać, że to dopiero kadetka i jeszcze przez 2 sezony będziemy się cieszyć jej grą jako juniorki. Dla mnie wielki talent i jeszcze zapewne wiele dobrego o niej usłyszymy i zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”