Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: revis »

santiago pisze:Tak.. zostawmy wszystkich i zestarzejmy się z nimi... żaden z tych zawodników, których wymieniłem w Londynie nie wystąpi Może poza Zagumnych, choć jego fizyczność niestety na to nie wskazuje... już w przyszłym sezonie tych zawodników których wymieniłem trzeba wprowadzić do szerokiej kadry i z nimi pracować cały rok



A mnie się marzy taka kadra na dziś:



Rozegranie: Zagumny, Woicki/Dobrowolski( ale tylko jeden z nich), G.Łomacz, ewentualnie T.Drzyzga

Środek: Możdżonek,Nowakowski, Kadziewicz/Pliński( ale tylko jeden z nich), Czarnowski, Kaźmierczak, może Perłowski, Wrona

Atak: Wlazły, Jarosz, Janeczek, Buszek może ktoś z duetu Król, Suski

Przyjęcie Winiarski, Bąkiewicz, Wika, Bartmann, Ruciak, Siezieniewski, Zalinski, B. Kurek może Wierzbowski, Krzywiecki, Jacyszyn, Chaberek

Libero : Ignaczak Gacek Zatorski może Andrzejewski
AZS szkoli inni biorą...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: Bartex »

Suski w kadrze ... aha ... Zastanowiles sie kiedys dlaczego ten koles nie jest gwiazda reprezentacji juniorskiej i zaden trener ( oprocz trenera Kaszy ) nie wspomina o takim supertalencie jak Dawid Suski ? Czy poprostu uslyszales ze wysoko skacze wiec pomyslales ze musi byc fajny ? Bo ja bym jednak poczekal z tymi powolaniami do kadry :P
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, o 17:27 przez Bartex, łącznie zmieniany 1 raz.
ja wam mówię - jest dobrze.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: pk+ »

Nagor pisze:Albo odpoczywają w chacie albo nawet trenują w klubach po cichu
Zdaje się że niektórzy już trenują indywidualnie i w sumie co z tego, czy to już trening czy jeszcze rehabilitacja? Nawet jeśli prawdą jest że Guma był na urlopie i wylegiwał się na plaży czy oznacza to że nie miał kontuzji? Przecież nie miał grypy żeby leżeć w łóżku...

Daleki jestem od usprawiedliwiania zawodników, bo nie wiem jak było, jakimś wyznacznikiem jest lekarza kadry który opiniował ich stan zdrowia, może trochę podkolorowali dolegliwości, a może chcieli grać a lekarza zabronił???

Obecnie mamy tylko relację jednej strony, Lozano nagle sobie przypomniał coś czego wcześniej nie zdradził, w sumie nie wiem jakie to ma znaczenie w kontekście 4 lat pracy? Bo albo to jednorazowy wybryk i nie ma znaczenia w ocenie jego pracy, albo już wcześniej powinien odsunąć zawodników od kadry jeśli to nie był pierwszy raz.

Z częścią tego co mówi Lozano się zgadzam (nazwijmy to rozwiązaniami systemowymi) ale oskarżanie zawodników pośrednio także lekarza kadry jest nie na miejscu, jeśli tak było powinien zgłosić to do związku jeszcze przed meczem. Obecnie gdy nie jest już trenerem reprezentacji to powiem brutalnie - nie jego sprawa czy symulowali czy nie.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: lucass90 »

revis pisze:

A mnie się marzy taka kadra na dziś:

(...)

Rozegranie: Zagumny, Woicki/Dobrowolski( ale tylko jeden z nich), G.Łomacz, ewentualnie T.Drzyzga

(...)
Libero na rozegraniu ? A to ciekawa koncepcja... :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: Nagor »

Ja bym chciał w kadrze zobaczyć Żalińskiego kiedyś jak już o tym mowa :)
...
santiago
Posty: 119
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:45
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: santiago »

Jesli chodzi o przyszla kadre to nikogo nie mozna przekreslac. No moze darowalbym Gruszce ktory prochu juz nie wymysli a jako ze do reprezentacji bedzie juz mogl wrocic Gelu to jego uslugi beda zbedne. Ale nikomu innemu bym nie zamykal drogi przed reprezentacja. Wszyscy krytykuja Plinskiego ale tez sie starajcie zrozumiec ze ten sezon byl naprawde morderczy i co niektorzy juz nie mieli sil w tych kluczowych momentach a nie mozna kogos przekreslac przez pryzmat kilku meczy.

Boje sie o Swiderskiego bo to juz sie stalo norma ze on gra dobrze tylko przeciwko slabszym rywalom a z tymi silniejszymi juz nie potrafi na siebie wziac ciezaru gry. Teraz widzialem ze zagral od poczatku w superpucharze Wloch ale chyba nie spisal sie najlepiej, tylko 3 pkt. Wiec Sebastianowi na jakis czas dalbym odpoczac a dal szanse innym, mlodszym. Tylko problem ze mozemy zostac bez zadnego bardziej doswiadczonego zawodnika na przyjeciu choc wciaz licze ze moze nowy trener przekona Dawida Murka do ponownego powrotu.

Poki co widze w ten sposob kadre:

Rozegranie: Zagumny, Woicki/Drzyzga - pod warunkiem oczywiscie ze w miare niezle bedzie sie spisywal i ze w ogole wygra rywalizacje ze Stelmachem. Nie musi byc lepszy od Malego ale chociaz zey trzymal jakis poziom. Wtedy warto go powolac by sie poduczyl u boku Zagumnego.

Srodek: Nowakowski, Mozdzonek, Plinski/Kadziewicz. Mysle ze kazdemu trzeba bedzie dac szanse choc tym mlodszym przede wszystkim.

Przyjecie: Winiarski, Wika, Bakiewicz, Bartman. Chyba ze Murek bedzie w dobrej formie i bedzie chcial jeszcze sprobowac.

Atak: Wlazy, Szymanski. Poki co Kurek czy tez Jarosz musza sie jeszcze duuuzo uczyc.

Libero: Tutaj chyba warto poeksperymentowac i dac szanse komus mlodszemu. Moze Stanczak ? Zatorskiego tak naprawde wszyscy widzieli w trzech sparingach wiec troche to za wczesnie by juz go brac do reprezentacji.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: Guilder »

Będzie trochę żal takich graczy jak Świderski czy Szymański, ale to jest najlepszy moment, żeby przeprowadzić zmianę pokoleniową, i na ich miejsce dać np. Bartmana z Żalińskim. Nie można tego odkładać w nieskończoność. Świderski wiele razy wyciągał nam mecz, i dzięki niemu były zwycięstwa, ale czas już chyba nadszedł, aby dać miejsce innym. Mimo, że uważam, iż wciąż od Bartmana czy Wiki jest dużo lepszy, jednak w 2010 czy 2012 już tak nie będzie. I dlatego, myśląc o przyszłości, powinniśmy rezygnować ze starszych graczy.
Wyjątkiem są oczywiście rozgrywający. Khamutttskikh jest rocznik '68, jak te najlepsze modele Mustanga ^^
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: seniora »

Dennis Guilder pisze: Khamutttskikh jest rocznik '68, jak te najlepsze modele Mustanga ^^
A dokładniej to '69, a jakie Mustangi są z tego rocznika - nie wiem, może równie dobre jak te rok starsze. :]
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: Nagor »

Najlepsze Mustangi są z '69 :D Co do zawodników - Chamuckich to ewenement, nie liczmy, żeby u nas coś takiego było, wiadomo jedno - kadra musi być świeża, ale doświadczona 8-)
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: Guilder »

Guma nie musi do 40-tki dojechać, ale do Londynu może pojechać, a tam to już nie będzie chyba nawet Kadziewicza.
Mustangi wolę jednak te z '68, ale te rok młodsze też miodzio :)

Seniora, zawsze są google grafika ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Przyszłość reprezentacji Polski mężczyzn po Pekinie

Post autor: osnazfsb »

Nagor pisze:Najlepsze Mustangi są z '69 :D Co do zawodników - Chamuckich to ewenement, nie liczmy, żeby u nas coś takiego było, wiadomo jedno - kadra musi być świeża, ale doświadczona 8-)
E tam ewenement
Ze tak rzuce paroma innymi przykładami
Włoch Toffoli (42 lata w wieku 38 srebro w Atenach ), Rosjanin Zajcew (poprzednik Chamuckiego) z libero to na pewno Marko Klok z przyjmujacych chociazby brylujacy w Serie A Gilson Bernardo czy ciagle niezle grajacy Vlado Grbic z młotów wielki Osvaldo Hernandez- na kazdej pozycji znajdzie sie przynajmniej jeden ciagle bardzo dobry Matuzalem :P
Tyle ze Zagumny to juz teraz ma co roku przynajmniej jedna powazniejsza kontuzje
Ale rezygnowanie z niego w kontekscie Londynu jest po prostu bezmyslne
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość polskiej reprezentacji po Pekinie.

Post autor: dreamer »

Arff pisze:...wg. mnie potrzeba nam trenera kolegi, który doprowadzi do jak najlepszej atmosfery w zespole... zamiast brać Gruszkę będzie trener, zamiast brać psychologa będzie trener, zamiast brać żone... ehh. zagalopowałem się ;p Do tego jeszcze trener z warsztatem na najwyższym poziomie...
Faktycznie... jeżeli ma to być trener który zastąpi Gruszkę, psychologa, a nawet żonę, to musi mieć warsztat na najwyższym poziomie... :D .

Mówiąc zupełnie poważnie, kolejny raz podkreślę, że "trener kolega" zostanie zjedzony przez polskich gwiazdorów - i to już na śniadanko.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Odmladzanie 'nowej' reprezentacji Polski

Post autor: yfysk »

Sledzac temat o tym kto ma zastapic Lozano zauwazylem ze wiele osob mowi o odmlodzeniu kadry, jedni o wiekszym, drudzy o mniejszym...a ja zastanawiam, sie co ludzie rozumieja tym 'mniejszym' i 'wiekszym'?

Chcialem tam o tym pisac, ale pomyslalem, ze przydalby sie na to nowy temat.




Przejdzmy przez pozycje:

Przyjecie:
Nie ma tu jakiejs tragedii. Winiarski, Wika - nie sa chyba za starzy i nie beda nawet za 4 czy 6 lat. Jesli chodzi o jeszcze mlodszych to mamy Bartmana, Kurka. A starzy? Juz i tak chyba tylko Swiderski nadaje sie na grze w kadrze, a mysle ze jednego takiego starszego poki co powinno sie zostawic, szczegolnie jesli jest to wlasnie taka osoba jak Sebastian.

Atak:
Wlazly to samo co Winiarski i Wika. Tutaj faktycznie zmiennika trener powinien znalezc jakiegos mlodego, zeby sie przy Wlazlym ogrywal..tylko nie bron boze uczyl od niego ;) Mysle ze jest kilku kandydatow na to miejsce pierwsi jacy mi przychodza do glowy to Krol i Mikolajczak np.

Rozegranie:
Reprezentacja stala przez kilka ostatnich lat i mysle ze bedzie stala na Zagumnym. Ta pozycja jak wiadomo nie ma takiego duzego ograniczenia wiekiem. W tej sytuacji tak samo jak przy atakujacym, trzeba dac drugiego mlodego rozgrywajacego...a wiadomo ze mysli kieruja sie tylko w jednym kierunku i wszyscy wiedza w jakim.

Srodek:
Tu chyba trener mialby najtwardszy orzech do zgryzienia jesli chodzi o odmladzanie kadry. Bo tu przez kadencje Lozano raczej o sile srodka stanowili troche starsi zawodnicy - mowie tu u Kadziewiczu, Plinskim i Grzybie glownie. Tu odmlodzenie na pewno bedzie jakies potrzebne, ale czy calkowite? Szczegolnie ze w kadrze jest juz Mozdzonek, ocieral sie Nowakowski. Poza tym i tak z mlodymi srodkowymi tez nie ma jakiejs tragedii w Polsce.

Libero:
Pozycja moim zdaniem tez nie jest bardzo 'obciazona' wiekem, ale mysle ze bez sensu byloby ciagnac nadal w reprezentacji dwoch starszych libero, poprostu na do kadry brac jednego aktualnie lepszego z dwoch starych i jednego mlodego, a nadajacych sie na to miejsce na pierwszy rzut oka widac ze 3. A byc moze wejdzie tez przepis z 2 libero w skladzie, to wtedy nawet taka dwojka bedzie mogla byc w reprezentacyjnej 13(?).

Czy odmlodzenie naszej kadry to taka wielka filozofia i duzy problem?
Marcin Podwysocki na prezydenta!
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Odmladzanie 'nowej' reprezentacji Polski

Post autor: eltomasso »

zgadzam sie... do tego tylko mozna dodac ze trzeba brac pod uwage bierzaca dyspozycje.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Odmladzanie 'nowej' reprezentacji Polski

Post autor: Mate »

Nie ma co tworzyć nowego tematu. Jest temat "Przyszłość reprezentacji po Pekinie". Lepiej połączyć te dwa tematy i stworzyć nazwę "Przyszłość reprezentacji po wyborze nowego trenera lub coś w tym stylu".
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Odmladzanie 'nowej' reprezentacji Polski

Post autor: yfysk »

Widze Mate ze zbierasz robote moderatorom :P Temat zalozylem. A od takich spraw sa moderatorzy, jesli moderator uzn ze temat powinien byc gdzie indziej to przeniesie.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: dreamer »

Myślę, że pomysł połączenia tego nowego tematu, z tematem dotyczącym przyszłości kadry po Pekinie, był słuszny. Zatem połączyłem je.

Uważam generalnie, że yfysk przedstawił dobre rozpoznanie naszego stanu posiadania na każdej pozycji. Odnoszę jednak wrażenie, że być może nieco za wcześnie wskoczyliśmy do tego tematu. O ile bowiem ogólnego hasła :odmłodzić kadrę" a raczej może lepiej byłoby napisać "rozsądnie odmłodzić kadrę" - pewnie nikt nie neguje, o tyle moim zdaniem mechanizmy według jakich to się odbędzie, a tym bardziej konkretne rozwiązania personalne, "staną się ciałem" dopiero gdy tego trenera poznamy.
Nie chce mi się wierzyć, aby jakikolwiek trener który zostanie w styczniu wybrany (czyli Uriarte... :D) na dzień dobry z uśmiechem zadał pytanie działaczom (a tym bardziej kibicom - "no to gdzie macie listę tych młodych, których mam do kadry powłać" :)...
Możemy sobie oczywiście pogdybać... Mi przykładowo, gdy ostatio zbiera się na gdybanie, to jako pierwsze nazwisko z młodszych (może nie przesadnie) zawodników, przychodzi do głowy Marcel Gromadowski.

Myślę, że w chwili obecnej, takie jednonazwiskowe gdybanie wystarczy :D - więcej wyjaśi się, gdy poznamy trenera.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: osnazfsb »

Ja bym tylko zwrócił uwage ze z tym odmładzaniem to lepiej w naszym przypadku nie przesadzac bo jednak przy całym szacunku dla tych młodych przyjmujacych i młodych libero co ich chcecie do kadry wprowadzac to ja szczerze mówiac nie uwazam ich za tak utalentowanych jak pokolenie 77 czy 83 i mam spore watpliwosci czy budowanie kadry na IO w 2012 i MS 2014 w kontekscie odniesienia tam jakiegos naprawde spektakularnego sukcesu ma sens. W kazdym razie cos mi sie widzi ze kontekscie IO w 2012 rezygnacja np ze Swiderskiego nie byłaby zbyt przemyslanym posunieciem bo obawiam sie ze 35 letni Swider moze z takim Kurkiem czy Bartmanem wygrac rywalizacje (chyba ze odpukac gra od młodych lat na naprawde wysokim poziomie zacznie nadmiernie wychodzic w warstwie fizycznej)a majac jeszcze Wike i Winarskiego dla młodych zostanie pewno 1 miejsce. Inna sprawa ze szykowanie sie na wielka glorie w najblizszych latach jest dla mnie palcem na wodzie pisane bo z perspektywy wydaje mi sie ze gdzies w latach 2004-2008 nasza kadra osiagnela apogeum mozliwosci o wielka szkoda ze nie zodąla zdobyc olimpijskiego medalu. W kazdym razie jak dla mnie z kazda kolejna impreza bedzie nam ciezej i obawiam sie ze szykuje nam sie powtórzenie scenariusza Francji czyli lekki dołek szczególnie po 2010 roku jak juz zawodnicy z pokolenia 77 straca swój dominujacy wpływ na kadre. Choc niby perspektywy sa ale z całym szacunkiem jak bedziemy porównywac nasze talenty z talentami z Rosji czy Brazylii to postawie smiała teze ze ci u nas uwazani za wybitnie utalentownych tam az takiego podekscytowania by nie budzili
Ostatnio zmieniony 6 gru 2008, o 01:45 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 1 raz.
santiago
Posty: 119
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:45
Płeć: M

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: santiago »

Jestem zwolennikiem odmlodzenia kadry ale pod warunkiem ze zostanie to zrobione z glowa i nie na zasadzie ze wszystkich 30 paro latkow wywalimy a zastapimy ich zawodnikami ktorzy nawet nie maja miejsca w wyjsciowym skladzie swojego zespolu. Bo nie wyobrazam sobie poki co zeby ktos inny mogl byc pierwszym rozgrywajacym jak nie Guma. Woicki teraz nawet nie moze wygraz rywalizacji z Iliciem i z mlodych na te pozycje zostaje tylko Fabian i chcialbym wlasnie zeby byl teraz regularnie powolywany do dwunastki bo choc wciaz popelnia sporo, czesto wrecz szkolnych bledow to jednak regularnie grywa w Czestochowie i ma talent i to mi wystarczy. Niech zbiera nauki u Pawla.

Poki co nie stac nas tez na pozbycie sie Seby bo choc tez mnie to wkurza ze swietnie gra ze sredniakami a w tych waznych meczach z prawdziwymi przeciwnikami zawodzi to jednak on wciaz jest nam potrzebny. Narazie mozemy najwyzej podziekowac Piotrkowi Gruszce i Gierkowi. Regularne szanse dawalbym Zbyszkowi Bartmanowi ktory robi na mnie znakomite wrazenie. Wg mnie jest to kandydat na gracza swiatowej klasy za pare lat wiec juz teraz musimy go wprowadzac. Na przyjecie oczywiscie tez Winiarski musi byc, Marcin Wika no i mysle ze ogrywac trzeba tez Bartka Kurka. Brac pod uwage nalezy rowniez Bakiewicza ktory wciaz wierze ze jest w stanie wywalczyc miejsce w podstawowym skladzie Skry bo wg mnie jest w tej chwili w zyciowej formie.

Nasz skarb narodowy jakim jest Mariusz Wlazly oczywiscie musi pozostac naszym pierwszym bombardierem z tym ze trzeba ostroznie z nim postepwoac by nadto go nie eksploatowac i kiedy to mozliwe, dac mu odpoczac. Wraz z odejsciem Lozano zniknie tez banicja na Szymanskim a trzeba przyznac ze jego brakowalo nam. No i trzeba sprawdzic koniecznie Marcela bo na zapleczu ligi wloskiej spisuje sie fenomenalnie. Byc moze w jeszcze dalszej perspektywie mozna bedzie wyprobowac Janeczka i Jarosza ale to jeszcze nie teraz...

Ze srodkiem nie powinno byc problemow. Plinsiego i Kadziewicza wciaz uwazam za swiatowa czolowke a do nich dolaczyc powinni Mozdzonek i Nowakowski. Melodia przyszlosci to pewnie Wrona i Krol.

Pozycja na ktorej zdecydowanie powinnismy postawic na kogos nowego - mlodszego to libero. Tylko problem ze nie mamy jakiegos szczegolnie wyrozniajacego sie mlodego zawodnika na tej pozycji wiec wybor bedzie trudny. Szkoda ze nie mamy nigdzie staystyk najlepszych w obronie bo to moze troche ulatwiloby wybor a tak to mamy szereg wg mnie rownie dobrych graczy: Rusek, Stanczak, Zatorski, Debiec no i chyba Mierzejewskiego tez mozna uznac za jeszcze mlodego.

Takze moim zdaniem nalezy odmlodzic nieco reprezentacje ale trzeba to zrobic stopniowo i z glowa. Bo kibice nie bede tacy cierpliwi i czekac az do 2012 roku na sukces tym bardziej ze nie ma gwarancji ze on mialby wtedy nadejsc. Musimy ciagle byc w czolowce a do tego potrzebni nam sa nasi "starzy wyjadacze".
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4615
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: niepoinformowany »

Choc niby perspektywy sa ale z całym szacunkiem jak bedziemy porównywac nasze talenty z talentami z Rosji czy Brazylii to postawie smiała teze ze ci u nas uwazani za wybitnie utalentownych tam az takiego podekscytowania by nie budzili
Musisz na KAŻDYM kroku podkreślać, jaka Rosja jest wspaniała? A już stawianie ich w rzędzie z Brazylią jest śmieszne.A co oni osiągnęli w ostatnich latach? Przecież nie powiesz, że srebro ME 07 było sukcesem, gdzie każdy mocny rywal był w rozsypce? Może brąz IO był sukcesem, no ale miało być szybkie 3:0 z USA w półfinale.

A co do tego apogeum to dawno się tak nie uśmiałem... Nie widzisz, że Wlazły i Winiarski są kluczowymi zawodnikami reprezentacji już od dobrych 2-3 lat? A oni apogeum na pewno nie osiągnęli.. Tak samo można powiedzieć o Zagumnym, przecież rozgrywający jak wino ;) Ja tam bym się nie martwił o naszą pozycję.. Zobaczymy jak Rosjanie poradzą sobie bez jedynego dobrze wyszkolonego technicznie zawodnika na przyjęciu. To mnie ciekawi :D

R: Zagumny, Woicki ( w kontekście 2 najbliższych sezonów), Drzyzga
P: Winiarski, Świderski, Wika, Bartman, Bąkiewicz, Gruszka
A: Wlazły, Gromadowski, Szymański
S: Kadziewicz, Grzyb, Nowakowski, Pliński
L: Ignaczak/Gacek, a za parę lat zdecydowanie Zatorski ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: lucass90 »

niepoinformowany pisze: R: Zagumny, Woicki ( w kontekście 2 najbliższych sezonów), Drzyzga
P: Winiarski, Świderski, Wika, Bartman, Bąkiewicz, Gruszka
A: Wlazły, Gromadowski, Szymański
S: Kadziewicz, Grzyb, Nowakowski, Pliński
L: Ignaczak/Gacek, a za parę lat zdecydowanie Zatorski ;)
Ten skład bardzo mi się podoba, jednak ja wprowadziłbym w nim trzy zmiany... Za Grzyba wstawiłbym Możdżonka, za Woickiego - Żygadłę i za Gruszkę - Siezieniewskiego.

Jeśli chodzi o rozgrywających, to nie sądzą, żeby nowy trener Kadry na chociażby najbliższą LŚ powołał, jako drugiego sypacza, Woickiego. Zapowiada się, że większość sezonu Mały przesiedzi na ławce i nie będzie mógł pokazać w pełni swoich umiejętności nowemu Selekcjonerowi.
Natomiast Żygadło, to uznana firma i w dodatku, z tego co wiem, zalicza całkiem udane epizody w drużynie Mistrza Włoch.
No i szkoli się od samego Nikoli Grbić'a...

Piotrek Gruszka podobno wspaniale radzi sobie w Turcji i chwała mu za to, ale jestem za wprowadzaniem do Kadry młodych i utalentowanych zawodników, a za takiego uważam Siezieniewskiego.
Co prawda w jego grze widać sporo niepewności, jednak uważam, że dobrze by mu zrobiło, gdyby nowy trener Reprezentacji pokazał, że liczy na niego. To mogłoby być nowym impulsem do tego, aby Paweł zaczął grać jeszcze lepiej. Uważam, że jest on znakomitym materiałem na przyjmującego. Tylko trzeba dać mu szansę...

Jeśli chodzi o atakujących, to skład jest OK. Tylko że wg. mnie, miejsce drugiego atakującego Kadry należy jednak do Gela.

U środkowych tak jak wspomniałem - Możdżonek za Grzyba. Wojtek nigdy mnie swoją grą nie przekonywał, a Możdżon ma gabaryty, by zostać podstawowym środkowym Reprezentacji Polski. Jego zasięg jest nieosiągalny dla większość bloków na świecie, musi popracować tylko nad techniką (czyt. - nadgarstkiem ;) ).

Walka o miano "pierwszego libero Kadry" niewątpliwie toczyć się będzie pomiędzy Ignaczakiem i Gackiem. Na chwilę obecną obu zawodnikom daję po 50% szans. Co do trzeciego libero, to na Zatorskiego jest jeszcze zdecydowanie, ZDECYDOWANIE, za wcześnie... Widać po nim, że jeszcze nie do końca potrafi radzić sobie z presją i musi poćwiczyć grę w obronie. Jednak niewątpliwie jest to melodia przyszłości naszej Kadry.
Jeśli na chwilę obecną miałbym wybrać na pozycję libero kogoś, oprócz Igły i Gato, postawiłbym na Pawła Ruska.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4615
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: niepoinformowany »

U środkowych tak jak wspomniałem - Możdżonek za Grzyba. Wojtek nigdy mnie swoją grą nie przekonywał, a Możdżon ma gabaryty, by zostać podstawowym środkowym Reprezentacji Polski. Jego zasięg jest nieosiągalny dla większość bloków na świecie, musi popracować tylko nad techniką
Ale nie przekonywał tylko w reprezentacji? Bo w klubie gra bardzo dobrze. Ja tam bym mu dał szanse, nawet w podstawowej szóstce obok Kadziewicza. Grzyb też ma świetny zasięg, tylko musi dobrą piłkę dostać a nie poniżej głowy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
osnazfsb

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: osnazfsb »

niepoinformowany pisze:
Choc niby perspektywy sa ale z całym szacunkiem jak bedziemy porównywac nasze talenty z talentami z Rosji czy Brazylii to postawie smiała teze ze ci u nas uwazani za wybitnie utalentownych tam az takiego podekscytowania by nie budzili
Musisz na KAŻDYM kroku podkreślać, jaka Rosja jest wspaniała? A już stawianie ich w rzędzie z Brazylią jest śmieszne.A co oni osiągnęli w ostatnich latach? Przecież nie powiesz, że srebro ME 07 było sukcesem, gdzie każdy mocny rywal był w rozsypce? Może brąz IO był sukcesem, no ale miało być szybkie 3:0 z USA w półfinale.

A co do tego apogeum to dawno się tak nie uśmiałem... Nie widzisz, że Wlazły i Winiarski są kluczowymi zawodnikami reprezentacji już od dobrych 2-3 lat? A oni apogeum na pewno nie osiągnęli.. Tak samo można powiedzieć o Zagumnym, przecież rozgrywający jak wino ;) Ja tam bym się nie martwił o naszą pozycję.. Zobaczymy jak Rosjanie poradzą sobie bez jedynego dobrze wyszkolonego technicznie zawodnika na przyjęciu. To mnie ciekawi :D

R: Zagumny, Woicki ( w kontekście 2 najbliższych sezonów), Drzyzga
P: Winiarski, Świderski, Wika, Bartman, Bąkiewicz, Gruszka
A: Wlazły, Gromadowski, Szymański
S: Kadziewicz, Grzyb, Nowakowski, Pliński
L: Ignaczak/Gacek, a za parę lat zdecydowanie Zatorski ;)
Z całym szacunkiem skwituje to tak.
Jakos tak sie to plecie ze Rosjanie z 10 imprez przywoza około 8-9 medali a Polacy 1 raz na wiele lat a poza tym zasadniczo miejsca 5-8 a wszelkiego rodzaju imprezach . I nikt mi nie wmówi ze za ów brazowy medal IO który tak podkreslasz jako brak sukcesu polscy kibice nie daliby sie pokroic. Zreszta to był też chyba głowny cel gry w kadrze dla takich zawodników jak Pliński Świderski czy Zagumny czy ogólnie pokolenia 77 i mozna miec watpliwosci czy naprawde całej trójce bedzie sie chciało mordowac az do Londynu

Ale popatrzmy na wiek tej naszej kadry:

Szymanski ma juz 30 lat - w kontekscie Londynu osobiscie nie widze go juz w kadrze.Podobnie rzecz ma sie z Plinskim- obaj pewno dociagneliby do do Londynu jak bedzie taka potrzeba ale apogeum formy bedzie juz wtedy dawno za nimi.
Co do Zagumnego- fajnie ze rozgrywajacy jest jak wino ale chyba nikt nie twierdzi ze im starszy tym duzo lepszy niz w wieku 30-31 lat- chodzi raczej o to ze z wiekiem nie traci on az tyle jak przyjmujacy czy atakujacy bo tez i przeciazenia na pozycji zupełnie inne- tyle ze patrzac jakie problemy ze zdrowiem raz na jakis czas dotykaja Zagumnego to szczerze nie wiem czy rzeczywiscie w wieku 35 lat bedzie tak dobry jak teraz. A rezerwa? No cóz Woicki na chwile obecna przegrywa rywalizacje z niekadrowym Serbem, Drzyzga to melodia niepewnej przyszłosci z dużym potencjałem ale jeszcze raczej w kontekscie po IO 2012 , Żygadło zbiera doswiadczenie w grzaniu twardej włoskiej ławki a reszta to na chwile obecna zawodnicy nie gwarantujacy odpowiedniego poziomu.
Spory problem widac tez na pozycji libero- przypominacm ze zarówno Gacek jak Ignaczak maja juz po 30 lat i własnie powinni osiagnac apogeum mozliwosci a za chwile zacznie sie juz faza schyłkowa. Z szeregu innych polskich libero ja osobiscie kandydata wsr tych pare lat młodszych na libero wielkiego formatu nie widze- wydaje mi sie ze znów wrócimy do sytuacji kiedy ta pozycja bya chyba najsłabiej obsadzona w polskiej reprezentacji . Niby jest Zatorski wsród tych naprawde młodych ale temat podobnie jak w przypadku Drzyzgi wchodzi w rachube dopiero po IO 2012
Co do Włazłego- własnie o to chodziz ze on juz chyba jest niestety blisko swojego apogeum mozliwosci - techniki juz raczej nie podłapie, styl gry ma wybitnie atletyczny a co juz np kiedys dreamer stwierdził tacy zawodnicy swieca intensywnie aczkolwiek raczej krótko na bardzo wysokim poziomie, a potem lekko spuszczaja z poziomem gry i tak ciagna do konca kariery - pewnie na IO w Londynie bedzie nadal niewyekspolatowany ale tez szczerze watpie azeby mógł byc lepszy niz teraz. A odliczajac Szymanskiego i jego rowiesników po 30 to kogo my mamy na tej pozycji? Bo fajnie ze sa Gromadowski, Jarosz, Żalinski czy Janeczek ale wszyscy oni to jednak zdecydowanie nie ten poziom na chwile obecna?- długa droga przed nimi zeby zostac tak dobrym zawodnikiem jak obecnie Wlazly.
Tak wiec jesli moim zdaniem z Zagumnym i Wlazłym w apogeum mozliwosci z Winiarskim który teraz swieci triumfy we włoskiej Serie A a w kadrze bedac juz lekko zmeczony gra jednak troche gorzej, z ciagle bardzo dobrym choc czasmi zawodzacym w kadrze Swiderskim który powoli zbliza sie do kresu swojej gry na bardzo wysokim poziomie Polska przez 4 lata zdobywa 1 medal to ciekawe na czym pomijajac fakt ze poziom reprezentacyjnej siatkówki sie teraz mocno obnizy ale potem przed IO znowu wzrosnie budujecie ten optymizm?
Bo jesli naprawde wierzycie ze zawodnicy tacy jak Kurek, Batman, Drzyzga, Nowakowski dadza Polsce triumfy na wielkim imprezach za kilka lat co sie przewija w paru postach to ja mówiac wprost nie bardzo w to wierze. Czołowka jak najbardziej ale czy kadra mocniejsza niz teraz-moim zdaniem nie.
Pojawiaja sie tez watki mnie eksploatowane np. watek Siezieniewskiego- ja tylko przypomne ze on ma juz 27 lat i jakos specjalnie to mnie nie przekonuje- fakt to na pewno solidny ligowy rzemieslnik ale zagrał z Biełgorodem co moze od biedy odddawac trudne mecze w kadrze- i niestety rywale go w przyjeciu zjedli.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: Guilder »

Tak! Rosja jest lepsza. I tak! Osnazfsb mimo wszystko za mocno ich wychwala. Ale według mnie to naturalna sprawa, gdybym np. obserwował, oglądał i analizował skrupulatnie np. ligę francuską to kłóciłbym się ze wszystkimi, że francuska to gigant w porównaniu do greckiej czy polskiej.

A skład na przyszłość? Cóż, myślę że do kadry może wrócić Żygadło, który jak słyszymy, mimo bycia rezerwowym rozwija się w Trento w dobrym kierunku. Nie zdziwię się, jak zobaczymy Gumę na MŚ w Polsce, będzie miał 37 lat, Vadim Khamuttskikh na IO grał mając 40-tkę. Na przyjęciu pewnie Winiarski z kimś z pary Wika-Bartman. Środkowi są największą niewiadomą, ale chyba skończy się opcją Nowakowski-Możdżonek. Atak to pewnie dalej Wlazły (wówczas 29 lat, czyli tyle ile teraz Milijkovic), i ktoś trochę młodszy na rezerwie typu Żaliński, Gromadowski, albo Janeczek. Natomiast nie wiem co z libero. Wielkie nadzieje były wiązane z Zatorskim, ale na razie nie pokazuje w pełni swoich możliwości.
Gdzieś tu wyczytałem, że Radom albo miał mieć, albo ma w swojej ekipie bardzo zdolnego młodego libero. Czy ktoś wie więcej o tym? Jeśli tak, to grzecznie proszę o przybliżenie tej osoby.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: yfysk »

Jak czytam te wypowiedzi to widze, ze dla wiekszosci 'odmlodzenie' kadry oznacza troche co innego niz dla mnie. Szczegolnie chodzi mi o wypowiedzi typu 'na dzien dzisiejszy jeszcze sie nie nadaje'. Ja myslac od odmlodzeniu kadry mysle o tym ze przyjdzie nowy trener, ktory bedzie bardzo dobrym specjalista i wlasnie wezmie tych mlodych 'na dzien dzisiejszy jeszcze sie nienadajacych' i bedzie pracowal z nimi starajac sie stworzyc z nich monolit ktory bedzie w przyszlosci wygrywal dla nas medale. Cos na wzor tego co sie stalo w Czestochowie (choc tam chyba raczej niechcacy.. :]). Jest mlody i utalentowany sklad z trenerem, ktory ma bardzo dobrze poukladane w glowie i nie przejmuje sie miejscem jakie zajmuje teraz w tabeli Czestochowa, bo wie ze taka jest kolej rzeczy i nalezy tylko pracowac, pracowac i jeszcze raz pracowac z tymi mlodymi chlopakami. Bo uwazam, ze na chwile obecna to narazie wlasnie Panas robi najwieksza robote dla nas juz w kontekcie IO 2012 czy MS 2014. Mysle ze karda powinna pojsc podobna droga. Malo tego uwazam nawet ze w takiej sytuacji Panas fajnie by wygladal dla mnie na stanowisku drugiego trenera reprezentacji. Zostawiajac w reprezentacji takich zawodnikow jak Swiderski, Winiarski czy Zagumny i wrzucac do niej zawodnikow typu tych z Czestochowy, nie obnizy to bardzo poziomu naszej reprezentacji nawet na starcie, ale podwyzszy sie moim zdaniem znaczenie za kilka lat. I znow zaczepie sie Czestochowy, ktora moim zdaniem gdyby miala porzekatnej z Bartmanem juz teraz jakigos takiego Swiderskiego, to liczylaby sie bardzo w walce o medale. Mysle ze jesli Czestochowa utrzyma swoja polityke i nie zacznie robic rewolucji kadrowych co sezon (lub jest Real Belchatow nie wykupi im talentow :P) to juz w przyszlym sezonie bedzie walczyc o medale. Dlatego uwazam, ze reprezentacja powinna objac podobna droge.

Mam nadzieje ze nie tymi wypowiedziami o Czestochowie nie uciekalem zbyt daleko od tematu, ale tak poprostu mi sie to widzi i chcialem to jakos zobrazowac.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: Arff »

Cos na wzor tego co sie stalo w Czestochowie (choc tam chyba raczej niechcacy.. :]).
yyyhy... niechcący... kilka razy pod rząd to samo :) jakoś im tak wychodzi ;p
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
tubas_06

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: tubas_06 »

Moim zdaniem nowa kadra powinna wyglądać następująco ... Rozegranie : Zagumny, Woicki . Przyjęcie : Winiarski, Bartman, Bąkiewicz, Murek . Środek : Kadziewicz , Pliński , Nowakowski . Atak : Wlazły, Jarosz . Libero Rusek .... Kapitanem mianował bym Dawida Murka który ma niesamowitą mentalność ! W przypadku jego odmowy do gry w kadrze nie ustępował bym na miejscu trenera i robił bym wszystko aby on tam był ... Pierwsza 6 moim zdaniem to Zagumny, Wlazły, Pliński, Kadziewicz, Murek, Winiarski, Rusek ... ! ;]
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: yfysk »

tubas_06 pisze:Moim zdaniem nowa kadra powinna wyglądać następująco ... Rozegranie : Zagumny, Woicki . Przyjęcie : Winiarski, Bartman, Bąkiewicz, Murek . Środek : Kadziewicz , Pliński , Nowakowski . Atak : Wlazły, Jarosz . Libero Rusek .... Kapitanem mianował bym Dawida Murka który ma niesamowitą mentalność ! W przypadku jego odmowy do gry w kadrze nie ustępował bym na miejscu trenera i robił bym wszystko aby on tam był ... Pierwsza 6 moim zdaniem to Zagumny, Wlazły, Pliński, Kadziewicz, Murek, Winiarski, Rusek ... ! ;]
to tak w ramach odmlodzenia ;)
Marcin Podwysocki na prezydenta!
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: eltomasso »

odnosnie Murka to mam wrazenie ze jego forma sie troszke obnizyla w zwiazku z tym stawienie na niego to nie do konca dobry pomysl... no ale zobaczymy jak to bedzie po playoffach.

mowimy ostatnio o odmladzaniu kadry tymczasem moze warto pojsc tez czasami w druga strone... skreslony przez Lozano Szczerbaniuk byc moze moglby jeszcze wrocic do kadry:) (?)

W wielu postach przewija sie pomysl WIELKIEGO odmlodzenia kadry nawet kosztem najblizszych ME i MŚ a ja sie pytam...

czy wierzycie ze kolejne 11 miejsca przejda?

i drugie wazniejsze pytanie... niektorzy pisza ze odpuszczamy ME i MŚ a na IO medal.... i tu rodzi sie prste pytanie czy siwietnie przygotowany zespol gwarantuje medale? odpowiem sam nie. Myslicie ze Brazylia, Rosja, USA nam sie podloza tylko dlatego ze my przygotoalismy sie pod IO? a do tego jest bardziej niz pewne ze pojawi sie jakis czarny kon i moze byc porazka.

Do tego dodac trzeba dyspozycje dnia, troche szczescia i moze byc tak ze ME wtopa, MŚ wtopa, IO fajny wystep bez medalu... i pomimo tego ze jakis trener dobrze przygotowal druzyne zostanie zapamietany jako Pan Nikt.... a to i tak najbardziej optymistyczna mozliwosc bo przeciez nawet przygotowujac sie tylko do jednej imprezy mozna zaliczyc blamaz.

Suma sumarum zadnego odmladzania kadry na sile, olewania imprez przed IO - na kazdej imprezie ma byc walka o medale najlepszymi a nie perspektywistycznymi.

Inna sprawa np LŚ... Lozano zaslyna z tego ze kiedy mial awans do finalu LŚ zapewniony uparcie gral podstawowymi zawodnikami a czy nie bylo warto sprawdzic kilku nowych? Rok pozniej to sie zmienilo problem tylko w tym ze gralismy z kelnerami bo nie czarujmy sie Egipt,Chiny to jeszcze nie sa przeciwnicy dla nas.
osnazfsb

Re: Przyszłość kadry mężczyzn pod rządami następcy Raula Lozano

Post autor: osnazfsb »

I jeszcze nie zapomnijmy ze olewajac imprezy przez IO mozna sie na nie w ogole nie zakwalifikowac jak np Francuzi czy Hiszpanie w tym roku - taki jest system kwalifikacji :D
Zasadniczo sie z wywodami poprzednika zgadzam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”