Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Italiano »

dreamer pisze:Niestety, w Bułgarii ostatnie kilkanaście - dwadzieścia lat, to całkowity marazm w zakresie rozwoju siatkówki. Wykrusza się tych kilka roczników które przez jakiś czas decydowało o sile tej dyscypliny w Bułgarii, a nowych nie widać. W ostatnich kilku latach jedynie młodziutki Penczew i może jeszcze jeden czy dwóch zawodników, to śmieszcie mało jak na potrzeby reprezentacji ze światowej czołówki.
Wydaje mi się, że Bułgarzy spośród młodego pokolenia siatkarzy mają kilka "brylancików", zawodników, mogących w przeszłości być czołowymi zawodnikami na swojej pozycji. Cwetan Sokołow - jeden z najbardziej utalentowanych atakujących młodego pokolenia, Teodor Todorow - legitymujący się znakomitymi parametrami środkowy jest nazywany przez Bułgarów największym talentem na swojej pozycji na świecie. Nikołaj Penczew - bardzo duży talent, przez najbliższe kilkanaście lat będzie to podstawowy przyjmujący reprezentacji. Jeszcze powinieneś dodać do tego grona 20-letniego Świetosław Gocewa, 24-letniego, bardzo dobrego chyba libero Władysława Iwanowa, braci bliźniaków - Walentina i Georgija Bratojewów. A przecież są jeszcze nieco starsi - odpowiednio 24 i 26-letni - Nikołaj Nikołow i świetny Wiktor Josifow.

Największa bolączka tej reprezentacji to pozycja rozgrywającego, jednak jeżeli Bratojew - podobno utalentowany rozgrywający - będzie w stanie grać na poziomie Andrija Żekowa w formie z MŚ '06, przez następne kilka Bułgaria będzie jedną z najlepszych drużyn w Europie. Kaziyski (przecież ten zawodnik wciąż ma "tylko" 27 lat), Sokołow, Penczew, Todorow, Josifow, Iwanow, Walentin Bratojew, Georgij Bratojew, Nikołaj Nikołow, Danaił Miłuszew, Bojan Jordanow - ta reprezentacja na papierze wygląda bardzo mocno - a najstarszym zawodnikiem z tego grona jest 28-latek Jordanow. W mojej opinii Bułgarzy mają większe perspektywy niż np. Polacy czy może nawet podobno możliwości jak reprezentacja Serbii.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: krzysiu »

Oni nie mają rozgrywającego , który robi różnicę i nie widać żeby to się bardzo szybko zmieniło w najbliższych latach.
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Klawy »

Czy wie ktoś dlaczego Salparov nie gra w reprezentacji ?
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: SerCos »

Teodor Salparow, uważany za jednego z najlepszych libero na świecie, doznał kontuzji więzadeł krzyżowych w lewym kolanie.
Mam kontuzję, która eliminuje mnie z całego sezonu. Uszkodziłem przednie więzadło krzyżowe. Zrobiliśmy badania i diagnoza jest potwierdzona. Na pewno szkoda, że nie będę grał w reprezentacji podczas tego lata. W najlepszym razie mogę zacząć grać na początku września.
Jednak drugi libero bułgarski, który w przyszłym sezonie występować będzie w Noliko nie stanowi aż takiego osłabienia jak np. w reprezentacji Finlandii zmiennik Hyvarinena.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Angulo »

Iwanow grał w LŚ świetnie, więc różnica była niedostrzegalna. Co więcej, po powrocie Salparowa wcale nie musi od razu wylądowac na trybunach.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

SerCos pisze: Jednak drugi libero bułgarski, który w przyszłym sezonie występować będzie w Noliko nie stanowi aż takiego osłabienia jak np. w reprezentacji Finlandii zmiennik Hyvarinena.
Zmiennikiem Hyvarinena jest nominalny przyjmujący czyli Tomek Sammelvuo, po którym nie spodziewałbym się takiej dyspozycji jak po nominalnym libero. A co do Ivanova to trzeba przyznać iż dobrze sobie radził pod nieobecność Salparova i podobnie jak Angulo myślę iż to właśnie Vladislav będzie 1. libero na ME
Kłamca.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: SerCos »

ciorny17 pisze:Zmiennikiem Hyvarinena jest nominalny przyjmujący czyli Tomek Sammelvuo, po którym nie spodziewałbym się takiej dyspozycji jak po nominalnym libero. A co do Ivanova to trzeba przyznać iż dobrze sobie radził pod nieobecność Salparova i podobnie jak Angulo myślę iż to właśnie Vladislav będzie 1. libero na ME
To nie jest do końca prawda, na pozycji libero na poczatku Ligi Światowej w ekipie fińskiej występował Jarmo Korhonen, rozegrał 4 mecze, w kolejnym z Argentyną pod koniec pierwszego seta został zmieniony przez Sammelvuo. Korhonen prezentował się bardzo kiepsko w sumie w 17 rozegranych setach miał zaledwie 20 obron, a na 97 przyjęć popełnił aż 13 błędów. Także w porównaniu do niego Ivanov grał wręcz fenomenalnie.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: majonez »

Po igrzyskach kończę moją pracę z reprezentacją. Jest to pewne i w tej kwestii nie może być jakikolwiek innych komentarzy.
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... rezentacja
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Angulo »

Niestety Bułgarska siatkówka jest w takim kryzysie, że ani Stojczew, ani Prandi, ani żaden szkoleniowiec na świecie nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom tamtejszego związku. Sam awans na IO będzie dużym sukcesem.
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: La Petomane »

Dziwne mówić o kryzysie w kontekście reprezentacji, którą sportowo postawiłbym na równi z Polską.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dreamer »

La Petomane pisze:Dziwne mówić o kryzysie w kontekście reprezentacji, którą sportowo postawiłbym na równi z Polską.
Ja sądzę, że chodzi o to, że mają problemy z utrzymaniem choćby średniego poziomu ligi. Już widoczny jest malejący dopływ młodych talentów, które odpowiednio wcześnie odkryte mogłyby rozwijać się poza Bułgarią. To może z czasem osłabić starzejącą się reprezentację.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: SerCos »

Radostin Stojczew zostanie na 99% zwolniony z funkcji selekcjonera Bułgarii. Jako jego następca wymieniany jest Silvano Prandi, Płamen Konstantinow i Martin Stoew. Zdaniem członków federacji bułgarskiej obecny trener nie potrafi zmotywować bułgarskich zawodników. Oczywiście wszyscy byli zawiedzeni wynikiem osiągniętym przez Stojczewa w kwalifikacjach europejskich. Krótko mówiąc: Stojczew musi odejść! Tak skończył wypowiedź Ljubo Ganew. Dodatkowo postawił pytanie czemu 26-letni Kazjiski odpoczywał w czwartym secie? Czy aż tak był zmęczony?

Tak więc dni Stojczewa są policzone, prawdopodobnie jeśli się zgodzi trenerem zostanie Prandi. Ciekawe czy dokonają zmiany jeszcze przed turniejem interkontynentalnym.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

SerCos pisze:Radostin Stojczew zostanie na 99% zwolniony z funkcji selekcjonera Bułgarii. Jako jego następca wymieniany jest Silvano Prandi, Płamen Konstantinow i Martin Stoew. Zdaniem członków federacji bułgarskiej obecny trener nie potrafi zmotywować bułgarskich zawodników. Oczywiście wszyscy byli zawiedzeni wynikiem osiągniętym przez Stojczewa w kwalifikacjach europejskich. Krótko mówiąc: Stojczew musi odejść! Tak skończył wypowiedź Ljubo Ganew. Dodatkowo postawił pytanie czemu 26-letni Kazjiski odpoczywał w czwartym secie? Czy aż tak był zmęczony?

Tak więc dni Stojczewa są policzone, prawdopodobnie jeśli się zgodzi trenerem zostanie Prandi. Ciekawe czy dokonają zmiany jeszcze przed turniejem interkontynentalnym.
Stojczew powiedział jakiś czas temu, że po końcu kontraktu odchodzi nieodwołalnie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: SerCos »

Wiem, wiem, tylko pan Ljubo Ganew był tak wzburzony po meczu z Niemcami, że nie zdziwię się, że jeśli Prandi albo Stoew potwierdzą gotowość do przejęcia zespołu to Stojczew może nie doczekać końca kontraktu ;)
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

SerCos pisze:Radostin Stojczew zostanie na 99% zwolniony z funkcji selekcjonera Bułgarii. Jako jego następca wymieniany jest Silvano Prandi, Płamen Konstantinow i Martin Stoew. Zdaniem członków federacji bułgarskiej obecny trener nie potrafi zmotywować bułgarskich zawodników. Oczywiście wszyscy byli zawiedzeni wynikiem osiągniętym przez Stojczewa w kwalifikacjach europejskich. Krótko mówiąc: Stojczew musi odejść! Tak skończył wypowiedź Ljubo Ganew. Dodatkowo postawił pytanie czemu 26-letni Kazjiski odpoczywał w czwartym secie? Czy aż tak był zmęczony?

Tak więc dni Stojczewa są policzone, prawdopodobnie jeśli się zgodzi trenerem zostanie Prandi. Ciekawe czy dokonają zmiany jeszcze przed turniejem interkontynentalnym.
Poproszę o jakiegoś linka jeśli to jest info z jakiejś internetowej strony.. Czuje jakąś sympatię do Bułgarów i kibicuje im jakoś bardziej poza naszą reprezentacją i nie mogłem przetrawić decyzji zwolnienia Prandiego a już dodatkowo na takiego buca i showmena (pisałem kilkanaście minut temu w innym temacie co sądzę na jego temat) jak Stoytchev. Na pewno rządziły tym wszystkim układy, ze został selekcjonerem kadry bo to co osiągnał z Trentino to i Wagner Junior by osiągnąć mógł. Nie będę ukrywał że nie darzę sympatią tego szkoleniowca i mam nadzieję że i kibice Trentino się doczekają trenera z prawdziwego zdarzenia.
Konstantinow już 2 sezony temu sie przymierzał do spróbowania trenerki i był brany pod uwagę przez federację bułgarską jako zastępca Prandiego i odświerzenie trochę siatkówki bułgarskiej. Niestety polityka górą.. Plamen po fajnym sezonie w Ankarze i brązowym medalu tamtej ligi poszedł trochę na głębszą wodę i juz nie było tak kolorowo w Superlidze w Surgucie ale zapewne jest to świerza myśl trenerska i na pewno idol i kawał historii siatkarskiej w Bułgarii. Szacunek i posłuch pewnie by sobie zyskał. Bardzo chciałbym go zobaczyć na ławce trenerskiej kadry swojej ojczyzny.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: PvK »

Z punktu widzenia kibica Polskiej reprezentacji tez wolal bym Konstantinova niz Prandiego.
Co do Stoychev'a to nie deprecjonowal bym jego wkladu w sukcesy Trentino, aczkolwiek rowniez uwazam, ze wiecej w tym szczescia i szolmenki anizeli umiejetnosci

Edit:
http://gong.bg/view_article.php?article_id=270353
http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=364424
Z tego wynika, że Stoychev już teraz pożegna się z pracą selekcjonera
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... j-bulgarow
Stało się..Jak trwoga to do Prandiego. Dobrze, że ten (moim zdaniem) bardzo dobry trener nie unosi sie dumą i honorem i przyjął ponownie powołanie na stołek trenerski. Stoychev pokazał jakim jest trenerem jeśli musi trochę więcej się wysilić niż wystawić skład do grania, który mu wszystko załatwi. To taki avatar naszego Waldka Wspaniałego trochę za czasów Mosto też miał to co najlepsze i nie ma co ujmować jakiejś wiedzy trenerskiej bo na pewno ja posiada ale to jest ten sam styl motywacyjny. Ty to weź przyjmij, Ty to wystaw a Ty pierd....nij.. Stoychevowi w Trentino tez podziękują coś czuje niebawem chyba że ściągną z powrotem Juantorenę. Już wzmocnili przyjęcie na libero (Exiga) bo Bari średnio to potrafi robić i potem nie miałby kto kończyć :) Myślę że różnicę w bułgarskiej siatkówce będzie juz widać w LŚ.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Ted »

No i mamy już pierwsze komentarze związane ze zmianą na stanowisku trenera. Matej Kazijski chce zrezygnować z gry w kadrze po zmianie szkoleniowca. Daje sobie czas do namysłu. Dziwi mu się kapitan kadry.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

Ted pisze:No i mamy już pierwsze komentarze związane ze zmianą na stanowisku trenera. Matej Kazijski chce zrezygnować z gry w kadrze po zmianie szkoleniowca. Daje sobie czas do namysłu. Dziwi mu się kapitan kadry.
ale jaja..daj linka jakiegoś..
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Przyjaciolka
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2012, o 14:12
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Przyjaciolka »

dodonek pisze:
Ted pisze:No i mamy już pierwsze komentarze związane ze zmianą na stanowisku trenera. Matej Kazijski chce zrezygnować z gry w kadrze po zmianie szkoleniowca. Daje sobie czas do namysłu. Dziwi mu się kapitan kadry.
ale jaja..daj linka jakiegoś..

http://bg.time.mk/read/dcaa828979/5693904041/index.html
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

Dzięks ale ja nie gawari pa rusku ni cia wo. Jak mozesz przyjaciółko to zrób translejta z tego.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: Ted »

Po tym jak po nieudanych dla Bułgarów kwalifikacjach do IO zdymisjonowany został R. Stojczew, którego zastąpił na ławce Prandi, pan Maciej rozważa możliwość rezygnacji z gry w reprezentacji. Potwierdził to podczas jednego z wywiadów dając sobie czas do namysłu. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć do środy.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

Ted pisze:Po tym jak po nieudanych dla Bułgarów kwalifikacjach do IO zdymisjonowany został R. Stojczew, którego zastąpił na ławce Prandi, pan Maciej rozważa możliwość rezygnacji z gry w reprezentacji. Potwierdził to podczas jednego z wywiadów dając sobie czas do namysłu. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć do środy.
Heh..a my na Wlazłego najeżdżamy..
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: SerCos »

Ciekawe czy to było podczas tego wywiadu przeprowadzanego podczas meczu Włochy - Niemcy. Jakiś dziennikarz z mikrofonem kręcił się koło Mateja. Zresztą dziwna sytuacja, bo Bułgarzy oglądali mecz ze Stojczewem jakby nigdy nic się nie stało.
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: wloneta »

Prandi nie zostanie selekcjonerem Bułgarów jednak ;) mówi się, że Stoychev jednak...wróci
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

Prandi odmówił bułgarskiej federacji siatkarskiej

Jeszcze w trakcie turnieju kwalifikacyjnego w Sofii, rozczarowani wynikami działacze bułgarskiej federacji postanowili w trybie natychmiastowym zwolnić trenera męskiej reprezentacji – Radostina Stojczewa. O d tamtego czasu sytuacja w kadrze Bułgarii jest coraz bardziej skomplikowana.

We wtorek Silvano Prandi, trener męskiej reprezentacji Bułgarii w latach 2008 – 2010, wydał oficjalny komunikat, w którym zdementował informacje, jakoby miał wrócić na to stanowisko.

Oto jego treść:

„Chciałbym oficjalnie poinformować, że podjąłem nieodwracalną decyzję o odmówieniu bułgarskiej federacji siatkarskiej, która złożyła mi propozycję objęcia posady trenera reprezentacji narodowej. Po długim namyśle doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji nie ma szans na taki poziom współpracy i porozumienia, który pozwoliłby mi odpowiednio wykonywać swoje obowiązki. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli mi tę propozycję i z całego mojego serca życzę jak najlepiej reprezentacji Bułgarii w kolejnych spotkaniach.”

Prandi był oficjalnie i nieoficjalnie wymieniany jako główny kandydat, a nawet jako już zatrudniony trener kadry Bułgarii i jego decyzja na pewno jest nieprzyjemnym zaskoczeniem dla działaczy federacji. Poza komplikacją na stanowisku szkoleniowca bułgarski związek ma także problemy z zawodnikami, którzy chcą rezygnować z gry w drużynie narodowej, najpierw zaczął o tym mówić Kazijski, a teraz Żekow. Wszystko to odbywa się w fatalnym dla zespołu terminie, który już za 3 tygodnie rozgrywa u siebie turniej interkontynentalny, który jest ostatnią szansą Bułgarii na zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie.
Się nie dziwię Prandiemu jak takie wypowiedzi padają. I Nikolov i Kazijski..a to tylko to co złapały media. Jedni się unosza honorem, drudzy się obrażają.. jeszcze gorsza dziecinada niż u nas z Szampongate.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: madlark »

dodonek pisze: Się nie dziwię Prandiemu jak takie wypowiedzi padają. I Nikolov i Kazijski..a to tylko to co złapały media. Jedni się unosza honorem, drudzy się obrażają.. jeszcze gorsza dziecinada niż u nas z Szampongate.
A Bułgarzy mają problem, bo czasu jak na lekarstwo.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Wow, ja myślałam, że tym Prandim to pewne! No to Bułgarzy mają niezłą zagwozdkę, albo na siłę kogoś szukać,albo schować honor w buty i poprosić Stojczewa z powrotem...
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: wloneta »

Premier będzie miał decydujący głos w sprawie, jutro ma się spotkać ze Stoychevem :D
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja Bułgarii mężczyzn

Post autor: dodonek »

wloneta pisze:Premier będzie miał decydujący głos w sprawie, jutro ma się spotkać ze Stoychevem :D
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... sie-wrocic
come back :)
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”