Reprezentacja Kuby

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ciorny17 »

Tylko Bisset nie posiada tak chłodnej głowy jak Hernandez (czy w ogóle można mówić o chłodnej głowie w przypadku Kubańczyków ;) ) o czym wspominał Pozytyw. To taki jeszcze jeździec bez głowy, ale z pewnością w miarę upływu czasu jego umiejętności czysto techniczne znacznie się poprawią.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze:Niestety do tego nie dojdzie , Kubańczycy chcą albo już zrobili dla Leona największą szkodę - 4 letni zakaz gry :o
Skąd niby pomysł i w ogóle na jakiej zasadzie o 4 latach? :o
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Kurek7 »

Władze kubańskie chcą się odegrać w ten sposób na Leonie, a zarazem wybić innym zawodnikom ucieczkę z głowy...


Był nawet artykuł na ten temat na strfie z tego co kojarzę.
Polska biało-czerwoni... :)
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ArsMoriendi »

Atakującego to akurat Kubańczycy mają , Cepeda nie jest taki zły. Estrada też powinien jakoś poradzić sobie na rozegraniu. Mesa i Quintana pokazywali się już z dobrej strony. Libero został ten sam, największa niewiadoma to przyjęcie..
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Kurek7 »

Czyżby szykowały się wielkie powroty Juantoreny i Simona do reprezentacji Kuby ??? :o
Może tamtejsze władze wreszcie przejrzały na oczy po tegorocznej klęsce w LŚ i zmienią swoje postępowanie względem swoich- wybitnych!- siatkarzy.
Jeśli zdecydowali by się na taki krok- oczywiście sami siatkarze też muszą chcieć- to Kuba mogłaby być światową potęgę w siatkówce.
Osobiście im tego życzę z całego serca.


Szkoda tylko, że wykluczone są powrotu Leona i Diaza.
Swoją drogą jeśli ktoś mi powie co teraz się z nimi dzieje to będę niezmiernie wdzięczny :)



Źródło( i zarazem motywacja do moich przemyśleń ;) ) : http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... tacji-kuby
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Murilo0 »

Tymczasem kubańska federacja znalazła źródło problemu, jakim była słaba postawa w tegorocznej LŚ :]
http://www.plusliga.pl/news/id/7572
All work and no play makes Jack a dull boy...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: OlaMleko »

Murilo0 pisze:Tymczasem kubańska federacja znalazła źródło problemu, jakim była słaba postawa w tegorocznej LŚ :]
http://www.plusliga.pl/news/id/7572
To jest po prostu żałosne. I smutne. Kubańskie władze rozwalają drużynę, po czym zmieniają trenera. Reprezentacja Kuby przeszła szybką drogę od siatkarskiego kolosa do chłopców do bicia i jest to niesamowicie przykre, gdy się pomyśli, skąd takie załamanie.
Co więcej - do trenera Blackwooda mam niegasnący szacunek. Ciekawe, co on czuje.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

Leon i Diaz robia to samo, co robil Simon i Leal kiedy nie grali w reprezentacji. Jakos sie ruszaja, zeby nie stracic formy, rozwiazuja problemy z papierami, itp. Oprocz powrotu Simona i Juantoreny mowi sie tez o powrocie wyzej wymienionych zawodnikow, ale chyba nie jest to zbyt realne ze wzgledu na stosunek zawodnikow do kadry narodowej. Spojrzcie ile Kubanek odchodzi obecnie z kadry, tam nikt nie chce trenowac i grac, nie ma motywacji, bo nikt o nich nie dba, nie maja godziwego wynagrodzenia, itp.

A do trenera Blackwooda nie ma szacunku, czy moze raczej sympatii, chyba zaden z zawodnikow obecnej kadry, wiec chyba przyszedl na niego czas... Co nie zmienia faktu, ze do Sancheza stosunek siatkarzy jest podobny. Ma sukcesy z kadrami mlodziezowymi, ale jego metoda jest sukcesywne karanie zawodnikow. Chce wprowadzic bardzo surowa dyscypline, co w przypadku pracy z doroslymi mezczyznami nie jest takie latwe jak u juniorow czy kadetow.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Murilo0 »

Ciekawe rzeczy dzieją się na Kubie. Wygląda na to, że władze kubańskie postanowiły oficjalnie zezwolić na grę Kubańczyków za granicą pod warunkiem, że ci będą płacić stosunkowo niewielkie podatki na Kubie. Cytuję post napisany przez Kubańczyka z konkurencyjnego forum:
Cuba changed their sport policy two days ago. Players will be able to play abroad, the goverment made this oficcial yesterday, unlike like the old times, the players only have to pay the taxes to Cuba a small quantity. I believe the only condition is that they have the duty to represent our NT. No words yet about pro players like Simon or Juantorena, we will find out it in the next months (in the worst case to end of the year).
Jeżeli tacy zawodnicy jak Bisset, Fundora, czy Quintana wyjadą do Włoch, a do reprezentacji wróci Juantorena, Simon i inni to za kilka lat może być na prawdę ciekawie ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: kibic_siatki »

To, że do reprezentacji Kuby wrócą największe gwiazdy nie oznacza, że Kubańczycy będą wszystkich ogrywali na każdych zawodach. Zbiór gwiazdorów nie oznacza dobrej reprezentacji. To jest tak samo jak z piłką nożną: póki mieliśmy reprezentację złożoną głównie z krajowych zawodników to były wyniki (do połowy lat 80-tych). W tej chwili nie ma zawodników w polskich klubach prezentujących wysoki poziom. Jak się pojawia jakiś talent to w wieku 20 lat zaraz wyjeżdża za kasą za granicę i tam stara się utrzymać w składzie, a reprezentacja jest wtedy piątym kołem u wozu. Dlatego trenerzy powołują zawodników z zagranicy, którzy z Polską mają niewiele wspólnego, natomiast nie łapią się do macierzystych reprezentacji. W siatkówce u nas trzon reprezentacji stanowią zawodnicy krajowi, natomiast trenują ich zagraniczni trenerzy.
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: pozytyw »

Reprezentacja Kuby złożona z 20 latków zdobyła wicemistrzostwo świata. Jeśli wróci tamten skład znowu będą mocni, choć pewnie już nie tak jak w 2010 roku. Nie wiem czy Juantorena znalazłby miejsce w tamtym składzie.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: miedziak »

Nie wie ktoś co się dzieje obecnie z Leonem?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: StanLee »

Zmarł Eugenio George.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: ArsMoriendi »

Oczywiście przed mistrzostwami do reprezentacji Kuby nie wracają najlepsi? Jeśli tak, to drużyna młodzików będzie miała problemy z awansem do II rundy. Zespół który jest obecnie na poziomie Turcji czy Chin nie ma najmniejszych szans z Brazylią, Niemcami czy Finlandią. Powalczą o awans z Koreą, Tunezję już pokonywali w LŚ.. Szkoda Kubańczyków , jak to ostatnio często bywa, będzie blamaż, wyleci trener, jeśli jakiś zawodnik zabłyśnie to od razu ucieknie z kraju. Ta reprezentacja nie ma przyszłości, to błędne koło.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: krzysiu »

http://tiny.pl/q6316
polecam do przeczytania wywiad z Marshallem Leonellem :) troche o przyszłości Kuby
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Kamil92 »

Ciekawe fragmenty:
Ponad dwa tygodnie temu zakończyły się siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce, co pan czuł oglądając w akcji swoich młodszych kolegów?

- Byłem nieco zawiedziony, gdyż myślałem, że być może uda się selekcjonerowi powołać mnie na mistrzostwa. Po zakończeniu ubiegłego sezonu pojechałem na Kubę i sporo rozmawialiśmy na temat mojego powrotu do kadry. Niestety nie udało się, ale wiem, że trener sporządził listę zawodników, na której jest wielu zawieszonych w przeszłości graczy, których chciałby mieć w zespole na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest już ona znana władzom federacji, ale musi jeszcze zostać zaakceptowana na wyższym, rządowym szczeblu.

Ostatni raz w reprezentacji występował pan blisko czternaście lat temu.

- Trener zapytał mnie, czy w ogóle chciałbym jeszcze zagrać dla naszego kraju. Odpowiedziałem, że oczywiście, że tak! Jeśli tylko dostanę sygnał, iż znów będę mógł wystąpić w koszulce reprezentacji Kuby, to natychmiast pakuję się i jadę na zgrupowanie. Jestem w stanie poświęcić wszystko dla gry dla mojego państwa. Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak czekać na odpowiedź władz.

Chyba nie tylko pan czeka na tę informację, w ostatniej dekadzie wielu utalentowanych Kubańczyków zdecydowało się na wyjazd z kraju.

- Dopuszczenie mnie oraz innych zawieszonych zawodników odbyłoby się z korzyścią, nie tylko dla mojej reprezentacji, ale również dla całego siatkarskiego świata. Wiem, że zespół złożony z takich ludzi jak Simon, Leal, Leon, czy może nawet Juantorena byłby faworytem do wygranej w niejednym turnieju. Niestety, dopóki rząd nie podejmie decyzji w tej kwestii możemy tylko gdybać. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jesteśmy gotowi grać dla Kuby, ale tak naprawdę nic od nas nie zależy. Mamy wspaniałe tradycje i mnóstwo sukcesów, ale tylko przez to, że chcieliśmy podnosić swój poziom i wyjechaliśmy z kraju, nie jesteśmy dopuszczani do reprezentacji. Dlatego wierzę, że wszyscy najlepsi wrócą na igrzyska w Rio!

Naprawdę jesteście gotowi zapomnieć o dyskwalifikacjach i zakazach wjazdu do ojczyzny?

- My się tam urodziliśmy i dorastaliśmy. Przecież to na Kubie zaczynaliśmy się uczyć gry w siatkówkę. Najzwyczajniej w świecie chcielibyśmy się za to wszystko odwdzięczyć tak, jak potrafimy najlepiej, czyli dobrą grą chociażby na zbliżających się igrzyskach w Brazylii.

A jak pan ocenia obecną reprezentację swojego kraju, która wystąpiła na mundialu?

- Największym problemem jest zbyt duża ilość siatkarzy w wieku juniorskim w dorosłej reprezentacji. Nie można graczy tak młodych od razu wrzucać do seniorskiej drużyny. Oni potrzebują czasu, żeby dojrzeć, okrzepnąć. Ta sytuacja ma miejsce, ponieważ większość starszych zawodników po prostu stamtąd wyjechała. Każdy junior, nawet nie wiem jak najlepszy, potrzebuje czasu na rozwój i nabranie umiejętności. Kolejną sprawą jest to, że młodzież nie ma przyszłości na Kubie. Podrosną, pokażą się na kilku turniejach i wyjadą. Dlatego federacja w końcu musi podjąć kroki, aby otworzyć się na graczy zawodowych.

Wspomniał pan, że był w tym roku na Kubie, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwe.

- Może ludzie na świecie tego nie dostrzegają, ale tam naprawdę wiele rzeczy się zmieniło. Powoli, bardzo powoli to państwo otwiera się na świat. Ludzie mogą wyjeżdżać do innych krajów, na przykład na wakacje. Niektóre zmiany w przepisach spowodowały, że wreszcie po latach mogłem pojechać do mojej rodziny. Byłem już tam nawet w ubiegłym roku. Ten problem jest już rozwiązany i sądzę, że to pierwszy krok w celu całkowitego otwarcia granic dla wszystkich, którzy musieli kiedyś opuścić Kubę.
Jest szansa, że jednak pooglądamy silną reprezentację Kuby. Zawodnicy, o których wspominał Marshall + kubańska młodzież, byliby murowanym faworytem wszystkich turniejów.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: StanLee »

Nudno by było, wszystkich by klepali.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Nudno by było, wszystkich by klepali.
'

I bardzo dobrze, może zmobilizowałoby to inne reprezentacje do lepszej gry.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: StanLee »

Sęk w tym, że to nie kwestia motywacji. Aczkolwiek na poziom rozgrywek kadrowych na pewno wpływa fakt, że zespół który wygrywałby wszystkie imprezy jak leci nie może w normalnym składzie wystąpić, ale mniejsza z oczywistościaimi. Mam nadzieję, że tak do 2018 się ogarną lewacy, bo byłyby fajne finaly z Rosją...
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Mateja »

StanLee pisze:Mam nadzieję, że tak do 2018 się ogarną lewacy, bo byłyby fajne finaly z Rosją...
Nie chcę za bardzo wchodzić w politykę, ale według mnie jest różnica pomiędzy lewicą a tym co jest obecnie na Kubie. Totalitaryzm, stan wojenny - jak kto woli :P
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: StanLee »

Dlatego nie nazywam ich lewicą. ;)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Murilo0 »

Mateja pisze:Nie chcę za bardzo wchodzić w politykę, ale według mnie jest różnica pomiędzy lewicą a tym co jest obecnie na Kubie. Totalitaryzm, stan wojenny - jak kto woli :P
Według mnie nie ma różnicy. Na Kubie jest skrajna lewica, podobnie w Korei Północnej, czyli w praktyce totalitaryzm. Lewica, którą znamy z polskiej polityki jest tylko trochę bardziej na prawo, czyli mniej radykalna w tym wypadku ;) Analogicznie stuprocentowo skrajna prawica to anarchia, więc w praktyce program wszystkich partii politycznych jest gdzieś pomiędzy lewicą, a prawicą, czyli pomiędzy totalitaryzmem, a anarchią, z tą różnicą że program jednych partii jest przesunięty bardziej w kierunku lewym, a drugich w kierunku prawym. Mogą być też takie mixy jak partie lewicowe gospodarczo i prawicowe światopoglądowo i odwrotnie. ;)
Żeby nie było offtopu dodam, że pisanie o tym że Kubańczycy w przypadku powrotu gwiazd niszczyliby wszystkich przeciwników jest sporym nadużyciem, ponieważ w siatkówce jest zbyt dużo czynników mogących sprawić że zespół najsilniejszy personalnie gra zwyczajnie słabo.
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: StanLee »

W siatkówce z reguły najsilniejsi kadrowo zdobywają medale, także...

A Kuba byłaby najsilniejsza-najsilniejsza-najsilniejsza.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Mateja »

StanLee pisze:W siatkówce z reguły najsilniejsi kadrowo zdobywają medale, także...
Choć ta zasada nie do końca sprawdza się w turniejach o Mistrzostwo Europy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: StanLee »

Okej, Kubańczycy nie zdominują Mistrzostw Europy. :D

Zresztą, czy ja wiem? 2013, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993 - wygrywali najmocniejsi kadrowo/najlepsi na ten moment na świecie, dawniej nie sięgam. 2007-2011 to po prostu wtopy niegotowych do regularnego wygrywania Rosjan, którzy za każdym razem byli głównymi faworytami, a którzy wykładali się ze słabszymi jednak przeciwnikami gdy tylko spotykali trudne warunki. Ale skąd założenie, że niegotowi do wygrywania byliby Kubańczycy, z Leonem, Juantoreną, Lealem, Simonem, Camejo, Hierrezuelo, Sanchezem...? No bo można porównywać ich do Rosjan, ale Rosjanie w erze pre2011 przegrywali w tych meczach na styku praktycznie za każdym razem (Pekin - USA, ME 07 - przejechali się po całym turnieju, finał z Hiszpanią, przechodząca przy meczowej, Krugłow dogrywa tak, że oddają piłkę za darmo, ME 09 i 12-9 w tie-breaku z Francją, ME 11, 2-1 i 28-27, przechodząca, Wołkow dogrywa ją na szósty metr) - o Kubie można było to powiedzieć gdzieś do LŚ 2010, ale oni na MŚ 10 mieli niesamowicie intensywne, trudne, i świetne sportowo mecze z Brazylią, Serbią i Bułgarią - wygrali je wszystkie po tie-breakach, a mogły iść w drugą stronę.

Włosi mieli w latach 90-tych najlepszych zawodników, Brazylijczycy w pierwszej dekadzie XXI wieku także, Rosjanie teraz też mają najlepszych zawodników, tylko po prostu mocno płacą za to jak wygląda obecnie kalendarz w siatkówce (a że wygrywają, to grają najwięcej) - w formie z PŚ 11 nie wierzę, żeby nie wygrali ostatnich MŚ, albo chociaż nie zagrali w finale, bo to był po prostu doskonały wtedy zespół, ale że teraz wypadł im Michajłow, tym samym także Butko, Werbow, Siwożelez, Wołkow, Chtiej - wszyscy przez problemy ze zdrowiem, to skończyło się jak się skończyło. Wracając, to Kuba też miałaby najlepszych zawodników, niesamowicie ogranych, utytułowanych, ja nie wiem jak ktokolwiek móglby znaleźć jakiś punkt odniesienia naprzeciw Kubie która miałaby solidne przyjęcie, kosmiczny atak i zagrywkę, do tego głębię składu. Przecież Kuba po 2010 roku gdzie większość ich najlepszych zawodników nie grała, potrafiła w ważnych meczach wygrywać z prawie każdym zespołem ze światowej czołówki.

Generalnie w męskiej siatkówce tak to się układa od lat 80-tych, że zawsze znajduje się zespół bardzo mocno na dystansie dekady górujący nad resztą - Amerykanie wtedy, później Włosi, później Brazylia - teraz przyszłaby kolej na Rosję, gdyby nie mieli tak ogromnych problemów zdrowotnych, albo na Kubę, gdyby grali w swoim optymalnym składzie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: krzysiu »

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: krzysiu »

GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

Kolejni dwaj zawodnicy opuścili kadrę Kuby. Tym razem Chapman i Romero uciekli z reprezentacji po meczach w USA. Nie są to bardzo znani czy doswiadczeni zawodnicy, ale znaczący jest tu fakt, że teraz kadra Kuby liczy... 9 graczy.
Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Camillo Marcotti »

[quote="za: Onet.pl:]Ośmiu kubańskich siatkarzy jest podejrzanych o dokonanie napaści seksualnej w Tampere. Reprezentacja poleciała do Finlandii na mecze 2. Dywizji Ligi Światowej. Policja nie podała, o których zawodników chodzi.

Trzech siatkarzy zostało zatrzymanych w sobotę, a pięciu kolejnych w niedzielę. Fińska agencja prasowa podała, że do zdarzenia doszło w hotelu w Tampere, w którym zatrzymała się drużyna.[/quote]

Czegoś takiego chyba jeszcze w naszym sporcie nie było. Zobaczymy, czy zostaną przedstawione zarzuty. Póki co ciężko w sumie coś powiedzieć na ten temat.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: SerCos »

Federacja kubańska ma wyciągnąć konsekwencje wobec szóstki Kubańczyków w związku z afera w Finlandii.

Chodzi tutaj o: Osmany Uriarte (21), Abrahan Alfonso (21), Ricardo Calvo (19), Rolando Cepeda (27), Luis Sosa (21), Dariel Albo (24).

Być może jest to próba uratowania się federacji przed wykluczeniem z IO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”