Reprezentacja Kuby

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: niepoinformowany »

BadTrue pisze:
Tacman pisze: Nie znacie calej sytuacji, ja sie z osnazem zgadzam, "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie", "kto puszcza bąka ten...".
Całą sytuację to mogą znać tylko wymienieni siatkarze i władze na Kubie. My możemy co najwyżej snuć domysły, które i tak nie znajdą potwierdzenia.
Im nie przetłumaczysz...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
PawelNM
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2009, o 19:03
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: PawelNM »

Jeśli chodzi o Grzyba to faktycznie był na Kubie i podpisywał kontrakty z zawodnikami. Był spory artykuł o całej jego wyprawie w papierowym wydaniu GC Nowiny. Nie było podanych nazwisk. Mówił o czołowych zawodnikach.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Bezowy »

"Kryptonim Ambler

Samotna wyspa u wybrzeży Wirginii. Tu, z dala od wścibskich oczu, znajduje się pilnie strzeżony rządowy ośrodek psychiatryczny. Jego pacjenci to byli agenci wywiadu - jak Hal Ambler z Wydziału Operacji Konsularnych. Wbrew temu jednak, co twierdzą lekarze Ambler nie jest szalony. Więc co tu robi? Żeby to odkryć, musi się z stąd wydostać. Ale poza wyspą nikt nie zna Hala Amblera. A on sam nie zna twarzy, którą widzi w lustrze."


To krótki opis powieści Roberta Ludluma, za którą się zabieram. Ale nie wiem czy przebije ten wątek. Z resztą pozamieniać nazwy i nazwiska i pasuje jak ulał :D
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Polakmaly
Posty: 148
Rejestracja: 16 cze 2009, o 12:06
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Polakmaly »

9. maj
"- No, chyba że uda mi się jeszcze w tym sezonie ściągnąć do Polski jakiegoś Kubańczyka. Ale to na razie tajemnica - dodaje Grzyb, który ma już ponoć podpisanych kilka kontraktów z wielkimi kubańskimi siatkarzami (w ubiegłym roku reprezentacja tego kraju zdobyła wicemistrzostwo świata - przyp. WP), ale dopóki nie wyjadą z wyspy, nie chce zdradzać ich nazwisk.
- Jeśli bym je dziś podał, oni zamiast do Polski, mogą trafić za kratki - wyjaśnia Grzyb."
WP.PL
16 maj
"- To byłyby dla nas wymarzone transfery, ale nikomu nie muszę tłumaczyć, z jakimi trudnościami wiąże się sprowadzenie Kubańczyków do Europy - mówi Konrad Piechocki,"
Przeglad Sportowy
Nagor 28 kwietnia
"well i have to tell you something and listen be carefully, you are the first person who i speak about this, the last two year has been a disaster for cuba volleyball, the president of the cuba federation was fired for try to convence the authoritys for the boys can play in other leagues like italy or brasil. he demand the separation of the team whit leal , thats mean he wan´t play no more for the cuba nt for the cruel treatment for him and his partners like leal. Hierrzuelo have a injury in the wrist and he have a depresion because simon his best friend in the team left the NT and he dont training since a month and samuel send him for cuba team b like swiderski in poland . this my friend are information thar only a few people in cuba and peolple who have contact like me know. i want to know your opinion and if you can open a discussion because you hace more power in this page than me. all this is true. you can trust in my. well i been waiting your anwswer. and sorry my english its basic in this moment.

Taką informację dostałem od pewnego Kubańczyka. Nie wiem na ile to prawda, ale wiem, że jego poprzednie informacje się sprawdzały, np. o tym, że Leal został wykluczony z kadry ten osobnik wiedział już dużo wcześniej. Tak więc nie wiem czy można temu zaufać, ale wklejam to jako ciekawostkę."
osnazfsb pisze:To po co były te wypowiedzi Grzyba i Piechockiego? Jesli waszym zdaniem nie mieli z tym nic wspólnego?
Gadali
o tym z 2 tygodnie we wszystkich polskich czasopismach. Naprawde
sadzicie ze w ambasadzie kubanskiej codziennie rano nie robi sie
prasówki czytajac chociazby Gazety Wyborczej najwiekszej polskiej
gazety? A tam tytuł dużego artykułu brzmiał Czy Skrze uda się
przechytrzyc kubanski reżim?
No i sie nie udało. A Skra jakos nie
składała sprostowania do GW
Dobra koniec watku z mojej strony. Jesli ktos uwaza ze to do nich nie dotarło a dotrze post na jakims forum to jest niepoważny
Moim zdaniem zrobiono krzywde zawodnikom, legendarnemu zawodnikowi i światowej siatkówce.
Te cytowane to dwie jedyne wypowiedz Grzyba i Piechockiego w tym temacie
Wydaje mi się że Ty (osnazfsb) jako przyszły prawnik powinieneś znac konsekwencję swoich działań.
A i przepraszam pobłądziłem by sie zdało
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Polakmaly pisze: ...
Te cytowane to dwie jedyne wypowiedz Grzyba i Piechockiego w tym temacie
czyżby?
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... do-polski/
Informacja o kubańskich siatkarzach, którzy mogą trafić do Polski elektryzuje wszystkich kibiców. Transfery te pilotuje menadżer siatkarski Andrzej Grzyb. - Kubańczycy, którzy trafią do Polski są szóstkowymi zawodnikami ekipy, która zdobywała wicemistrzostwo świata w 2010 roku - powiedział w rozmowie z portalem reklama konkurencyjnego serwisu.pl Andrzej Grzyb.
Grzyb już wcześniej mówił o swojej wizycie na Kubie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: blaise »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... zez-rezim/
i teraz spryciarze z SF odcinają się od informacji o Kubańczykach w Polsce.
W mediach niedawno ukazała się informacja, że usługami Leala, Simona i Hierrezuelo zainteresowane były min. włoskie i polskie kluby.
w mediach.. Oni pierwsi zaczęli trąbić o tym na lewo i prawo. Dopiero potem temat podchwyciły PS i GW..
.
Polakmaly
Posty: 148
Rejestracja: 16 cze 2009, o 12:06
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Polakmaly »

madlark ok, bardziej chodziło mi o to, że ok. 2 tyg. przed pierwszą wypowiedzią Grzyba siatkarze ci zostali odsunięci od reprezentacji
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Polakmaly pisze:madlark ok, bardziej chodziło mi o to, że ok. 2 tyg. przed pierwszą wypowiedzią Grzyba siatkarze ci zostali odsunięci od reprezentacji
Niestety nie przytoczę wywiadu z Grzybem który był w papierowym wydaniu Nowin, ale tam wcześniej po powrocie Kuby mówił o podpisanych kontraktach, nie wymieniając nazwisk. Było to jakoś z końcem kwietnia.
Edit: Tu ślad na który natrafiłem
http://forum.resovia.rzeszow.pl/index.p ... 2.935;wap2
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
doki10

Re: Skra Bełchatów

Post autor: doki10 »

blaise pisze:http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... zez-rezim/
i teraz spryciarze z SF odcinają się od informacji o Kubańczykach w Polsce.
W mediach niedawno ukazała się informacja, że usługami Leala, Simona i Hierrezuelo zainteresowane były min. włoskie i polskie kluby.
w mediach.. Oni pierwsi zaczęli trąbić o tym na lewo i prawo. Dopiero potem temat podchwyciły PS i GW..
Bzdura. Nie oni pierwsi - raczej jako jedni z ostatnich. ;)
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: blaise »

jakieś linki?
.
Polakmaly
Posty: 148
Rejestracja: 16 cze 2009, o 12:06
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Polakmaly »

madlark pisze:Niestety nie przytoczę wywiadu z Grzybem który był w papierowym wydaniu Nowin, ale tam wcześniej po powrocie Kuby mówił o podpisanych kontraktach, nie wymieniając nazwisk. Było to jakoś z końcem kwietnia.
Edit: Tu ślad na który natrafiłem
http://forum.resovia.rzeszow.pl/index.p ... 2.935;wap2
Chyba o podpisanych kontraktach nie mówił skoro :
" Patrikos:
Cytat: SIMON on Kwiecień 26, 2011, 09:15:22

W Nowinach jest artykuł z wyprawy Andrzeja Grzyba na Kubę... ciekawe co on tam robił?"
doki10

Re: Skra Bełchatów

Post autor: doki10 »

Tysiące, tysiące... Ogólnie o przenosinach Kubańczyków zaczęło się mówić pod koniec kwietnia (SF milczały). Kulminacja plotek nastąpiła 14 maja, gdy 3 ichniejszych zawodników nie zostało powołanych na LŚ. I wtedy pojawił się artykuł w SF (zauważ, że przedtem nic nie pisali o Kubańczykach http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/panstwa/kuba/ w przeciwieństwie do innych portali) - ale był to jeden z ostatnich takich newsów tego dnia. Luźny przykład:

14.05.2011 9:21 http://www.plusliga.pl/news/id/4110
14.05.2011 18:15 http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... do-polski/

Ludzie, portal SF nic nie znaczy na rynku naszych mediów, to nie oni jako pierwsi mają dostęp do takich informacji.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Polakmaly pisze:
madlark pisze:Niestety nie przytoczę wywiadu z Grzybem który był w papierowym wydaniu Nowin, ale tam wcześniej po powrocie Kuby mówił o podpisanych kontraktach, nie wymieniając nazwisk. Było to jakoś z końcem kwietnia.
Edit: Tu ślad na który natrafiłem
http://forum.resovia.rzeszow.pl/index.p ... 2.935;wap2
Chyba o podpisanych kontraktach nie mówił skoro :
" Patrikos:
Cytat: SIMON on Kwiecień 26, 2011, 09:15:22

W Nowinach jest artykuł z wyprawy Andrzeja Grzyba na Kubę... ciekawe co on tam robił?"
niestety nie dysponuję egzemplarzem gazety i opieram się na pamięci.
może nie wprost, ale było coś o tym że jest zadowolony z wizyty i wiąże z nią duże nadzieje.
A info o odsunięciu czołowych graczy Kuby pojawiło się później.
Bez związku? Może. ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: blaise »

była jeszcze jedna wiadomość, kilka dni wcześniej, gdzie był cytat Grzyba: "jeśli dziś podam nazwiska tych siatkarzy, to zamiast w Polsce, wylądują w więzieniu"
Jak widać jednak musieli skasować to, tak jak też zniknął news na GW

http://www.s-w-o.pl/index.php/liga-swia ... o-aresztu/
bardzo poważne zarzuty wobec Piechockiego i Grzyba, ogólnie to jakby pisał to Osnaz..
myślę, że z tego będzie jeszcze niezła wojenka. Po czymś takim na pewno Skra i Piechocki nie mogą siedzieć cicho.
.
Edyta

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Edyta »

doki10 pisze: Ludzie, portal SF nic nie znaczy na rynku naszych mediów, to nie oni jako pierwsi mają dostęp do takich informacji.
Masz chyba nieco błędne wyobrażenie o rozkładzie sił na rynku mediów :) http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rz ... internecie
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: blaise »

Edyta pisze:
doki10 pisze: Ludzie, portal SF nic nie znaczy na rynku naszych mediów, to nie oni jako pierwsi mają dostęp do takich informacji.
Masz chyba nieco błędne wyobrażenie o rozkładzie sił na rynku mediów :) http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rz ... internecie
Edyta, wczoraj miałem tylko domysły, że blisko współpracujesz z SF, po tym jak naskoczyłaś na mnie, a teraz po znowu tak szybkiej ripoście już raczej mam pewność, że albo z nimi współpracujesz albo w ogóle jest w redakcji i rozumiem, że jesteś wysłanniczką na forum, żeby pilnować dobrego mienia portalu..
Ogólnie to na forum udziela się też osoba związana blisko z GW Łódzką ;)

aaa, w takim razie może właśnie do ciebie skieruje pytanie: gdzie wcześniejszy news o Kubańczykach, gdzie był cytat z Grzyba "jeśli dziś podam nazwiska tych siatkarzy, to zamiast w Polsce, wylądują w więzieniu", bo jestem pewien na 100%, że takowy był.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, o 15:04 przez blaise, łącznie zmieniany 1 raz.
.
doki10

Re: Skra Bełchatów

Post autor: doki10 »

Edyta pisze:
doki10 pisze: Ludzie, portal SF nic nie znaczy na rynku naszych mediów, to nie oni jako pierwsi mają dostęp do takich informacji.
Masz chyba nieco błędne wyobrażenie o rozkładzie sił na rynku mediów :) http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rz ... internecie
Nic nie znaczą, jeśli chodzi o rzetelność i dostęp do informacji. "Fakt" też jest często cytowany - vide "nie mogę spać, bo trzymam kredens". :]
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kalosz »

O co chodzi z "dostępem do informacji"? Jak ktoś z grona dziennikarzy SF zna Grzyba dobrze to co za problem spytać. Zresztą nie zdziwiłbym się jakby to sam menedżer Grzyb zgłosił się do SF z tematem Kubańczyków.

Zresztą to właśnie SF pierwsze napisały np. o Bojiciu.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Edyta

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Edyta »

doki10 pisze: Nic nie znaczą, jeśli chodzi o rzetelność i dostęp do informacji
No oczywiście, a wypowiedzi Grzyba zostały sfabrykowane. Bo zdobycie ich to sprawa trudniejsza dla dziennikarza niż audiencja u papieża. Rozmowa z tobą w takim tonie jest bezcelowa, bo widzę jesteś ekspertem w temacie mediów. To nie ktokolwiek tobie ma udowadniać, że informacje ukazujące się w danym medium są rzetelne, tylko ty powinieneś umieć udowodnić, że są fałszywe albo wtórne, nawet jeśli wyraźnie zostało określone źródło własne. Inaczej to tylko twoje puste słowa.

@blaise :] Nie jestem niczyją wysłanniczką, możesz być pewien :) Skąd ten pomysł? Tylko dlatego, że reaguję na rzucane lekką ręką oskarżenia? Na to rzeczywiście jestem wyczulona, bo irytuje mnie że ludzie w internecie myślą, że mogą napisać co im żywnie pod klawisz wyskoczy i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji. Zamiast czepiać się mnie zastanów się, czy nie mam racji. Reaguję na podobne wpisy, bo tak się składa, że z racji swojego zajęcia znam wiele osób ze środowiska mediów (i z SF i z siatka.org także) i wiem, jak dużo trzeba włożyć pracy i starań żeby zyskać określony efekt i zapracować na swoje nazwisko czy renomę swojego medium. Dlatego tak przykro czytać czyjeś wypowiedzi z łatwością rzucające podobne oskarżenia jak twoje czy doki10.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: KadrO »

osnazfsb pisze:
Właśnie to co zrobił Grzyb to nieporozumienie, niby nie chciał podać nazwisk, ale nawet 4latek się zorientuje o kogo chodzi. Już się cieszyłem na samą myśl: "Polska wybawcą Kubańczyków" a jak zwykle zamienia się to w "Polska zatraca szansę na lepsze życie Kubańczyków"
Raczej chciwi bardzo nieudolni a chełpliwi Polacy na współke z reżimem niszcza życie łatwowiernych kubańskich graczy
Z całym szacunkiem do Ciebie, żenada. Może i Grzyb nieco zawinił (choć mówił po fakcie i czysto teoretycznie), ale oskarżanie Piechockiego to bzdura. Powiedział mniej niż my piszemy na forum. Jedno zdanie, że by mu pasowali do ekipy. A mi by Leon pasował do JW. To znaczy że mają go przesłuchiwać bo tak powiedziałem?
doki10

Re: Skra Bełchatów

Post autor: doki10 »

Edyta pisze:
doki10 pisze: Nic nie znaczą, jeśli chodzi o rzetelność i dostęp do informacji
No oczywiście, a wypowiedzi Grzyba zostały sfabrykowane. Bo zdobycie ich to sprawa trudniejsza dla dziennikarza niż audiencja u papieża. Rozmowa z tobą w takim tonie jest bezcelowa, bo widzę jesteś ekspertem w temacie mediów. To nie ktokolwiek tobie ma udowadniać, że informacje ukazujące się w danym medium są rzetelne, tylko ty powinieneś umieć udowodnić, że są fałszywe albo wtórne, nawet jeśli wyraźnie zostało określone źródło własne. Inaczej to tylko twoje puste słowa.
A kto mówi, że zostały sfabrykowane? Sprawa jest nadzwyczaj prosta: ci ludzie nie mają żadnych materiałów na wyłączność, tj. osobiście z kimś rozmawiają, ale o sprawach oczywistych, takich, które tysiąckrotnie przewijały się w mediach. Chcesz rzetelności swojego pracodawcy? Proszę bardzo... Zobacz sobie, w jaki sposób przetłumaczyli wywiad Bojicia dla czarnogórskiego portalu. Poczytaj te wasze niusy - wyciąganie zdań z kontekstu (jeśli z kimś się rozmawia, to powinno się umieszczać cały wywiad - vide słowa Piechockiego o Kubańczykach. Nikogo to nie wprowadziło w błąd, hę? To poczytaj te zarzuty pod adresem prezesa Skry, które są wypisywane na tym i wielu innych forach. To jest rzetelność SF.)[/quote]
Edyta

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Edyta »

doki10 pisze: A kto mówi, że zostały sfabrykowane? )
Wczoraj padło tu co najmniej raz zdanie, że wypowiedzi Grzyba mogą być wymyślone przez autora artykułu i do tego nawiązałam.
jeśli z kimś się rozmawia, to powinno się umieszczać cały wywiad - vide słowa Piechockiego o Kubańczykach.
Widać tego nie wiesz, więc ci uświadomię, że prawo prasowe pod rygorem sporych kar zabrania kopiowania całości materiałów i wypowiedzi z innych źródeł. Można zrobić z nich tylko streszczenie lub umieścić fragmenty nie większe niż bodaj 30% całości (choć biorę to z głowy i w tej chwili nie pamiętam czy to prawidłowy procent). Z tego co widzę, dziennikarz z SF rozmawiał tylko z Grzybem, bo ten materiał widnieje jako inf. własna, wypowiedzi Piechockiego są zaczerpnięte z innych źródeł. Ja jakoś nie mam problemu ze zrozumieniem tego co chce powiedzieć :)
poczytaj te zarzuty pod adresem prezesa Skry, które są wypisywane na tym i wielu innych forach. To jest rzetelność SF.
Może się zdecyduj, czy SF to portal bez znaczenia i oddźwięku wśród potencjalnych czytelników, czy jednak znajduje odbicie na wielu forach? :) Bo sam sobie trochę przeczysz w niektórych wypowiedziach.

Myślę, że pora skończyć ten potężny off top, bo pewnie i tak zaraz nasze posty wylądują w koszu, i słusznie. Zresztą widzę, że nasza wymiana została przeniesiona, choć do tego tematu też średnio pasuje. Dodam tylko, że nie rozumiem dlaczego moje wypowiedzi zostały przez was z miejsca potraktowane jak głos pracownika, a nawet jakiegoś wysłannika specjalnego :] Nie będę się powtarzać, bo w poprzednim poście napisałam już, dlaczego zawsze mocno reaguję na różne oskarżenia o wymyślanych czy preparowanych wypowiedziach i materiałach. Nie bronię tylko samych SF, ale w ogóle tych mediów, o których wiem że starają się możliwie rzetelnie wykonywać swoją pracę. Doki10 - ale ok, przynajmniej w ostatnich postach zacząłeś przytaczać jakieś argumenty. Choć ja się z nimi nie zgadzam (a co do newsa o Bojiciu to nie znam języka więc nie mam bladego pojęcia czy zostało to dobrze czy źle przetłumaczone), ale każdy ma prawo do swojego zdania. Wszystko zaczęło się od podważania faktu rozmowy z Grzybem i w zasadzie to mnie najbardziej zjeżyło w tej całej dyskusji.
doki10

Re: Skra Bełchatów

Post autor: doki10 »

Edyta pisze:
doki10 pisze: A kto mówi, że zostały sfabrykowane? )
Wczoraj padło tu co najmniej raz zdanie, że wypowiedzi Grzyba mogą być wymyślone przez autora artykułu i do tego nawiązałam.
I niby ja to napisałem? Zauważ, że skierowałaś te słowa w moją stronę.
Edyta pisze:
jeśli z kimś się rozmawia, to powinno się umieszczać cały wywiad - vide słowa Piechockiego o Kubańczykach.
Widać tego nie wiesz, więc ci uświadomię, że prawo prasowe pod rygorem sporych kar zabrania kopiowania całości materiałów i wypowiedzi z innych źródeł. Można zrobić z nich tylko streszczenie lub umieścić fragmenty nie większe niż bodaj 30% całości (choć biorę to z głowy i w tej chwili nie pamiętam czy to prawidłowy procent). Z tego co widzę, dziennikarz z SF rozmawiał tylko z Grzybem, bo ten materiał widnieje jako inf. własna, wypowiedzi Piechockiego są zaczerpnięte z innych źródeł. Ja jakoś nie mam problemu ze zrozumieniem tego co chce powiedzieć :)
Czyli to moja pomyłka. Tak czy inaczej - nie chodziło mi o zamieszczanie całych informacji z innych żródeł (forumowicze wielokrotnie podawali SF jako źródło wypowiedzi Piechockiego, więc sądziłem, że tenże portal przeprowadził z nim wywiad). Btw powielenie czyjegoś błędu (PS) nadal jest błędem - jeśli SF wiedzą o swojej przecudownej czytalności, to mogli sami skontaktować się z prezesem Skry (czy jest to "trudniejsze niż audiencja u papieża"?), by uściślić informacje i podać rzetelnie napisany news. P.S. wyczuwam z twojej strony małe przejawy megalomanii (te bycie w centrum wydarzeń, wśród mediów etc. - może ten ktoś, z kim właśnie rozmawiasz, też pracuje w mediach? nie rób z siebie kogoś wyjątkowego, przy okazji patrząc na innych z góry) - nie wspomnę o zarzucaniu komuś niewiedzy.
Edyta pisze:
poczytaj te zarzuty pod adresem prezesa Skry, które są wypisywane na tym i wielu innych forach. To jest rzetelność SF.
Może się zdecyduj, czy SF to portal bez znaczenia i oddźwięku wśród potencjalnych czytelników, czy jednak znajduje odbicie na wielu forach? :) Bo sam sobie trochę przeczysz w niektórych wypowiedziach.
Dokładniej czytaj to, co piszę, okej? Nie zachowuj się jak SF. ;) "Portal bez znaczenia" (zbyt wiele nie mogą - a jeśli już, to post factum) i "oddźwięk" (czytalność i cytowalność mają - tego im nie odbieram, ale Gracjan Roztocki też jest niezły pod tym względem) to dwie różne sprawy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: dreamer »

Przez ostatnie 2-3 tygodnie odnoszę wrażenie, że "sprawa siatkarzy kubańskich" całkowicie ucichła. Moim zdaniem jest to niestety znak, że ani ta piątka (trzech zawodników i dwie zawodniczki) zwinięta przez kubańskie służby bezpieczeństwa tuż przed LŚ (i startem pierwszych turniejów międzynarodowych w przypadku reprezentacji kobiet) ani żadni inni siatkarze kubańscy w nalbliższym czasie legalnie nie wyjadą grać w klubach zagranicznych.
Władze przede wszystkim (widać to po faktach) zagwarantowały sobie pełną lojalność kierownictwa kubańskiej centrali siatkarskiej. Raula Diago usunięto może nie do końca dyskretnie, ale raczej nie udało się w jego przypadku całkowicie władzom zatrzeć wrażenia, że zarzuty przeciwko niemu są wyssane z palca. Zarzuty miały być tylko pretekstem, aby odsunąć od centrali osobę co do której nie było tajemnicą, że z przychylnością patrzy na możliwość wyjazdów kubańskich gwiazd poza gorącą wyspę. W kilka dni po usunięciu z urzędu Diago, prasę kubańską obiegły lawinowo pojawiające się teksty o tym, że tera u steru centrali siatkarskiej potrzebna jest osoba o nieskazitelnej opinii i będąca autorytetem dla całego społeczeństwa, aby przywrócić zaufanie do federacji i sposobów jej działania. W ślad za tymi tekstami (dosłownie jako rekcja następcza) poszły teksty proponujące powierzyć "odnowę kubańskiej siatkówki" bodaj jedynemu i raczej niekwestionowanemu kubańskiemu autorytetowi międzynarodowemu w tej dyscyplinie - Eugenio George.
Jak można bylo się domyślić 76-letni George - uznany przez FIVB za trenera XX wieku w siatkówce żeńskiej (zdobył z Kubankami m.in. trzy złote medale ol;impijskie) - podjął się zadania uzdrowienia kubańskiej siatkówki.

Przewiduję, że teraz przez dłuższy czas będzie cisza, a po niej okaże się, że znowu od nowa środowisko siatkarzy będzie zaczynało walkę o swobodę wyjazdów zagranicznych. która w najbliższych kilku (mam nadzieję, że nie dłużej) latach będzie się zawsze kończyła tak jak przypadek Leala, Simona i Hierezuello...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: SerCos »

Ja byłbym jednak troszkę ostrożniejszy w ocenach, jedna z zawieszonych siatkarek Ana Yilian Cleger wystąpiła w szwajcarskim turnieju w Montreux z reprezentacją Kuby. Co więcej lista "zawieszonych" siatkarzy była o jedno nazwisko dłuższa, niektóre portale dokładały nazwisko kolejnego środkowego, którym był Isbel Mesa Sandobal.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: Chal »

Hierrezuelo wraca do kadry na turniej Mistrzostwa NORCECA, brak natomiast ciągle Simona i Leala. Nie ma też Cepedy, ale tutaj powodem jest po prostu słaba forma, jest za to Bell, więc Galatasaray dogadało się z federacją, bez żadnych przekrętów ani ucieczek.

Ogólnie skład bardzo ciekawy, bo po trzech rozgrywających, przyjmujących i środkowych, dwóch libero i tylko jeden atakujący.

http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=65344
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: GolMar »

No to Hernandez będzie musiał popisać się wysoką stabilnością formy. Oczywiście w obiegu jest Leon, który grał już parukrotnie na ataku, jednak wiadomo, że to nie to samo. Cieszy obecność Hierrezuelo, bo zawodnicy sami podkreślali, że Diaz to zupełnie inna klasa. Nic dziwnego, że problem maja akurat z blokiem, bo przecież królem bloku był wielki nieobecny, Simon.
Co do Bella, bardzo ciekawi mnie na jakich zasadach dopuszczono go do gry w innym kraju. Tego pewnie prędko się nie dowiemy. Bo skoro on moze wyjechac bez problemow zwiazanych z gra w reprezentacji to dlaczego inni nie moga?
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: majonez »

http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 2,958.html
Kubańscy działacze w końcu poszli po rozum do głowy i Juantorena ma zagrać w reprezentacji w eliminacjach olimpijskich.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: madlark »

majonez pisze:http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 2,958.html
Kubańscy działacze w końcu poszli po rozum do głowy i Juantorena ma zagrać w reprezentacji w eliminacjach olimpijskich.
Włosi się nie postarali
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kuby

Post autor: compact »

Słyszałem, ze Juantorenie grać w reprezentacji nikt nie zakazał, tylko on sam miał rzekomo powiedzieć, ze nie zagra w kadrze dopoki Kubańczycy nie beda mogli grać w Europie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”