Reprezentacja Serbii mężczyzn

kamilinho
Posty: 9
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 18:23
Płeć: M
Kontakt:

Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: kamilinho »

Co sądzicie o reprezentacji Serbi ?? Według mnie to 4 siła na świecie. Za raz po Brazylijczykach, Polakach i Rosji. Jeżeli oddzyskają formę z przed 2,3 lat to napewno postraszą na każdej wielkiej imprezie. Ostatnio miałem okazję oglądać kilka meczy Serbów m.in na memoriale [*] Huberta Wagnera zaprezentowali się bardzo dobrze.[/i]

Może jeszcze małe przypomnienie kadry:
Przyjmujący:
Aleksandar Mitrović ur.1982r
Slobodan Boskan ur.1975r
Vladimir Grbić ur.1970r
Goran Vujević ur.1973r
Milos Nikić ur.1986r
Bojan Janić ur.1982r
Nikola Kovacević ur.1983r
Nemanja Dukić ur.1983r


Środkowi:

Marko Podrascanin ur.1987r
Novica Bjelica ur.1983r
Andrija Gerić ur.1977r
Dragan Stanković ur.1985r
Dejan Radić ur.1984r


Rozgrywający:

Nikola Grbić ur.1973r
Veljko Petković ur.1977r
Ivan Ilić ur.1976r
Branimir Perić ur.1981r


Atakujący:

Ivan Miljković ur.1979r
Dejan Bojović ur.1983r
Tomislav Dokić ur.1986r
Sasa Starović ur.1988r


Libero:

Marko Samardzić ur.1983r
Nikola Rosić ur.1984r

Trener:
Igor Kolaković

To taka dość szeroka kadra ;P
http://www.skra-belchatow.pl <- Nieoficjalny serwis mistrzów Polski !
Awatar użytkownika
Nadia
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:42
Płeć: K
Kontakt:

Re: Reprezentacja Serbi

Post autor: Nadia »

Nooooo Serbia...jestem fanką reprezentacji Serbii ale trudno wyczuć jak sobie poradzą, niby Nikola, Ivan i Andrija ale żeby akurat teraz mieli ten najsilniejszy skład to bym nie powiedziała. Dziwne jest dla mnie to że nie ma Dejana Bojovića i Novicy Bjelicy. Z takim składem myślę że będą poza podium :<
Foppapedretti Bergamo i Vojvodina Novi Sad Rlz
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Reprezentacja Serbi

Post autor: Ann »

kamilinho pisze:Aleksandar Mitrović ur.1982r
Dejan Bojović ur.1983r
Tych dwóch nie wróci do kadry tak długo jak szkoleniowcem jest Kolaković.
kamilinho pisze:Vladimir Grbić ur.1970r
Goran Vujević ur.1973r
A tych dwóch zakończyło karierę w reprezentacji po mistrzostwach świata w Japonii.
kamilinho
Posty: 9
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 18:23
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Serbi

Post autor: kamilinho »

Serbia - Holandia 3:0

(23:25, 21:25, 17:25)


Składy drużyn:

Holandia: van Gendt (K), Horstink, Klok (L), Kooistra, Olieman, Bontje, Trommel oraz Freriks, van der Wel, Rauwerdink, Snippe

Serbia: Janić, Samardžić (L), Grbić (K), Nikić, Gerić, Milijković, Podraščanin oraz Boškan


Statystyki:

Holandia Serbia
40 Atak 38
4 Blok 9
3 Zagrywka 1
15 Po błędzie 27

I kto nie wierzy w Serbię ? Ja wieże od początku do końca mistrzostw ! Sory za błędy w poprzedni poście ;P
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2007, o 20:34 przez Ann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: na temat Serbii (i nie tylko na ME dyskutujemy w temacie http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=48&t=220
http://www.skra-belchatow.pl <- Nieoficjalny serwis mistrzów Polski !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja Serbi

Post autor: Arff »

W mistrzostwach świata serbowie też zaczęli od mocnego uderzenia... nawet o wiele mocniejszego niż to...a potem z nikim dobrym juz nie wygrali... ja bym nie przesadzał...
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2007, o 20:34 przez Ann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: na temat Serbii (i nie tylko na ME dyskutujemy w temacie http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=48&t=220
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kamilinho
Posty: 9
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 18:23
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Serbii

Post autor: kamilinho »

No dziś Serbowie grają z Niemcami o 18. Mam taką nadzieję, że nasi sąsiedzi powtórzą nasz wyczyn i przegrają z Sebią 3:0 lub ewentualnie 3:1. Choć to dla Niemców nie będzie żaden wstyd bo przegrać z wyżej rozstawioną drużyną to nic takiego ale z całego serca im życze porażki i trzymam kciuki za Serbię !
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2007, o 16:21 przez Ann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po raz kolejny powtarzam, że na temat Serbii (i nie tylko na ME dyskutujemy w temacie http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=48&t=220
http://www.skra-belchatow.pl <- Nieoficjalny serwis mistrzów Polski !
pielat
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii

Post autor: pielat »

Serbia-Niemcy 1:3 (25:22,21:25,20:25,17:25)

a więc Serbowie rewelacyjnym Niemcom nie dali wczoraj rady :) , oj Niemcy wyrastają na czarnego konia tegorocznych ME
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2007, o 12:14 przez Ann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po raz kolejny powtarzam, że na temat Serbii (i nie tylko na ME dyskutujemy w temacie http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=48&t=220
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Reprezentacja Serbii

Post autor: Ann »

Zapraszam do czytania edycji wykonanej przez moderatorów. Na temat innych zespołów w ME piszemy TUTAJ: http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=48&t=220
Awatar użytkownika
Halski
Posty: 18
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:12
Płeć: M
Lokalizacja: Radlin (woj. śląskie)

Re: Reprezentacja Serbii

Post autor: Halski »

Serbia to bardzo perspektywiczny zespół. Są na samym początku drogi do dorównania ekipie o której było bardzo głośno przez ostatnie lata...
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: chalmi94 »

22 osobowy skład na Izmir:
rozgrywający: N.Grbić, Ilić, Petković, Mitić
atakujący: Miljković, Starović, Bojović
przyjmujący: Janić, Kovacević, Nikić, Dukić, Mitrović, Petrić, Roljić
libero: Samardzić, Rosić
środkowi: Gerić, Podrascanin, Bjelica, Stanković, Radić, Radević

Są dwaj zawodnicy Resovii czyli Mitrović i Ilić.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: chalmi94 »

17-osobowy skład na Izmir:
rozgrywający: N.Grbić, Petković, Mitić
atakujący: Miljković, Starović
przyjmujący: Janić, Kovacević, Nikić, Dukić, Mitrović,Petrić
libero: Samardzić, Rosić
środkowi: Gerić, Podrascanin, Bjelica, Stanković
AZS Olsztyn
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: GrindkamiL »

co sie dzieje z Dejanem Bojovicem?zapowiadal sie na fenomenalnego gracza,bodajze 2 lata temu w meczu z Polska zdobyl 35 punktow..
nie siłą lecz rozumem
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Ann »

GrindkamiL pisze:co sie dzieje z Dejanem Bojovicem?zapowiadal sie na fenomenalnego gracza,bodajze 2 lata temu w meczu z Polska zdobyl 35 punktow..
Jego żona jest w 8 miesiącu ciąży i sam zrezygnował z przygotowań wraz z reprezentacją do turnieju w Izmirze. Wcześniej miała jakieś problemy z utrzymaniem dzidiusia, jak była w 6 miesiącu więc Dejan zdecydował się byc przy niej już do rozwiązania.
piranha
Posty: 72
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:46
Płeć: K
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: piranha »

Obserwując zmagania Serbów w tegorocznej LŚ mogę powiedzieć, że ich poziom stoi na wysokim poziomie. Brazylijczykom mocno zaleźli za skórę tocząc z nimi pięciosetowe wyrównane walki, ostatnio wygrywając. A przecież nie w każdym meczu wystawiany był najsilniejszy skład. Grając nawet bez Milijkovica, Grbica i Gerica potrafią zagrać znakomicie. Świetnie prezentuje się Sasa Starovic, a w jednym z meczów z zapartym tchem można było obserwować popisy w obronie Samardzica. Odmłodzona Serbia w tej fazie LŚ pokazała, że to klasowy zespół, a wiadomo, jeśli grają tam teraz młodzi, zdolni, którzy już stawiają opór tym najlepszym to za parę lat może być tylko lepiej.
; )
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Koniec reprezentacyjnej kariery Miljkovica

Post autor: OlaMleko »

Szczerze mówiąc, jestem w dużym szoku!! Nic nie zapowiadało takiego gwałtownego końca, i to w roku olimpijskim!! Gdybym była Serbką, to chyba nosiłabym teraz żałobę. Mam nadzieję, że Ivan nie zniknie z pola widzenia, chociaż wiem, że nie jest on zainteresowany trenerką. Ale naprawdę uwielbiałam słuchać (i oglądać oczywiście) tego zawodnika, jego szczere, mało dyplomatyczne wypowiedzi były dla mnie lekarstwem na ociekające plastikową kurtuazją wywiady Brazylijczyków. Rewelacyjny zawodnik, będzie mi go bardzo brakowało w reprezentacji Serbii.

Edit: Moim marzeniem jednak byłoby przekazać część swojej wiedzy, doświadczenia młodszym pokoleniom. Chciałbym być dla nich wzorem i wierzę, że będziemy świadkami narodzin nowej, wielkiej generacji - zakończył Miljković.

Cóż, no to może jednak zmienił zdanie, pamiętam jak kilka lat temu mówił, że nie wyobraża sobie pracy z młodymi :) Anyway, czekam na jakiś jego nowy ruch, chociaż oczywiście może to nie nastąpić przez kilka lat, kiedy jeszcze sobie zarabia pieniążki w klubach :D
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: SerCos »

Czternastka Serbów na pierwszy turniej Ligi Światowej w Hamamatsu:

Rozgrywający:
VLADO PETKOVIĆ
MIHAJLO MITIĆ

Przyjmujący:
BOJAN JANIĆ
NIKOLA KOVAČEVIĆ
MILOŠ NIKIĆ
UROŠ KOVAČEVIĆ
MILOŠ TERZIĆ

Środkowi:
DRAGAN STANKOVIĆ
MARKO PODRAŠČANIN
MILAN RAŠIĆ

Atakujący:
SAŠA STAROVIĆ
ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ
TOMISLAV DOKIĆ

Libero:
NIKOLA ROSIĆ

W porównaniu do turnieju kwalifikacyjnego do IO w zespole praktycznie nie doszło do zmian, jedynie Igor Kolaković dowołał atakującego i przyjmującego - odpowiednio Tomislava Dokicia i Urosa Kovacevicia.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Streeter »

Niezbyt wiedziałem, gdzie to wkleić, ale tu chyba będzie najodpowiedniejsze miejsce:

Andrija Gerić zakończył karierę sportową, teraz zajmie się pracą z młodzieżą:
http://www.tylkoigrzyska.pl/section-blo ... zy-kariere
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: yanczylik »

Skład reprezentacji Serbii na sezon 2014:
rozgrywający: Aleksa Brdjović (PGE Skra Bełchatów), Nikola Jovović (VfB Friedrichshafen), Vladimir Petković (Sahirda Urmija), Mihajlo Mitić (Sir Safety Perugia)
atakujący: Aleksnadar Atanasijević (Sir Safety Perugia), Dusan Petković (OK Crvena Zvezda), Sasa Starović (Cucine Lube Banca Marche Macerata)
środkowi: Dragan Stanković (Cucine Lube Banca Marche Macerata), Marko Podrascanin (Cucine Lube Banca Marche Macerata), Srecko Lisinac (SCC Berlin), Aleksandr Okolić (OK Crvena Zvezda), Petr Krsmanović (Derdar), Dejna Radić (Vojvodina Nowy Sad)
przyjmujący: Milos Nikić (Gubernia Niżnij Nowgorod), Nikola Kovacević (Ural Ufa), Nemanja Petrić (Sir Safety Perugia), Marko Ivonić (Paris Volley), Uros Kovacević (Casa Modena), Filip Stolivović (OK Crvena Zvezda), Milan Katić (Vojvodina Nowy Sad).
libero: Nikola Rosić (PV Lugano), Nevem Majstorović (Partizan Belgrad)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Kola selekcjonerem - było już?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: StanLee »

Wstawić tam Pachołka, który na kartce z wyjściowym składem nie napisze "Nikola Kovacevic'', i już byłoby to wzmocnienie w porównaniu do Kolakovicia. Inna sprawa, że bardziej by im się przydał Grbić-Palleggiatore, bo jakby Grbić z marszu ubrał spodenki, bo ubrudził jogurtem spodnie, to i tak grałby lepiej niż Jovović zmieniany raz na dwa mecze przez Simone Tibertiego w trzecim od końca zespole Serie A.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Chal »

Jovović to i tak postęp w porównaniu do Petkovicia (który swoją drogą cieszy się niebywałą estymą w Iranie, z tego co zrozumiałem był opcją numer 2 po Toniuttim do zastąpienia Maroufa - czyli przed Vermiglio).

Petrić po tym co wyczynia w Serie A wydaje się być pewniakiem, a to raczej oznacza Ivovicia na ławce, mimo że ten ostatnio też wypada znakomicie. Nikić do momentu kontuzji był w Fener drugą opcją w ataku po Ivanie i dostawał więcej piłek od Wijsmansa. Do tego dwa Kovacevicie, Cupković jest liderem mocnego zespołu PlusLigi, który przy pomyślnych wiatrach może nawet powalczyć o medal. W LM przypomniał o sobie Janić, pokazał się też Jakovljević. Kto by nie chciał mieć takiego bólu głowy, jak Grbić ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: StanLee »

Ból głowy to będzie miał jak kontuzję złapie Nikić.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Chal »

Będą grali świeczki do skrzydeł. Tylko środkowych szkoda ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: StanLee »

Tyle, że im zagrywki brakuje żeby w takim stylu grać.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Chal »

Czy ja wiem... Petrić bije, Atan też, choć robi dużo błędów, ale i tak pod względem liczby wykonany zagrywek jest trzeci w Serie A po Sottile i Cesterze. Ivović czy środkowi też jakoś wyraźnie nie odstają. Ale i tak pewnie Nikić będzie zdrowy, więc będzie miał pewne miejsce w szóstce.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: hunter »

Placi asystentem Grbicia, zabawnie to brzmi ale w sumie rozsądne wyjście. :D
Kopiują mistrzów świata.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: StanLee »

Na drugiego ciężko o lepszego trenera jak Placi.

Ale ilu by trenerów nie mieli, to nie wiem jak rozwiążą problem z wybraniem sześciu skrzydłowych, jednego rozgrywającego i ewentualnego zmiennika dla Nikicia...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: hunter »

Nie lada problem, jak tak na szybko przeleciałem tych serbskich przyjmujących, którzy w jakimś stopniu mogliby zastąpić Nikicia ale tylko w defensywie to do głowy przyszły mi tylko dwa nazwiska Borovnjak i Terzic, ale to jednak dużo niższy poziom.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: Chal »

Borovnjak jako defensywny? A Terzić to dwumetrowy libero, on jest słabszy od Vujevicia, a Serbia ma na rozegraniu Jovovicia z Brdoviciem, nie De Cecco.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Serbii mężczyzn

Post autor: StanLee »

Jak Modena grała z poważnym przeciwnikiem parą Kovacevic-Petric, to z Trentino skończyło się to przegraniem seta do 15 i wprowadzeniem Ngapetha. Tutaj na ataku będzie Atanasijević, ale nie widzę gry Serbów bez Nikicia, zwłaszcza, że Petrić i Ivović to bardziej techniczni ofensywni przyjmujący. A liczyć na zdrowie Nikicia to liczyć na szczęście. Żaden kraj nie ma tylu młodych klasowych skrzydłowych i chyba żaden nie ma tak mało wszechstronnych skrzydłowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”