Przyszłość reprezentacji Włoch

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Chal »

Edyta pisze:Francuski Actuvolley pisze, że Pasini pisze, że Baranowicz miałby być wykluczony z reprezentacji z powodu dymka przed meczem z Polakami na mś :) http://www.actuvolley.com/baranowciz-ex ... -4650.html
Tylko czemu nie Kovar, który uczestniczył w zbrodni? :)
;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Przesadzone jest z tym kolejnym.
Sb.slav powtarzanie dyrdymałów jest trochę śmieszne.
sb.slav pisze:Baranowicz, Trawica, Zajcew, Kowarż. Kolejnym.
Zajcew- urodzony w Spoleto, które dla informacji jest miastem we Włoszech. Od 13 roku życia w różnych WŁOSKICH klubach.
Baranowicz- również urodzony we Włoszech, sprawdziłem- Mondovi- od 15 roku życia w klubach WŁOSKICH.
Travica- ok. urodzony w Zagrzebiu, ale od 14 roku życia w klubach WŁOSKICH, a Ljubo w młodzieńczych latach Dragana również pracował we Włoszech (historii rodziny nie znam), ale być może żyli wszyscy razem we Włoszech.
No ludzie, gdzie to są obcokrajowcy??
Kovara można się faktycznie doczepić. Ale na dobrą sprawę w kadrze go aktualnie nie ma.

Jaki Sabbi jaki Vettori? Przecież to będzie głęboka rezerwa :D
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: maciek77 »

Za Baranowiczem to chyba Berutto nie przepada. A szkoda, bo Travica teraz nie będzie miał zmiennika.

Fajnie, że Juantorena zagra wreszcie na kadrze. Oby tylko był zdrowy i w Rio będą mieć fajną ekipę.
Na MŚ2018 może zobaczymy pojedynek dwóch Kubańczyków- Osmany vs Leon. :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Ojciec Kovara nie grał czasem we Włoszech?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Sytuacji Kovara właśnie dokładnie nie znam. To też jego jako "obcokrajowca" aż tak nie broniłem, bo nie mam dostatecznej wiedzy akurat w jego przypadku.
Było o obcokrajowcach. To teraz skupię się na temacie.
Nie będę ukrywał, że cieszy mnie obecność rozgrywającego Trento- Gianelliego- ma chłopak potencjał i swoje szanse powinien otrzymać, bo chyba to on z Saittą powalczy o zmiennika dla Travicy.
Na ataku- po katastrofalnym sezonie (głównie przez kontuzje, ale też i małe zaufanie ze strony trenera klubowego) powinien sporo pograć Zajcew, aby wrócić do normalnej dyspozycji i się odbudować, a że mimo wszystko to zdrowy byk (wykluczając zeszłoroczny pech na mundialu i później kłopoty w sezonie) to powinno być dobrze.
Na środku- zawsze dobry Birarelli, a w obwodzie przecież Buti, trochę do Biry podobny. A do tego (jako pewniak) rozgrywający świetny sezon Anzani.
Na przyjęciu Pippo Lanza to będzie bez wątpienia, numero uno. Ubolewam trochę nad brakiem powrotu Savy, ale w związku z tym nie widzę innej opcji, jak Randazzo w podstawowej szóstce. Myślę i mocno na to liczę, że gra obok Lanzy, Zajcewa czy Birarelliego pomoże mu rozwinąć skrzydła i grać na miarę oczekiwań.
Libero to pewnie będzie Rossini. (nie wiem co mnie poniosło z tym Colaccim w poprzednim poście- coś mi się musiało pomieszać :D )

Reasumując:
Travica, Lanza, Birarelli, Zajcew, Randazzo, Anzani i Rossini wygląda całkiem fajnie.
Na zmianach trochę mnie szałowo, ale rozgrywaczy już wymieniałem, na ataku pewnie Vettori, choć może Sabbi. Środek to na bank Buti, może Piano- ten jego blok to warto rozważyć. Antonov może na ławkę się załapie, i ktoś do zabezpieczania przyjęcia. Tragedii być nie powinno.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Berruto robiąc objazdówkę po klubach powiedział, że Lanza gra świetnie, ale największą rewelacją klubowego sezonu jest Colaci.

Włosi z Juantoreną mają przyjęcie, blok, zagrywkę, atak, oba skrzydła, rozegranie, obronę, rezerwowych, bardzo wyrównany skład, środkowych - nie brakuje im chyba niczego. O żadnej reprezentacji nie można tego powiedzieć. Cieszę się z samego faktu, ale jednak już potencjalna rzeź na kadrze nie do końca mi pasuje.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateusz1993 »

Stan- to może podświadomie tego Colaciego tam wrzuciłem?
Nie przekreślam go i szans nie odbieram, bo i tak jego akcje stoją wyżej niż choćby Gioviego. Choć chyba obstawiłbym, że sezon zacznie Rossini
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

No Rossini bardzo dobrze gra w Modenie. Ciekawe o co Berruto chodzi z Falaschim. Na dziś to Travica-Zajcew, Lanza-Juantorena, Birarelli-Anzani, Colaci. Damn, mocno.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Chal »

Nadzieja w Travicy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Edyta »

sb.slav pisze:Baranowicz, Trawica, Zajcew, Kowarż. Kolejnym.
Mam nadzieję, że sobie żartowałeś. Jeśli nie to nawet nie zamierzam się do tego odnosić (zresztą niektórzy już to zrobili).
Chal pisze:
Edyta pisze:Francuski Actuvolley pisze, że Pasini pisze, że Baranowicz miałby być wykluczony z reprezentacji z powodu dymka przed meczem z Polakami na mś :) http://www.actuvolley.com/baranowciz-ex ... -4650.html
Tylko czemu nie Kovar, który uczestniczył w zbrodni? :)
;)
Trochę trudno w to uwierzyć, ale wygląda na to, że się sprawdziło. Bo jak wytłumaczyć brak akurat tej dwójki? Chociaż ciekawe, czy chodzi faktycznie o dymek. Wydaje się to zbyt dużą karą. Może obaj panowie ogólnie prowadzili niesportowy tryb życia i przez to obniżali siłę sportową Włochów na mś? Jakieś kozły ofiarne tej mundialowej wtopy musiały się znaleźć :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: StanLee »

Kovar powiedział, że nie jest w stanie grać cały rok. I prawdę powiedział, częstotliwość kontuzji u 25-latka niesamowita.

Tak przejrzałem sobie statystyki, i jeżeli chodzi o liczbę zagrywek na set Juantorena w tegorocznej Lidze Mistrzów (grając z Biełgorodem, Tours, Perugią i Maaseik) bije na głowę Leona i Muserskiego. Gdzie co najmniej trzy mecze grał z kontuzją. Kosmita. Ale mnie ciekawi - i w końcu się przekonamy - jak mu pójdzie łączenie rozgrywek reprezentacyjnych z klubowymi. Zwłaszcza, że we Włoszech granie w lidze wciąż pozostaje zupełnie inne niż w Turcji.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Ale mnie ciekawi - i w końcu się przekonamy - jak mu pójdzie łączenie rozgrywek reprezentacyjnych z klubowymi. Zwłaszcza, że we Włoszech granie w lidze wciąż pozostaje zupełnie inne niż w Turcji.
No właśnie. Oby nie okazało się, że rozegra jeden sezon reprezentacyjny, potem pogra w lidze i w sezonie Olimpijskim już nie będzie tak błyszczał. Trzeba pamiętać, że przecież nie jest to zawodnik ze stali, jeśli chodzi o zdrowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Noworoczny »

Wg mnie nie wygrają IO. ME może. Dołączam ich też do faworytów do dwójki PŚ, bo wcześniej pisałem, że ich tam nie będzie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: luk_m5 »

Czy Berruto przestał być trenerem reprezentacji Włoch ?
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Koso »

luk_m5 pisze:Czy Berruto przestał być trenerem reprezentacji Włoch ?
Tak. Temat ten już został poruszony w temacie o Pucharze Świata.

Tu chyba jakieś słowo na pożegnanie od niego: http://www.mauroberruto.com/2015/07/gra ... fermo-qui/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: madlark »

Obrazek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateja »

W reprezentacji Polski też chyba był kiedyś taki wymóg, że wszyscy musieli nosić buty Adidasa, podczas gdy sponsorem Wlazłego jest Nike czy Zagumnego Asics.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: ciorny17 »

Mateja pisze:W reprezentacji Polski też chyba był kiedyś taki wymóg, że wszyscy musieli nosić buty Adidasa, podczas gdy sponsorem Wlazłego jest Nike czy Zagumnego Asics.
O ile się nie mylę, to w przypadku naszej reprezentacji to dotyczy się tylko sesji reklamowych itp. Podczas grania nie było takiego wymogu.
Kłamca.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Mateja »

ciorny17 pisze:
Mateja pisze:W reprezentacji Polski też chyba był kiedyś taki wymóg, że wszyscy musieli nosić buty Adidasa, podczas gdy sponsorem Wlazłego jest Nike czy Zagumnego Asics.
O ile się nie mylę, to w przypadku naszej reprezentacji to dotyczy się tylko sesji reklamowych itp. Podczas grania nie było takiego wymogu.
Tak, ale miałem na myśli okolice 2008 roku, gdy Adidas dopiero co został sponsorem technicznym reprezentacji. Teraz faktycznie takiego nakazu nie ma i każdy gra w takich butach, jakich chce.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: ciorny17 »

Akurat w siatkówce jeszcze nie ma (pewnie nie będzie) kasy jak w NBA z tytułu kontraktów odzieżowych, ale podobna sytuacja miała miejsce podczas AllStar Weekend 2011 konkretniej podczas konkursu wsadów. Wówczas naczelny fajtłapa ligi Javale McGee (szacunek za pierścień z GSW) przeliczył się z terminami kontraktów obuwniczych i podczas właśnie weekendu gwiazd obowiązywały go równocześnie umowy z Nike jak i Under Armour. Jak sobie JaValle poradził aby nie płacić kar? Jeden but z Nike a drugi z UA :D
Może podobnie niech Ivan postąpi i na prawej nodze Mizuno a na lewej laczki z Adasia.
Kłamca.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Kamil92 »

Wydawało się, że problem rozwiązany, ale Zajcew jednak opuścił zgrupowanie reprezentacji i prawdopodobnie nie zagra na zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Więcej o tej sprawie jest do przeczytania w pewnym miejscu internetu, którego nazwy nie można tutaj wymawiać ani cytować, bo grozi to ostrzeżeniem.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Aershis »

Wygląda na to, że Kooy dostanie powołanie do włoskiej reprezentacji, co w obliczu małej "nędzy" na tej pozycji we Włoszech jest chyba bardzo interesującą opcją.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: kamil1999 »

Aershis pisze:Wygląda na to, że Kooy dostanie powołanie do włoskiej reprezentacji, co w obliczu małej "nędzy" na tej pozycji we Włoszech jest chyba bardzo interesującą opcją.
A to on może grać w parze z Juantoreną?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Noworoczny »

Nie może, ale w sezonie nieolimpijskim Torena pewnie nie będzie grał. Chyba, że w kwalifikacyjnym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Juantorena zakończył reprezentacyjną karierę, i niby można pisać, że się może skusi jeszcze, ale moim zdaniem się nie skusi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

De Giorgi oficjalnie trenerem reprezentacji Włoch na następny cykl olimpijski, począwszy od ME 2021. Fefe wygrał w klubowej karierze wszystko, ciekawe czy w końcu dobrze mu pójdzie z jakąś reprezentacją.

Jak Zaytsev zdecyduje się dalej grać w kadrze, to Włosi powinni dalej oscylować wokół strefy medalowej międzynarodowych imprez, jak da sobie spokój to Fefe będzie musiał kombinować. Na jego szczęście kwalifikacje do Paryża będą dla Europejczyków dużo łatwiejsze niż było to w przypadku Rio i Tokio.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: JootPe2 »

Dzisiaj pojawiły się newsy na temat ostatecznego kształtu drużyny na MŚ. Pozostała jedna niewiadoma dotycząca pozycji libero.

R: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli
S: Simone Anzani, Gianluca Galassi, Leandro Mosca, Roberto Russo
A: Giulio Pinali, Yuri Romanò
P: Mattia Bottolo, Daniele Lavia, Alessandro Michieletto, Francesco Recine
L: Fabio Balaso, Alessandro Piccinelli, Leonardo Scanferla

Zobaczymy jak ta "przyszłość" Azzurrich wypadnie na tegorocznym mundialu?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: Streeter »

Swoją drogą, to jest ciekawe, że w klubach włoskich najczęściej Włochów z racji limitów spotykamy na środku, a od czasu Mastrangelo i ś.p. Bovolenty to w sumie oni nie mieli zawodnika z topu na tej pozycji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Przyszłość reprezentacji Włoch

Post autor: JootPe2 »

Mają z czego wybierać, to biorą i nie kombinują, ale gorzej np. z atakującymi - tu muszą się posiłkować zagranicznymi. Nie wiem zresztą jak na zapleczu wygląda sytuacja i jak z narybkiem tych młodych talentów. Nie jestem aż tak w temacie. No i mają ten bufor, że nie muszą gdzieś wyjeżdżać i tułać się po innych ligach tylko zostają u siebie. U nas w Polszy też się teraz tak ułożyło, że z przyjmującymi mamy bogactwo, czego nie można powiedzieć np. o sypaczach, atakujących. Szczególnie ci pierwsi (tak już od dobrych dwóch dekad mizeria). Ciekawi mnie jak potoczą się losy Fefe do przyszłorocznych ME, a wybiegając dalej do IO. Wcale nie jest powiedziane, że ma pewny stołek. W razie słabych wyników czy to na MŚ, czy też na VNL 2023 myślę, że zacznie się robić gorąco pod nim. W zasadzie czasu nie ma aż tak wiele do tych imprez. Zobaczymy jak ta jego "młodzież" dojrzeje do tego czasu. A po tym jak wyautował Zaytseva - każdy teraz będzie się patrzył na cyferki i % atakujących.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”