Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: StanLee »

Z misji Kościoła Mormonów (?), pół roku przed jej ukończeniem, powrócił Ben Patch. :) Obecnie 21-latek przebywa w Anaheim w American Sports Centers wraz reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Patch zdążył już zagrać w wewnętrznym sparingu 15 maja, zmieniając Murphy'ego Troya.

Ogromny fizyczny talent, i rewelacja rozgrywek NCAA w pierwszym sezonie w 2013 roku - został wybrany najlepszym pierwszoroczniakiem, a w drużynie Brigham Young University, razem m.in. z Taylorem Sanderem - grał w finale rogrywek akademickich (przegrali z drużyną Tilliego UC Irvine). W 2013 roku nazwałbym go jednym z najbardziej utalentowanych atakujących na świecie, teraz po prostu jestem ciekaw jak rozwinie się jego kariera.

Próbka możliwości: https://www.youtube.com/watch?v=3YMTjywqGpw

Z 7-ką na tym filmiku w UC Irvine gra właśnie Tillie.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: maciek77 »

Rooney to już całkowicie skreślony z kadry czy jakaś przerwa?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: SerCos »

Ostatnio co czytałem to artykuł pod koniec ubiegłego roku. W skrócie było w nim o problemach z plecami o narodzinach dziecka i o tym, że będzie chciał pomóc Amerykanom w awansie do Rio na Pucharze Świata.
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: macko »

Ja mam pytanie z innej beczki,otóż dlaczego w reprezentacji USA nie ma żadnego czarnego? W koszykówce 90% w ich reprezentacji to czarni, bo są bardziej atletycznie zbudowani. Czy gdyby było tak jak w koszykówce to mielibyśmy drużynę nie do pokonania ?
B.T.W. Amerykanie gdyby zrobili profesjonalną ligę to przy dzisiejszych zarobkach siatkarzy z miejsca stała ona by się najatrakcyjniejszą ligą na świecie a Europa by nie istniała bo wszyscy by chcieli grać w USA
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Abdullo »

W koszykówce zarabia się więcej. Jak któryś ma talent to gra w kosza. W siatkówkę grają Ci którzy są za słabi do koszykówki.
Pamiętam jak Lotman udzielił wywiadu i o tym mówił.
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: macko »

Abdullo pisze:W koszykówce zarabia się więcej. Jak któryś ma talent to gra w kosza. W siatkówkę grają Ci którzy są za słabi do koszykówki.
Pamiętam jak Lotman udzielił wywiadu i o tym mówił.
W sumie to coś w tym jest, bo tam nawet jak jesteś za słabym na grę z NBA to możesz grać z powodzeniem w czołowych Europejskich klubach. Myślę, że gdy w USA powstanie profesjonalna liga to Europa przestanie się liczyć, tzn. wiadome będzie kto zajmie pierwsze miejsce a o resztę będą się biły Brazylia i Europa. Więc może to egoistyczne ale wolałbym, by w USA nie powstała profesjonalna liga, bo wtedy Amerykanie będą poza zasięgiem kogokolwiek.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Abdullo »

macko pisze:
Abdullo pisze:W koszykówce zarabia się więcej. Jak któryś ma talent to gra w kosza. W siatkówkę grają Ci którzy są za słabi do koszykówki.
Pamiętam jak Lotman udzielił wywiadu i o tym mówił.
W sumie to coś w tym jest, bo tam nawet jak jesteś za słabym na grę z NBA to możesz grać z powodzeniem w czołowych Europejskich klubach. Myślę, że gdy w USA powstanie profesjonalna liga to Europa przestanie się liczyć, tzn. wiadome będzie kto zajmie pierwsze miejsce a o resztę będą się biły Brazylia i Europa. Więc może to egoistyczne ale wolałbym, by w USA nie powstała profesjonalna liga, bo wtedy Amerykanie będą poza zasięgiem kogokolwiek.
Ale siatkówka nie będzie popularniejsza niż football amerykański, baseball, koszykówka, hokej czy Nascar. Nawet piłka nożna nie jest. Nie zanosi szybko się na deszcz zielonych w USA.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: lipton »

Tak w ramach ciekawostki: kiedyś czytałem wywiad z parą trenerów lekkiej atletyki pracujących w USA (niestety nie pamiętam nazwisk). Mówili oni, że w sportowcach amerykańskich jest taki potencjał, że gdyby Ci najzdolniejsi szli do lekkiej atletyki, to Stany zdominowałyby ją na długie lata. Niestety (albo i "stety") w tym sporcie są za małe pieniądze i Ci najzdolniejsi wybierają futbol amerykański, koszykówkę (w tej kolejności) i inne "bardziej opłacalne" sporty.

Myślę, że gdyby za lekkoatletykę podstawić siatkówkę dużo byśmy się nie pomylili 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

lipton pisze:Myślę, że gdyby za lekkoatletykę podstawić siatkówkę dużo byśmy się nie pomylili 8-)
Siatkówkę i pewnie prawie każdy inny sport :)
Swoją drogą, zawsze się zastanawiam z czego wynika kryzys Amerykanów w męskim tenisie. Bo od czasów Samprasa i Agassiego to nie mają gwiazd takiego formatu. Był Roddick, ale on jednak nie osiągnął aż tak dużo. Tym bardziej mnie to dziwi, bo szkolenie w USA jest na najwyższym poziomie, pieniądze w tenisie są bardzo duże i popularność tej dyscypliny też jest tam ogromna.
Żeby nie było offtopu to powiem, że jestem bardzo ciekaw dzisiejszej postawy Amerykanów w meczu z Rosją. Rosjanie jeszcze mogą trochę namieszać w naszej grupie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Chal »

lipton pisze:Myślę, że gdyby za lekkoatletykę podstawić siatkówkę dużo byśmy się nie pomylili
Też tak myślę, skoro taki Chase Budinger, koszykarz na standardy NBA całkiem przeciętny (choć o naprawdę świetnej jak na białego motoryce, startował choćby w konkursie wsadów), na poziomie liceum został wybrany najlepszym siatkarzem w kraju.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: macko »

W sumie to gość dobry jest :D
https://www.youtube.com/watch?v=uuYNqalkDdI
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

William Priddy kończy karierę w reprezentacji USA, jednak zapowiada start w kolejnych igrzyskach olimpijskich. Tym razem w siatkówce plażowej. Jeśli faktycznie uda mu się tego dokonać, będzie miał 42 lata. Facet jest nieprawdopodobny.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: lipton »

Jeśli dojdzie to do skutku Priddy zostanie najstarszym plażowym olimpijczykiem, o czym pisaliśmy w stosownym temacie.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Kamil92 »

Bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że jeszcze będzie można oglądać go w akcji. Jeden z moich ulubionych siatkarzy. Wielkie serce do gry, spokój i umiejętności. Mecz o 3 miejsce w Rio to był jego wielki występ i piękne zwieńczenie kariery.
Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć mu powodzenia na plaży.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Mateja »

No ciekawe, czy William zostanie drugim Karchem Kiralym :D Tego mu życzę.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: SerCos »

Ciekawy pomysł, ale jest pewna wątpliwość. Trzeba się na ten turniej olimpijski do Tokio dostać, a jak wiadomo tylko dwie pary z jednego kraju mogą tam zagrać. Z tego co pamiętam zarówno w 2008, 2012 jak i 16 amerykańskie pary kwalifikowały się na podstawie rankingu, więc najpierw trzeba znaleźć odpowiedniego partnera do gry, a potem wygrać rywalizacje z innymi rodzimymi parami.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: lipton »

Z ciekawości sprawdziłem na bvbinfo.com czy Priddy miał już jakieś epizody na plaży i okazuje się, że pogrywał trochę w rodzimych turniejach AVP, ale szło mu tam najdelikatniej mówiąc kiepsko, najlepsze zajęte miejsce na przestrzeni kilkudziesięciu turniejów to 9-te i to wywalczone tylko raz. Życzę mu jak najlepiej, ale póki co zapowiada się bardziej powtórka z Nalberta niż Kiraly'ego czy Schuila i Nummerdora. Zwłaszcza, że jak napisał SerCos sito eliminacji w Stanach jest bardzo gęste.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: nikt wazny »

Może być ciężko.
zawsze jednak może zostać Katarczykiem :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Aranger »

Murphy Troy zakończył karierę.

Źródło: http://www.teamusa.org/USA-Volleyball/F ... ague-Squad
Among the 2016 Olympians not on the list: Outside hitter Aaron Russell suffered an injury while training with his club team and will not be available. Opposite Murphy Troy has retired. Outside hitter Reid Priddy is playing beach volleyball.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Aershis »

Dostanę gdzieś w sieci pierwsze mecze Andersona w kadrze i w Korei? Jakimś opisem od bardziej pamiętliwych też nie pogardzę. Chciałbym to zestawić z występami Bena, a niestety pamięć zawodzi.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: mikser »

Ktoś się orientuje gdzie gra teraz David Lee?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Chal »

W ekipie Blizzard Volleyball, która za 3 godziny rozegra swój pierwszy mecz w NVA.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Aershis »

W kontekście IO 2020, jest ktoś kto może wzmocnić USA w stosunku do tegorocznych mistrzostw świata?

De Falco i Jaeschke na pewno, Jendryk po dwóch latach w Europie też powinien okrzepnąć. Jak z atakującymi? Jake Hanes ma szanse coś pograć do igrzysk? Na Patcha już specjalnie nie liczę.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: dyletant »

Żaden z nich nie będzie stanowił o sile kadry, może dopiero po Tokio, Smith po sezonie z Kawiką też powinien spokojnie zaklepać sobie miejsce w 6
Amerykanie są w tej samej sytuacji co Rosjanie i Serbowie (tam będzie problem, bo Podrascanin kończy reprezentacyjną karierę). Nie da się już im wzmocnić pierwszego składu (u Rosjan ewentualnie zdrowy Wolwicz), są mocni personalnie, ustabilizowani i muszą "jedynie" przygotować formę na turniej i przełamywać własne słabości.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Aershis »

Amerykanie mają swoje kłopoty już teraz, przed IO. Plotkuję się jednak, że te kłopoty mogą się na dobre zacząć dopiero po Tokio - Taylor Sander miałby zawiesić swoją karierę z tego samego powodu, z którego na studiach dwuletnią przerwę od siatkówki zaliczył Ben Patch - Sander także jest mormonem, i także miałby się udać na misje.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Aershis pisze:Amerykanie mają swoje kłopoty już teraz, przed IO. Plotkuję się jednak, że te kłopoty mogą się na dobre zacząć dopiero po Tokio - Taylor Sander miałby zawiesić swoją karierę z tego samego powodu, z którego na studiach dwuletnią przerwę od siatkówki zaliczył Ben Patch - Sander także jest mormonem, i także miałby się udać na misje.
Czy Anderson mówił cokolwiek na temat swojej przyszłosći w kadrze? Padły jakieś deklaracje, analogiczne do tych Kubiaka?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Aershis »

JanuszzPodkarpacia pisze: Czy Anderson mówił cokolwiek na temat swojej przyszłosći w kadrze? Padły jakieś deklaracje, analogiczne do tych Kubiaka?
Nie przypominam sobie nic takiego. Ciężko stwierdzić jak z nim będzie ale nie zdziwi mnie jak po Tokio skończy przygodę z kadrą.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://twitter.com/usavolleyball/statu ... 6175917074

Gabi Garcia - siatkarskim Amerykaninem (od 2024).

Christenson, Dvorak, Tuaniga, Ma'a
Garcia, może Godbold z college'u Nikolova, Patch
Jaeschke, DeFalco, Russell, może Van Buren z college'u Jaeschke
Mitchem, Gasman
Worsley, Shoji

Może ktoś się jeszcze pojawi, ale wydawało się, że będzie gorzej po Paryżu, a tu w końcu paru znośnych, młodych graczy, udało się naturalizować Gabiego (w ostatnich sezonach najlepszymi graczami NCAA są nie-Amerykanie), do tego duża głębia na rozegraniu (a to najtrudniejsza pozycja na poziomie czołówki), no i Jaeschke i DeFalco mają zaskakująco dobre sezony.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: Streeter »

Jak to właściwie jest z ludźmi z Portoryko? Teoretycznie to nie jest chyba postrzegane jako kraj, tylko jako część Stanów Zjednoczonych. Tyle że w sporcie występują jako osobny byt, coś na wzór Irlandii Północnej czy Szkocji w Wielkiej Brytanii. Rozumiem więc, że w takim przypadku mamy do czynienia jedynie ze zmianą licencji sportowej? Czy ludzie z Portoryko domyślnie nie są obywatelami Stanów?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Stanów Zjednoczonych Ameryki mężczyzn

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, Garcia jest obywatelem USA, który zmienia federację, a Portoryko nie jest niepodległym państwem. Dlatego tak szybko to trwało, bo w lecie spekulowano o zmianie federacji, w marcu był wniosek i w marcu się udało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”