Mistrzostwa Polski 2016

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Mistrzostwa Polski 2016

Post autor: lipton »

We Wrześni powoli dobiega końca TURNIEJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI. Zakończone już zostały rozgrywki pań, w których triumfowały po raz kolejny Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, podobnie jak przed rokiem nie oddając rywalkom nawet seta.

Ze srebrnym medalem przyjedzie z Wrześni Kasia Kociołek w parze z Martyną Wardak, które w półfinale sprawiły niespodziankę i pokonały kadrowy duet Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg, z którym wcześniej w tym roku mierzyły się dwukrotnie i dwukrotnie przegrywały. Brąz dla Jagody i Doroty.

U panów powtórka z zeszłego roku, w finale zagrają pary Fijałek/Prudel i Bryl/Kujawiak i tutaj również niespodzianka, gdyż Michał Bryl i Kacper Kujawiak w drugiej rundzie musieli uznać wyższość Piotra Kantora i Bartka Łosiaka, później przebijali się do półfinału z prawej strony drabinki rozgrywając maksymalną możliwą liczbę spotkań by w efekcie zrewanżować się Piotrkowi i Bartkowi za porażkę na początku turnieju.

Mecze o medale u panów o 15:00 i 16:00.

Do tej pory pary kadrowe nie doznały w turnieju żadnej porażki.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Paluch
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Polski 2016

Post autor: Paluch »

Według mnie mistrzostwa bardzo przewidywalne, żadnych niespodzianek, pierwsze miejsce było wiadome od początku ;>
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski 2016

Post autor: lipton »

A to ciekawe, bo Grzesiek z Mariuszem najpierw doznali porażki z Bartkiem i Piotrkiem, a w meczu o awans do czwórki, dopiero po tie-breaku i to zakończonym na przewagi 17:15 wygrali z Maćkami Kosiakiem i Rudolem. W samym finale w pierwszym secie również rywale postawili im twarde warunki, więc wcale nie było tak łatwo.

Również w półfinale można mówić o niespodziance, bo duet Kantor/Łosiak (moim zdaniem główni faworyci do złota, przegrali tylko jeden mecz) przegrał z Michałem Brylem i Kacprem Kujawiakiem. Także nie wiem czy można tu mówić o przewidywalności.

Podobnie jak w roku poprzednim, trochę prywaty z mojej strony. Wielkie gratulacje dla Kasi i Michała, kolejny sezon z licznymi sukcesami, a wisienką na torcie drugie z rzędu srebra na MP. Osobiście mam nadzieję, że tegorocznymi wynikami Kasia przekona związkowych decydentów, że warto w nią inwestować i w przyszłym roku będzie mogła jeździć na World Toury, podobnie jak dwie pozostałe nasze żeńskie kadrowe pary, a nie tylko "od święta". Potencjał na pewno jest ogromny, bo 11 medali młodzieżowych ME i MŚ nie zdobyła chyba żadna inna zawodniczka w naszym kraju.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Cabus231
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2018, o 09:13
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski 2016

Post autor: Cabus231 »

No myślę, że od tego czsu jest tylko gorzej niestety :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Polski”