IO Londyn 2012

Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

Pisałem już obok w WT (bo obecny cykl WT jest całkowicie podporządkowany IO) jakie są moje typy. Ale co ma tak cały dział Forum pusty stać od 4 lat (dobrze, że admini nie zrobili osobnego działu dla każdego meczu :P).

Rogers-Dallhauser jadą jako niepodważalni faworyci. Ostatnio co prawda grają wyraźnie słabiej, co nie jest kwestią jedynie odpuszczania, po prostu gra im nie idzie. Jednak patrząc całościowo, te 4 lata od poprzedniej olimpiady nie naruszyły poziomu ich gry, a ta para reprezentuje szczyt profesjonalizmu i nie mam wątpliwości, że starannie zaplanowała szczyt formy.

Alison-Emanuel o krok, może pół kroku za nimi. Mocni kandydaci do złota i tak naprawdę jedyna para mogąca stawić czoła R/D w ich szczytowej dyspozycji. Emanuel trzyma poziom, choć zdarzją mu się pojedyncze zupełnie nieudane mecze. Alison robi postępy, ostatnio np. dołożył zagrywkę z wyskoku. Kluczowa dla ich postawy będzie stabilność formy Emanuela oraz wystawa Alisona.

Ricardo-Cunha trochę większy krok za nimi. Niesamowite postępy Cunhi i nadal wielka klasa Ricardo, ale pozostają brazylijskim duetem nr 2.

Brinck-Reckermann wyraźnie za plecami tej trójki. Gdyby wrócili do swojej top formy sprzed trzech lat, mogliby walczyć o złoto. Nie można tego wykluczyć, ale wydaje się to mało prawdopodobne, bo raczej się nie zdarza, żeby po zaraz po powrocie z ponad rocznej przerwy para wchodziła od razu na swoje najwyższe obroty. Równie dobrze mogą więc skończyć gdzieś w drugiej połowie stawki.

Fijałek-Prudel tuż za nimi. To śmiały typ, mogący uchodzić za naciągany patriotyzm, ale moim zdaniem są do takiego optymizmu podstawy. Nasi co prawda nie mają argumentów przeciw pierwszej trójce, od której wyraźnie odstają, natomiast z resztą stawki już grywali i regularnie wygrywali. Fakt, że też są po długiej przerwie od startów i że ostatnio nie zachwycali, ale te 2-3 tygodnie mogą jeszcze sporo zmienić. Niech Fijałek wejdzie na ten poziom gry w ataku, obronie i na zagrywce co pod koniec sezonu 2011 - to przy szczęśliwej drabince może być medal.

Gibb-Rosenthal wystrzelili fantastyczną formą w ostatnich tygodniach, ale powiedzmy sobie szczerze - grają razem już szósty rok i nigdy specjalnymi dominatorami nie byli. Raz na sezon mogło się im przytrafić zwycięstwo, ale patrząc całościowo, zawsze byli o klasę gorsi od czołowych zespołów touru. I teraz nagle mieliby 'z niczego' skoczyć poziom wyżej?

Nummerdor-Schuil - ta sama półka i właściwie dokładnie ten sam opis. To nadal szóstka do walki o medale, ale w ich przypadku złoto jest raczej wykluczone.

Herrera-Gavira - też długa przerwa i też zagadka. W tym zestawieniu są jako bonus lub jak kto woli na kredyt - a kredytu udzielam im ze względu na ich dawne występy oraz osobę Herrery, dla którego IO są tak ważne, że właśnie w cyklu olimpijskim zmienia sobie partnerów.


Oczywiście ogromna będzie rola przypadku (niestety). Mam tylko nadzieję, że konstrukcja trybun wyeliminuje wiatr. Natomiast strasznie wkurzajcy jest format turnieju, który pozwala przegrać dwa pierwsze mecze bez konsekwencji, natomiast nie pozwala na żadną porażkę w 16-kach. W plażówce, gdzie jest mniej setów i są one krótsze, system brazylijski powinien być jedynym formatem turniejowym. Losowanie 16-tek albo dyspozycja dnia może mieć większy wpływ na wynik, niż klasa sporotwa pary...

Szanse na złoto w %:
R/D - 40%
A/E - 30%
R/C - 18%
B/R - 5%
ktoś inny - 7%
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Erchembod »

OK. A to moje typy:
1 medal dla USA
1 medal dla Brazylii
1 medal dla kogokolwiek innego (nie wykluczając drugiego krążka dla ekipy z Brazylii lub USA - i z realnymi szansami dla Fijałka i Prudla).
Cóż - nie orientując się szczegółowo w aktualnej formie drużyn, nie będę się wdawał w bardziej precyzyjne prognozy. Ale myślę że mam spore szanse że utrafię;)
Ale swoją drogą - nie tak dawno słyszałem w sporcie po "Wiadomościach", jak ktoś tam powiedział że "główni faworyci to Amerykanie Gibb i Rosenthal, którzy dominują w tegorocznej edycji World Touru". Ot - dziennikarskie uproszczenie... Ja bym też nie wskazywał ich jako głównych faworytów.
Mam tylko nadzieję, że turniej (pomijając formułę) będzie po prostu stał na wysokim poziomie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

Erchembod pisze:Cóż - nie orientując się szczegółowo w aktualnej formie drużyn
Moim zdaniem nikt się nie orientuje, bo upieram się, że ostatnie turnieje nie są miarodajne - część par nie grała w ogóle, część na pół gwizdka.
Erchembod pisze:Ale swoją drogą - nie tak dawno słyszałem w sporcie po "Wiadomościach", jak ktoś tam powiedział że "główni faworyci to Amerykanie Gibb i Rosenthal, którzy dominują w tegorocznej edycji World Touru". Ot - dziennikarskie uproszczenie...
Ostatnio w transmisji w Polsacie komentator przez cały mecz konsekwentnie mówił na Pedro - Marcio i na odwrót (OK, można pomylić buźki, ale że go nie zastanowiło, że 'Marcio' gra na bloku?). Taki jest u nas poziom wiedzy o plażówce. A jaki jest poziom zainteresowania, to widać tu na Forum :). Dlatego cała nadzieja w Fijałku i Prudlu.

Rozejrzałem się po stawkach u 'buków', wklejam niżej. Miło, że Alison/Emanuel są wszędzie tak wysoko. Moim zdaniem przeszacowani są Gibb/Rosenthal, a zwłaszcza Bwin nie docenia trójki moich faworytów.

BWIN
Rogers/Dalhausser (USA) 4.00
Gibb/Rosenthal (USA) 4.00
Alison/Emanuel (BRA) 4.00
Ricardo/Cunha (BRA) 9.00
Brink/Reckermann (GER) 12.00
Fijalek/Prudel (POL) 12.00
Nummerdor/Schuil (NED) 12.00


UNIBET (kolejno za złoto i za 1-3)
Alison/Emanuel (BRA) 3.50 1.55 Rogers/Dalhausser (USA) 4.50 1.75 Gibb/Rosenthal (USA) 6.00 2.25 Cunha/Ricardo (BRA) 10.00 3.25 Nummerdor/Schuil (NED) 12.00 3.50 Brink/Reckermann (GER) 15.00 4.00 Prudel/Fijalek (POL) 22.00 5.50 Nicolai/Lupo (ITA) 25.00 7.50 Erdmann/Matysik (GER) 35.00 9.00 Herrera/Gavira (ESP) 35.00 9.00 Linyin Xu/Penggen Wu (CHN) 35.00 9.00 Samoilovs/Sorokins (LAT) 35.00 9.00


PADDYPOWER
Emanuel/Alison (BRA) 3/1
Rogers/Dalhausser (USA) 3/1
Gibb/Rosenthal (USA) 5/1
Cunha/Ricardo (BRA) 8/1
Brink/Reckermann (GER) 10/1
Nummerdor/Schuil (NED) 14/1
Fijalek/Prudel (POL) 20/1
Erdmann/Matysik (GER) 20/1


A tu mają najbliższe moim typom, tylko czemu tam są pary, które na igrzyska nie pojechały?
http://www.thespread.com/sports-betting ... BB3-6Mp-2U
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: lipton »

Na USA Today w "Olympic Medal Tracker" wygląda to z kolei następująco:

1. Alison / Emanuel
2. Rogers / Dalhausser
3. Brink / Reckermann
4. Gibb / Rosenthal
5. Schuil / Nummerdor
6. Ricardo / Marcio
7. Fijałek / Prudel
8. Herrera / Gavira

http://www.usatoday.com/sports/olympics ... l_team_men

Więc też są średnio "na czasie" (patrz para nr 6).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: IO Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Turniej męski zaczął się dla polskiej pary Fijałek - Prudel.
Niestety, od razu w pierwszym meczu na ziemię sprowadzili naszych zawodników średniej klasy Łotysze - Samoilovs i Sorokins, wygrywając 2:1 w setach.
Jeżeli uwzględnimy, że kolejnymi rywalami naszych zawodników będą Amerykanie Gibb i Rosentahl, to naprawdę szanse naszych plażowiczów można oceniać co najwyżej średnio.
Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel - Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins 1:2 (21:12, 15:21, 12:15)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

dreamer pisze:Jeżeli uwzględnimy, że kolejnymi rywalami naszych zawodników będą Amerykanie Gibb i Rosentahl, to naprawdę szanse naszych plażowiczów można oceniać co najwyżej średnio.
Zależy na co te szanse mają być. Mogą przegrać z G/R i spokojnie przejść dalej, bo awansują aż 4 trzecie miejsca na 6 grup. Więc tu byłbym spokojny.

Co dalej, też trudno powiedzieć. Na przykład wszystko to, co pisałem o Fijałku z końca sezonu 2011 - obrona, atak, a zwłaszcza zagrywka - zafunkcjonowało w 1. secie i wtedy Łotysze zostali kompletnie zniszczeni. Z takim poziomem gry nasi mogliby z powodzeniem wejść do czwórki. Ich problem, jak to z parami wracającymi po długiej przerwie od grania, polegał na utrzymaniu tego poziomu gry. Dlatego ja bym ich nie skreślał. Po takim starcie trudno być optymistą, ale spójrzmy na to z innej strony - w fazie pucharowej dobre losowanie i dwa udane mecze dają dostęp do strefy medalowej...
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Ma ktoś streama na mecz Polaków z Amerykanami? Bo otwarte TVP woli pokazać basen, na którym próżno szukać Polaka niż siatkę... A na drhtv pod nazwą "siatkówka plażowa" można delektować się badmintonem...

EDIT: Widzę na Strefie w relacji, że zmieniono godzinę meczu, więc może właśnie z opóźnienia wynika brak transmisji. Jeśli tak, to post do usunięcia ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: arbas »

dreamer pisze:Jeżeli uwzględnimy, że kolejnymi rywalami naszych zawodników będą Amerykanie Gibb i Rosentahl, to naprawdę szanse naszych plażowiczów można oceniać co najwyżej średnio.
Na szczęście to jest sport ;) Chłopaki wygrywają 2:0 ;)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Skrzypek »

arbas pisze:
dreamer pisze:Jeżeli uwzględnimy, że kolejnymi rywalami naszych zawodników będą Amerykanie Gibb i Rosentahl, to naprawdę szanse naszych plażowiczów można oceniać co najwyżej średnio.
Na szczęście to jest sport ;) Chłopaki wygrywają 2:0 ;)
Nasza para wygrywa! Kapitalna wiadomość. Należy powiedzieć sobie szczerze, że ten mecz zapewnił naszym pierwsze miejsce w grupie bo nie wierzę, aby Łotysze byli w stanie pokonać Amerykanów za dwa dni. Co więcej Fijałek i Prudel na pewno nie przegrają z parą z RPA i będą mogli świętować zwycięstwo w grupie.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Skrzypek pisze: Nasza para wygrywa! Kapitalna wiadomość. Należy powiedzieć sobie szczerze, że ten mecz zapewnił naszym pierwsze miejsce w grupie bo nie wierzę, aby Łotysze byli w stanie pokonać Amerykanów za dwa dni. Co więcej Fijałek i Prudel na pewno nie przegrają z parą z RPA i będą mogli świętować zwycięstwo w grupie.
Miejmy nadzieję. Jeśli nasi panowie utrzymają taką dyspozycję w ataku i będą popełniać tak mało błędów jak dziś, to naprawdę mogą zajść daleko. Jedyna rzecz na minus dzisiaj to te przestoje przy setowej/meczowej. Gdyby nie było takiej przewagi, jaka była, mógłby być problem w końcówce.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

W TV też powtarzali na okrągło, że G/R to 'najlepsza para tego roku' i 'zdecydowani faworyci do złota', co świadczy o tym, że ich orientacja w plażówce zaczyna się i kończy na wygrzebaniu z internetu tegorocznego rankingu.

Tak jak się nie martwiłem przegraną, tak teraz bym się nie podniecał zwycięstwem. Chociaż jest jeden bardzo ważny powód do radości: szukałem pół godziny i w końcu znalazłem, że "all teams finishing in first place in the preliminary phase are automatically separated in the Round of 16", czyli jest rozstawienie. Jestem dokładnie tego samego zdania co Skrzypek, że wygrana S/S z G/R jest mało prawdopodobna, zatem F/P mieliby 1. miejsce gwarantujące ominięcie najgroźniejszych przeciwników i otwierające drzwi do ósemki. Oczywiście wszelkiego rodzaju cuda mogą się po drodze zdarzyć, ale to jest teraz najbardziej prawdopodobny scenariusz.
I dopiero w ósemce kluczową rolę odgrywałoby losowanie. Powiedzmy sobie szczerze, że przeciwko parom Brazylijskim oraz D/R nawet w najlepszej dyspozycji F/P mają małe szanse, natomiast przeciwko wszystkim (oprócz jeszcze B/R) w mojej opinii innym będą faworytami. Przy bardzo szczęśliwym losowaniu i utrzymaniu formy - może być medal.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: krzysiu »

Nasi powiedzieli, żeby nie uważać ich już za faworytów do medalu , ale za ,,czarnych koni" już jak najbardziej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: IO Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Polska para Fijałek/Prudel właśnie rozgrywa swój grupowy mecz z reprezentantami Republiki Południowej Afryki. Polacy wygrali pierwszego seta 21:19. Nie samym wynikiem jestem zaskoczony, ale faktem, że w końcówce seta roztrwonili wielopunktową przewagę z początkowej fazy seta. Coś niedobrego dzieje się z Polakami, bo w drugim secie rywale prowadzili już 6:4, ale nasi teraz jakoś dociągnęli do remisu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: IO Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Niesamowicie rozwijała sie walka Polaków w meczu z parą z RPA. O pierwszym secie pisałem poprzednio. W drugim do około 12-13 punktów toczyła sie wyrównana walka. Potem znowu coś, co wydaje sie trudne do wytłumaczenia. Tym razem w znaczeniu pozytywnym... Polacy zabrali się do roboty i zakończyli seta wynikiem 21:13, a cały mecz zwycięstwem 2:0.
Mimo zwycięstwa 2:0 trudno cokolwiek juz teraz powiedzieć o miejscu jakie moga w grupie zająć polscy siatkarze. Wszystko rozstrzygnie się dzisiaj o godz. 16.30 czasu londyńskiego, gdy w ostatnim meczu grupowym na piach wyjdą Łotysze (Samoilovs/Sorokins) i Amerykanie (Gibb/Rosentahl).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: IO Londyn 2012

Post autor: elane »

Brawa dla naszych zawodników. O ile w w końcówce pierwszego seta nastąpiło chyba rozluźnienie, tak w drugim już wszystko było pod naszą kontrolą. Wyjście z grupy jest i to jest najważniejsze.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Pele »

Fijałek i Prudel grali tak jakby wygrać najmniejszym nakłądem sił ale może to tylko tak wyglądało z mojej perspektywy.
Są w kolejnej rundzie i teraz zaczynają się schody
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: sb.slav »

Plażówka ma lepsze powtórki niż siatkówka halowa. Te powtórki z tyłu równolegle do siatki są bardzo pomocne w ocenie piłki po bloku. A swoją drogą jestem ciekawy czy jakaś para stosuje rozegranie przez plecy do atakującego, to na moje oko mogłoby przynieść wiele szans na akcje punktową bez bloku, którym w plażówce i tak nikt nie straszy ale zawsze można by zminimalizować możliwość zablokowania swojego partnera. Nie wiem czy to nie jest zbyt trudne do rozegrania i czy jest na to czas, bo mamy przecież tylko dwu zawodników na boisku.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: lipton »

Sporo par stosuje różne warianty rozegrania przy dobrym przyjęciu (szybsze piłki do skrzydła, rozegranie przez plecy).

Szans na zgubienie bloku w sumie to nie daje, bo blokujący ma z reguły tylko swojego vis a vis do upilnowania, ale może znacznie ułatwić zadanie atakującemu, bo blok ruchomy (np. przy szybkiej piłce) jest mniej stabilny i dużo łatwiejszy do sforsowania.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

Takich meczów jak ten z RPA, czy w ogóle mecze bez stawki nie należy w ogóle brać pod uwagę do wyciągania wniosków. F/P zrobili sobie trening i tyle. Co do miejsca, jestem prawie pewien pierwszego miejsca w grupie. G/R są mocnymi faworytami przeciw Łotyszom i będą zmotywowani, bo chociaż nie mają noża na gardle, to jednak zdecydowanie bardziej urządza ich miejsce drugie, niż trzecie. Co prawda okazało się, że o kolejności decyduje bilans małych punktów, a nie setów - ale tu F/P też stoją dobrze. G/R musieliby albo przegrać, albo wygrać dwa sety mniej więcej do 14 - obie te opcje są oczywiście możliwe, ale mało prawdopodobne.
Co do wystawy do tyłu, to jest to legalne i czasem grane, ale rzadko, bo jest jak... mniejsza jak co - korzyść żadna, a ryzyko ogromne. Jeśli do wystawy zdąży atakujący, to zdąży i blokujący, więc to nie daje przewagi w ataku, natomiast dużo łatwiej wystawić niedokładnie, albo nieczysto (błąd podwójnego odbicia).
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: lipton »

Czy ja wiem, z własnego doświadczenia wiem że łatwiej blokuje się gdy już przed akcją w miarę stabilnie stoisz na przeciwko atakującego i korektę swojego ustawienia wykonujesz nogami w obrębie powiedzmy 0,5 - 1,5m w zależności od piłki, niż w momencie gdy piłka jest wystawiona przez plecy - atakujący ma nad tobą tą przewagę że on przed akcją wie jak najdzie na piłkę, a Ty w związku z tym zawsze - minimalnie bo minimalnie, ale będziesz spóźniony.

A wracając do Amerykanów - niestety w pierwszym secie zmłócili Łotyszy do 10 :/
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Arff »

amerykanie już przed meczem mieli lepszy bilans małych punktów od nas, więc nie ma różnicy w jakim stosunku wygrali...

PS: Liczą się sety :) W grupie B Czesi i Hiszpanie maja tyle samo pkt... Czesi mają lepszy bilans małych pkt i słabszy setów i są za Hiszpanami :P Czyli Fijałek i Prudel awansują z 1 miejsca!
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

Masz rację - normalnie blokujący czeka na atakującego w miejscu i robi głęboki przysiad, żeby wyżej skoczyć. Szybsze rozegranie może tu coś zmienić. Jednak wustawa palcami to ryzyko, a przez plecy to podwójne ryzyko i dlatego w ogólnym rozrachunku rzadko się je obserwuje na piasku. Jedyny pewny sposó ominięcia bloku to przyjęcie z wystawą i atak 'na dwa', kiedy blokujący jeszcze biegnie do siatki po zagrywce :).

W ostatnim meczu straszne rozczarowanie. Wynik do 10 w secie zdarza się bardzo rzadko nawet z parami typu RPA; szkoda, że S/S tak dali po sobie pojechać. Nie wiem na jakiej zasadzie dobierają dwa drugie miejsca do rozstawionej ósemki, ale jeśli F/P w tej ósemce zabraknie, to będzie wielka lipa.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: ostry99 »

Liczy się stosunek małych punktów. Grupę wygrali Gibb i Rosenthal. W grupie B Czesi są za Hiszpanami bo przegrali z nimi bezpośredni pojedynek.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Arff »

heh... fakt :P Za wcześnie się zajarałem... Ale to nie zmienia faktu, że Amerykanie już przed meczem mieli lepszy bilans małych pkt od naszych, więc mniejsze baty dla Łotyszy niewiele by nam dały...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

Tak mówił gość z dzisiejszej transmisji telewizyjnej... Ale teraz widzę w przepisach, że:

After all the pool matches have been played, the rankings in each pool will be determined
by the total number of match points. If two (2) or more teams are tied after all the pool
matches have been played, the following tiebreakers will be used:
– Number of victories. In case of equality of ranking points gained by two (2) or more
teams, they will be classified in descending order by the number of matches won.
– Set quotient. If the tie persists, the teams will be classified in descending order by the
quotient resulting from the division of the number of all sets won by the number of
all sets lost.
– Points quotient.

jeśli liczy się stosunek setów, to mamy 1!

EDIT:
www.tpenoc.net/download/london2012/Volleyball.pdf

Tak samo tutaj: "After all pool matches have been played, each team is ranked within its pool based on the total number of points. If there is a tie, the ranking is based on head-to-head play. If teams from different pools are tied, the ranking is determined by the ratio of matches won/lost, the ratio of sets won/lost, and the ratio of points won/lost during pool play. "
http://www.nbcolympics.com/beach-volley ... ormat.html

To jest jakaś k... granda. Są dwa zestawy przepisów, czy jak?
Ostatnio zmieniony 1 sie 2012, o 17:34 przez Ariosto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: lipton »

Skąd wziąłeś te przepisy? Na oficjalnej stronie igrzysk niestety są na drugim miejscu:

http://www.london2012.com/beach-volleyb ... dex.html#D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: Ariosto »

Są tylko dwa wytłumaczenia:

- albo 4/2 to więcej, niż 5/2
- albo FIVB ma dwa zestawy przepisów i jeden rozpowszechnia w Olympic Guide, a drugi trzyma tajny i według niego rozstrzyga wyniki

Oficjalny przewodnik FIVB-owski. Ja tam nic nie widzę o stosunku punktów, za to jest o stosunku setów przy rozstrzyganiu kolejności trzecich miejsc.
http://www.fivb.org/en/olympics/london2 ... /42/zoomed
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: IO Londyn 2012

Post autor: kuchcik77 »

str 35 tego materiału FIVB
2 teams: head to head
3 teams "rally points between these three teams"


inaczej przy ustalkaniu 3 miejsc gdzie set ratio sie liczy...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: IO Londyn 2012

Post autor: lipton »

Czyli liczy się tylko ratio z meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami a więc:

G/R - 77/68 = 1,1324
F/P - 90/83 = 1,0843
S/S - 74/90 = 0,8222

Czyli wychodzi że pierwsze miejsce przegrali o 4 małe punkty, a de facto przegrali je ulegając Łotyszom.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”