Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: niepoinformowany »

Pisałem, że Saxton/Schalk mogą mieć problem z wyjściem z grupy. Ale teraz problem ten mają Pedro/Evandro. 1-2 z Kanadyjczykami i ostatni mecz z Łotyszami. Mam nadzieję, że polecą z turnieju :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Elgarten »

Widać jak bardzo mamy wyrównany poziom w Rio. Według mnie na 24 męskie pary, 23 prezentują bardzo zbliżone umiejętności. Najlepiej widać to na przykładzie występów Brazylijczyków(3 porażki na 4 mecze). Dlatego słuchając Witolda Romana który przyrównał parę Barsouk/Liamin do halowej reprezentacji Egiptu, to zrobiłem wielkie oczy.
O 18 trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny, żeby przełamały małą rosyjską klątwę z Rio.
niepoinformowany pisze:Pisałem, że Saxton/Schalk mogą mieć problem z wyjściem z grupy. Ale teraz problem ten mają Pedro/Evandro. 1-2 z Kanadyjczykami i ostatni mecz z Łotyszami. Mam nadzieję, że polecą z turnieju :D
Dołączam się do Twoich życzeń ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Memo »

I Polki wygrały, wielkie gratulacje :)
Dziś grają nasi? jeśli tak to o której?
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: sowa »

22:30 według planu
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Chal »

Jeśli przed turniejem poproszono by o wymienienie trzech par, które staną na podium, to pewnie w wielu typach znalazłoby się miejsce czy to dla Pedro/Evandro, czy to Samoilovsa/Smedinsa. A tymczasem w czwartek zmierzą się w bezpośrednim starciu o wyjście z grupy. Kubańczyków w akcji nie widziałem na IO, ale pamiętam ich z MŚ, gdzie zrobili na mnie naprawdę świetne wrażenie. Patrząc na suche wyniki wyrastają na czarnego konia turnieju, pytanie, czy głowa wytrzyma w fazie pucharowej.

Póki co bardzo dobrze wyglądają Kinia i Monia. Ciekaw jestem, co pokażą z Brazylijkami, a zwłaszcza na losowanie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

Mamy drugi set a nasi albo nieskutecznie w ataku, albo Nummerdor wszystko podbija i kończy z kontry. Strasznie się nasi irytują.
3 bloki z rzędu i mecz ucieka.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2016, o 22:22 przez mily66, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: lipton »

Cierpliwość się opłaciła, a holenderski olbrzym już wyraźnie spuchł i ma coraz większy problem z kończeniem ataków. Miejmy nadzieję, że nasi wytrzymają do końca, jest szansa na wygraną. Prudi ma już 6 czap na koncie, a wyższy o ponad 20 centymetrów Varenhorst tylko jedną (choć oczywiście liczba obron Nummerdora z niczego się nie bierze).

Edit.
No i ugotowali się, ale niestety nasi. Szkoda bo była okazja żeby ugryźć Holendrów. Z grupy tak czy inaczej jedni i drudzy wyjść powinni, a prawdziwe emocje powinny zacząć się dopiero od fazy pucharowej.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

lipton pisze:
Edit.
No i ugotowali się, ale niestety nasi. Szkoda bo była okazja żeby ugryźć Holendrów. Z grupy tak czy inaczej jedni i drudzy wyjść powinni, a prawdziwe emocje powinny zacząć się dopiero od fazy pucharowej.
Heller powtarzał, że nie ma co się martwić, ale ja wyczuwam w grze tej pary jakąś niepewność.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Generalnie te wyniki to szok i niedowierzanie, ale ja się przychylam do opinii, że wszystko tak naprawdę zacznie się od fazy pucharowej.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Wg mnie nie ma jakiejś wielkiej kwestii w sprawie niespodzianek... Ta liczba zaskakujących wyników jest w jakiejś turniejowej normie.
Niespodzianką byłoby, gdyby niespodzianek nie było - nieprawdaż?;)

Największa pozytywne zaskoczenie to postawa Kubańczyków; nie zaskakują mnie natomiast przegrane Polaków, bo przecież i F/P i K/Ł w samym tylko bieżącym sezonie już kilka tego typu wpadek zaliczyli.
Grunt to wyjście z grupy i walka od nowa.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Elgarten »

Świetny mecz Kingi i Moniki. Byłem pod wrażeniem. Tym większe słowa uznania, gdy przeczytałem fragment wywiadu z Kingą o tym że wcześniej przegrały z Rosjankami 10 razy. Polki wykonały już plan minimum i teraz każde kolejne zwycięstwo będzie bardzo miłą niespodzianką.
Co do turnieju męskiego, to niespodzianek ciąg dalszy. Gibb i Patterson mogą już pakować walizki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Mateja »

Na początku meczu Bartosz Heller mówił, że niezależnie od wyniku, chłopaki mają co najmniej 3. miejsce w grupie. Jak to możliwe, skoro Niemcy rozegrają jeszcze jedno spotkanie?
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Nooo bez jaj - porażki Polaków z Rosjanami były IMO nieoczekiwane. Porażki par Brazylijskich już spora niespodzianka. Postawa Kubańczyków. Meksykanie z Włochami... Właściwie cała grupa F...
Ja bym jednak oczekiwał, że od fazy pucharowej sytuacja się nieco uspokoi. W szczególności nadal stawiam na złoto dla pary Alison/Bruno lub Dalhausser/Lucena.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: krzysiu »

Coś mi się zdaje,że jak Prudel/Fijałek wyjdą z grupy to trafią w barażu na Kantora i łosiaka
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

krzysiu pisze:Coś mi się zdaje,że jak Prudel/Fijałek wyjdą z grupy to trafią w barażu na Kantora i łosiaka
Saxton/Schalk vs Fijałek/Prudel i Nicolai/Lupo vs Kantor/Łosiak
Ciekawe co będzie transmitowała TVP?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: ostry99 »

Skąd info, że takie pary? Nicolai/Lupo mieli wysokie ratio punktowe...

W TV będzie mecz Kantora i Łosiaka - takie info podał Bartosz Heller na twitterze.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Elgarten »

Kolejna świetna para - Samoilovs/Smedins może już wracać do domu.
ostry99 pisze:Skąd info, że takie pary? Nicolai/Lupo mieli wysokie ratio punktowe...
Jest info na oficjalnej stronie, tak też podał Heller.
Szkoda, że tylko jeden mecz Polaków może być w TV.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: mily66 »

Jak na razie bieda na obu boiskach. Lepiej odpaść po walce ( patrz- Łotysze) niż po takim nijakim graniu.

Edit: Łosiak/Kantor przegrali tie breaka. Fijałek/Prudel po słabym meczu w ataku i dużym szczęściu w niektórych zagraniach Kanady zajmują 17 miejsce w turnieju razem z kolegami z reprezentacji. Generalnie zasłużona porażka i wielkie rozczarowanie.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: niepoinformowany »

Była walka ale to już byłoby na tyle i polskie pary dołączają do drużyn, które kończą udział w igrzyskach.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

Ariosto pisze:Nooo bez jaj - porażki Polaków z Rosjanami były IMO nieoczekiwane. ...
Eee tam... nieprawda :)
Jedyna dotąd sensacja sensu stricto to odpadnięcie Łotyszów, jednych z faworytów do złota. To - oczywiście tak! Inne - nie.

Co do pary Evandro/Pedro (wielkie i serdeczne dla nich, rzecz jasna, gratulacje! :) ) to z całą pewnością można powiedzieć, że nie grali dotąd swojej najlepszej siatkówki. Za sprawą Evandro, oczywiście, który - jak też czytałem w różnych komentarzach - ani swoją grą nie pomagał zbyt wiele Pedro, ani nie wstrzelił się zagrywką, i ogólnie grał dość przeciętnie.
Ale, jeśli zacznie grać to co w końcu potrafi...

Po drugie, grupa D, czyli ta z Evandro/Pedro, była faktycznie, jak mówiłem, najsilniejszą w całym turnieju. Turniejowa 'grupa śmierci'.
Rekordowa statystyka tie-breaków - 5 w 6 meczach - dodatkowo to potwierdza. Howgh!

Występ Polaków to osobny temat - ale będzie jeszcze czas się wypowiedzieć.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

To kwestia skali. Jak użyjemy słowa "sensacja", to OK. Chociaż nie widziałem Łotyszy jako kandydatów do złota, to niewątpliwie jest to bardzo dobra para. Ale rozstrzygnięć niespodziewanych i wybitnie niespodziewanych mamy całą masę.
Tak jak mówiliśmy, Evandro/Pedro są niestabilni. Jak pójdzie dobrze, wejdzie zagrywka, itd., to faktycznie mogą wysadzić nawet Dalhausser/Lucena.
Polacy dali ciała... Nie widziałem baraży, ale mecze grupowe bardzo złe. I Ł/K, i F/P byli czytani przez przeciwników jak otwarta książka. W obronie też nie było szaleństw. Coś chyba musiało pójść nie tak w przygotowaniach? Nie byli kandydatami do medali, ale żeby nie wyjść z grupy trzeba było przegrać 3 mecze i to z nikim wybitnym; słowem żeby odpaść, to trzeba było się "postarać" - no i nasi się postarali. Wstyd i szkoda. Teraz znowu 4 lata czekać na kolejną szansę wypromowania dyscypliny, a przez ten dla polskich mediów hasło 'plażówka' to nadal będą tylko gołe d... w bikini.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: krzysiu »

Zgadzam się ,zawiedli na całej linii - rozumem odpaść w ćwierćfinale ,a nasi przecież dali się pokonać Rosjanom i wiele razy właśnie w 2 meczach z Rosjanami nasi sami się wrzucali w mega wysoki blok Rosjan .. no tak się nie da grać .. Rozumiem jeszcze Kantor i Łosiak - mieli przerwę i 1 takie IO , ale Prudel i Fijałek to katastrofa - nawet z Chilijczykami się męczyli
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: estril1992 »

krzysiu pisze:Zgadzam się ,zawiedli na całej linii - rozumem odpaść w ćwierćfinale ,a nasi przecież dali się pokonać Rosjanom i wiele razy właśnie w 2 meczach z Rosjanami nasi sami się wrzucali w mega wysoki blok Rosjan .. no tak się nie da grać .. Rozumiem jeszcze Kantor i Łosiak - mieli przerwę i 1 takie IO , ale Prudel i Fijałek to katastrofa - nawet z Chilijczykami się męczyli
No właśnie miałem napisać to co Ty.Kantor/Łosiak są to dla nich pierwsze IO , ale gra w grupie oprócz 1 meczu z Niemcami to nie była też najlepsza.Teraz nie wiem czy bardziej wkurza to , że odpadli w barażach czy lepiej by było jak by odpadli w grupie.Są to dla nich pierwsze igrzyska więc wnioski będą wyciągniete.Co do naszej drugiej pary to myśle , że nie było formy. Porażka z Holendrami można było wliczyć , ale już porażke z Rosjanami to ..... no właśnie co.Ja właśnie liczyłem bardziej na naszą bardziej doświadczoną pare -większe doświadczenie , ogranie..... no , ale skończyło się jak się skończyło.Tak jak bym miał podsumować to liczyłem na coś więcej chociaż na tą 1/4 , ale wyszło jak wyszło.Jedno co cieszy to IO w Londynie jedna para ,a 4 lata potem już mamy dwie pary facetów i jedna kobieca, więc jakiś progres jest.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Hmmm no tak i nie, w Pekinie przynajmniej był wynik OK (ćwierćfinał, wygrana z Gibb/Rosenthal pierwszymi w rankingu wówczas, piłki meczowe z Alison/Emanuel) i gra momentami super. Było trochę szumu w mediach. A teraz taka lipa. No weźmy Liamin/Barsouk, para naprawdę bardzo przeciętna, nigdy nic nie wygrali ani nie byli blisko, a tu przychodzi olimpiada i jadą naszych jak juniorów.
A w ogóle skandal z transmisjami :) - Kuby z Austrią nie mogłem znaleźć nigdzie na necie :o.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

A może tutaj: http://www.portaldarmc.com.br/olimpiada ... 16-aovivo/
Powinno działać w Polsce.

Streamy z różnych stacji miejscowych (brazylijskich), olimpiada praktycznie na okrągło. Wchodzisz na odpowiedni 'obrazek', potem klikasz 'Assistir ao vivo', potem wyklikowujesz sprytnie baner i oglądasz. Widzę tam w programie na dziś o 11.00 czasu miejscowego mecz Brazylia-Hiszpania mężczyzn, czyli Alison/Bruno vs Herrera/Gavira. Ale pokazują różne, wczoraj można tam było oglądać np. mecz Kubańczyków. Inne wybrane dzisiejsze gry też powinny potem być.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Dzięki!!!
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Erchembod »

:o Odpadnięcie Pedro/Evandro na tak wczesnym etapie to dla mnie sensacja nr 2 tego turnieju. Pytanie, czy Rosjanie Liamin/Barsuk naprawdę są tak zaskakująco dobrzy, czy Brazylijczycy zagrali tak kiepski mecz - którego nie widziałem.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

Ariosto pisze:To kwestia skali. Jak użyjemy słowa "sensacja", to OK. Chociaż nie widziałem Łotyszy jako kandydatów do złota, to niewątpliwie jest to bardzo dobra para. Ale rozstrzygnięć niespodziewanych i wybitnie niespodziewanych mamy całą masę.
Tak jak mówiliśmy, Evandro/Pedro są niestabilni. Jak pójdzie dobrze, wejdzie zagrywka, itd., to faktycznie mogą wysadzić nawet Dalhausser/Lucena.
Polacy dali ciała... Nie widziałem baraży, ale mecze grupowe bardzo złe. I Ł/K, i F/P byli czytani przez przeciwników jak otwarta książka. W obronie też nie było szaleństw. Coś chyba musiało pójść nie tak w przygotowaniach? Nie byli kandydatami do medali, ale żeby nie wyjść z grupy trzeba było przegrać 3 mecze i to z nikim wybitnym; słowem żeby odpaść, to trzeba było się "postarać" - no i nasi się postarali. Wstyd i szkoda. Teraz znowu 4 lata czekać na kolejną szansę wypromowania dyscypliny, a przez ten dla polskich mediów hasło 'plażówka' to nadal będą tylko gołe d... w bikini.
z tym wstyd to bym nie przesadzal...ale na pewno to byl turniej ponizej oczekiwan polskich meskich par..popatrz teraz z innej perspektywy na wynik pary rosyjskiej Liamin/Barsuk z Pedro/Evandro w round of 16....na odpadniecie Lotyszy oraz na zaskakujaca pozytywna postawe Kubanczykow
p.s
ponad miesiac temu zalozylem sie ze Bruno/Alison nie zdobedzie zlota i dalej to podtrzymuje
Ostatnio zmieniony 14 sie 2016, o 07:02 przez andrzej melon, łącznie zmieniany 1 raz.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: Ariosto »

Hehehe spryciarz :). To ja się założę, że złota nie zdobędą Liamin/Barsouk, wchodzisz w to? :)

No wstyd może nie, ale każda nasza para przegrała po 3 mecze, niektóre w kiepskim stylu, po jednym z niżej notowanymi rywalami. No niech będzie "wielki zawód", który powinien prowadzić do jakichś wniosków odnośnie cyklu przygotowań.
andrzej melon
Posty: 41
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 07:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie RIO2016

Post autor: andrzej melon »

Ariosto pisze:Hehehe spryciarz :). To ja się założę, że złota nie zdobędą Liamin/Barsouk, wchodzisz w to? :)

No wstyd może nie, ale każda nasza para przegrała po 3 mecze, niektóre w kiepskim stylu, po jednym z niżej notowanymi rywalami. No niech będzie "wielki zawód", który powinien prowadzić do jakichś wniosków odnośnie cyklu przygotowań.
JESZCZE DLA POLSKICH MESKICH PAR ''ZASWIECI SLONCE'' NIE RAZ....SA W DOBRYCH TRENERSKICH REKACH ALE TEN TURNIEJ OLIMPIJSKI TRZEBA ZALICZYC DO ICH SLABYCH WYSTEPOW....JA BYM SIE NIE MARTWIL O PRZYSZLOSC POLSKIEJ MESKIEJ SIATKOWKI PLAZOWEJ (5 "EXPORTOWYCH PAR") NATOMIAST JEST BARDZO DUZO DO ZROBIENIA W POLSKIEJ ZENSKIEJ SIATKOWCE PLAZOWEJ(JEST TYLKO KINGA/MONIA+1 PARA KTORA WCHODZI MALYMI KROCZKAMI DO SWIATOWEJ CZOLOWKI-JAGODA/DOROTA)....

Aristo oraz inni pasjonaci siatkowki plazowej w Polsce !!!
proponuje mala zabawe.... za trafienie zwyciezcy 1 pkt.

1/4 finalu mezczyzn-zwyciezcy spotkania
lucena/dalhausser
nummerdor/varenhorst
nicolai/lupo
semenow/krasilnikow.....(tutaj strzelam w ciemno nie widzialem zadnego spotkania kubanczykow ale wyniki ich w tym turnieju sa imponujace)

1/4 finalu kobiet--zwyciezczynie spotkania
larissa/talita
ludwig/walkenhorst
wals/ross
agatha/barbara
Ostatnio zmieniony 14 sie 2016, o 08:58 przez andrzej melon, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”