Brak treningów

DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

Witam mieszkam w Rudzie Śląskiej i mam 14 lat, bardzo chcialbym trenować siate niestety nie mam specjalnie gdzie przez moment trenowałem w poleconej przez znajomą szkole ale niestety poziom szkolenia był katastrofalny-praktycznie zero kontaktu z piłką. Mam prośbe jeśli kto mógłby mi podać jakies konkretne adresy z okolic mojego miasta, lub tez najlepiej w samej Rudzie.
Z góry dzięks i pozdro.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: Kantoro »

Macie 3-ligowy klub na Halembie. Zapytaj tam. Adres masz na stronie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w zakładce DO POBRANIA -> ADRESY I TELEFONY KLUBÓW.

Pozdrawiam,

Michał.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: GrindkamiL »

zero kontaktu pilka?duza czesc zajec w cyklu przygotowawczym stanowia zajecia bez pilki.wiem bo sam trenuje,wiec prosze nie gadaj glupot :|
nie siłą lecz rozumem
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

Rozumie ze stanowia one duza czesc zajec ale ja przez 2 miechy moze na 2 treningach mialem pilke w reku i to moze jakas godzinke lacznie wiec sorki
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Brak treningów

Post autor: Arff »

I co ?? i wymyśliłeś sobie że wiesz lepiej że treningi są na beznadziejnym poziomie od trenera ?? brawo... do gry piłką trzeba się przygotować bez piłki... pozdro
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

Nie nie chodzi mi o to że wiem lepiej jak sie powinno treningi prowadzić poprostu moim zdaniem brak kontaktu z piłką jest mało zachęcający dla młodych adeptów siatkówki i wiele osób może się takimi metodami zniechęcić do siatkówki.
Pozdro
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Brak treningów

Post autor: chalmi94 »

Ja jak trenowałem 1 rok, piłke w ręku miałem nie wiele dłużej niż ty. Takie treningi bez piłki są bardzo potrzebne, jeśli tego nie rozumiesz nigdy nie będziesz siatkarzem.
AZS Olsztyn
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: AsRocketman3 »

Ojjj dajcie spokoj chlopak ma duzo racji, ja chodze do liceum i jak na jeden sks przyszlo zaskakujaco duzo osob i nam nauczyciel zrobil trening stacjonarny to na nastepny przyszlo juz 3 razy mniej, wg mnie powinna byc nauka z przyjemnoscią zeby nie zbrzydl mu ten sport tak samo jak innym mlodym adeptom siatkowki o czym juz wspomnial Devileq.
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

AsRocketman3 wielkie dzięki że mnie rozumiesz bo nie chodzi mi tylko o mnie ale gdy to pisałem myślałem właśnie o innych osobach. I wcale nie zamierzam polemizować z metodami treningowymi. Popatrzcie na to pod właśnie względem młodzieży.
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

Jeśli dalej twierdzicie że napisałem jakieś brednie to postanowiłem wkleić kilka wycinków z naszej stronki z działu metodyka i szkolenie.
# Pracować tak, aby gra była atrakcyjna na każdym poziomie.
# Zaczynaj od ćwiczeń gry , a nie od poszczególnych wyizolowanych ruchów.
# Stosuj metodę „od całości poprzez szczegół do całości”.
# Stosuj ćwiczenia w formie fragmentów gry z różnymi zadaniami.
# Nie zanudzaj ćwiczeniami nie mającymi związku z grą.
# Stosując ćwiczenie zwracaj uwagę, aby dzieci byli w pogodnym nastroju, bo ćwiczenia nie dają takiej radości jak gra.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: Kantoro »

Tylko o jakim poziomie zaawansowania mowa?

Pozdrawiam,

Michał.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: GrindkamiL »

no jezeli Twoja ambicja jest zostac zwyklym amatorem,ktory bedzie umial odbijac palcami to idziesz w dobrym kierunku.rozumiem ze na zagrywke z wyskoku wszyscy przyszli..? :| pełen profesjonalizm,nie ma co...
nie siłą lecz rozumem
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

widzę chłopaki że mnie nie rozumiecie, nie chodzi mi tylko wyłącznie o mnie, ale oczywiście każdy chyba chce aby treningi były i w miare przyjemne i aby można było się dzięki nim nauczyć czegoś. Powiedzcie mi co sądzicie o takim pomyśle(licząc że każdy trening trwa ok. 1,5h) :

-godzinka normalnego treningu
-i przykładowo 20 minut gry(lub też jeden secik ) czy nie sądzicie że dzięki temu można zjeść ciastko i mieć ciastko :D ??
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: GrindkamiL »

chce Ci uświadomić ze siatkówka to litry potu na ciężkich treningach,czesto bez pilki.zdaje mi sie że Twoj trener ma jakas koncepcje na prowadzenie waszej druzyny,a wy macie do tego zbyt "lajtowe" podejscie
nie siłą lecz rozumem
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: Kantoro »

DeVileQ pisze:widzę chłopaki że mnie nie rozumiecie, nie chodzi mi tylko wyłącznie o mnie, ale oczywiście każdy chyba chce aby treningi były i w miare przyjemne i aby można było się dzięki nim nauczyć czegoś. Powiedzcie mi co sądzicie o takim pomyśle(licząc że każdy trening trwa ok. 1,5h) :

-godzinka normalnego treningu
-i przykładowo 20 minut gry(lub też jeden secik ) czy nie sądzicie że dzięki temu można zjeść ciastko i mieć ciastko :D ??
Co rozumiesz pod zdaniem NORMALNY trening?

Pozdrawiam,

Michał.
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

Akurat kiedy pisałem NORMALNY TRENING miałem na myśli taki ostry wycisk czyt. trening bez piłki:D ale normalnie za trening uważam wszystko co może pomóc aby stać sie lepszym, mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi chodź nie wiem jak to ubrać w słowa
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

już wiem jak to kolega wcześniej ujął "litry potu na ciężkich treningach,często bez piłki"
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

A co powiedzie o treningu synki razem z laskami ok. 25 osob na malutkiej salce (mniej wiecej wymiary boiska) juz kilka razy chcialem to napisac a zawsze zapominalem. Chciałbym tylko dodać że "moja" grupa jest na bardzo zroznicowanym poziomie

Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: GrindkamiL »

moze pochwalisz sie warunkami fizycznymi? jezeli sa dobre to zapisz sie gdzies indziej i po problemie.nie pisz 2 postów pod rząd
nie siłą lecz rozumem
DeVileQ
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: DeVileQ »

No ja mam 187 cm niespelna 15 lat i 60 kg moze byc??
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: GrindkamiL »

bardzo dobre warunki.chudy,wysoki.idz do jakiegoś klubu popytaj,gdzies sie załapiesz.a z jakiego jesteś miasta?
nie siłą lecz rozumem
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: Kantoro »

Dobre warunki to nie wszystko - mnie uczono, że siatkówka to gra dla inteligentnych ludzi.

Masz już chłopcze 15 lat, więc dzwony dawno już biją, więc masz ostatnie tchnienia, żeby gdzieś się załapać.

Pozdrawiam,

Michał.
Edores
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2009, o 16:17

Re: Brak treningów

Post autor: Edores »

Przez 2 lata, miałem takie treningi o jakie CI chodzi, przeszedłem do 2 grupy, musiałem włożyć w takie treningi od jakich ty uciekasz, 10 razy więcej pracy i siły, także w teoriach miałem braki, jeśli twój trener robi treningi bez piłki na początku- to bardzo dobrze, stopniowo powinno być jej coraz więcej....
basienkaxx96
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2010, o 12:36
Płeć: K

Re: Brak treningów

Post autor: basienkaxx96 »

Wiesz według mnie jesteś po prostu śmieszny.Mój trener jak na meczu się wkurzył i stwierdził,że gramy beznadziejnie.To raz w miesiącu na jednym z treningów dostawałyśmy piłkę na ok.20min, a pozostały czas miałyśmy treningi siłowe z których wychodziłyśmy lżejsze o przynajmniej 2kg i tak codziennie, ponieważ treningi odbywały się w każdy dzień tygodnia (oprócz niedzieli) po 2godz. i tak to trwało pół roku.
A jak co weekend jechałyśmy na ligę to cieszyłyśmy się,że mamy piłkę w rękach. Oczywiście przez takie treningi zawaliłyśmy sobie całą ligę.Ale za to w następnym sezonie byłyśmy w niesamowitej formie.Moim zdaniem warto się trochę pomęczyć.:)pzdr.
Awatar użytkownika
sowhat96
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, o 10:13
Płeć: K

Re: Brak treningów

Post autor: sowhat96 »

Wszystko zależy od tego, czy do siatkówki podchodzimy tylko rekreacyjnie, czy mamy jakieś ambicje, plany związane z siatkówką.
Bo jeśli ktoś chce się tylko i wyłącznie bawić siatkówką, to dla niego treningi "bez piłki" nie są ważne.No bo te ćwiczenia raczej nie są ani lekkie, no i zazwyczaj trzeba się trochę na trudzić :] .
Ale mam nadzieję, że są i osoby, którym jednak zależy nie tylko na grze ale i na podwyższaniu swoich umiejętności.
Pozdrawiam tych co się ze mną zgadzają, jak i tych, którzy się nie zgadzają :) .
"DRUGI jest PIERWSZYM przegranym" :D.
cfanish
Posty: 373
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:09
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: cfanish »

Dokładnie nie którzy bawią się tylko w treningi ,a dla niektórych to szansa na lepsze jutro. Co do Basienkaxxx to troche głupio zrobił ,bo cały sezon poszedł się pieprzyć (6 sezonów w młodzieży to nie dużo ,aby się pokazać). Mimo wszystko jak wam teraz idzie? To wszystko zależy od trenera ,i od ... pory roku przecież to jasne ,że latem się robi i kondycje ,a także zimą jak jest przerwa między-rozgrywkami . Logiczne ;)
Jedyny słuszny poszukiwacz obiektywizmu i obrońca sprawiedliwości.
Awatar użytkownika
sowhat96
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, o 10:13
Płeć: K

Re: Brak treningów

Post autor: sowhat96 »

Jak widać, nie dla wszystkich ;).
"DRUGI jest PIERWSZYM przegranym" :D.
Kunegunda.23
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 15:37
Płeć: M
Kontakt:

Re: Brak treningów

Post autor: Kunegunda.23 »

Ćwicz wyskok i dynamikę ... to podstawa!
arch
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2016, o 14:06
Płeć: M

Re: Brak treningów

Post autor: arch »

Chętnie potrenował bym gdzieś :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki szkolne”