Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Mateja »

Obecnie wszyscy jesteśmy zajęci IO i pewne z tego powodu, umknęła nam wiadomość o organizatorze przyszłorocznych Mistrzostw Świata. FIVB ogłosiło, że odbędą się one w stolicy Austrii, Wiedniu w dniach 28 lipca - 6 sierpnia. Standardowo, będzie 48 par w turnieju męskim, jak i żeńskim.

http://www.fivb.org/EN/Media/viewPressR ... anguage=en

Szykują się 7. z rzędu MŚ na Starym Kontynencie, ale przynajmniej wędrują po różnych krajach (w odróżnieniu od halowej odmiany).
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: SerCos »

Rozlosowano grupy MŚ

Kobiety

Pool A
1. Larissa/Talita, BRA
24. Bieneck/Schneider, GER
25. Walsh Jennings/Branagh, USA
48. Strauss T./Holzer K., AUT

Pool B
2. Laboureur/Sude, GER
23. Elsa/Lobato, ESP
26. Echeverria/Leila, CUB
47. Andrea/Gorda, COL

Pool C
3. Agatha/Duda, BRA
22. Meppelink/van Gestel, NED
27. Gordon/Saxton, CAN
46. Gaudencia/Too, KEN

Pool D
4. Ludwig/Walkenhorst, GER
21. Borger/Kozuch, GER
28. Glenzke/Großner, GER
45. Mahassine/Zeroual, MAR

Pool E
5. Summer/Sweat, USA
20. Davidova/Shchypkova, UKR
29. Mashkova/Samalikova, KAZ
44. Rimser/Plesiutschnig, AUT

Pool F
6. Hermannova/Slukova, CZE
19. Lehtonen/Lahti, FIN
30. Filippo/Erika, PAR
43. Alfaro/Charles C., CRC

Pool G
7. Pavan/Humana-Paredes, CAN
18. Yue/Wang, CHN
31. Menegatti/Perry, ITA
42. Nummerdor-Flier/van Iersel, NED

Pool H
8. Barbara/Fernanda, BRA
17. Heidrich/Vergé-Dépré A, SUI
32. Elize Maia/Taiana Lima, BRA
41. Manhica/Muianga, MOZ

Pool I
9. Maria Antonelli/Carol, BRA
16. Hughes/Claes, USA
33. Pischke/Broder, CAN
40. Nzayisenga/Mutatsimpundu, RWA

Pool J
10. Betschart/Hüberli, SUI
15. Wilkerson/Bansley, CAN
34. Zonta/Gallay, ARG
39. Gabi/Agudo, VEN

Pool K
11. Bawden/Clancy, AUS
14. Ross/Fendrick, USA
35. Laird/Ngauamo, AUS
38. Xue/Wang X. X., CHN

Pool L
12. Schwaiger S./Schützenhöfer, AUT
13. Kolocova/Kvapilova, CZE
36. Birlova/Makroguzova, RUS
37. Radarong/Udomchavee, THA

Mężczyźni

Pool A
1. Álvaro Filho/Saymon, BRA
24. Gonzalez/Nivaldo, CUB
25. Kunert/Dressler, AUT
48. Williams/Phillip, TTO

Pool B
2. Smedins/Samoilovs, LAT
23. Jefferson/Cherif, QAT
26. Böckermann/Flüggen, GER
47. Charly/Golindano, VEN

Pool C
3. Dalhausser/Lucena, USA
22. Doherty/Hyden, USA
27. Prudel/Kujawiak, POL
46. Leonardo/Garcia L., GUA

Pool D
4. Evandro/Andre, BRA
21. Virgen/Ontiveros, MEX
28. Quesada/Piña, CUB
45. Varenhorst/Van Garderen, NED

Pool E
5. Alison/Bruno Schmidt, BRA
20. Grimalt E./Grimalt M., CHI
29. Plavins/Regza, LAT
44. Nguvo/Tovela, MOZ

Pool F
6. Krasilnikov/Liamin, RUS
19. Koekelkoren/van Walle, BEL
30. Tocs/Finsters, LAT
43. Abicha/Elgraoui, MAR

Pool G
7. Losiak/Kantor, POL
18. Gibb/Crabb Ta., USA
31. Capogrosso/Azaad, ARG
42. Goyo/Roger, PAR

Pool H
8. Pedro Solberg/Guto, BRA
17. Brunner/Patterson, USA
32. Seidl Rob./Winter, AUT
41. Naidoo/Williams, RSA

Pool I
9. Herrera/Gavira, ESP
16. Pedlow/Schachter, CAN
33. Candra/Ashfiya, INA
40. To be determined, AUT

Pool J
10. Brouwer/Meeuwsen, NED
15. Fijalek/Bryl, POL
34. Ranghieri/Carambula, ITA
39. Vieyto/Cairus, URU

Pool K
11. Nicolai/Lupo, ITA
14. Stoyanovskiy/Yarzutkin, RUS
35. McHugh/Schumann, AUS
38. Lombi/Kamara, SLE

Pool L
12. Doppler/Horst, AUT
13. Saxton/Schalk, CAN
36. Raoufi R./Salemi B., IRI
37. Vandenburg/Nusbaum, CAN
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: 2666 »

Zaopatrzyłem się właśnie w moje ulubione bobo-fruty - i tak, z soczkami na podorędziu, mogę spróbować coś sprognozować przed mundialem. Mianowicie:

1) Kto wygra?
Musząc obstawić jedną parę, wskazałbym na Dalhaussera/Lucenę. Wydają się teraz najsolidniejsi i, grając co potrafią, prezentują chyba najlepszą jakość gry. Ale nie są w żadnym wypadku jakimiś murowanymi czy zdecydowanymi faworytami.

2) Dla kogo pozostałe medale?
Dla kogokolwiek z pierwszej piętnastki aktualnego rankingu: http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/WRanking_m.asp, plus kandydować do nich powinni Kubańczycy Gonzalez/Nivaldo.
Srebro czy brąz leży w teoretycznym zasięgu każdego z tych duetów. Oczywiście, są między nimi istotne różnice w szansach, np. (dużo) większe szanse na jakikolwiek medal mają Nicolai/Lupo niż Stoyanovskiy/Yarzutkin czy Smedins/Samoilovs niż Virgen/Ontiveros, ale wszystkie krążki raczej padną łupem par z tej czołowej grupy; zdziwiłbym się gdyby ktoś z niższych pozycji wmieszał się w rozstrzygnięcia.

3) Szanse Polaków?
Hm.... Jako kandydatów do medalu, pod poważną uwagę biorę jedynie Kantora/Łosiaka. Moim zdaniem jednak, zabraknie ich na podium. Myślę tak, oceniając realnie ich możliwości, formę i doświadczenie oraz potencjał ich konkurentów.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: niepoinformowany »

Będzie cytując klasyka: "szkoda, że Państwo tego nie widzą" czy gdzieś da się obejrzeć MŚ?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: alcio333 »

http://www.androidaba.com/sport-zoneil- ... pc-mobile/
Za pomocą tej apki do obejrzenia spotkania z wszystkich boisk, na których są kamery.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: rafael86 »

U panów głównymi faworytami będą Alison/Bruno oraz Dallhauser/Lucena. Duże szanse na medal daję również Łotyszom Smedins/Samoilovs oraz Holendrom Brouwer/Meeuwsen. Za nimi jest cała grupa par (m.in. pozostali Brazylijczycy, Kantor/Łosiak,Nicolai/Lupo), które będą groźne i nie wykluczone, że przy dobrym dniu ograją, któryś z typowanych przeze mnie faworytów.

U pań faworytkami są głównie pary brazylijskie. Do tego mocne Niemki - najlepsze i najbardziej stabilne Ludwig/Walkenhorst, ale też pozostałe duety potrafią zrobić niespodziankę. Amerykanki w obecnych zestawieniach w mojej ocenie są co najwyżej niezłe i raczej żadnej z par nie typowałbym do końcowego triumfu. Prędzej w czwórce widziałbym którąś z par holenderskich lub pary nr 1 wśród Australijek lub Kanady.

Póki co w fazie grupowej bez większych niespodzianek. Polskie duety wygrały wszystkie swoje spotkania. Prawdziwy turniej zacznie się dopiero w fazie pucharowej. Pechowe losowanie, słabszy dzień i nie ma Cię w turnieju.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2017, o 16:49 przez rafael86, łącznie zmieniany 1 raz.
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Oskar »

rafael86 pisze:Łotyszą
rafael86 pisze:Holendrom
W którym trafiłeś?
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: rafael86 »

Oskar pisze:
rafael86 pisze:Łotyszą
rafael86 pisze:Holendrom
W którym trafiłeś?
Ok, przyznaję się. Zrobiłem błąd pisząc w pośpiechu.
Szkoda tylko, że o siatkówce nie masz nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Noworoczny »

Czy wszyscy kibice bichwoleja opalają się na plaży albo próbują swoich sił w jakichś wakacyjnych turniejach nad morzem?

Trwają mistrzostwa świata. Wszystkie nasze pary wyszły z grupy. Ł-K z pierwszego, F-B z drugiego a P-K z trzeciego miejsca. Wszyscy mieli niezłe losowanie i uważam, że jest niemała szansa na medal.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: 2666 »

Noworoczny pisze:Wszyscy mieli niezłe losowanie i uważam, że jest niemała szansa na medal.
:o Poważnie?
W meczu Fijałka/Bryla - według mnie, lekkie wskazanie na Hiszpanów.
Prudel/Kujawiak kontra Jefferson/Cherif - którzy wygrali swoją grupę pokonując m.in. Smedinsa i Samoilovsa.
Będzie bardzo ciężko by obie polskie pary przeszły dalej, ale jeśli nawet, to wciąż to jest daleko od strefy medalowej.

Kantor/Łosiak powinni ograć Meksykanów. A jeśli to zrobią, to w następnej rundzie - a to dopiero 1/16 - wpadną prawdopodobnie na Brouwera/Meeuwsena.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: rafael86 »

2666 pisze: Kantor/Łosiak powinni ograć Meksykanów. A jeśli to zrobią, to w następnej rundzie - a to dopiero 1/16 - wpadną prawdopodobnie na Brouwera/Meeuwsena.
niespodziewana porażka Brouwera/Meeuwsena otworzyła Polakom szansę na 1/2 finału gdzie najprawdopodobniej będzie czekać wielki faworyt, czyli Dalhauser z Luceną
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Noworoczny »

Tak, bo zadna polska para nie trafila ani na Dallhausera z Lucena ani na nr 1 z nr 2 przed polfinalem. A zeby zdobyc medal trzeba mecz o trzecie miejsce wygrac, kto by tam nie doszedl.
I Fijalek i Prudel przegrali swoje mecze 0-2, choc we wszystkich setach po walce. Najlepsza para wygrala dopiero w tie-breaku. Oczywiscie Cinkciarze nie beda wyraznym faworytem z zadna druzyna na tych zawodach, ale szanse na medal zachowuja. (sorki za brak polskich znakow).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: alcio333 »

Koniec przygody Alisona i Bruno z turniejem :) Przegrywają z Saxtonem i Schalkiem.
Rzeczywiście, po odpadnięciu Holendrów Łosiak i Kantor mają realne szanse na półfinał. Najpierw jednak trzeba nie dać się roznieść zagrywką przez Belgów a później ew. ciekawe spotkanie z nieobliczalnymi Katarczykami lub niesionymi dopingiem kibiców Dopplerem i Horstem.
emceblo89
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: emceblo89 »

Australijczycy na wjazd życzenie odpadli z Dalhausserem. Prowadzili 13-12 I w akcji po przyjęciu zagrali na 2 w aut i po 13. Następnie dalhausser dwa bloki i po zawodach...

Edition: Kantor/Łosiak w ćwierćfinale !
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: alcio333 »

Kolejny wielki turniej Ludwig/Walkenhorst. Idealnie wystrzeliły z formą. Ogromne brawa dla mistrzyń olimpijskich i świata. Za ponad godzinę Łosiak/Kantor w walce o półfinał
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: krzysiu »

Na razie po 1 w setach ale w 3ecim przegrywamy 3 do 5 :(
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Elgarten »

rafael86 pisze:U panów głównymi faworytami będą Alison/Bruno oraz Dallhauser/Lucena. Duże szanse na medal daję również Łotyszom Smedins/Samoilovs oraz Holendrom Brouwer/Meeuwsen.(...)
U pań faworytkami są głównie pary brazylijskie. (...)
Jak to dobrze, że w siatkówce plażowej również często mamy do czynienia z niespodziankami :)
Szkoda, że Kantor/Łosiak nie dali rady, ale obiektywnie byli jednak trochę słabsi od duetu gospodarzy. Świetny doping dla Austriaków.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: alcio333 »

No i po zawodach, niedosyt pozostanie ale i tak brawa za walkę. Kibicuję parzę Liamin/Krasilnikov. Jedyni z całej czwórki grają aktualnie siatkówkę na najwyższym poziomie. Z pewnością taki skład półfinałów to zaskoczenie.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: 2666 »

Uuuu.... nasi 'półfinaliści' zakończyli już swoją przygodę z turniejem. :o
Nosa utarli im tym razem niespodziewanie Doppler i Horst. Jednym słowem - kiepścina.

Turniej kobiet zakończony - a jego mecze, z tego co widziałem, ogólnie chyba trochę lepsze niż w turnieju panów, do tej pory. Żałuję że bez medalu została Sarah Pavan - bądź co bądź, grała 2 lata na hali, pod okiem Rezende ;) - ale medal Brazylijek Larissy/Tality też jest ok ;) To rekordowy, szesnasty krążek dla tego kraju w historii mundialowej rywalizacji kobiet.

Na Czarnego Konia zawodów męskich typuję teraz Liamina i Krasilnikowa.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Ariosto »

Kibice nie są na wakacyjach, tylko nie wszyscy ogarniają, że tutaj niemalże każdy turniej ma swój osobny dział na forum :).
Od dawna (od kilku lat) zwracam uwagę, że może by coś z tym zrobić, bo w temacie plażówki Forum ma więcej działów, niż aktywnych dyskutantów :).

Ja bym nie powiedział, że w plażówce jest dużo niespodzianek. To tylko teraz tak się porobiło, że wygrywa sobie kto chce, a decyduje rzut monetą ;). Do niedawna był to taki sport, że owszem, do 19 punkta w secie może się dziać co chce, a dwa ostatnie i tak zawsze zdobywali faworyci. W latach 2000 była wyraźnie zdefiniowana czołówka, czyli pary regularnie sięgające po medale, oraz dominatorzy - najpierw Emanuel/Ricardo, potem Dalhausser/Rogers oraz Brink/Reckermann, potem pary Dalhaussera i Alisona. Jeszcze tydzień temu byłem przekonany, że tym razem będzie podobnie - na mniejszych turniejach jakieś przypadki, a na MŚ medale zgarną faworyci. A tymczasem MŚ przeszło wszelkie granice - nawet w tym wątku widać, że co tym, to pudło...

Warto też zauważyć, że 80% meczów ma min. jeden set na przewagi; większość meczów kończyła się w tie-breakach, z czego spora część 13-15...

Austriacy są taką parą, która gra długo i nigdy niczego nie wygrała. Nie chce mi się wierzyć, że w wieku po 30. nagle weszli na wyższy poziom. Mam nadzieję, że chociaż ten finał przegrają :).

Polacy - nie wiem czego zabrakło, ale ich gra ogólnie mi się podobała. Szczególnie podobają się motorycznie - taka 'eksplozywność' :) - jak Kantor wychodzi w bloku i jak Łosiak rusza się po boisku.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: alcio333 »

Evandro/Andre mistrzami świata! Wygrali na przekór wszystkim na stadionie(łącznie z sędzią i komentatorem). Świetna seria na zagrywce Evandro pod koniec pierwszego seta. Szkoda trochę półfinału w wykonaniu Rosjan. Wydaję mi się, że mogliby stoczyć bardziej wyrównany mecz finałowy niż gospodarze.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: 2666 »

:) Ale się - znów - cieszę :) Gratulacje dla wszystkich medalistów i uczestników.

Wyniki bardzo niespodziewane; wygrała czwarta para brazylijska, która po drodze nie pokonała np. żadnego z duetów zeszłorocznych medalistów olimpijskich czy Dalhaussera/Luceny itp., miała też dość niekorzystny bilans jeśli chodzi o zwycięstwa i porażki w meczach i setach (porównując, 2 lata temu Alison/Bruno przegrali do finału tylko 1 seta).

Ale też nie można za to specjalnie ganić Brazylijczyków: medaliści olimpijscy oraz Dalhausser/Lucena sami zagrali po prostu słabo i rozczarowali, poza tym Brazylijczycy ograli tych, którzy ograli tamtych, więc ok;)

Co innego jest jednak dla mnie ważne.
Otóż poprzedni mistrzowie świata - np. Alison/Bruno, Dalhausser/Rogers, Brouwer/Meeuwsen, Emanuel/Ricardo, Brink/Reckermann - zapisali się na trwale w annałach beach volleya; zdobywali potem medale olimpijskie, wnosili jakieś nowe, cenne wartości do tej gry.

Teraz pora, by status mistrza globu poparli takimi osiągnięciami także Evandro/Andre. Razem - albo osobno, w innych parach.

Evandro już sporo w tej kwestii osiągnął - choćby przez rozstrzygającą nieraz siłę i celność swojej zagrywki - ale dobrze byłoby, gdyby do tego dołożył jeszcze coś więcej. Ufam, że tego dokona.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Ariosto »

Hmm napiszę więcej jak obejrzę mecz.
Albo napiszę tak: miałem nosa, że w Olsztynie zrobiłem sobie fotkę z przyszłym mistrzem świata :).

Evandro największy potencjał z całego WT, ale powiem tak: kiedyś był taki koszykarz Rafał Bigus - duży, silny - wielki talent, wielka nadzieja polskiej koszykówki. I tak przez 10 czy 15 lat nie przestał być 'wielkim talentem'...
Evandro ma 27 lat, to nie jest dużo jak na siatkarza plażowego, ale to już ostatni moment, żeby z poziomu "bardzo dobry" wejść na poziom "wielki mistrz". Problemem w jakimś stopniu są braki techniczne, ale absolutnie kluczowa IMO jest głowa. Może to przyjdzie z kolejnymi zwycięstwami?

Na razie Evandro/Andre podobnie jak Brouwer/Meeuwsen nie pasują w tym zestawieniu wielkich mistrzów. To są mistrzowie na kredyt, z tym że Holendrzy nigdy tego kredytu nie spłacili i IMO już nie spłacą, a Evandro i Andre jak najbardziej mają szansę (raczej osobno niż razem).
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: rafael86 »

Zwycięstwo Evandro/Andre to pewnego rodzaju ewenement, bo wygrała para złożona z dwóch blokujących. Wygrali ogromną siłą w ataku, dzięki potężnym zagrywką Evandro i dobrą grą w bloku. Obaj są dosyć sprawni jak na swój wzrost, ale spektakularnych obron w ich wykonaniu zbyt wiele nie było.

Dużym zaskoczeniem była też postawa van Gardenera - czyli siatkarza halowego. To był jego 4 turniej na plaży, a grał bardzo dobrze i nie wiele zabrakło do medalu.

Austriacy zagrali turniej życia. Kibice ich nieśli i nawet w finale byli blisko zwycięstwa. Gdyby nie seria genialnych zagrywek Evandro przy 20-17 to mogło być różnie.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: Ariosto »

Kurcze, ale super mecz :).
Było wszystko, gra na przewagi, nawet ukąszenie insekta :). Ktoś wie, o co chodziło z tą odmową challenge dla Brazylii?
Obaj są dosyć sprawni jak na swój wzrost, ale spektakularnych obron w ich wykonaniu zbyt wiele nie było.
ja bym powiedział obaj są dosyć sprawni, kropka, a "jak na swój wzrost" to super-sprawni. W obronie fakt, nie powalają (jedyny wyjątek - ostatnia akcja meczu). Nie przekonują mnie goście po 210cm w obronie. Chciałbym zobaczyć Evandro z dobrym obrońcą pokroju Alvaro Filho. Może ogranicza go wystawa (przy wzroście Loyoli margines błędu jest dużo większy), ew. kwestie wytrzymałościowe - kosztowna energetycznie zagrywka plus sprint do bloku? Macie jakieś pomysły?

Kolejna rzecz, mecz rozstrzygnął się w zagrywce. Obie pary dużo ryzykowały, jedna z lepszym skutkiem. Owszem, to kwestia umiejętności, ale także 'dnia'. Ciekawe, czy E/A uda się taką skuteczność ustabilizować.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: Mistrzostwa Świata 2017 Wiedeń

Post autor: 2666 »

Gdyby Evandro wygrał 5 mundiali, chyba nadal miałbyś jakieś zastrzeżenia:/ To jakaś paranoja.

To nie ideał (a czy musi nim być?) - ale ani nie jest tak słaby technicznie, ani tak źle nie wystawia, ani nie musi zrealizować rzekomo swojego największego w WT potencjału (ktoś mu każe? - i co w ogóle oznacza tutaj 'potencjał'?)

Ani nie jest to mistrzostwo 'na kredyt'; a jeśli nawet, to patrząc w ten sposób, trzeba by stwierdzić, że bodaj większość par wygrała swój (pierwszy) mundial 'na kredyt'.

'Ten mecz rozstrzygnęła zagrywka.' Już pomijając takie uproszczenie, to taką uwagę też można chyba odnieść do większości meczów - pary po prostu dziś ryzykują na zagrywce, generalnie - i ten element często rozstrzyga.

No dobra, koniec - bo wyjątkowo nie chce mi się eskalować jakichś konfrontacji.

Z tego mundialu zapamiętam też Conchitę Wurst. Wiem że coś tam chyba śpiewała na ceremonii - nie oglądałem - tylko mi z tego wszystkiego niesporo; dla mnie to promocja zboczenia i debilizmu, przy okazji wielkiego święta sportowego. I tyle. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”