Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: rafael86 »

słaby występ Kądzioły/Szałankiewicza - gra jakoś im się nie kleiła, mimo to mieli swoje szanse na wygraną, które zmarnowali :(
do tego jakieś niepotrzebne pretensje do sędziów, które ewidentnie ich wybijały z rytmu. z grupy pewnie i tak wyjdą, zobaczymy jak ta wpadka przełoży się na szczęście w losowaniu

Fijałek z Prudlem nie mieli wymagających rywali, ale przydarzył im się spory kryzys na początku 2 seta, gdzie przegrywali 7 pkt. Straty jednak ze sporą pomocą Hiszpanów odrobili i na przewagi wygrali 2 seta. Ciężko wyciągać po takim meczu jakieś daleko idące wnioski, kluczowe okaże się i tak zapewne losowanie w fazie play-off
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

Kapitalny pierwszy set Fijałka i Prudla, niestety w drugiej partii chyba trochę zlekceważyli rywala, przez co o mało nie przegrały, ale szacunek za odrobienie tej 7-punktowej straty. Niemniej jednak tej straty w ogóle być nie powinno.

A teraz Lech z Wojtasikiem w ekstremalnych warunkach podejmują brazylijskich mistrzów Alisona i Emanuela. Jestem pod wrażeniem kibiców, którzy mimo ulewy dopingują naszych chłopaków.

EDIT: Przerwano mecz, czy tylko transmisja padła?

Koniec świata zakończony, można grać dalej :D jednak gra naszych chłopaków na tle Brazylijczyków nie wygląda zbyt dobrze. Ale chłopaki walczą, może uda się coś uszarpać ;)

No i mała sensacja, mamy tie-break!

Tie break wspaniale rozpoczęty przez brazylijskich mistrzów, później Polacy postarali się o zryw, zbliżyli się na dwa oczka, mogli zbliżyć się na 1, niestety sędzia uznał, że któryś z naszych zawodników dotknął ostatniej piłki na siatce i mieliśmy 3 oczka straty, czego już się niestety odrobić nie udało. Niemniej wielkie brawa dla naszej pary nr 4 za postawienie się jednej z najlepszych par na tym turnieju.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: depciak »

jak to teraz jest z dotknieciem siatki? znalazlem takie cos w przepisch "11.3.1 Kontakt z siatką nie jest błędem, chyba, że wpływa na przebieg gry." wczesniej kazde dotkniecie siatki sedziowie gwizdali, a teraz to jak jest?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

depciak pisze:jak to teraz jest z dotknieciem siatki? znalazlem takie cos w przepisch "11.3.1 Kontakt z siatką nie jest błędem, chyba, że wpływa na przebieg gry." wczesniej kazde dotkniecie siatki sedziowie gwizdali, a teraz to jak jest?
Podobnie jak w halowej - nie można dotknąć górnej taśmy, w siatkę można wpaść. Przynajmniej tak tłumaczyli komentatorzy na jednym z meczów, zakładam, że wiedzą co mówią.

EDIT: Rosjanki Prokopova i Popova 2:0 przegrywają z Hiszpankami, Fernandes/Baqueriso. Natomiast teraz para Amerykańska naprzeciw Wenezuelczyków. Ciekawostką może być partner Rogersa, mierzący 214 cm Ryan Doherty, który mimo 29 lat nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w siatkówce plażowej, co zresztą widać podczas oglądania spotkania.

I Amerykanie przegrywają 2:1. Wysoki Doherty miewał momenty zarówno dobrej, jak i złej gry, bardzo dobrze spisywał się na zagrywce, ale, co wiadome, kiepsko w obronie. Dla niego z pewnością każdy turniej będzie nowym doświadczeniem, dzięki którym będzie grał co raz lepiej, tylko czy to nie za późno na rozpoczynanie siatkarskiej kariery?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

Kinga z Moniką wygrały trzeci swój mecz w grupie, dzięki czemu awansują dalej z pierwszego miejsca :)
Zupełnie odwrotnie poszło Darii i Kasii, które niestety przegrały już wszystkie trzy mecze.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: hugo »

Brawa dla Kingi i Moniki - fenomenalny występ.

Mam nadzieję, że Prudel i Fijałek nie sprawią niespodzianki i rozbiją Marco i Estabana Grimaltów (kuzynowie).

PS.Frekwencja łba nie urywa. Londyn 2012 to nie jest:P
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: luck191 »

Gdyby ten turniej odbywał się w Warszawie,też mielibyśmy komplet,spokojnie w nastepnych dniach będzie lepiej,to jest stadion na 9 tys
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

Swoją drogą bardzo śmiesznie to wygląda, poprzednie edycje Mistrzostw Świata odbywały się w Berlinie, Los Angeles, Rio de Janeiro czy Rzymie, a tu bach, Stare Jabłonki, których większa część Polaków nie ma pojęcia gdzie jest :D a z frekwencją i atmosferą na trybunach myślę,m że nie jest najgorzej, weźmy poprawkę na to, że większość meczów odbywa się we wczesnych godzinach w tygodniu, zobaczymy jak trybuny będą się prezentować w piątek wieczór i w weekend.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
emceblo89
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: emceblo89 »

Byłem w poniedziałek i wtorek w Starych Jabłonkach i mogę się podzielić swoimi odczuciami.Niska frekwencja spowodowana jest tym, że godziny większości spotkań są ranno-południowe, co dla ludzi pracujących ( w tym ja) stanowi problem. Druga sprawa to warunki pogodowe.W poniedziałek było dosyć chłodno.We wtorek przeszła przez mazury ogromna burza.Osoby, które jechały ze mną zastanawiały się czy w ogóle warto jechać na błyskawice.Gdy dojechałem dużo ludzi wracało, wiele miejsc było zdewastowanych co można zobaczyć na filmikach na oficjalnej stronie turnieju.Na miejscu zaskoczyła mnie duża ilość gradu po nawałnicy.
Co do samego turnieju. Niesamowity tie break rogersa/doherty z para venezuelska.Mimo mocno padającego deszczu nie brakowało im energii, co skutkowało niesamowitymi akcjami na koniec spotkania. Co do doherty byłem zdziwiony jego grą. Chłop mega wysoki , niestety drewniany.Mimo ogromnego zasięgu brak siły i dynamiki.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: rafael86 »

kolejny dzień za nami

U panów dokończono fazę grupową, gdzie obyło się bez większych niespodzianek- wszystkie polskie pary awansowały dalej kończąc rywalizację na pierwszym miejscu w grupie (wyjątkiem była para Lech/Wojtasik). Najciekawsze okazało się wieczorne losowanie.

Fijałek i Prudel trafili w 1/16 piekielnie trudnego rywala - Pedro/Bruno, ale też trafili do zdecydowanie słabiej obstawionej połówki i moim zdaniem zwycięzca tego pojedynku najprawdopodobniej może być finalistą.
W tej samej części drabinki jest też Kądziu z Szałanem - najpierw trafiają na Mullnera/Wurtzla potem może być różnie, ale generalnie pary są w ich zasięgu

Kantor-Łosiak znaleźli się w drugiej części drabinki. Zagrają z przeciętną parą z Kanady. Potem zaczną się schody, bo jak pisałem konkurencja jest szalenie mocna w tej części rywalizacji play-off (są tam Alison-Emanuel BRA, Smedins, J.-Samoilovs, Herrera-Gavira ESP,Nicolai-Lupo ITA, Ricardo-Álvaro Filho BRA, Dalhausser-Rosenthal USA oraz Gibb-Patterson USA)

Lech/Wojtasik trafili ciężkiego rywala i trudno spodziewać się jakieś niespodzianki. Hiszpanie Herrera/Gavira są rewelacją tego turnieju -wygrali grupę śmierci, nie tracąc przy tym seta. Oczywiście jest to para z sukcesami na koncie, ale wobec tego, że od dłuższego mieli problemy z kontuzjami, nikt nie liczył na dobry występ z ich strony.

Play-off rusza jutro i z pewnością będzie ciekawie !!!

U Pań dobrą serię kontynuują Kołosińska/Brzostek i jutro o 11 zagrają o ćwierćfinał z Cicolari/Meneghatti. Włoszki to mocna para, ale widziałem ich dwa mecze i wg mnie grają dość nierówno. Czy Polki mają szanse nawiązać wyrównana walkę ? Być może, ale musi nałożyć się na to kilka czynników.

Warto spojrzeć też na wyniki innych spotkań, bo pojawiło się kilka niespodzianek. Przede wszystkim odpadło kilka par typowanych do medali. Holtwick/Semmler oraz Antonelli/Aghata miały strasznie trudne losowanie i musiały ustąpić miejsca parze Xue/Xi oraz Keizer/van Iersel. Sensacyjne były jednak porażki Meppelink/van Gestel, a przede wszystkim Brazylijek sióstr Salgado oraz Tality/Limy.
Warto też zaznaczyć, że para z Vanuatu coś tam jednak potrafi i dotarła już do najlepszej 16 turnieju :D

Wobec takich, a nie innych rezultatów możemy spodziewać się dość sensacyjnego składu finałowego. W dolnej części drabinki zostały bowiem pary, które określiłbym mianem solidnych i raczej nie wróżyłem którejkolwiek z nich obecności w 4. Górna część drabinki wydaję się mocniejsza, a na główne faworytki wyrastają w tym momencie Chinki Xue/Xi
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: ostry99 »

Bilety na ten sam dzień są dostępne w kasach przed stadionem?
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Ariosto »

Frekwencja rośnie z dnia na dzień - na żywo jest sens być pierwszego dnia (albo nawet 'zerowego', w przeddzień), pooglądać na bocznym boisku trening czy mecz np. medalistów olimpijskich mając ich - właściwie dosłownie - na wyciągnięcie ręki.
Dziś już było sporo ludzi, chociaż to pierwszy dzień z biletami, jutro będą tłumy, a w weekend - masakra :(. Lepiej w domu zostać i spokojnie oglądać siatkówkę, bo na żywo jest wiejski festyn - DJ ma głośniki na sto kilkadziesiąt decybeli i nie waha się zrobić z nich użytku, inaczej mówiąc na przemian gra 'My jesteśmy krasnoludki' albo każe klaskać i robić falę. No ale taki urok...

Co do fazy grupowej, jej wielką wadą jest to, że jest bez sensu. Ponad połowa meczów nie ma żadnej stawki, za to później każdy mecz jest o wszystko.

Co do Polaków, mamy epokowy sukces! Jeszcze dwa lata temu 4 pary w fazie pucharowej MŚ brzmiało jak sen szaleńca... a tu 3 z nich wychodzą z pierwszego miejsca, no to młode lub w miarę młode :) duety z potencjałem na rozwój (przynajmniej teoretycznie ;)). Oprócz F/P najlepsze wrażenie robi na mnie Łosiak, świetny w obronie, pewny w ataku, z kąśliwą zagrywką. Trochę gorzej Kantor; może miał akurat słabszy dzień (piszę o meczu z Kazachami). Kądzioła/Szałankiewicz stara bieda, Wojtasik/Lech nie widziałem.

Drabinki w tym roku faktycznie układają się dość niesamowicie.

Z faworytów póki co nikt jakoś specjalnie nie zachwyca. Tracą sety (albo całe mecze!) z łatwymi rywalami, ale też przy takim formacie rozgrywek trudno się temu dziwić i trudno cokolwiek powiedzieć o ich faktycznej dyspozycji.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: hugo »

Szkoda dziewczyn :| Fijałek and Prudel mają piekielnie trudne zadanie w I meczu play-off, ściskam kciuki.
\
Jawol
Posty: 129
Rejestracja: 25 maja 2013, o 08:29

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Jawol »

Ehh , Fijałek z Prudlem muszą zagrać jeden z lepszych meczów w swojej karierze aby awansować dalej, liczę na nich bardzo! Jeśli wygrają to stawiam na medal MŚ.
Kresovia Kre Kresovia Kre Kresovia Kre Kre Kre Kre Kre Kreszów!

PGE SKRA <3
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

hugo pisze:Fijałek and Prudel mają piekielnie trudne zadanie w I meczu play-off, ściskam kciuki.
Dziwne to, niby wyszliśmy z pierwszego miejsca, a już taki rywal. Plusem jest to, że dalej jest łatwiej, tylko oby chłopakom udało się tam "dalej" dojść.

A dla Kingi i Moniki mimo wszystko gratulacje, myślę, że gdy ochłoną po dzisiejszym spotkaniu to będą zadowolone ze swojej postawy w Mistrzostwach.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: rafael86 »

porażka identyczna jak 3 tygodnie temu w Hadze - nie wiem widocznie im styl gry Pedro/Bruno nie leży, bo ponownie była widoczna różnica co najmniej jednej klasy między nami, a rywalami.

Bruno czytał Fijałka jak chciał, a w ataku chyba się pomylił może z jeden raz
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: hugo »

Cóż... szkoda, ale takie rozstrzygnięcie było najbardziej prawdopodobne...

45 postów na naszym forum dowodzi, że w Polsce plażówka to sport 10-tego rzędu. Dla porównania wątek o halowych MŚ 2014 (czyli jeszcze ponad rok do rozpoczęcia) ma 197 postów i 17655 wyświetleń. To tak jak w Anglii zainteresowanie rugby union do rugby7s
\
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: rafael86 »

z naszych par zostali tylko Kądzioła z Szałankiewiczem

Kantor/Łosiak troszkę zapłacili frycowe wynikające z braku doświadczenia, bo rywale grali dość przeciętnie, a mimo to wygrali
bardzo dobre wrażenie zostawili Lech/Wojtasik, ale w końcówce zdecydowała klasa pary hiszpańskiej

odpadły też nasze ostatnie kobiety - Kołosińska pokazała bardzo dobre czucie w bloku, ale generalnie było widać, że technicznie widać, że naszym dziewczynom troszkę brakuje do najlepszych par -są dość młode i w przyszłości powinny być co najmniej solidną par w WT
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: lipton »

rafael86 pisze:panie Renata Bekier i Agata Oleksy powinny sobie darować przygodę z siatkówką skoro dostają baty od pary Vanuatu :o
Po tym co zobaczyłem na żywo uważam, że Twój post jest bardzo krzywdzący, najprawdopodobniej nawet nie widziałeś meczu. Para z Vanuatu zaprezentowała się na turnieju baaardzo przyzwoicie, najpierw w fazie pucharowej posyłając do domu ćwierćfinalistki IO z Czech Kolocovą i Slukovą, a potem napędzając stracha faworytkom z Chin, które w pierwszej partii meczu 1/8 finału musiały bronić piłki setowej. No ale cóż - rok temu Amerykanie też wypisywali w internecie jak to możliwe że Fijałek i Prudel wygrali z Rosenthalem i Gibbem, bo rzekomo w Polsce miało w ogóle nie być plaż :-) .

Co do F/P - tak jak powiedział po meczu Mariusz - wygrana para z tego pojedynku zdobędzie medal. Szkoda że trafili akurat na nich, bo jak już ktoś wyżej napisał była po prostu powtórka z Hagi - ja przestałem wierzyć w zwycięstwo przy 1:4 w drugim secie :-( .

Kądzioła z Szałanem do czwórki mają wszystkie pary w swoim zasięgu. Po raz kolejny im się poszczęściło, mimo porażki w grupie ze średnią parą z Czech.

Szkoda Kantora i Łosiaka, ale z nich pewnie będziemy mieć jeszcze duuużo pożytku, warto przypomnieć że Bartek był najmłodszym zawodnikiem turnieju.

==================================================

Edit.

No i w turnieju już bez Polaków, mamy 2 pierwsze pary ćwierćfinałowe u Panów, zmierzą się:

Saxton - Schalk / Alison - Emanuel
Evandro - Vitor Felipe / Erdamann - Matysik

Saxton i Schalk po wczorajszym zwycięstwie z Kantorem i Łosiakiem dziś pokusili się o wyeliminowanie brązowego medalisty olimpijskiego Janisa Smedinsa, wygrywając z nim dość gładko do 15 i 18. W przypadku ewentualnej wygranej Ricardo nad Dalhausserem bardzo realny jest scenariusz, że w czwórce zobaczymy cztery pary z Brazylii.

==================================================

Edit.

No i scenariusz z czterema brazylijskimi parami w czwórce wciąż realny, a nawet wielce prawdopodobny :-) .
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Ariosto »

Mimo zwycięstw Pedro-Bruno nie do końca mnie przekonują, fajna para, coś tam w tym roku wygrali, ale nie ten poziom, co Ricardo/Alvaro, Alison/Emanuel, czy Dalhausser/Rosenthal. Spokojnie byli w zasięgu Fijałka i Prudla.

Kanadyjczyków widziałem w grupie jak w 1. secie zdeklasowali Amerykanów Lucena/Hyden, co prawda mecz przegrali, ale w tym secie prezentowali się dobrze :). Jest to całkiem przyzwoita para, ale oczywiście od ścisłej czołówki dzieli ich różnica klasy.

Fantastyczny występ Ricardo/Alvaro. Po tym, jak widziałem ich porażkę z przeciętnymi Austriakami myślałem, że mają problem. Dzisiaj Alvaro praktycznie się nie mylił i to przeciwko blokowi Dalhaussera. Bardzo mnie ciekawi jego przyszłość, bo Ricardo ma już swoje lata...

Pudło na pewno będzie brazylijskie w całości, ale do czwórki mogą wejść Erdmann/Matysik. Ta para miała chyba najbardziej szczęśliwe losowanie ze wszystkich, najpierw łatwa grupa, potem łatwa droga do półfinałów. To solidny średniak, nic powyżej; co przy okazji wskazuje miejsce w szeregu Kądzioły i Szałana. Dla naszych chłopaków z kolei brawa za zajście najdalej, ale też wielkie uznanie dla Lecha i Wojtasika; Herrera/Gavira się ostro namęczyli i jak mecz się skończył było po nich widać wielką radość i wielką ulgę.


Edit:
bardzo ciekawie prezentuje się Evandro. Chłopak musi się duuużo uczyć, ma kłopoty z odbiorem i z atakiem i nie blokuje jakoś rewelacyjnie jak na swoje warunki fizyczne. Ale tego wszystkiego, przynajmniej teoretycznie, można się nauczyć, a Evandro ma dwie rzeczy, których nauczyć się nie można, tj. wzrost i motorykę (porównajmy sobie z, jak go ktoś określił, "kolegą bejzbolistą" Ryanem 'Drewno' Dohertym). Ciekawie byłoby zobaczyć go w duecie z Alvaro.
Jeszcze inny scanariusz: za sezon-dwa Emanuel i Ricardo wracają do siebie na ostatni sezon, a ich partnerzy tprzejmują pałeczkę swoich Poprzedników i kontynuują ich wielkie Dzieło :).

PS: zastanawiam się co wciąga koleś z mikrofonem w TVP Sport. Fakt, że wywiad pomeczowy zawsze ma pewien schemat, ale są pewne granice swobodnej interpretacji wypowiedzi :).

PS1: wszyscy komentują 'dynamikę' :) w parze Ricardo-Alvaro, ale warto zauważyć, że Ricardo tak miał od zawsze, tj. od rozstania z Emanuelem. Jak grał z nie byle kim, bo z Marcio, to też przewracał oczami, "boże, z kim ja robię..." :).
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: lipton »

No i pierwsza sensacja. Jak obecność Erdmanna i Matysika w czwórce można sobie wytłumaczyć łatwą drabinką, tak awans do strefy medalowej Brouwera i Meeuwsena to ogrooomna niespodzianka. I pomyśleć że Kądzioła i Szałankiewicz wygrali z nimi w grupie, co tylko pokazuje jak wyrównana jest plażowa stawka w tym sezonie. Którąś z tych dwóch par zobaczymy jutro w pojedynku o złoto, natomiast już w półfinale obejrzymy chyba przedwczesny finał, czyli starcie Ricardo i Alvaro z Alisonem i Emanuelem i szczerze powiem, że to tego meczu najbardziej nie mogę się doczekać.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Ariosto »

No tak, to już na pewno wiadomo, że jednak nie będzie brazylijskiego podium. Tak jak mówiłem, dla mnie Pedro-Bruno to nie jest najwyższa półka, ale Brouwer/Meuwsen to już zupełni przeciętniacy, którym wyszedł pojedynczy mecz. Niemcy są od nich lepsi. Nawiasem mówiąc 'skandal', że któraś z tych par zdobędzie srebro MŚ, mógłbym jednym tchem wymienić siedem par prezentujących lepszą jakość gry. To jest wina po pierwsze dziwnej drabinki, po drugie systemu rozgrywek.

Alvaro zagrał fantastyczny mecz: w obronie wyjmował mnóstwo piłek i potem kończył je mając wystawę 3 metry od siatki, a w ataku swoją skutecznością doprowadził Hiszpanów do desperacji, jaką jest zagrywanie na Ricardo. Jutro, podobnie jak bukmacherzy, stawiam jednak na Alisona i Emanuela.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: rafael86 »

lipton pisze:
rafael86 pisze:panie Renata Bekier i Agata Oleksy powinny sobie darować przygodę z siatkówką skoro dostają baty od pary Vanuatu :o
Po tym co zobaczyłem na żywo uważam, że Twój post jest bardzo krzywdzący, najprawdopodobniej nawet nie widziałeś meczu. Para z Vanuatu zaprezentowała się na turnieju baaardzo przyzwoicie, najpierw w fazie pucharowej posyłając do domu ćwierćfinalistki IO z Czech Kolocovą i Slukovą, a potem napędzając stracha faworytkom z Chin, które w pierwszej partii meczu 1/8 finału musiały bronić piłki setowej.

owszem meczu nie widziałem, ale akurat po pierwszym meczu gdy zobaczyłem nazwę Vanuatu (gdzie to w ogóle jest ??? :D !!! ) i gładką porażkę z tak egzotyczną parą to innego komentarza być nie mogło (być może pamiętasz jeszcze niedawno panie z Mauritiusa na PŚ przegrywały sety do 2 i do 3 i z tym mi się skojarzyło, tym bardziej, że takie duże imprezy mają to do siebie, że przyjeżdzają maluczcy z całego świata). Z drugiej strony po kilku dniach przyznałem się do zbyt pochopnej opinii pisząc, że Vanuatu jednak umieją grać i to nieźle :) A i Polki wygrały z Włoszkami kolejny mecz co uznałem za miłą niespodziankę.

Kapitalny mecz finałowy kobiet, tak jak mówiłem Chinki są głównymi faworytkami w tym sezonie i mimo, że większość turniejów opuścili to w StJ udowodniły klasę. Ale brawa też dla Niemek :)

Patrząc na pary półfinałowe to można po raz kolejny możemy ponarzekać na system gry, który jest szalenie kiepski, a do tego faworyci są strasznie nierówni przez co wyniki są momentami wręcz sensacyjne.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

Obejrzałem właśnie powtórkę finału kobiet, Chinek z Niemkami, bo na żywo niestety brakło czasu. Mecz godny finału, szkoda tych Niemek, miały naprawdę wielkie szanse na wygranie, ale chyba większe doświadczenie Azjatek dało górę w najważniejszych momentach meczu. Dla naszych zachodnich sąsiadek to i tak wspaniały wynik, biorąc pod uwagę, że debiutowały w imprezie rangi Mistrzostw Świata.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Ariosto »

Do dupy te mistrzostwa :/
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: rafael86 »

Ariosto pisze:Do dupy te mistrzostwa :/
chyba idealny komentarz tego co się wydarzyło - oczywiście mowa o sprawach sportowych, ponieważ na trybunach podczas weekendu wszystko było na wysokim poziomie.

Cóż wygrali Holendrzy, pokazali bardzo dobrą grę, wykorzystali słabość rywali i wygrali. Czy będą w stanie kiedykolwiek zbliżyć się raz jeszcze do tego poziomu - tego nie wiem, ale nie chcę im odbierać zasług tylko dlatego, że pozostali nie wytrzymali ciśnienia lub grali bardzo nierówno.

Trafili idealnie z formą - duża dynamika i siła ataku - nie bawili się w sztuczki techniczne tylko ładowali ile sił raz po raz mijając blok. Zawiedli obrońcy tytułu, a w zasadzie Alison, który miał ogromne kłopoty w ataku. Doszło nawet do tego, że w półfinale Emanuel chyba 4 raz pod rząd atakował z 2 piłki.

No i jeszcze słowo o tak chwalonym Alvaro. Kapitalne mecze w całym turnieju, popisowa gra w 1/2, ale w finale nie wytrzymał ciśnienia. Problemy z przyjęciem, a co potem z tego wynikało i z atakiem. Przyszłość z pewnością należy do niego, ale dziś ewidentnie zawiódł.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Streeter »

Przynajmniej możemy się pochwalić, że nasza para pokonała na Mistrzostwach późniejszych Mistrzów Świata :D niemniej bardzo dziwnie, że jedni i drudzy Brazylijczycy zagrali tak słabo, że nie zdobyli odpowiednio brązu oraz złota. Ogólnie obstawiałem brazylijski finał, a gdy zobaczyłem że Ricardo i Alvaro zagrają z Holendrami to byłem pewien, że będzie 2:0. Wynik i owszem, trafiłem, tylko nie w tą stronę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: luck191 »

Adrian Brzozowski ‏@a_brzozowski 10 h

Za rok człowiek-flaga nie będzie miał okazji machać na Mazurach? Wszystko na to wskazuje...jeszcze nieoficjalnie.

jestem ciekaw gdzie chcą przenieść te zawody?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Erchembod »

Ogromnie się cieszę, ze Chinki wygrały. To świetna para; ostatnie sezony permanentnie w cieniu Walsh/May-Treanor i Larissy/Juliany, jednak teraz pokazały na co je stac. Mam tylko nadzieję, że będą częściej zaglądać do World Touru.
Srebrny medal Niemek to duża niespodzianka - czy ktoś na nie w ogóle stawiał?
Brazylijki, koncertowo grające w World Tourze, wyszły z twarzą dzięki brązowemu medalowi zdobytemu przez Lili/Seixas (tak w ogóle - to dopiero ich druga/trzecia para). Jednak jako drużyna, zagraly niespodziewanie miernie. Talita/Lima i Maria Clara/Carol zawiodły.

Polki Brzostek/Kołosinska wystąpiły dokładnie tak jak oczekiwałem - "z grupy wyjdą - i odpadną w 1/32 lub 1/16".
Na więcej sobie w tej chwili po prostu pozwolic nie mogą.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2013 Stare Jabłonki

Post autor: Erchembod »

Co to się porobiło! :) Brouwer/Meeuwsen mistrzami świata. Przeciętni w World Tourze i bez żadnych dotąd istotnych sukcesów. Dajcie spokój... :)
Gratulując im absolutnie zasłużonego sukcesu - zastanawiam się, co dalej pokażą w karierze. Są jeszcze młodzi... Kto wie, na co ich stać?
Erdmann/Matysik na podium... Nie mniejsze zaskoczenie. A gdzie Nicolai/Lupo, Smedins/Samoilovs, Gibb/Patterson, Rosenthal/Dalhsausser?

Brazylijczycy mieli komplet swoich par w ćwierćfinale, wyciągnęli z tego jeden medal - i na tym tle mogą odczuwać pewien niedosyt. Ale tez Niemcy i Holendrzy byli w meczach o medale po prostu zdecydowanie lepsi i wygrali zasłużenie.
Jednak... Srebrny medal, dobra postawa całej drużyny i eksplozja talentu Alvaro Filho - Brazylijczycy mogą mieć powody do zadowolenia.
Przy okazji: Alvaro Filho miał prawo zagrać słabiej w finale - nie ma przecież doświadczenia rutyniarza. Spokojnie. :)

Natomiast - właśnie: Brazylijczycy mają w tej chwili trzy, a może już cztery pary mogące na każdej imprezie grac o medale.
Jakaś para zagra słabiej? Nie ma problemu - ktoś inny ją zastąpi i przynajmniej ten jeden medal Brazylia praktycznie zawsze zdobędzie.
Z kolei Amerykanie mają takich par tylko dwie. I jak obie np. wpadną na siebie, lub jeśli choćby jedna jest w słabszej formie - to już praktycznie po zawodach...
Swoją drogą - Amerykanie nie zdobyli medalu na trzeciej już mistrzowskiej imprezie z rzędu. I choć wygrali w tym czasie World Tour - to... też sie zastanawiam: co dalej z tą klasyczną badź co bądź potęgą? :|

Polacy - Fijałek/Prudel grali dość słabo od początku. Po wyjściu z łatwej grupy (może nawet bardzo łatwej), wiedziałem, że mogą mieć duże problemy z Bruno i Pedro.
Inni? Tak, jak się spodziewałem...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”