MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Noworoczny »

O której Prudelki grają dziś?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: depciak »

Noworoczny pisze:O której Prudelki grają dziś?
o 18 graja z Pedro i Evandro
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: lipton »

Dziewczyny poległy z Amerykankami. W pierwszym secie cały czas szło na noże i wygrały na przewagi, ale w dwóch kolejnych niestety dostały srogi łomot (-8, -10) i odpadły z rywalizacji zajmując miejsca 17-32, czyli o jeden poziom gorzej niż przed dwoma laty.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: SerCos »

Jednak będzie transmisja
Zmagania Polaków w 1/16 finału można będzie zobaczyć o następujących godzinach w Polsacie Sport News.

15.30 - Meppelink/ Van Iersel - Baran/Gruszczyńska
18.00 - Pedro Solberg Evandro - Fijałek/ Prudel
21.00 - Emanuel / Ricardo - Kadziola/Szalankiewicz
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Noworoczny »

Niestety, nie ma.
Na razie Brazole leją naszych. 7-3.

Już 14-7.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2015, o 17:27 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: SerCos »

Może lepiej, że nie ma :P 7-14
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Noworoczny »

Polacy wygrali drugiego seta na przewagi i, mimo prowadzenia 12-10, przegrali tb.
Nie zasłużyli, niestety, na medal.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Noworoczny »

Kądziołki też przegrały i tym samym dla Polaków (w tym dla mnie) mistrzostwa się zakończyły )-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Erchembod »

Szanse przed meczem Fijalka i Prudla obstawialem 60-40 dla Polakow, bo Brazylijczycy jakos nie imponowali dotad w grupie i wydawali sie w zasiegu. Byli w zasiegu...

A tak w ogole jestem troche zaskoczony kleska Europy juz na tym etapie. Odpadly nasze pary, Brouwer/Meeuwsen i Herrera/Gavira (porazka z Kubanczykami - ??), i Europejczycy praktycznie juz nie maja kim grac.

Liczmy: zostalo 16 zespolow, w tym tylko cztery europejskie. Dla porownania: razem wziete USA, Brazylia i Kanada maja w sumie par osiem. Pozostale cztery ekipy to Kuba, Meksyk, Katar i Australia.

O jakikolwiek medal mezczyzn dla Starego Kontynentu bedzie bardzo ciezko.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: niepoinformowany »

Ano właśnie. Chyba tylko górna część drabinki daje taką szansę - jest Hyden/Bourne w towarzystwie 3 par europejskich. Najpierw grają z Erdmann/Matystik a później ze zwycięzcą Semenow/Krasilnikow vs Nummerdor/Varenhorst. Chyba najcięższa ćwiartka do przewidzenia.

Bo dalej to pewnie Pedro/Evandro, Alison/Bruno i Emanuel/Ricardo. Ewentualnie ci drudzy mogą mieć problem z Gibb/Patterson.

Porażką Herrery/Gaviry z Kubańczykami nie jestem zaskoczony. Świetnie grają, ogromny potencjał a są praktycznie bez doświadczenie. Tak wpisałem Pedro/Evandro jako pewniaków, ale ciekawy mecz się szykuje, jednak ogranie chyba będzie decydujące...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Noworoczny »

Ciekawe rozważania a dla mnie bardzo oryginalne, bo choć zależy mi na zwycięstwie Polaków, to zwycięstwo Europejczyków mi zawsze zwisało luźnym kalariorem. Poza Polską decydują wyłącznie sympatie osobiste.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Edyta »

Półfinał Nummerdor/Varenhorst vs Pedro/Evandro: 3. set 14:13 dla gospodarzy, Brazylijczyk atakuje po palcach Varenhorsta, sędzia pokazuje aut i koniec meczu. Trzy powtórki pokazały wyraźny atak po palcach. Ech... Mimo że od zawsze sympatyzuję z Nummerdorem, jest niesmak. Kto wie, czy Holendrzy by to wygrali, gdyby nie ten błąd sędziego, bo już w drugim secie, gdy prowadzili 20:18, młodego dosłownie sparaliżowało i przez to przegrali 21:23. W tie breaku przy grze na przewagi mogło by być podobnie. Ale sędziowie pomogli.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: niepoinformowany »

Przy 14:12 to było, pewnie by i tak to przegrali. Jak komuś już musiało się to stać, to dobrze, że Pedro. Strasznie arogancki typ, nie ma chyba turnieju, w którym by się do kogoś nie rzucał.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Edyta

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Edyta »

niepoinformowany pisze:Przy 14:12 to było, pewnie by i tak to przegrali.
Tak racja, przy 14:12. Ale masz na myśli, że kto by przegrał? Brazylijczycy? W poprzednim secie przegrywali 18:20, obronili meczbole i wygrali. W decydujących akcjach zdobyli 5 pkt. a Holendrzy jeden. Młodszy Holender słabo trzymał ciśnienie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: niepoinformowany »

Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: hugo »

Niecałe 1000 osób ogląda finał na kanale FIVB na youtube.

To chyba niezbyt dobry plan szefa FIVB aby promować siatkówkę z naciskiem na plazówkę. To jest tylko taki dodatek dla krajów typu Austria, Norwegia, Szwajcaria, Hiszpania.

----------------------------------
Holendrzy byli o krok od złota, ale tak to bywa..

No i Brazylia zgarnia całe podium u żeńskim turnieju oraz złoto i brąz u mężczyzn. Dominacja.
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Chal »

I jednak Brazylijczycy, po tej fatalnej kiwce Alisona przy 14:13 myślałem, że się to zemści, ale fantastycznie bronili potem kolejne meczbole, Holendrzy nie dostali ani jednej szansy na skończenie meczu, a Kanarki w końcu doczekali się i za drugim razem Alison już jej nie zmarnował. Świetne widowisko, decydujący set 22:20, to chyba mówi wszystko :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Erchembod »

Sport to nie wymiar sprawiedliwosci - ale, po tej wczorajszej hecy w koncowce polfinalu Holandia-Brazylia, pomyslalem przez chwile ze sprawiedliwosci stalo sie dzis zadosc, i to po dwakroc;) Oczywiscie - zartuje :)

Ile Evandro kropnal dzis asow / wygrywajacych serwisow w malym finale? 5, czy 7? ;) Cos kolo tego - i choc nie znam jeszcze nagrod indywidualnych, to kolejna nagrode dla najlepiej serwujacego powinien miec jak w banku.

A calkiem serio - dobrze sie stalo, ze, juz w finale, wygrali Brazylijczycy. Dlaczego?
Bo byli jednak troche lepsi w przekroju calego turnieju - dlatego.
Do meczu finalowego, stracili ledwie jednego (!) seta w siedmiu meczach, gdy Holendrzy - cztery.
A pomijajac niezbite statystyki, to sledzac w miare mozliwosci ten turniej, moglem stwierdzic, to Latynosi byli po prostu stabilniejsi, solidniejsi,i generalnie biorac troche jednak od Holendrow lepsi.

Reinder Nummerdor zostal pierwszym w historii zawodnikiem, ktory zdobyl zloto mistrzotw Europy w hali i medal mundialu na plazy. Gratulacje! Kapitalny gracz.
Bruno stal sie zas pierwszym w historii plazowiczem, ktory wygral mistrzostwo swiata zarowno wsrod juniorow jak i seniorow. Dluuugo trzeba bylo czekac na takiego zawodnika...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: Ariosto »

Fatalna promocja tej transmisji. Ile się trzeba było naszukać. Wyszukiwarki dawały linki do jakichś jednominutowych filmików, na stronie głównej mistrzostw próżno szukać linka do transmisji, w pewnym moemncie klikam na thumbnail z napisem live i zamiast transmisji otwiera mi się ten thumbnail jako duże zdjęcie jpg... Mega amatorszczyzna. Te 1000 osób co dotarło to chyba jacyś hakerzy :).

Nie kwestionuję dawnej klasy Nummerdora, ale obecnie to dla mnie drugi garnitur, podobnie jak Bruno...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: MŚ 2015 Haga/Rotterdam/Amsterdam/Apeldoorn

Post autor: niepoinformowany »

Nummerdor ma kapitalne czytanie gry. Dawno czegoś takiego nie widziałem. :o
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”