NESTEA European Championship Cup 2008

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Już dzisiaj rusza kolejny turniej cyklu mistrzostw Europy 2008 w siatkówce plażowej. Mamy aż dwie rozstawione w "16" pary - Sinczak i Szternel oraz Fijałek i Prudel. Jako pierwsi na piach wyjdą Kądzioła i Szałankiewicz, którzy mudszą przejść kwalifikacje.
Być może doczekaliśmy się jakiegoś pozytywnego otrzeżwienia w seniorskiej siatkówce plażowej. Poprzedni turniej w Austrii wypadł naszym zupełnie przyzwoicie.

Z niecierpliwością będę czekał na wieści o wynikach naszych par. Zdaję sobie jednak sprawę, że o super wyniki będzie trudno, choćby z powodu startu zawsze solidnych par ze Szwajcarii i Niemiec.

Tutaj link do tekstu "mewy" w Strefie Siatkówki:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26337

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: chalmi94 »

Polacy wygrali 2:1 z Włochami (17,-16,9). W 3 rundzie zagrają o 17 z holenderską parą Lokerse/Bolsterlee.

Już poprawiłem.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2008, o 14:58 przez chalmi94, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Chalmi, pomylił Ci się wynik drugiego seta. Wziąłeś go z meczu Holendrów z Austriakami. Polacy przegrali w drugim secie do 16.

MQ-17 22.05.2008
13:00 1 BLÄUEL / HUBER A. (AUT) 1 : 2 17:21 21:14 8:15 51 min.
BOLSTERLEE / LOKERSE (NED)
MQ-18 22.05.2008
13:00 2 CAVALIERE / GALLI (ITA) 1 : 2 17:21 21:16 9:15 58 min.
KADZIOLA / SZALANKIEWICZ (POL)

Trochę mnie dziwi taki rozrzut wyników - od zwycięstwa do 17 do porażki do 16.

ale jest na razie dobrze. Trzymam za nich kciuki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: chalmi94 »

Polacy awansowali do turnieju głównego, nasi reprezentanci pokonali Holendrów 2:0 (23,18). Dołączyli tym samym do dwóch innych polskich par (Fijałek/Prudel, Sińczak/Szternel), które zagrają w turnieju głównym. Jutro początek zawodów.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Trzy polskie pary poczynają sobie bardzo dzielnie w Szwajcarii. Pierwsze spotkania wygraly wszystkie nasze duety. czekają nas jeszcze naprawde duże emocje. prudel i Fijałek grać będą z Szwajcarami - Heuscher i Hoyer.

Bez względu na końcowe wyniki, myślę, że spokojnie można uznać turniewj szwajcarski za udany.
Może coś naprawdę ryszyło w naszej plażówce ??? ??? ???

Tutaj jest link do tekstu w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26373

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: PAWKENS »

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć te zasady ??? Skoro przegrali to dlaczego mogą jeszcze grać ??? Na jakich zasadach jest to możliwe ???

PS: Brawo Polacy, mamy coraz więcej sukcesów w plażówce ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

PAWKENS pisze:Mógłby mi ktoś wytłumaczyć te zasady ??? Skoro przegrali to dlaczego mogą jeszcze grać ??? Na jakich zasadach jest to możliwe ???
Najprościej to tak można powiedzieć:
turnieje główne "na piachu" mogą być rozgrywane systemem trw. pucharowym - przegrywający natychmiast odpada, lub tzw. "systemem brazylijskim" - eliminuje dopiero druga porażka.

"Brazylijski" jest teraz bardziej powszechny - stąd przegrani mają szansę jeszcze grać dalej.

Wiem, że malo dokładnie powiedziałem, ale na tym polega różnica dwóch możliwych do stosowania systemów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dann »

System Brazylijski*

Powszechnie uważany jest za jeden z najbardziej sprawiedliwych systemów gry. Nazywany jest również "systemem do dwóch przegranych"- dana drużyna odpada dopiero po przegraniu dwóch meczów. Oznacza, to, że nawet z jedną przegraną drużyna może osiagnąć bardzo wysoki wynik. Znawcy tematu uważają jednak, że wadą systemu jest duża ilość meczów (a więc potrzeba dużej ilości potrzebnych boisk).

* za moderatorvolley.pl

Z tego co wiem system brazylijski jest bardzo trudny do rozpisania i zrozumienia. Robię teraz kurs instruktora siatkówki i sam prowadzący ominął omawianie go bo sam nawet nie wiedział o co biega. Za bardzo skomplikowane :)

a świetnie opisane jest to tutaj:
http://www.e-siatka.pl/artykuly/Systemy ... ie-27.html
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: PAWKENS »

Trochę nie chwytam taj tabelki :( Moje pytanie: Co będzie, jeżeli w finale będą pary bez porażki ??? Będą grali do dwóch zwycięstw ??? :|
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dann »

No raczej finał to finał i nie jest ważne z iloma wygranymi czy przegranymi drużyny będą w nim grały. Decydować będzie jeden mecz finałowy. Zresztą... jak już sie zaczynają półfinały to gra się normalnie, wygrany z pierwszej pary półfinałowej gra z wygranym z drugiej o złoto a przegrani walczą o brąz.
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: chalmi94 »

No niestety ani Kądzioła/Szałankiewicz, ani Sińczak/Szternel nie sprostali swoim przeciwnikom i pożegnali się z turniejem. Teraz trzymamy kciuki za Mariusza Prudela i Grzegorza Fijałka, którzy jutro będą mieli dwie szanse na awans do półfinału.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dann »

A wszystko boli jeszcze bardziej z tego powodu że obie pary były bardzo blisko i nie udało się im wygrać. Może to i tak miało być. Myślę, że w kolejnym turnieju doświadczenie chłopaków ze Szwajcarii przyniesie im wymierne korzyści i uda im się awansować dużo wyżej. Mimo że tylko Fijałek i Prudel będą walczyć o półfinały to jednak dużym sukcesem jest występ Polaków w Swiss MAsters. Chyba w tym etapie mieliśmy najwięcej drużyn - trzy, co nigdy wcześniej się nie zdarzało. Polacy najczęściej odpadali w przedbiegach. Małymi kroczkami a już niedługo możemy zajść wysoko, nasi mają duży potencjał i oby go niebawem wykorzystali.
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: chalmi94 »

Mieliśmy najwięcej drużyn w turnieju głównym (mogę się mylić).
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Jeszcze postaram się prostymi słowami napisać trochę o "systemie brazylijskim" bo widzę, żejest pełno nieporozumień w tej sprawie.

Zacznikmy więc od początku turnieju głównego wielkiej imprezy. Załadamy, że jak w turniejach SWATCH FIVB World Tour, startuje w turnieju głównym 32 zawodników. Po pierwszej rundzuie (16 meczów) mamy 16 zwycięskich drużyn, które tworzą jeden koszyk turniejowy (nazwijmy go A), i 16 pokonanych zespołów (czyli każdy z nich ma po jednej porażce), które tworzą drugi koszyk turniejowy (nazwijmy go B).

W II rundzie zespoły koszyka A rozgrywają osiem meczów - znowu mamy ośmiu zwycięzców (ci nadal idą do dalszych gier w koszyku A, bo są bez porażek) i ośmiu pokonanych, którzy przechodzą z jedną porażką do koszyka B i tam w kolejnej rundzie zagrają ze zwycięzcami ośmiu meczów jakie rozgrywano w koszyku B, a z których przegrani już odpadają z rywal;izacji, bo przegrywając, ponieśli drugą porażkę.

Jeżeli tak pójdziemy konsekwentnie do końca, to dojdziemy do sytuacji, że w koszyku A (zespołów niepokonanych) zostają dwie drużyny, i w koszyku B (zespołów grających dalej, ale mających na koncie jedną porażkę) też zostają dwie drużyny.

W tym właśnie momencie dochodzimy do półfinałów - rozgrywane są dwa mecze (dwa półfinały) w każdym z nich gra jedna drużyna z koszyka A (bez porażki) a druga z koszyka B (z jedną porażką).

Zwycięzcy półfinałów grają w finale o złoty medal, a pokonani o trzecie miejsce.

Jeżeli dobrze analizowaliście tok rywalizacji, to dochodzimy do wniosku, że w finale spotykają się ze sobą albo dwie drużyny bez porażki, albo dwie drużyny z jedną porażką, albo drużyna z jedną porażką z drużyną niepokonaną.

W meczu o trzecie miejsce grają natomiast albo dwie drużyny z jedną porażką, albo dwie drużyny z dwoma porażkami, albo drużyna z jedną porażką z drużyną z dwoma porażkami.

Podsumowując: można w turnieju przegrać jeden mecz i jeszcze zostać jego zwycięzcą. Jeżeli przegra się dwie walki, to można co najwyżej wywalczyć brązowy medal.

To jest ten najsprawiedliwszy ze znanych systemów. :D

Uffffffffffffffffffffffffffff !!! !!! !!!


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: PAWKENS »

chalmi94 pisze:No niestety ani Kądzioła/Szałankiewicz, ani Sińczak/Szternel nie sprostali swoim przeciwnikom i pożegnali się z turniejem. Teraz trzymamy kciuki za Mariusza Prudela i Grzegorza Fijałka, którzy jutro będą mieli dwie szanse na awans do półfinału.
No i Polacy wykorzystali swą szansę na awans do półfinału !!! :D

Heuscher/Heyer-Fijałek/Prudel 1:2 (21:14, 17:21 13:15) !!! Jest to spora niespodzianka turnieju. A półfinał odbędzie się już dzisiaj o 18:00

PS: Nie wiem jak inni, ale ja już rozumiem ten brazylijski system, czy jak się to nazywa :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Pomagacz
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2008, o 12:22

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: Pomagacz »

Widzę że zainteresowanie plażówką jest więc polecam obejrzeć dzisiejsze półfinały ze Szwajacarii na stronie http://www.laola1.tv/live/index_7.html

Wystarczy się zarejestrować i można oglądać mecze na żywo:)


na bwin.pl też możecie oglądać rózne mecze plażowki na żywo tylko trzeba wpłacić tam 40zł które pozniej będziecie mogli wykorzystać na zakłady.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Jestem pod prawdziwym wrażeniem wyczynu pary Fijałek/Prudel. Sasha Heyer, to jeden z najwybitniejszych siatkarzy w historii plażówki europejskiej. Natomiast Heuschera większość z interesujących się plażówką pewnie pamięta z gry w parze z innym znakomitym Szwajcarem, Stefanem Koebelem. Tak jak już wcześniej w poście podkreślałem, wszystko wskazuje na to, że nasza plażówka idzie ku lepszemu. Teraz z niecierpliwością czekam na półfinał, ale jeszcze bardziej czekam na następne zawody, bo nasza młoda para Szałankiewicz?Kądzioła, ma niebywały potencjał. Oni w pewnym momencie się przełamią. Myślę, że wtedy będziemy mieli jeszcze więcej radości.
Tutaj jest tekst ze Strefy o ostatnich meczach Polaków w Szwajcarii:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26406

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dann »

Dreamer Michał i Kuba to jeszcze praktycznie dzieci (mam nadzieję, że nie dotrze to stwierdzenie do nich hahaha), jeśli chodzi o siatkówkę, a co dopiero o plażówkę. Tutaj rządzą "chłopy" po trzydziestce z doświadczeniem. Chłopaki mają ogromny potencjał, tyle, że muszą się ograć na takich imprezach. To dopiero są ich początki w świecie Word Tourów, NESTEA itd. Myślę, że w tym sezonie jeszcze będziemy cieszyć się z ich świetnej gry...

a co do Mariusza i Grześka... ich potyczki w turnieju o wiele bardziej mnie emocjonują i interesują niż walka dziewczyn o igrzyska :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: Mate »

Pierwsza partia dla Francuzów. Jak na razie spotkanie wyrównane. Szkoda tylko tego asa serwisowego podczas piłki setowej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: PAWKENS »

Kurczę, pierwszy set na przewagi, w drugim już wysokie prowadzenie Francuzów, a szkoda... ;) Jutro pewnie będzie okazja na trzecie miejsce :P

PS: Mógłby ktoś nadesłać aktualny ranking ??? Taki chyba istnieje :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: Mate »

http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... n.asp?sm=7

Tutaj masz ten ranking.



Brawo! Kolejna partia na przewagi, ale w tym przypadku dla Polaków. Początek bardzo dobrze zagrali Francuzi w obronie. Potem polska para przy stanie 11:15 wygrała ładną i długą akcję. To chyba był moment kluczowy. Pod koniec był blok i piłka setowa dla Polski.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Nie jestem pewien PAWKENS, czy miałeś na myśli ranking FIVB, czy raczej bardziej interesujący w przypadku rywalizacji w NESTEA - ranking CEV.
Na wszelki wypadek podrzucam link do rankingu CEV: http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... ex_EN.html
a według niego Sińczak i Szternel są na 9. miejscu, zaś Fijałek i Prudel na 17 miejscu, ale z niewielką stratą do drużyn lepszych o kilka pozycji.

Muszę powiedzieć, że gdy Francuzi prowadzili w drugim secie 5:1 wydawało mi się, że jest pozamiatane.
Brawo chłopacy !!!

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Słowa uznania dla pary Fijałek/Prudel. Wspaniały mecz. Myślę, że po takim widowisku można być zadowolonym, nawet mimo porażki.

Fijałek/Prudel - Ces/Ces 1:2 (20:22, 23:21, 16:18)

Już czekam na emocje kolejnych meczów (najpierw o brąz, a potem w kolejnym turnieju) - bo to co pokazują nasi, nie jest już zwykłym przypadkiem. Chyba wreszcie osiągnęli pewien wysoki, stabilny poziom.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: chalmi94 »

Zgadzam się z tobą dreamer Polacy zagrali świetne spotkania i gdyby wykorzystali piłkę przy stanie 15:14..., ale cóż i tak jest to świetny turniej naszej pary. To ich jak dotąd największy sukces. Jutro na pewno powalczą o medal. Ciekawe czy po raz drugi pokonają Sasze Heyera i Heuschera.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: PAWKENS »

A w drugim secie to chyba nawet z 8:2 przegrywali :o Każdy set na przewagi, ale były emocje, szkoda jednak to kolejny spory sukces naszej pary :D

I jeszcze ostatnie pytanie jako bardzo słabo poinformowany człowiek w siatkówce plażowej :) :
Te turnieje to tak jak w tenisie ziemnym, czyli jest ich kilka naraz i można sobie wybrać prawda ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

PAWKENS pisze:...I jeszcze ostatnie pytanie jako bardzo słabo poinformowany człowiek w siatkówce plażowej :) :
Te turnieje to tak jak w tenisie ziemnym, czyli jest ich kilka naraz i można sobie wybrać prawda ???
PAWKENS... mam nadzieję, że nie nabijasz się teraz ze mnie... :D . Więc w dobrej wierze wyjaśnię ci, że owszem, jest tak, że każda para może sobie wybrać turniej w którym będzie grała. Ale niestety nie jest tak, że tych turniejów w ramach NESTEA European Championship jest bardzo dużo. Ich jest tylko sześć w tym sezonie i FINAŁ. Tak więc, jeżeli ktoś zrezygnuje ze startu w jednym czy dwóch turniejach kwalifikacyjnych, to na wysokie miejsce w ME nie ma co liczyć. Zresztą - aby było ciekawiej - ME rozgrywane są na takich zasadach jak MP. Oznacza to, że w turniejach kwalifikacyjnych gra się tylko po to, aby ustalona była kolejność najlepszych par. Potem np. 32 te najlepsze pary startują w finale i tylko ten finałowy turniej decyduje o mistrzostwie - zdobywa go jego zwycięzca, bez względu na to, które miejsce miał w rankingu po turniejach kwalifikacyjnych.

A niżej rozpiska tegorocznych turniejów kwalifikacyjnych i finału ME

17-20 April Spanish Masters Gran Canaria Spain
09-12 May Austrian Masters St. Pölten Austria
22-25 May Swiss Masters Lucerne Switzerland
29 May - 01 June Dutch Masters The Hague The Netherlands
10-13 July Final Hamburg Germany
11-14 September English Masters Blackpool England
18-21 September Russian Masters Sochi Russia


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dann
Redaktor
Redaktor
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2007, o 18:47
Płeć: K
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dann »

Jeden wielki zawał serca - tak chyba mogę określić mecz chłopaków z Francuzami. Grzesiek z Mariuszem byli naprawdę strasznie blisko i aż serce boli że się nie udało. Choć jak Kevin Ces poprosił o tę przerwę na konsultację medyczną i tak sobie leżał i leżał miałam nadzieję, że może oddadza mecz walkowerem... Końcówki setów - wszystkie na przewagi. Na nie jednej hali takich emocji nie ma.

Pomagacz dobry człowieku, niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi za tego linka ;), w całości mogłam zobaczyć spotkanie.
Pomagacz
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2008, o 12:22

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: Pomagacz »

Od tego jest Pomagacz:) Dzisiaj wygrany mecz brąz - też było niezłe widowisko:) To nie prawda że jeżeli nie występujesz w większości turniejów nestea to nie możesz zająć wysokiego miejsca w finale ME. Jeżeli nie które lepsze pary które teraz grają na World Tourach wygrają jakiś jeden turniej Nestea to i tak będą grały w finale a tam to już wszystko może się zdarzyć:) Jestem ciekaw czy inne europejskie pary które grają teraz na world turach będą grał w najbliższych turniejach Nestea??! hmm... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: dreamer »

Pomagacz pisze:To nieprawda że jeżeli nie występujesz w większości turniejów nestea to nie możesz zająć wysokiego miejsca w finale ME. Jeżeli nie które lepsze pary które teraz grają na World Tourach wygrają jakiś jeden turniej Nestea to i tak będą grały w finale a tam to już wszystko może się zdarzyć
Masz oczywiście rację.
Ja miałem na myśli sytuację, w której jakaś nazwijmy to "średnia para" chce zakwalifikować się do finału, poprzez "uciułanie" wystarczającej liczby punktów z turniejów w których będzie zajmowala punktowane, ale nie najwyższe lokaty.

A odnośnie meczu o brąz, to muszę przyznać, że sam nie do końca wierzyłem, że Heuscher i Heyer dadzą się Polakom ograć drugi raz.
Naprawdę słowa uznania dla Fijałka i Prudela.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NESTEA European Championship Cup 2008

Post autor: PAWKENS »

Zwycięstwa Polaków No i dwie polskie pary jak na razie bardzo dobrze i gładko uporały się ze swoimi słabszymi rywalami. Ciekawe, czy znów doczekamy się takiego sukcesu jak w poniedziałek, czyli 3 miejsca w turnieju...

PS: Pomagaczu, masz może link do strony z transmisją meczy ??? :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”