SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: kufel »

Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała kalendarz turniejów SWATCH FIVB WORLD TOUR 2009.
Nasze miasto będzie gościć najlepszych siatkarzy plażowych w dniach 27 - 31 maj 2009
Pula nagród wynosi 190 tysięcy dolarów.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: GrindkamiL »

fajnie że w tym roku nie tylko Stare Jabłonki będą gościły najlepszych plażowiczów
nie siłą lecz rozumem
lovevolleyball2
Posty: 170
Rejestracja: 22 gru 2008, o 15:07
Płeć: K
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: lovevolleyball2 »

dokładnie :).
Skoro w plazówce nie mamy (jeszcze) jednej z lepszych par, to przynajmniej cieszmy się, że organizacyjnie dajemy radę :D
Jak impreza to Polak zawsze potrafi. :D
'ze wszystkich ruin świata, bez wątpienia najbardziej smutna jest ruina człowieka.'
theophile gautier
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: dreamer »

Ze względu na to, że w tym roku nie ma Igrzysk Olimpijskich... :D mozemy mieć też nadzieje, że obydwa polskie turnieje mężczyzn (Mysłowice i Stare Jabłonki) będą naprawdę dobrze odsadzone.
To w końcu też jest istotne - kto wie, czy o powodzeniu całej imprezy w głównej mierze nie decydują właśnie nazwiska uczestników (lub ich brak).
Ja liczę na to, że na tych dwóch turniejach pojawi się cała światowa czołówka i będzie bardzo wysoki poziom rywalizacji sportowej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: kufel »

Swoją drogą nie wszystkim w Mysłowicach pasuje, że jest meski turniej. Na żeńskim wystawiłoby się jakąś mysłowicka parę. Zawsze to większa promocja, a tak pozostaje mieć nadzieję, że raz nie zawiodą polacy i dwa że się czołówka światowa zjawi.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: kufel »

Oficjalna strona internetowa: http://www.worldtour2009.pl/
wycinacz999
Posty: 6
Rejestracja: 9 mar 2009, o 21:29
Płeć: M

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: wycinacz999 »

obowiązują może na turniej bilety wstępu? ewentualnie w jakiej cenie i gdzie można je nabyć? z góry dzięki za info.
Smienof
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:41
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: Smienof »

Podczas turnieju w Mysłowicach nie obowiązują zadne bilety. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: niepoinformowany »

Oglądałem finał. Bardzo wysoki poziom, przedłużone akcje. Przyjemny mecz. :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: Mate »

Również oglądałem spotkanie, tyle że niecałe. Jedynie drugi set, ale mecz miły dla oka.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: Nowy »

Ciekawe jakby się dalej potoczył, gdyby sędzia nie pomylił się przy ostatniej piłce w pierwszym secie...
Załujcie, że nie widzieliście poprzedniego meczu pomiędzy Jennings/Fuerbringer a Harley/Alison... Dwusetowy, a trwał ponad godzinę.
alexandra
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:51
Płeć: K
Lokalizacja: Wln/Silesia

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: alexandra »

A ja byłam na tym turnieju, starałam się obejrzeć większość meczów Jenningsa/Fuerbringera, bo jak trafiłam na ich pierwszy mecz, to spodobała mi się ich gra i to, że Casey Jennings jest taki pozytywnie zakręcony :) Pierwszy mecz pomiędzy Amerykanami i parą Harley/Alison naprawdę świetny i bardzo dobrze, że przegrani mieli jeszcze szansę na awans. W finale spotkały się naprawdę dwie najlepsze pary (no jeszcze Niemcy Brink/Reckermann prezentowali się wg mnie b. dobrze). Wygrali lepsi, a dla Jenningsa i Fuerbringera to i tak największy sukces, bo nigdy wcześniej nie grali w finale. Aż mi teraz żal, że w Starych JAbłonkach ich nie będzie :(

Nowy pisze:Ciekawe jakby się dalej potoczył, gdyby sędzia nie pomylił się przy ostatniej piłce w pierwszym secie...
Załujcie, że nie widzieliście poprzedniego meczu pomiędzy Jennings/Fuerbringer a Harley/Alison... Dwusetowy, a trwał ponad godzinę.
Wcześniejszy mecz tej pary był przecież trzysetowy. Jedyny set jaki na turnieju straciła para Harley/Alison to właśnie w pierwszym meczu z JEnningsem i Fuerbringerem :)
Ostatnio zmieniony 2 cze 2009, o 19:55 przez alexandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: kufel »

No właśnie mogłoby być ciekawie. Pytanie: Czy jednak na tym poziomie (mecz finałowy) nie powinno się dopuszczać zobaczenia przekazu video? Jak mysłicie?
P.S. Poprzedni ich mecz widziałem live :). Jak ktoś chciałby pooglądać namiastkę to zapraszam: http://www.galeria.mws.pl/displayimage. ... 192&pos=59 od fotki nr 60 do 106. W końcówce można zauważyć jak długo Harley "rozmawiał" z sędzią w sprawie przepisów o przełożeniu rąk i dotknięciu siatki.
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: Nowy »

alexandra pisze:A ja byłam na tym turnieju, starałam się obejrzeć większość meczów Jenningsa/Fuerbringera, bo jak trafiłam na ich pierwszy mecz, to spodobała mi się ich gra i to, że Casey Jennings jest taki pozytywnie zakręcony :) Pierwszy mecz pomiędzy Amerykanami i parą Harley/Alison naprawdę świetny i bardzo dobrze, że przegrani mieli jeszcze szansę na awans. W finale spotkały się naprawdę dwie najlepsze pary (no jeszcze Niemcy Brink/Reckermann prezentowali się wg mnie b. dobrze). Wygrali lepsi, a dla Jenningsa i Fuerbringera to i tak największy sukces, bo nigdy wcześniej nie grali w finale. Aż mi teraz żal, że w Starych JAbłonkach ich nie będzie :(

Nowy pisze:Ciekawe jakby się dalej potoczył, gdyby sędzia nie pomylił się przy ostatniej piłce w pierwszym secie...
Załujcie, że nie widzieliście poprzedniego meczu pomiędzy Jennings/Fuerbringer a Harley/Alison... Dwusetowy, a trwał ponad godzinę.
Wcześniejszy mecz tej pary był przecież trzysetowy. Jedyny set jaki na turnieju straciła para Harley/Alison to właśnie w pierwszym meczu z JEnningsem i Fuerbringerem :)
Fakt, przepraszam. To był mecz Amerykanów przeciwko Ricardo i Emanuelowi.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open 2009 (mężczyźni)

Post autor: maksik »

Też oglądałem finał. Świetny mecz pomimo błędu sędziego odnośnie ostatniej piłki pierwszego seta, która jak dla mnie ewidentnie była poza boiskiem tylko sędzia wyglądał jakby miał wyrzuty sumienia, że wcześniej "zabrał" punkt brazylijczykom tak jakby chciał się zrehabilitować. Trochę w złym momencie seta ;) jeśli już.
Natomiast jak to teraz się porobiło. Czy zmieniły się przepisy? Można palcami przebijać na drugą stronę? Bo była jedna taka akcja w której Harley "kiwnął" 2-piłkę przez siatkę i zdobyli punkt, sędzia nic nie reagował a amerykanie tylko się uśmiechali.. Czy coś źle zauważyłem.. Chociaż potem była powtórka i ewidentnie Harley przebijał palcami bo zamarkował wystawę palcami i w ostatniej chwili tylko zmienił kierunek..
Ale dobry jest skubany (Harley) - trzeba mu to oddać.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”