Grand Slam

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Grand Slam

Post autor: kevinpsb »

Istnieje mozliwosc obejrzenia gdzies transmisji z drugiego meczu Szałankiewicza/Kądzioły?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post autor: Mate »

Trochę informacji z WT w Marsylii. Żeby nie potem nie było to zacznę od pań. Amerykańska para Ross-Kessy pokonała w finale parę grecką Arvaniti-Tsiartsiani 2:0(21:16, 21:17). Trochę zdziwiłem się, jak zobaczyłem parę grecką. Nie chodzi tu o urodę czy wdzięk, ale o to, że para grecka gra w finale World Touru. Ktoś wie więcej o tej parze?? Co do meczu to nie oglądałem go za bardzo, bo w tym samym czasie leciała powtórka Serbia-Kuba, ale od czasu do czasu zerkałem i Greczynki miały trochę problemów z przyjęciem zagrywki.

A co do panów to dane było mi oglądać jedynie pojedynek o 3 miejsce pomiędzy parą holenderską Schuil-Nummerdor, a Mistrzami Świata, czyli para niemiecka Brink-Reckermann. Para niemiecka wygrała 2:0(21:13, 23:21). Niektóre akcje mogły się podobać. Mecz mógł być dłuższy o tie-break, ale para holenderska roztrwoniła kilku punktową przewagę w połowie 2 seta. Drugi set bardzo dobrze zaczął Richard Schuil. Bodajże 3 punkty z zagrywki. No, ale to nie starczyło na wygranie seta.

Złoty medal zdobyła amerykańska para Dalhausser-Rogers pokonując parę hiszpańską Collado-Herrera 2:0(21:8, 21:14). Po wyniku można sądzić, że mecz był bardzo jednostronny.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
TOFIK
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2009, o 09:06

Re: Grand Slam

Post autor: TOFIK »

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pisaniem newsów o siatkówce plażowej zapraszam na http://www.plazowka.com - (zakładka KONTAKT)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post autor: Mate »

Dzisiaj odbyły się żeńskie półfinały World Touru w Klagenfurcie.

W pierwszym półfinale rywalizowały Brazylijki z zawodniczkami gospodarzy. Pojedynek Juliany - Larissy z Hansel-Montagnolli był całkiem emocjonujący. Jak to zwykle bywa mecz zacząłem oglądać od końca pierwszego seta. Od stanu 17:17 odskoczyły Brazylijki odskoczyły i wygrały seta do 18. W drugim secie Austriaczki gniotły Canarinhos. Gospodynie dobrze zagrywały i grały w bloku. Para austriacka miała 5 punktów przewagi w połowie seta, jednak świetnie w bloku grała Juliana. Do tego Austriaczki popełniały głupie błędy w ataku. Gorąco mogło być pod koniec seta, bo przy stanie 19:18 dla Brazylijek Larissa popełniła błąd w obronie. Jednak Austriaczki, które bały się bloku Juliany "oddały" mecz Brazylijkom.

Juliana-Larissa - Hansel-Montagnolli 2:0(21:18, 21:19).

Drugi półfinał był siostrobójczym :D pojedynkiem. Po jednej stronie siatki stanęły: Youngs i Branagh, a po drugiej stronie Mistrzynie Świata Ross i Kessy. Oglądałem urywki tego spotkania i nie będę za wielu rzeczy pisał. Mecz był bardzo wyrównany. Mistrzynie Świata dopiero pod koniec doprowadziły do remisu, jednak para Youngs-Brana wygrała na przewagi 22:20. Drugi set, także zakończył się zwycięstwem pary Youngs-Brana i właśnie 5 para ostatnich MŚ zagra w finale z parą brazylijską Juliana-Larissa.

Youngs-Branagh - Ross-Kessy 2:0(22:20, 21:17).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post autor: Mate »

Juliana z Larrisą wygrały WT w Klagenfurcie pokonując w finale Youngs i Branagh 2:0(21:12, 21:15). 3 miejsce wywalczyły Mistrzynie Świata Ross-Kessy wygrywając 2:0(21:17, 21:19) z parą gospodyń Montagnolli-Hansel.

W półfinałach męskiej części World Touru zagrają:

Rogers-Dalhausser - Kolodinsky-Barsouk oraz Harley-Alison - Nummerdor-Schuil.

Wyniki 3 rundy WT:
Heyer-Heuscher - Kolodinsky-Barsouk 1-2 (21-18, 33-35, 13-15)
Rogers-Dalhausser - Marcio Araujo-Fabio Luiz 2-0 (21-18, 21-14)
Nummerdor-Schuil - Herrera-Gavira 2-0 (21-15, 21-15)
Harley-Alison - Benjamin-Pedro 2-1 (27-25, 18-21, 15-7)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post autor: Mate »

Wyniki półfinałów:
Rogers-Dalhausser - Kolodinsky-Barsouk 2-0 (21-15, 21-15)
Harley-Alison - Nummerdor-Schuil 2-1 (19-21, 21-13, 17-15)

Wynik meczu o 3 miejsce:
Nummerdor-Schuil - Kolodinsky-Barsouk 2-0 (21-19, 21-17)

Złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Rogers-Dalhausser pokonali w finale turniejową "dwójkę" Harley-Alison 2:1(21:19, 12:21, 15:12). No to teraz czekamy na Stare Jabłonki.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”