World Tour 2013

Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

A ja myślę, że 'norma' tego sezonu wygląda właśnie mniej więcej tak. Nigdy bym się nie spodziewał na podium konkretnie Rosjan, ale od początku było wiadomo, że ten rok będzie inny: bez dominacji, z wieloma niespodziankami.
To natomiast, że zawody WT potrafili wygrać Vitor Felipe i Evandro, jakoś już mniej mnie dziwi...
Mnie nie dziwi, ale za to martwi, bo na tym tle tym bardziej zawodzą F/P. Nie tyle chodzi o wyniki w sensie absolutnym, tylko patrząc kto inny staje na podium, łącznie z jego najwyższym stopniem.

Semenovowi przyglądam się od dawna, moim zdaniem ma potencjał podobny do Nicolai, tylko gorszych partnerów. Dlatego Krasilnikov mnie tak zainteresował. Ale powiem więcej, mimo wyniku Krasilnikov też mnie nie przekonuje - nie grał jakoś rewelacyjnie (poza tym ile on ma cm, bo w papierach jest 195, a wydawał się o dobrą głowę niższy od kolegi). Jednak w takim wieku niewątpliwie obaj mają kredyt zaufania.

Jakieś typy na 'most improved player'? :) :)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Myślę że w tym sezonie wykrystalizowała się jednak mniej lub bardziej określona czołówka. Są to Gibb/Patterson, Semdins/Samoilovs i Bruno/Perdo - wszystkie trzy pary grają w WT dość jednak równo od początku sezonu i przodują aktualnie w rankingu. Dalej Dalhausser/Rosenthal - świetni, ale złapali już trochę wpadek, a i coś tam opuścili po drodze. Potem Alvaro/Ricardo - pytanie tylko, czy po kontuzji Ricardo dojdą jeszcze do formy; i jeszcze dalej Nicolai/Lupo.
Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem, bo piszę to spontanicznie i bez głębszej analizy.
Tytuł zdobędzie zapewne któraś z tych par, raczej nie ma już innego wyjścia.
Dominacja tych par jest jakąś tam "normą" w tym sezonie i mówiąc o "powrocie do normy" miałem na myśli właśnie taką sytuację, w której powyższe właśnie duety będą dominować w kolejnych turniejach - bo zapewne tak będzie.
Natomiast nie mam kandydatów do sezonowych "most improved players" - ja osobiście musiałbym do tego po prostu oglądać więcej meczów - i to w wykonaniu rożnych zawodników, no i włączając też początkowe etapy turniejów.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Jestem wręcz urzeczony grą Brazylijek w tegorocznym World Tourze. Tego się naprawdę nie spodziewałem...
Jak dotąd, cztery brazylijskie teamy (Talita/Lima, Antonelli/Agatha, Maria Clara/Carol i Lili/Seixas) grają zgoła koncertowo i zdobyły więcej medali niż wszystkie inne ekipy razem wzięte.
Nie licząc turnieju open w Anapie, gdzie brazylijska czołówka - jak zresztą żadna inna - nie wystąpiła (równocześnie odbywał się Grand Slam w Long Beach), wygląda to tak (medale złote - srebrne - brązowe):

Brazylia: 5-4-4 (13 medali)
Reszta Świata: 3-4-4 (11 medali).

Ba! Licząc wyłącznie Grand Slamy, przewaga Brazylijek jest j e s z c z e większa...
Każdy z czterech brazylijskich teamów co najmniej raz był w tym sezonie na podium; co więcej, Brazylijki grają od początku bez swojej największej gwiazdy, Juliany, skonfliktowanej z CBV.
O co poszło? Julianie nie spodobał się nowy system pracy z reprezentacją, wprowadzony w tym roku przez CBV. Siatkarka skrytykowała go publicznie, za co została zawieszona. Kibice i publicyści stanęli po stronie zawodniczki, ta jednak, w celu powrotu do kadry, musiała opublikować przeprosiny i wyrazić ubolewanie. Zrobiła to - ale trener Marcos Miranda i tak jej nie powołał, argumentując w stylu: "Skoro gramy tak dobrze, to po co nam teraz Juliana"?
Juliana zagrała więc w turnieju w Rosji, wygrała go: http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en - a do kadry wróci najprawdopodobniej w kolejnym sezonie...

Niemniej: nawet w nowych konfiguracjach personalnych, nawet bez swojej najlepszej zawodniczki - Brazylijki grają wybornie.
Kapitalny team !!!
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Jakieś typy na Moskwę? :)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Cóż - nie ma Amerykanów, Polaków i Niemców Erdmanna/Matysika; jest za to mrowie par rosyjskich.
Wygra więc zapewne ktoś z zestawu: Herrera/Gavira, Nicolai/Lupo, Bruno/Pedro, Smedins J/Samoilovs; może Brouwer/Meeuwsen i raczej nie Ricardo/Alvaro. Jeśli jakaś rosyjska niespodzianka, to raczej góra na brązowy medal.

Najważniejsza jednak jest już rywalizacja o zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, bo WT nieubłaganie zbliża się do końca.
Gbb/Patterson - moim zdaniem, nie pojawiając się w Rosji, wyeliminowali się z walki o końcowy triumf (choć jeszcze nie całkowicie i nie na 100%, oczywiście).
Na placu boju zostają więc praktycznie Bruno/Pedro i Smedins J/Samoilovs - jeśli któraś z tych par zakończy turniej na dużo wyższej pozycji niż druga para, to będzie już dość mocnym faworytem do końcowego zwycięstwa.
Zwłaszcza Brazylijczycy mogą tutaj dużo zyskać, bo w tej chwili (jeśli się nie mylę) mają niewielką przewagę punktową nad Łotyszami, a w perspektywie - turniej na własnym terenie w Sao Paulo.
Więc zobaczymy.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: rafael86 »

Łotysze potwierdzili świetną grę z tego sezonu i wygrali cały turniej w Moskwie. Dzięki temu mocno zbliżyli się do triumfu w całym cyklu. I to, patrząc z perspektywy przedsezonowej, rozwiązanie należy traktować dość sensacyjnie. Bo o ile w poprzednim sezonie pary łotewskie notowały fantastyczne pojedyncze rezultaty, o tyle chyba nikt się spodziewał, że połączenie J.Smedins z Samoilovsem przyniesie tak kapitalny efekt.

Pary męskie brazylijskie jak w całym sezonie, czyli nierówno. Tutaj wywalczyli co prawda dwa medale, ale gra w poszczególnych fazach turnieju nie prezentowali się jakoś nadzwyczajnie. Zresztą siłą Brazylii w tym roku jest to, że mają kilka mocnych par i mimo strasznych wahań formy, w zasadzie w każdym turnieju mają swoich przedstawicieli w czołowej 4. Zresztą u pań jest sytuacja identyczna - 4 mocne pary i każda już coś ugrała w tym sezonie.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Erchembod - mimo wszystko zaliczam trafienie :), bo ja nie podejmowałem się nawet zgadywać. Jeśli już podejrzewałbym Nicolai/Lupo (chyba ich przeceniam?), Bruno/Pedro lub Ricardo/Alvaro, ale z założeniem, że możliwe jest absolutnie wszystko. I w sumie tak też było - znowu jacyś dziwni Austriacy w czwórce.
Jestem zmuszony uznać klasę Smedinsa/Samoilovsa, co mnie trochę drażni - zobaczymy, co pokażą w kolejnych sezonach.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Warto zwrócić uwagę na młodego Lorenza Petutschniga, który jeszcze rok temu męczył się w finale U-20 z Brylem i Kaczmarkiem, w tym roku w Mysłowicach zdobył brąz na U-23, a w Moskwie doszedł aż do półfinału. Chłopak jest rocznik 93, a więc jest w wieku Kosiaka i Rudola i chociaż po drodze do czwórki nie pokonał jakichś tuzów światowego rankingu, to jednak mimo wszystko sukces jest jak na ten wiek ogromny.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Fakt, nazwisko się przewija od jakiegoś czasu. Daje też pretekst do porównań naszego stanu posiadania z np. Austriakami właśnie (wątek na forum obok).
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Fajnie było pooglądać turniej w Sao Paolo w naszej TV, zwłaszcza krzykacza Jenningsa, który mało co zdobyłby drugie złoto w karierze w WT. Było kilka świetnych meczów. Widać, że to końcówka sezonu, i to dziwnego sezonu, ale kilku pewniaków nie zawiodło - skład czwórki nieprzypadkowy.
Pedro-Bruno zdaje się wysunęli się na prowadzenie w WT? Pedro ma mocne CV, więc tu nie ma zaskoczenia, natomiast Bruno jakoś cały czas mnie nie przekonuje. Zobaczymy jak to będzie wyglądać za sezon-dwa.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2013, o 23:42 przez Ariosto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Warto też zwrócić uwagę że zwycięstwo w turnieju pań odniosła Kerri Walsh. Ciekawe czy Kerri będzie chciała dociągnąć do igrzysk w Rio. Będzie wtedy miała 38 lat, ale gdyby zdobyła czwarte złoto, a nawet czwarty medal olimpijski z rzędu, to myślę że byłby to wyczyn w tym sporcie, które nie zostanie pobity przez dziesiątki lat, chociaż w sumie to co do tej pory ugrała już wydaje się praktycznie nieosiągalne dla innych.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Niedlugo ostatni turniej w WT - ale wlasciwie mozna juz gratulowac Lotyszom Smedinsowi i Samoilovsowi zwyciestwa w klasyfikacji generalnej. To oni sa jednak na czele - i wystarczy, ze w ostatnim turnieju dotra do cwiercfinalu, by przypieczetowacv zwyciestwo.
Na pewno zwyciestwo zasluzone - byli, obok Bruno i Pedro, para grajaca najrowniej, praktycznie kazdy ich wystep gwarantowal wysokie miejsce, i grali bardzo solidna, przemyslana siatkowke.
Szczerze gratuluje tez Bruno i Pedro ich sukcesu, czyli - najprawdopodobniej - drugiego miejsca.
Jedna sprawa: otoz, B/P byli para grajaca - generalnie - jednak stabilnie i rowno w tym sezonie, i to nie tylko w WT, ale tez w cyklu brazylijskiego Circuito, ktory na luzie wygrali.
Ozbnacza to, ze prezentowali rowna i wysoka forme przez caly rok - a ich zwyciestwo w klasyfikacji generalnej byloby rownie zasluzone...

W obozie brazylijskiem jednak - trzesienie ziemi! Bo:
Alison i Emanuel - rozstaja sie! Podrzucam link do wiadomosci - i do wypowiedzi A/E na video:
http://sportv.globo.com/site/eventos/ci ... volei.html
Bruno i Pedro tez sie rozstaja... Nie wiadomo, kto z kim zagra - ale chocby w tym tekscie jest informacja, ze moze oba duety zmiksuja sie ze soba, tworzac uklady:
Alison - Bruno
Emanuel - Perdo
Ale to jeszcze nie ustalone.

Ricardo/ Alvaro tez sie rozstaja...
Ricardo w aktualnym Circuito gra z Marcio, a Alvaro - z Edsonem Felipe.
Ale to nie znaczy, ze tak zostanie w kolejnym WT:)

Vitor Felipe/Evandro - nie slychac, zeby sie rozstawali. Przynajmniej jak naz razie, ale oni chyba zostana w swoim duecie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2013

Post autor: lipton »

Mi się marzy Rysiek w parze z Emanuelem i ich złoto w Rio na zakończenie pięknych karier, ale to raczej mało prawdopodobne :)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Sa nagrody indywidualne za ten sezon: http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
Jesli chodzi o zawodnika, ktory poczynil najwieksze postepy, to wg FIVB byl nim Alvaro Filho, natomiast najwiecej nagrod zgarneli najlepsi w tym roku Lotysze - Smedins i Samoilovs.

Tymczasem Emanuel potwierdzil nowy duet z Pedro, a Alison - z Bruno Schmidtem. Pary brazylijskie w przyszlym sezonie beda wygladaly najprawdopodobniej tak:
Emanuel/Pedro
Alison/Bruno
Vitor Felipe/Evandro

Ricardo - chyba z Marcio...
Alvaro Filho - chyba z Edsonem Felipe. Byloby jednak troche szkoda, bo z tym blokujacym swiata raczej nie zawojuje...
Szkoda mi tez jednak troche Fabio Luiza. Ma 34 lata, a za soba piekna kariere (mistrzostwo swiata 2005 i wicemistrzostwo olimpijskie 2008), ale tez pasmo klopotow zdrowotnych i jest w tej chwili cieniem tamtego wielkiego zawodnika sprzed lat. A szkoda, powtarzam, bo ma 34 lata i jest badz co badz mlodszy o kilka lat od Ricardo, niedawnego partnera Alvaro...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Ariosto »

Czapki z głów dla Łotyszy, nie doceniałem ich.
Ogólnie mamy rok próżni po igrzyskach i kolejny sezon też zapowiada się na raczej słaby, niestety...
Brazylijczycy mają kłopoty bogactwa i bardzo dziwnie kombinują, na siłę. Czy to są duety na Rio? Wątpię.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Ariosto pisze:Czapki z głów dla Łotyszy, nie doceniałem ich.
Ogólnie mamy rok próżni po igrzyskach i kolejny sezon też zapowiada się na raczej słaby, niestety...
Brazylijczycy mają kłopoty bogactwa i bardzo dziwnie kombinują, na siłę. Czy to są duety na Rio? Wątpię.
Brazylijczycy raczej szukaj optymalnych zestawien na Rio. Choc faktycznie moze to sprawiac wrazenie, ze kombinuja i ze 'na sile'.
Moim zdaniem, jest jednak duza szansa, ze nowe duety 'wypala' - badz co badz, np. para Alison/Emanuel w tym sezonie rozczarowala...
Mam troche uwag i spostrzezen do gry pary Fijalek/Prudel, ale to moze innym razem.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Zeby nie bylo: Fijalek/Prudel sa para swiatowej czolowki, zadomowiona tam od kilku lat i nalezy im sie duzo wiecej pochwal niz przygan. To tak, zeby nie bylo ze nadmiernie kogos krytykuje - trzeba po prostu zachowac umiar i wywazona ocene sytuacji;)

Wiec - czego moim zdaniem brakuje F/P do wielkosci, czy tez prosto mowiac do wazkich zwyciestw?
Oni graja taka ladna, spokojna i 'ugrzeczniona' siatkowke - i podoba mi sie, ze graja z glowa, nie polegajac wylacznie na sile i dynamice fizycznej. Elementy bardzo dobrze opanowane, doswiadczenie tez juz duze, i wszystko ok. Tylko tyle wlasnie, zeby wygrywac z najlepszymi, trzeba czegos wiecej. Tu trzeba czasem szarpnac, zaklac, walnac piacha w piasek - a tego juz moim zdaniem w grze pary F/P brakuje. Taka superpoprawna i nadmiernie uporzadkowana gra jest dobra na pary spoza scislej czolowki, przy grze z najlepszymi, Polacy zaczynaja sie kruszyc...

Dawniej uwazalem tez, ze F/P odstaja od najlepszych zwlaszcza w grze obronnej - dzis nie wyglada to juz tak zle w porownaniu z innymi. Z kolei teraz sadze, ze najlepsi przescigaja ich (znacznie) zwlaszcza w grze na siatce - i stosunkowo niski wzrost Polakow tutaj niczego - badz tylko niewiele - tlumaczy, bo chodzi przeciez tez o umiejetnosci. F/P, moim zdaniem, nie potrafia przeciwnikow zaskoczyc jakims niekonwencjonalnym, efektownym, pomyslowym zagraniem, czyms co byloby 'ponad superpoprawna norme'. Tymczasem jest to umiejetnosc posiadana przez najlepszych blokujacych - bo tak potrafia zagrac i Dalhausser, i Ricardo, i Meeuwsen, a niekiedy nawet i mlody Evandro... - zeby odniesc sie tylko do blokujacych, choc ta krytyczna uwaga dotyczy tez w moim odczuciu takze G. Fijalka.

Tutaj trzeba czegos wiecej - ikry, motywacji, wybronienia jakiejs 'niemozliwej' pilki, zablokowania jakiegos decydujacego ataku. To sie da wypracowac - i to mogloby naprawde pomoc.

Tyle na razie - a tak w ogole, po prostu tego slabego, choc nie fatalnego sezonu w wykonaniu F/P po prostu troche szkoda...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Jak kogos interesuja wiesci z brazylijskiego podworka... :)
Trener Leticia Pessoa powolala do reprezentacji czworke mlodych zawodnikow - Allisona, Guto, Jo i Bernardo Lime.
Zawodnicy ci maja juz wkrotce bronic barw Brazylii w pierwszym turnieju cyklu poludniowoamerykanskiego (Circuito Sul-Americano)
Niewykluczone, ze za klika lat, ci siatkarze (badz przynajmniej niektorzy z nich) zaczna wystepowac w WT, stanowiac czesc brazylijskiej kadry.
Tutaj link do artykulu: http://globoesporte.globo.com/volei-de- ... lecao.html
Osobiscie uwazam, ze duza szanse na wielka kariere ma obronca Guto, zeszloroczny mistrz swiata U21 z Chorwacji. Bardzo zdolny, i bardzo zblizony parametrami fizycznymi do Alvaro Filho (dane ze strony CBV):
Alvaro - 185 cm/ 78 kg
Guto - 186 cm / 72 kg

Wsrod kobiet, furore robi wspominana tu juz przez mnie 15-letnia Eduarda Santos Lisboa, zwana w Brazylii po prostu Duda.
Obecnie gra juz wylacznie wsrod seniorow. Nie tak dawno wystapila w konczacym sezon turnieju open w Durbanie. Wespol z Thais, dotarla do trzeciej rundy - i pobila rekord, stajac sie najmlodsza w historii brazylijska siatkarka grajaca w takiej imprezie.
Obecnie rozgrywa takze swoj pierwszy sezon w 'doroslym' brazylijskim Circuito, porzucajac juz rozgrywki juniorskie.
Tutaj dwa materialy o tej siatkarce:
http://globotv.globo.com/tv-sergipe/viv ... r/2087403/
http://globotv.globo.com/tv-sergipe/viv ... o/3057520/
I artykul: http://sportv.globo.com/site/eventos/ci ... tudos.html

A tutaj mozna zonaczyc, jak po sezonie, w swoim rodzinnym domu, odpoczywa Talita, zwyciezczyni zeszlorocznego WT:
http://globotv.globo.com/tv-morena/glob ... e/3065468/
Ech... uczuciowi ci Brazylijczycy;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2013

Post autor: Erchembod »

Circuito Banco do Brasil - w toku.
Podam wyniki dotychczasowych turniejow - data finalu, miasto i wynik meczu finalowego:

01.09.13 - Recife - Alison/Emanuel 2:1 Ricardo/Marcio
22.09.13 - Vitoria - Vitor Felipe/Evandro 2:0 Bruno/Pedro
20.10.13 - Rio de Janeiro - Bruno/Pedro 2:0 Alison/Emanuel
17.11.13 - Guaruja - Alison/Emanuel 2:0 Bruno/Hevaldo
Na tym etapie, Alison/Emanuel zdecydowanie prowadzili, natomiast Bruno i Pedro nie grali juz razem.
08.12.13 - Sao Jose - Alison/Emanuel 2:1 Jorge/Pedro Solberg.
Ale nadszedl koniec roku - wiec Alison/Emanuel tez sie rozstali...
19.01.14 - Sao Luis - Ricardo/Marcio 2:1 Fernandao/Rogerio

Ricardo/Marcio prowadza, a ze nie ma juz par Alison/Emanuel i Bruno/Pedro, wiec pewnie w tym roku wygraja.

O Fernandao juz tu wspominalem: to mlodszy - bodajze o 7 lat - brat Fabio Luiza. Bardzo wysoki - 210 cm. No ale do podstawowej kadry sie nie przebil. Coz, wzrost to nie wszystko...
Tutaj Fernandao na zdjeciu (po lewej;): http://www.cbv.com.br/v1/imgnoticia/org/48548.jpg
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”