World Tour 2016

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

World Tour 2016

Post autor: lipton »

Rozpoczął się nowy sezon cyklu World Tour, a więc pora założyć nowy wątek.

W Iranie trwa turniej Kish Island Open 2016, w którym na starcie stanęły 4 polskie pary. Niestety już w eliminacjach odpadli Michał Bryl z Kacprem Kujawiakiem, którzy musieli uznać wyższość chińskiej pary Chen/Zhang Lizeng przegrywając 1:2, po tie-breaku granym na przewagi, zakończonym wynikiem 16:18.

Pozostałe trzy polskie pary miały zapewniony udział w turnieju głównym i są już w 1/8 finału. Zarówno Michał Kądzioła i Kuba Szałankiewicz jak i Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swoje grupy eliminacyjne i z pierwszego miejsca awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Trochę więcej problemów mieli Maciejowie Kosiak i Rudol, którzy w grupie wygrali jedno spotkanie i doznali dwóch porażek, ale w meczu o awans do drugiej rundy gładko wygrali z norweską parą Kvamsdal/Sørum i dołączyli do swoich kolegów w kolejnej fazie.

Mecze 1/8 i 1/4 finału rozegrane zostaną jutro. Kosiak i Rudol zmierzą się z Francuzami Rowlandsonem i Klou, Kądzioła i Szałankiewicz zagrają ze zwycięzcą starcia Salemi/Raoufi (Iran) - Huber/Seidl (Austria), więc pewnie z Austriakami, a Kantor i Łosiak wpadają na wygranego meczu Horrem/Eithun (Norwegia) - Mermer/Urlu (Turcja). Co prawda Maćki faworytami nie są, ale pozostałe nasze pary mają bardzo duże szanse na awans do ósemki, na co mocno liczę.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze:pozostałe nasze pary mają bardzo duże szanse na awans do ósemki, na co mocno liczę.
Zgadza się.

1. Która z naszych młodych par ma najlepszego (najwyższego?) blokującego?
2. Czy Rowlandson to ten z hali?
3. Czemu Fijałki nie grają?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

1. Najwyżsi są Bryl i Kantor, moim zdaniem Kantor najlepszy, ale Bryl zwłaszcza w bloku ma największy potencjał. Kądzioła i Rudol jak na blokujących nie powalają warunkami.
2. Tak.
3. Czołówka odpuszcza turnieje rangi "Open", tak jest i tym razem, pewnie wystartują dopiero w którymś "Grand Slamie" lub "Majorze".
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Świetne wieści napływają z Iranu. Dwie polskie pary awansowały do półfinału turnieju Kish Island Open, a mogło być jeszcze lepiej gdyby w ćwierćfinałach Kosiak i Rudol nie trafili na... Kądziołę i Szałankiewicza. Decydujące rozstrzygnięcia już jutro, Łosiak i Kantor zagrają z parą z Kataru Jefferson/Cherif, a ich starsi koledzy z Rosjanami Stoyanovskiy/Yarzutkin.

Wyniki dzisiejszych meczów Polaków:

1/8 finału:
Losiak/Kantor POL [7] - Horrem/Eithun NOR [21] 2-0 (21-15, 21-15)
Krou/Rowlandson FRA [4] - Kosiak/Rudol POL [17] 0-2 (17-21, 34-36)
Kadziola/Szalankiewicz POL [5] - Huber/Seidl AUT [19] 2-0 (21-13, 21-19)

1/4 finału:
Pedlow/O'Gorman CAN [14] - Losiak/Kantor POL [7] 0-2 (14-21, 19-21)
Kadziola/Szalankiewicz POL [5] - Kosiak/Rudol POL [17] 2-0 (21-18, 21-18)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

No i niestety żadna polska para nie awansowała do finału a meczu o brązowy medal górą cinkciarze. Wygrali 2-1. Dobre i to. Polskie medale nie są jakoś często zdobywane w plażówce.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Dziś niestety cały dzień na nogach, więc nie dane mi było zobaczyć decydujących meczów. Jak tam wyglądały półfinały? Co zaważyło o porażce naszych?

Ciekaw jestem czy K/Ł albo K/S awansują na IO.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Dunno. Wyłączyli mi extra. Wyniki znam z s.o.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Plażowa karuzela nie zwalnia tempa i już dziś rozpocznie się turniej główny w położonym nad Oceanem Atlantyckim brazylijskim Maceio.

W turnieju wystąpi znacznie więcej silnych par niż przed tygodniem w Iranie, na starcie stanęli m.in.: Evandro i Pedro, Dalhausser i Lucena (Phil zakończył ostatecznie współpracę z Rosenthalem?), Semenow i Krasilnikow, a także nasza najlepsza dwójka Fijałek i Prudel. Pierwszym rywalem naszej pary będą brazylijscy weterani Ricardo i Harley, mecz rozegrany zostanie o 9:40 miejscowego czasu (13:40 w Polsce, jeśli dobrze policzyłem). Jeszcze wcześniej na piasek wybiegną Piotr Kantor i Bartek Łosiak, którzy o 8:00 (12:00 u nas) zagrają z nieznaną mi parą z Wenezueli Fane/Henriquez. Kądzioła i Szałankiewicz nie polecieli do Brazylii. Ktoś wie dlaczego? Olejnak w wywiadzie dla TVP Sport mówił, że będą startować w Maceio, na swoim fanpejdżu na Facebooku K i S też napisali w piątek że lecą.

Rozkład jazdy polskich duetów (za http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... 16&Phase=2 ):

Grupa B:
24.02. - 08:00 - Kantor/Łosiak - Fane/Henriquez (Wenezuela)
24.02. - 14:40 - Kantor/Łosiak - George/Thiago (Brazylia)
25.02. - Kantor/Łosiak - Dalhausser/Lucena (USA)

Grupa H:
24.02. - 09:40 - Fijałek/Prudel - Ricardo/Harley (Brazylia)
24.02. - 16:20 - Fijałek/Prudel - Kunert/Dressler (Austria)
25.02. - Fijałek/Prudel - Virgen/Ontiveros (Meksyk)

Rusza też World Tour pań, które z wiadomych przyczyn nie grały w ubiegłym tygodniu w Iranie. Kinga Kołosińka i Monika Brzostek trafiły do grupy H, w której zmierzą się kolejno z:

24.02. - 13:50 - Bieneck/Grossner (Niemcy)
25.02. - Maria Antonelli/Lili (Brazylia)
25.02. - Lehtonen/Lahti (Finlandia)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

No dziwne z tym Dalhausserem. Wyglada na to, ze faktycznie, niedlugo przed igrzyskami, wybral nowego (starego) partnera. Na stronie FIVB jest sporo odnosnych informacji, ale nie mowi sie o przyczynach:
http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... e=WMAC2016

Poniewaz mamy trzy turnieje w Brazylii po kolei, czesc par bedzie tam rezydowala przez caly okres ich trwania. Do Rio de Janeiro (Saquarema) i okolic zjechaly sie m.in. ekipy Wloch i Niemiec. Tutaj jest o tym artykul - a na zdjeciu Wloszki Menegatti/Orsi na terenie centrum treningowego Aryzao :) :
http://globoesporte.globo.com/volei-de- ... praia.html

Niemki Ludwig/Walkenhorst trenowaly przed turniejem z Menegatti/Orsi i Brazylijkami Agatha/Barbara.
http://www.amovoleidepraia.com.br/Notic ... -o-brasil/

Z kolei Nicolai/Lupo trenuja z Alisonem/Bruno - odpuszczajac turniej w Maceio. Zagraja pewnie dopiero w Grand Slamie w Rio.

Z tego wynika, ze w calym 'tournee' brazylijskim prawdopodobnie wystapia Fijalek/Prudel i Kantor/Losiak. No i chyba tez beda przebywac w Brazylii przez caly ten czas.
Co nieco wiecej o Polakach:
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... -igrzyska/

Natomiast nie wiem co dzieje sie z Kadziola/Szalankiewiczem.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Mikasaa »

Na f-p Beach Volley World znalazłem coś takiego

"W turnieju męskim w Maceio miało zagrać pięć polskich par. Skończyło się na dwóch... Za kilka godzin do walki przystąpią Fijałek/Prudel oraz Kantor/Łosiak. Kosiak/Rudol oraz Bryl/Kujawiak nie polecieli do Brazylii na skutek tajemniczej decyzji zbliżonej do nowego sekretarza generalnego PZPS. A co stało się z duetem Kądzioła/Szałankiewicz?
Odpowiada Jakub: "Nie opuszcza nas pech. Na początku stycznia naderwałem mięsień czworogłowy prawej nogi. Nie trenowałem normalnie, ale wszystko się ładnie goiło, więc poleciałem do Iranu. Tam, na rozgrzewce przed meczem z Norwegami, poczułem ból w zupełnie innym miejscu. Dograłem turniej do końca, a po powrocie zrobiłem USG. Okazało się, że znowu naderwałem ten mięsień, tyle, ze w innym miejscu. Na szczęście mam pauzować tylko jeden turniej, więc do Rio mamy dolecieć". Faktycznie pech, naszemu broniącemu życzymy zatem dużo zdrowia!"
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Chal »

Przecież Dalhausser z Luceną grali razem już większość poprzedniego sezonu. Poszło o nie do końca sportowy tryb życia i odpowiednie zaangażowanie w treningi Rosenthala.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Tak było, w istocie, ale w sumie w zeszłym sezonie śledziłem WT tak pi razy oko i myślałem że to może jakaś kontuzja Seana.

Fajna ta stronka Beach Volley World na Facebooku, chyba Bartosz Heller to prowadzi, przynajmniej tak mi się wydaje, że to on jest na zdjęciu profilowym, sporo w miarę aktualnych informacji o naszych parach plażowych.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Za nami faza grupowa, wszystkie trzy nasze zespoły zmagania w fazie pucharowej rozpoczną od pierwszej rundy.

Fijałek i Prudel mimo dwóch porażek zajęli w swojej grupie drugie miejsce i zagrają z Łotyszami Plavins/Regza.
Kantor z Łosiakiem również przegrali dwa mecze, ale im pozwoliło to tylko na zajęcie trzeciego miejsca. Młodzi Polacy zmierzą się z amerykańską parą Brunner/Rosenthal.
Dziewczyny wygrały w grupie dwa mecze, wczoraj w ostatnim starciu przegrały z Brazylijkami Marią Antonelli i Lili i w pierwszej rundzie trafiły na Czeszki Slukovą i Hermannovą.

Co się stało z Kolocovą? Czemu nie grają już razem ze Slukovą?

W turnieju męskim gra młody Brazylijczyk Andre Loyola Stein (rocznik 1994). Czy to tylko zbieżność nazwisk z Jose Loiolą?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: SerCos »

lipton pisze:Co się stało z Kolocovą? Czemu nie grają już razem ze Slukovą?
Para się rozstała, podobno to decyzja Markety.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

lipton pisze:W turnieju męskim gra młody Brazylijczyk Andre Loyola Stein (rocznik 1994). Czy to tylko zbieżność nazwisk z Jose Loiolą?
Zbieznosc, nie sa spokrewnieni.
Andre gra z 31-letnim Oscarem.
Jest jeszcze w turnieju mlody (ur. 1996) George Souto Maior Wanderley (George) - ten z kolei wystepuje z 34-letnim Thiago. W grupie pokonali m.in. Losiaka/Kantora.
Zobaczymy, co z mlodych wyrosnie.

Licze na Kolosinska/Brzostek - Czeszki sa absolutnie do przejscia. Potem ewentualnie bylyby najlepsze Niemki, Ludwig/Walkenhorst. To aktualnie zbyt silna para, ale dobrze byloby gdyby Polki mogly choc z nimi zagrac.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Wszystkie polskie pary są już w drugiej rundzie. Chłopaki zagrają o 18:00 naszego czasu. K/Ł zmierzą się z braćmi Grimalt z Chile, a F/P zagrają z wspomnianymi Brazylijczykami Andre i Oscarem. Wydaje się, że obie pary mają spore szanse na awans do 1/4 finału.

Kinga i Monia w dwóch setach pokonały Czeszki i tak jak pisał Erchembod zagrają z mocnymi Niemkami Ludwig / Walkenhorst. Ten mecz o 20:00 naszego czasu.

Edit.
Kanty i Łosiu wygrali 2:0 i są już w ósemce. Fijałek i Prudel prowadzą 1:0 w setach.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Lipton śpi, albo sędziuje właśnie zorganizowaną przez siebie ligę amatorską, to napiszę, że Fijalinho i Prudao wygrali pierwszego seta z niżej klasyfikowanymi Brazylijczykami. W drugim na razie dostają baty. Zapowiada się tie-break.

E: Dalhauser też idzie na tb.

E2: I zamierza go wygrać, bo prowadzi już 4:0.

E3: Dal w drugim secie i tb oddaje łącznie 13 punktów i melduje się w 1/2.

E4: I niestety, Fijao i Prudinho przegrywają w tb do 10, inkasują 3375 i jadą dalej.

E5: Cinkciarze też dostają baty od niżej sklasyfikowanych Brazoli.

E6. i ostatni: i po ptokach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Przespałem początek sezonu, ale widzę, że na razie są po prostu jaja :)

Mistrzotwa juniorów w Iranie wygrał Katar (chyba godni następcy pary Gear-Gia :) ), a nasi młodzi i niezwykle utalentowani, tylko już niestety prawie 30-letni Szałankiewicz-Kądzioła przegrali z 19-letnimi Ruskimi (obserwuję Stoyanovskiego, 205cm).
Nb. Lucena i Dalhausser właśnie po to jeździli w ubiegłym roku po wszystkich wioskach, żeby uciułać punkty na olimpiadę, ale ten Iran to nawet dla nich już było za wiele :).

W Brazylii z kolei w klasie senior+ para Ricardo-Harley, nie myślałem, że tego doczekam :). Szkoda że tych meczów nie widziałem. I to jeszcze dają wciry naszej najlepszej parze. Guto/Saymon widziałem z bliska w Olsztynie jak dostawali baty w country qouta jak uczniaki, a tu 3 miejsce??

Na razie jest wesoło!!!
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Ariosto pisze:Mistrzotwa juniorów w Iranie wygrał Katar (chyba godni następcy pary Gear-Gia :)
Jakie mistrzostwa juniorow? Chodzi ci o pierwszy tegoroczny turniej Open, w Iranie?
'Katarczycy' Jefferson i Cheriff to naturalizowani Brazylijczyk + Senegalczyk. Nie znam za bardzo ich gry.
Ariosto pisze:W Brazylii z kolei w klasie senior+ para Ricardo-Harley, nie myślałem, że tego doczekam :).
Prawda :D Ricardo gra na razie z Harleyem ze wzgledu na kontuzje Emanuela.
Ariosto pisze: Guto/Saymon widziałem z bliska w Olsztynie jak dostawali baty w country qouta jak uczniaki, a tu 3 miejsce??
Saymon i Guto graja w tym turnieju b. fajnie jak na swoje 22 lata - odwaznie, agresywnie. Oczywiscie bledy i braki techniczno-taktyczne im sie zdarzaja, wiadomo. Ale ich polfinal przeciwko Evandro/Pedro warto zobaczyc:
https://www.youtube.com/watch?v=aUWrjNLhenk

Zas najwieksze jaja byly teraz w finale kobiecym. Holenderki Meppelink/van Iersel, para ktora wczoraj doslownie niemal zmiotla z boiska po kolei Ludwig/Walkenhorst i Agathe/Barbare, i ktora bedzie tak czy owak jednym z faworytow na olimpiadzie, zostala wlasnie pokonana przez niespelna 18-letnia Dude i jej partnerke, przecietna (jak na brazylijska czolowke) blokujaca Elize 2:0, do 10 i 13 w setach. Musze zobaczyc potem ten mecz, bo az sie nie chce wierzyc.

Coz, ide na final mezczyzn.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Swietny mecz Amerykanow w finale. Dalhausser wciaz wielka bestia w bloku:) A i Lucena bez zarzutu.
Okropnie grozna para, zasluzone zwyciestwo.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Erchembod pisze: Chodzi ci o pierwszy tegoroczny turniej Open, w Iranie?
'Katarczycy' Jefferson i Cheriff to naturalizowani Brazylijczyk + Senegalczyk.
Tak... powinienem napisać juniorów i niepełnosprawnych :), chodzi mi oczywiście o obsadę. Co do 'Katarczyków' to celowo porównałem ich do Geor-Gia, para na podobnej zasadzie, taka raczej rozrywkowa, która też czasem coś wygra jako miły bonus. Wydaje mi się, że ten Katar w Olsztynie oglądałem na treningu, cóż, fajne chłopaki, ale więcej medalu WT nie zdobędą.

I Ricardo, i Harley już chyba grali w parze z każdym oprócz ze sobą wzajemnie :).
Dzięx za linka do meczu.

A finał, IMO różnica między klasą "bardzo dobry" a klasą "wielki mistrz". A to przecież już nie są najlepsze lata Dalhaussera. Ale co ciekawe wydaje się, że u Evandro cały czas jest progres (choć i są stare wady). Może i kiedyś wejdzie na ten poziom? Ale to jeszcze nie to.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Świat się kończy, pamiętam jak Erchembod pisał o Dudzie nie dalej jak 2 lata temu, że to ogromny talent, nie minęło dużo czasu a ta już wygrała swój pierwszy turniej WT.

Orientuje się ktoś czy ranking olimpijski na stronie FIVB jest wiążący, czy jednak trzeba wziąć jakąś poprawkę na ilość rozegranych turniejów?

Z tego dostępnego tutaj: http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/OGRanking_M.asp wynika, że na dzień dzisiejszy mamy trzy pary w Rio, co biorąc pod uwagę stan naszej plażówki jest niebywałym sukcesem.

Plażowicze mają teraz tydzień przerwy, a 8 marca rozpoczną zmagania w pierwszym w tym roku turnieju rangi Grand Slam w Rio de Janeiro. Z aktualnej listy startowej wynika, że pojawi się tam już cała światowa czołówka:
http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... 6&Phase=-1
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: rafael86 »

Para z Kataru bardzo pozytywnie pokazywała się już w zeszłym roku. Ten młodzik Cheriff (bardzo dobre warunki fizyczne), wg mnie ma bardzo duży potencjał. Co prawda musi jeszcze poprawić technikę, a i od czasu do czasu potrafi się zagotować to jednak widać u niego dużą swobodę i lekkość gry.

Co do naszych par i Igrzysk w Rio. Wydaje mi się, że jest ograniczenie 2 par z jednego kraju.

Oglądałem kilka spotkać turnieju z Brazylii i wniosek jest jeden. Od 2-3 lat obserwuję coraz większe spłaszczenie się poziomu zarówno w żeńskim jak i męskim tourze. Kiedyś nie do pomyślenia było, by czołowe brazylijskie czy amerykańskie pary przegrywały z bliżej nikomu nieznanymi parami z Meksyku lub Chile.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Pisząc o trzech parach w Rio miałem na myśli 2 pary męskie i 1 żeńską.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: SerCos »

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

SerCos pisze:Emanuel Rego zakończył karierę !!!

http://www.wradio.com.co/noticias/depor ... 72955.aspx
Tak, odchodzi legenda. Ostatni wystep Emanuela juz wkrotce, na Grand Slamie w Rio, u boku wieloletniego kompana Ricardo.
Coz, wczesniej czy pozniej przychodzi ten moment dla kazdego.

Lista chocby tylko jego najwazniejszych osiagniec sprawia imponujace wrazenie:

1. Igrzyska olimpijskie:
zloto - Ateny 2004
srebro - Londyn 2012
braz - Pekin 2008

2. Trzykrotny mistrz swiata (1999, 2003, 2011), jako jedyny w historii

3. Dziesieciokrotny triumfator klasyfikacji generalnej World Touru: 1996, 1997, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2011

4. Rekordowe 77 finalowych zwyciestw w turniejach World Touru.

Do obejrzenia: http://globoplay.globo.com/v/4849934/
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Ajaj, najwspanialszy gracz w historii tego sportu i mój osobisty idol!
No tak, wszytko się kiedyś kończy.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Rozpoczął się Grand Slam w Rio de Janeiro, a więc próba generalna przed Igrzyskami.

Kantor z Łosiakiem bez trudu przebrnęli kwalifikacje i dziś w pierwszym meczu grupowym bez trudu uporali się z niezłymi Niemcami Erdmannem i Matysikiem.

Wygrały również dziewczęta, choć dopiero po tie-breaku z niepozorną parą z Vanuatu (pamiętam, że na MŚ w Jabłonkach w 1/8 finału męczyły się z nimi późniejsze złote medalistki z Chin).

Właśnie zaczyna się starcie Fijałka i Prudla z kończącym karierę Emanuelem i Ricardo. Transmisja na bet365.com, ale trzeba mieć założone konto i wpłacić min. 25 zł.

Edit.
Na razie dobra gra naszych, nieskuteczny Emanuel i przy stanie 7:2 pierwszy czas dla Brazylijczyków.
13:11 - na razie obie pary konsekwentnie zagrywają na broniących.
21:14 dla naszych. Bardzo słabo Emanuel, który ma ogromne kłopoty z przyjęciem.

Drugi set:
2:1 dla naszych, sędzia dopatrzył się błędu czterech odbić po stronie Brazylijczyków, niezadowolony Ricardo dyskutuje z sędziami.
3:1 - punkt z zagrywki po błędzie przyjęcia Ricardo, który jeszcze chyba rozpamiętywł poprzednią akcję.
6:2 - dwa bloki Prudla na Emanuelu.
6:3 - tym razem skutecznie Emanuel w uciekającego od bloku Prudla.
7:3 - Ricardo zmienił cel zagrywki tym razem zagrywając mocno z wyskoku po prostej w Prudla, ale ten popisał sięskutecznym plasem.
8:3 - długa wymiana dla naszych, czas dla Brazylijczyków.
8:4 - skuteczny plas Emanuela po prostej.
9:5 - znów Emanuel nad Prudlem po prostej, zmiana stron.
10:5 - skutecznie po prostej Fijałek, choć Emanuel wyczuł jego intencje i był bliski obrony.
10:6 - Emanuel rozbija blok Prudla.
10:7 - skrót Ricardo na Fijałka, niedokładne przyjęcie, Prudel ratował się przebiciem na drugą stronę ale popełnił błąd.
10:8 - bliźniacza akcja do poprzedniej, ale tym razem przebicie Prudla blokuje Ricardo, czas dla Polaków.
10:9 - blok Ricardo na Fijałku, zaciął się Grzesiek.
11:9 - tym razem na raty kończy Fijałek, choć dopiero za drugim podejściem.
11:10 - skutecznie Emanuel mimo nienajlepszego przyjęcia i przerwa techniczna przy jednopunktowym prowadzeniu Polaków.
12:10 - skutecznie Fijałek po prostej.
12:11 - nasi podwoili skos, co wykorzystał Emanuel atakując po prostej.
13:11 - Brazylijczycy tym razem na Prudla, ale ten mocno po prostej.
13:12 - na raty Brazylijczycy.
14:12 - Prudel atakuje z drugiej piłki.
14:13 - autowy serwis Prudla.
15:13 - Fijałek rozbija blok Ricardo, zmiana stron.
15:14 - nasi zmienili na Ricardo, ale ten dobrze przyjął i pewnie zaatakował.
16:14 - na raty Prudel.
16:15 - kolejny błąd Polaków na zagrywce.
16:16 - Fijałek zablokowany.
17:16 - tym razem Ricardo odbiegł od siatki i Fijałek skutecznie w środek boiska.
17:17 - dobry plas Emanuela ze środka.
18:17 - skutecznie Fijałek, zmiana stron.
12:10 - skutecznie Fijałek po prostej.
12:11 - nasi podwoili skos, co wykorzystał Emanuel atakując po prostej.
13:11 - Brazylijczycy tym razem na Prudla, ale ten mocno po prostej.
13:12 - na raty Brazylijczycy.
14:12 - Prudel atakuje z drugiej piłki.
14:13 - autowy serwis Prudla.
15:13 - Fijałek rozbija blok Ricardo, zmiana stron.
15:14 - nasi zmienili na Ricardo, ale ten dobrze przyjął i pewnie zaatakował.
16:14 - na raty Prudel.
16:15 - kolejny błąd Polaków na zagrywce.
16:16 - Fijałek zablokowany.
17:16 - tym razem Ricardo odbiegł od siatki i Fijałek skutecznie w środek boiska.
17:17 - dobry plas Emanuela ze środka.
18:17 - skutecznie Fijałek, zmiana stron.
18:18 - Ricardo z drugiej piłki.
18:19 - Prudel po nienajlepszym przyjęciu Fijałka wystawił na drugą stronę, Brazylijczycy wykorzystali kontrę.
19:19 - tym razem skuteczny plas Fijałka po skosie.
19:20 - Prudel odbiegł od siatki po skosie, ale stał tam Fijałek, Emanuel zagrał w wolne pole.
19:21 - w aut atakuje Fijałek i niestety Polacy przegrywają seta mimo, że praktycznie od początku do końca prowadzili.

Zaraz czeka nas tie-break. Od zagrywki rozpocznie Fijałek.
1:0 - świetnie na siatce Prudel, który najpierw wyblokował Emanuela, a potem skończył atak z drugiej piłki.
2:0 - i znowu Prudel.
2:1 - tym razem Emanuel obija blok Mariusza.
3:1 - długa wymiana zakończona skutecznym atakiem Fijałka, który obił blok Ricardo.
3:2 - Prudel odpuścił blok, Emanuel mocno po prostej, zmiana stron.
3:3 - Fijałek zablokowany.
4:3 - tym razem Grzesiek w sam narożnik.
5:3 - błąd przyjęcia Ricardo.
6:3 - długa wymiana dla Polaków, czas dla Brazylijczyków.
6:4 - autowy serwis po czasie, zmiana stron.
7:4 - skutecznie Polacy.
7:5 - Emanuel po przekątnej.
7:6 - Prudel odbił się od bloku Ricardo.
8:6 - dobry plas Grześka ze środka siatki.
9:6 - kłopoty z przyjęciem Emanuela i w konsekwencji plas w siatkę, zmiana stron.
9:7 - blisko wybronienia plasu Emanuela byli Polacy.
10:7 - Fijałek wygrał starcie na siatce z Ricardo.
10:8 - Emanuel rozbija blok Prudla.
11:8 - Prudel nie bez kłopotów umieścił piłkę w polu Brazylijczyków.
11:9 - nie kończy Emanuel, ale obrona Fijałka przechodzi na drugą stronę i poprawia Ricardo.
12:9 - Prudel.
13:9 - Pięknie broni Fijałek, widowiskowa wystawa Prudla i atak Grześka daje 13 punkt Polakom.
13:10 - Ricardo plasuje po skosie ponad Mariuszem.
14:10 - skutecznie Prudel, piłka meczowa dla Polaków.
14:11 - po prostej Emanuel, zmiana stron.
14:12 - przegrywa Fijałek starcie na siatce z Ricardo i czas dla naszych.
15:12 - skuteczny atak Grześka po przekątnej kończy mecz. 2:1 dla Polaków.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Nowy dzień turnieju w Rio, więc dam nowego posta. Dziewczyny na razie świetnie sobie radzą w grupie, wczoraj pomściły młodsze koleżanki i pokonały Słowaczki Dubovcovą i Nestarcovą i mają już dwie wygrane.

Trwa mecz Prudla i Fijałka z Rosjanami Barsoukiem i Liaminem. Oglądać zacząłem od drugiego seta, przy prowadzeniu Polaków 6:4. Dobry blok Prudla, a w następnej akcji obrona Fijałka i było już 8:4 dla naszych, ale po chwili skończyli Rosjanie, Prudel dostał czapę, a następny atak wywalił w aut. Czas dla polaków przy stanie 8:7
8:8 - kolejna nieskończona akcja Prudla.
9:8 - tym razem skutecznie Mariusz, Rosjanie konsekwentnie zagrywają na naszego blokującego.
10:8 - Prudel odrzucił Rosjan serwisem od siatki i zdobył punkt przebijając w kontrze drugą piłkę.
10:9 - Prudel odbiegał od siatki, ale nie udało mu się obronić ataku Rosjanina.
11:9 - mimo nienajlepszego przyjęcia Prudel wygrał starcie na siatce.
11:10 - Rosjanin mija blok Prudla i atakuje w wolne polec. Przerwa techniczna.
12:12 - Rosjanie doprowadzają do remisu.
13:12 - mocno Prudel po skosie.
14:12 - Liamin mocno z drugiej piłki, ale nie trafił w boisko.
14:13 - Barsouk skutecznie. Nasi zagrywają właśnie w niższego z Rosjan.
14:14 - Rosjanie natomiast konsekwentnie w Prudla, a ten zostaje zatrzymany przez Liamina.
15:14 - teraz Mariusz skutecznie po prostej.
15:15 - Barsouk dobrze przyjął, a Liamin zaatakował z drugiej piłki, zagrywający Prudel nie zdążył do bloku.
15:16 - nie kończy Mariusz, kolejny skuteczny atak z drugiej piłki Liamina.
16:16 - tym razem plas Mariusza nad blokiem Rosjanina w sam róg boiska.
16:17 - Fijałek z wyskoku w pół siatki.
17:17 - skutecznie Prudel.
17:18 - Prudel tym razem w Liamina, ale wyższy z Rosjan bez trudu ominął blok postawiony przez Mariusza. Zmiana stron.
18:18 - pomylił się Liamin w polu serwisowym.
18:19 - Rosjanie byli w opałach po dobrej zagrywce Fijałka w środek boiska, ale Liamin wykorzystał przewagę wzrostu i kiwnął tuż nad Mariuszem.
18:20 - niestety w siatkę atakuje Prudel.
18:21 - Prudel nieskutecznie, Barsouk wykorzystał kontrę i 1:1.

Tie-break rozpoczyna się od prowadzenia Polaków 2:0, jednak kolejny punkt zdobywają Rosjanie.
2:2 - "sprawdził" Liamin Prudla zagrywką po prostej.
3:2 - skutecznie Mariusz.
3:3 - z drugiej piłki atakuje Liamin. Póki co to on jest najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem meczu.
4:3 - Polacy byli w opałach, ale na raty skończyli akcję. Martwi nieskuteczność Mariusza.
4:4 - Liamin potężnie obok bloku Prudla.
5:4 - z kłopotami w przyjęciu Mariusz, ale kończy plasem po prostej nad Liaminem.
5:5 - i znów Liamin z drugiej piłki. Zmiana stron.
5:6 - potężny blok Liamina na Prudlu.
6:6 - tym razem Mariusz po palcach Rosjanina, ale ma duże kłopoty ze sforsowaniem bloku Liamina.
7:6 - odpalił zagrywkę Fijałek, Rosjanie chcieli przebić "słoneczną" na drugą stronę, ale piłka zatrzymała się na siatce.
7:7 - dobra zagrywka Fijałka, ale przyjął i skończył Liamin.
8:7 - Rosjanie zmienili na Grześka, ale Fijałek zdobywa punkt dla naszych. Zmiana stron.
8:8 - kończy Liamin.
11:8 - chwilę przegapiłem, ale widzę że czas dla Rosjan, także dobra nasza.
11:9 - Barsouk nie bez kłopotów, ale skutecznie.
12:9 - skutecznie Polacy.
13:9 - "złoty środek" - Prudel zaserwował między dwóch Rosjan co zaowocowało przyjęciem "do prezesa".
14:9 - Mariusz przytrzymał Barsouka na siatce, a kontrę zakończył Fijałek.
15:9 - piłka przeleciała przez palce Liaminowi podczas próby wystawy i 2:1 wygrywają Polacy!

Swój drugi mecz wygrywają także Kantor z Łosiakiem, którzy pokonali Łotyszy Samoilovsa i Smedinsa po tie-breaku.

Jeśli dobrze policzyłem to swoje kolejne mecze Polacy (i Polki) rozegrają o 17:00, 18:40 i 19:30:

17:00 - Juliana/Lima (BRA) - Kołosińska/Brzostek
18:40 - Łosiak/Kantor - Stoyanovskiy/Yarzutkin (RUS)
19:30 - Nummerdor/Varenhorst (NED) - Fijałek/Prudel
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: niepoinformowany »

Gdzie to można oglądać?

Na YT mam jakąś blokadę... Dziś nie dam rady Polaków obejrzeć ale może jutro...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”