CEV 2013

rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

CEV 2013

Post autor: rafael86 »

Warto ruszyć z takim wątkiem :)

Kądzioła i Szałnkiewicz idą jak burza i są już w 1/2 turnieju w Baden-Baden. Spotkają się tam z duetem Bockermann/Urbatzka i wg mnie będą nieznacznym faworytem tego meczu.

Wcześniej ograli parę jedną parę grecką, Rosjan Prokapieva/Bogatova i Austriaków Huber/Siedl.
Widziałem ich 2 mecze. W pierwszym oglądałem tylko tiebreak. Generalnie nasi mieli przewagę od początku, ale jeden z tych Greków ładnie serwował i ten element "trzymał ich przy życiu" prawie do samego końca. Z kolei z Austriakami Polacy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Pokazali dojrzałość gry, wytrzymali presję w końcówce, grając na bardzo małym procencie błędów własnych. Kilka razy Michał popracował blokiem, do tego doszło kilka efektownych obron i ostatecznie Austriacy byli bez szans. (Pierwszy set dość wyrównany, w drugim od połowy seta Polacy kontrolowali przebieg gry)

W drugiej parze półfinałowej obsada nie jest zbyt mocna, dlatego ewentualne złoto nie będzie zaskoczeniem.

Pierwszy raz w tym sezonie zagrali razem Herrera/Gavira (mocna europejska para w poprzednich latach) Ciekawostką był fakt, że Hiszpanie w spotkaniu z jutrzejszymi rywalami Polaków zagrali najdłuższy set w historii męskiej plażówki, wygrywając go 45-43 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”