Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: dreamer »

Myślę, że po około miesiecznym okresie przyglądania się, jak działa Typermania w nieco innych niż w poprzednich sezonach ramach, można pokusić się o pewne podpowiedzi, jeśli chodzi o kierunki zmian w jej zasadach.

Nie da się ukryć, że "komputeryzacja" wyszła na dobre zabawie - wzrost liczby zainteresowanych. Ale jednocześnie to powoduje straszny tłok w tabeli.

Myślę, że rozwiązaniem byłoby poszerzenie zakresu punktów do zdobycia na jedną rundę (np. do 50 lub 100) i jednoczesna zmiana regulaminu ich przyznawania. Zmiana miałaby dotyczyć większego zróżnicowanioa punktów za poszczególne wyniki, z uwzglednieniem, nazwałbym to "odstępstwa typowanego wyniku od wyniku rzeczywistego. Przykładowo: jeżeli mecz faktycznie zakończył się wynikiem 3:0, to ktoś kto punktował 3:1, dostawałby więcej punktów niż ktoś, kto typował 3:2.
Idea chyba jest jasna. A gdyby był konsensus na popracowanie nad zmianami w tym kierunku, to szczegóły dałoby się chyba dopracować dość przejżyście. Na razie tyle do myślenia.

Oczywiście, co najwyżej robili byśmy to z myślą o przyszłym sezonie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Myślę że warto tę dyskusję prowadzić przez obecny sezon, aby zmiany weszły w życie w przyszłym. My na pewno nie będziemy głusi na prośby i groźby :] innych. Czekamy na wasze pomysły zaznaczając jednak że w obecnym sezonie zasady nie ulegną zmianie.

Piszcie zatem czego oczekujecie, co wam się podoba, a co przeszkadza. W takiej formule Typermania działa dopiero pierwszy sezon, a i prowadzący również zajmuje się nią pierwszy raz dlatego nieraz zdarzają się drobne niedociągnięcia za co wszystkich przepraszam i proszę o wyrozumiałość :D

To jak pomożecie ??? :]
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
pawel111
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2007, o 15:24
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: pawel111 »

ja proponuje możliwość obsatwiania meczów reprezentacyjnych
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Właśnie o tym myślałem i w najblizszej 9.kolejce znajdzie się jedno może dwa spotkania z pucharu świata, jeszcze zobaczę ale szansa jest spora :D
Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
pawel111
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2007, o 15:24
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: pawel111 »

teraz wpadłem na pomysl żeby zrobić klasyfikacje miesięczne i ten gracz co by zdobył najwięcej punktów w ciągu miesiąca wygrał by piłke oraz zrobić takie klasyfikacje poszczególnych ligi np. Wszystkie ligi panów, wszystkie ligi pań oraz ligi zagraniczne z pucharami co wy na to??
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Myślę że jeśli chodzi o klasyfikacje miesięczną może się ona pojawi w przyszłym roku, co do drugiej części jestem sceptyczny i wątpię, aby ten pomysł znalazł uznanie w moich oczach ;) . Nie widzę bowiem sensu rozdrabniać marki jaką jest Typermania i robić osobnych klasyfikacji poszczególnych lig. Typermania w założeniu ma za zadanie rozpropagować te mniej lubiane, mniej popularne, a za razem trudniejsze do przewidzenia siatkarskie ligi :)

Pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje oraz przemyślenia ;)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
pawel111
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2007, o 15:24
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: pawel111 »

moja kolejna propozycja jest taka żeby w typach meczu były uzupełnianie wynik po każdym meczu a nie tylko na koniec bo szczerze nie chce mi się szukać wynikówh
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

pawel111 pisze:moja kolejna propozycja jest taka żeby w typach meczu były uzupełnianie wynik po każdym meczu a nie tylko na koniec bo szczerze nie chce mi się szukać wynikówh
Nie jest to możliwe i szczerze powiem chyba nawet nie potrzebne. Po to właśnie są opisy przy każdym meczu np. PLS, LSK, I M żeby łatwo można było wszystko znaleźć. Jeśli jesteś tak leniwy by 2 razy kliknąć myszą po lewej stronie serwisu siatka.org to na prawdę nie wiem jak pomóc :D Czy jest ci takie udogodnienie potrzebne, czy tylko się nabijasz ze mnie ??? :)

Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
pawel111
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2007, o 15:24
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: pawel111 »

to jest jak najbardziej szczerze powiedziane ja szukam oczywiście te wyniki na stronie ale czasem mecz jest załużmy 17 a wynik jest 18
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Myślę że na obecną chwilę nic nie ulegnie zmianie, wyników nie będę dodawał po każdym meczu gdyż mija się to z celem. Ja i tak muszę czekać na wszystkie wyniki z całej kolejki, aby ją podliczyć i ogłosić zwycięzcę. Ci bardziej niecierpliwi i chcący podliczać sobie sami w domku punkty muszą szukać wyników na naszej stronie bo dostępne są one zawsze :D Jedyne co mogę zrobić to w newsie dodawać dni i godziny rozgrywania danych spotkań jeśli komuś się to przyda :)

Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: dreamer »

Jednym z problemów, który po pozytywnym rozwiązaniu z pewnością atrakcyjność zabawy by poprawił, jest borykanie się z kłopotami gdy trafi na listę meczów typowanych takie spotkanie, które rozgrywane jest awansem, lub przekładane na dużo póżniejszy termin.

Sam nie mam pomysłu do końca jak unikać w wykazie typowanych meczów właśnie takich pozycji. Knutsen, może jakoś byśmy np konsultowali które mecze w poszczególnych tygodniach będą z odpowiedzialnymi za ligi?

pewnie dałoby się znależć choćby 20 min czasu na sprawdzenie jak np .w moim przypadku tego jednego meczu z lig zagranicznych.
To tylko myśl. Potraktuj ją raczej jako sygnba;lizacje problremu, który potem nam szarpie nerwy jak już wiesz, że tracisz punkty za dobrze obstawiony mecz (oczywiście typując już po terminie jego rozegrania :D :D :D )


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Zgadzam się że mecze które potem trzeba uznać za nieważne psują w jakimś stopniu zabawę. Trudno jednak uniknąć takich sytuacji tym bardziej że w tym sezonie rozgrywki PLS czy też LSK rozgrywane są na "wariackich papierach". Kalendarz jest tak zapchany że trudno cokolwiek jeszcze w nim zmieścić. Staram się wszystko sprawdzać ale człowiek to tylko człowiek i niestety jest istotą omylną :D Myślę że w niedługim czasie udoskonalę swój system doboru meczów do typowania co ograniczy do minimum „pomyłki” :D

Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Artek »

ja bym wprowadził historię typowań i zdobytych punktów w kolejce w profilu.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Artek pisze:ja bym wprowadził historię typowań i zdobytych punktów w kolejce w profilu.
Można wprowadzić, ale chciałbym wiedzieć jaki widziałbyś w tym sens ??? Do czego jest ci taka opcja potrzebna ??? Ilość zdobytych punktów w poszczególnych kolejkach już teraz na siłę mógłbyś sprawdzić wchodząc w zakładkę konkursy i sprawdzając interesującą Cię kolejkę. Historia typowań jak dla mnie nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia jeśli chodzi o przydatność graczowi :D Dzięki za głos w sprawie jednak na tę chwilę nie zamierzam czegoś takiego wprowadzać ;)

Pozdrawiam
Osuchowski Marek
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Tomeczek89
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:06
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Tomeczek89 »

Moim zdaniem ulepszenie tej typosfery jest bardzo proste ! Nalezy dawac wiecej meczy z PLS i PLK a nie jakies niekomu blizej nie znane 1 czy 2 ligi kobiet ! Jest to bez sensu bo typowanie jest na zasadzie " uda sie to sie uda nie to nie " i nie odzwierciedla umiejetnosci typerów ! Tymbardziej ze PLS z roku na rok jest coraz ciekawszy i staje sie coraz mocniejsza liga coraz wiecej druzyn jest bardziej wyrównana a mecze sa naprawde na dobrym poziomie ! Mysle ze tu tkwi głowny problem a mozna go bardzo szybko i łatwo rozwiazac ! Mysle ze wiekszosc typerow byla by zadowolona z takiego obrotu sprawy ! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: PaStKa »

Żeby być dobrym typerem trzeba znać więcej niż PLS i LSK(bo chyba nie chodziło ci o Polską Ligę Koszykówki, choć to byłoby mi na rękę). A mecze I ligi nie sąn ikomu bliżej nie znane, np. ja je znam dość dobrze.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

Jednym z założeń Typermanii jest to, by uczestnicy musieli również nieco poszperać, by się dowiedzieć na temat niższych lig lub też lig zagranicznych. Niektórzy strzelają... trudno, ich sprawa, ich szanse :) Nie sadzę jednak, byśmy z tej "edukacyjnej" funkcji Typermanii zrezygnowali.
Tomeczek89
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:06
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Tomeczek89 »

Tak tak mialem na mysli LSK a nie PLK za pomyłke sorki ! Nie kazdy jest taki jak Ty ze sie dobrze znasz na 1 ligach wiekszosc interesuje sie tak jak ja PLS LSK i reprezetacja ! Szkoda ze nie zamierzacie zmienic zasad tego konkursu ale mysle ze gdyby zrobic jakas sonde to jestem prawie pewnien ze zdecydowana wiekszosc osob wolałoby typowac tak jak ja proponowałem niz tak jak jest obecnie !Sadze ze to znacznie uatrakcyjniło by ta zabawe... Pozdrawiam
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Tomeczek89 pisze:Nie kazdy jest taki jak Ty ze sie dobrze znasz na 1 ligach wiekszosc interesuje sie tak jak ja PLS LSK i reprezetacja !
Kolego to, że Ty nie interesujesz się rozgrywkami pierwszej czy drugiej ligi nie znaczy, że powinniśmy zrezygnować z osób, które kibicują zespołom na tym szczeblu rozgrywek. Są takie miasta gdzie ważniejsze są rozgrywki drugiej ligi niż PLS. Miasta mające przedstawicieli w tych rozgrywkach.
Tomeczek89 pisze:Szkoda ze nie zamierzacie zmienic zasad tego konkursu ale mysle ze gdyby zrobic jakas sonde to jestem prawie pewnien ze zdecydowana wiekszosc osob wolałoby typowac tak jak ja proponowałem niz tak jak jest obecnie
Konkurs ma być sprawiedliwy i równy, ma wybrać najlepszego znawcę siatkarskiego w Polsce, a nie znawcę Polskiej Ligi Siatkówki i Ligi Siatkówki Kobiet.
Tomeczek89 pisze:Sadze ze to znacznie uatrakcyjniło by ta zabawe... Pozdrawiam
Znacznie ułatwiłoby zabawę... to zapewne...
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Kantoro »

Aktualna wersja Typermanii jest według mnie całkiem okej. :) Jeżeli coś zmienić, to moimi pomysłami byłyby:
a) zwiększenie ilości typowanych meczów (np. Wszystkie 5 meczów PLS i LSK oraz po 2 z I ligi i po 1 z II lig.
b) jako że Typerman raczej ze mnie kiepski (na razie jestem chyba na 18. miejscu) zdarza mi się zdobyć, np 4 punkty w danej kolejce. Dużo czasu spędzam na wyszukiwaniu siebie na liście. Można by wprowadzić pogrubienie czcionki swojego nicku w tych tabelach.

Tak jak na wstępie. Obecnie jest ok. To są moje pomysły, a czy się przydadzą - zostawią ocenie moderatorów.

Pozdrawiam,

Michał.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Kantoro pisze:jako że Typerman raczej ze mnie kiepski (na razie jestem chyba na 18. miejscu) zdarza mi się zdobyć, np 4 punkty w danej kolejce. Dużo czasu spędzam na wyszukiwaniu siebie na liście. Można by wprowadzić pogrubienie czcionki swojego nicku w tych tabelach.
Jesłi używasz przeglądarki firefox zrób tak otwórz stronę z tabelą (pełną) i dalej....z paska u góry...edit...find in this page...wyskoczy ci na dole pasek szukacza słów. Wpisz swój nick i next. :D
W innych przeglądarkach pewnie tak samo jest...Czas trwania operacji 30 sekund. :]

Jesteś osiemnasty masz 101 oczek, w ostatniej kolejce dziesięć punktów, miejsce 40.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mejbi »

Kantoro pisze:Można by wprowadzić pogrubienie czcionki swojego nicku w tych tabelach.
Oczywiście wszystkie sugestie są brane pod uwagę, a te najciekawsze nawet wcielane w życie. Ta wydała się w miarę fajna, przydatna, a przy okazji nietrudna do wykonania. Pogrubione nicki już oko cieszą (lub nie)...
Tomeczek89
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:06
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Tomeczek89 »

Oo mysle ze Kantoro lepiej to ujał odemnie i ma ciutke lepszy pomysł ! Mozna by typowac wszystkie mecze z PLS ( no moze takie w ktorych spotyka sie najlepsze 6 zespolow w lidze czyli : Skra Czestochowa Olsztyn Resovia Kedzierzyn i Jastrzebie ) LSK i do tego najciekawsze spotkania z 1 i 2 ligi ...
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: PaStKa »

Nie wiem, czy ogół społeczności zgodzi się ze mną zgodzi, ale tematy na forum, o wynikach każdej kolejki typermani było przydatne, przede wszystkim przypominały o grze. Może sie nawet od ich troche uzależniłem, bez nich po prostu zapominam o typowaniu. Może jedyny taki jestem, ale jeśli nie jest to duży problem, to powrót byłby mile widziany.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Knutsen »

Nie wiem, czy ogół społeczności zgodzi się ze mną zgodzi, ale tematy na forum, o wynikach każdej kolejki typermani było przydatne, przede wszystkim przypominały o grze. Może sie nawet od ich troche uzależniłem, bez nich po prostu zapominam o typowaniu. Może jedyny taki jestem, ale jeśli nie jest to duży problem, to powrót byłby mile widziany.
Mewa jest za leniwy żeby to robić :] , przypomnień na siatka.org też nie ma :] a mówił że będzie lepiej :]
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: mewa »

Knutsen pisze:Mewa jest za leniwy żeby to robić :] , przypomnień na siatka.org też nie ma :] a mówił że będzie lepiej :]
Cieszy mnie Twoja radość. Wolałbym jednak, żebyś zajął się swoimi kompleksami nie moim lenistwem.

Pastka - możesz w każdej chwili śmiało umieszczać zestaw par, który w poniedziałek pojawia się w serwisie, na naszym Forum.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: Kantoro »

Ja natomiast sądzę, że to zaśmieca forum. :) Przecież Typermania jest co tydzień. :) Klik, klik wchodzimy - typujemy. i czekamy na wyniki. :)

Knutsen... Mogłeś to inaczej napisać, nie obrażając innych osób. Jezeli to ponad Twoje siły, powstrzymaj się od komantarza.

Pozdrawiam,

Michał.
gregor13
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2008, o 12:31
Płeć: M

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: gregor13 »

ja mam nastepujacy pomysl :
mozna by wprowadzic typowanie poszeczegolnych setow (np. 25:22 ,19:25) nie bylo by to punktowane tylko w przypadku gdy ktos zajmie 1 miejsce i jest pare osob z taka sama iloscia pkt to zeby nie bylo losowania (bo jest nie zbyt fair) tylko decydowala by ilosc dokladnie wytypowanych setow 8-)
Pozdrawiam
Grzegorz Kasprzyk
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: PAWKENS »

Ja jestem za powiększeniem ilości typowanych meczów ze względu na dużą ilość miejsc exeqo np. 10-12 meczy
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak ulepszyć (uatrakcyjnić) Typermanię?

Post autor: PAWKENS »

Wpadłem na pomysł iż można by było typować wyniki młodzieżowe, np. MP juniorów czy kadetów. ;) Nie jest to chyba zły pomysł ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”