Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Kończymy najważniejsza klasyfikacją - liczba zwycięstw za maksymalną liczbę punktów
1. Suja (organizator) - nie interesowały go półśrodki, dlatego nie zajął wysokich miejsc w pozostałych klasyfikachach
2. Astronauta - brawo
3. Madlark
a tuż za nim Noworoczny (i jakiś Vaud)
Obrazek

Gratulacje dla Madlarka i pozostałych medalistów wszystkich klasyfikacji. Wielkie podziękowania dla Organizatora w osobie Suji. Jeszcze nie było takieto wspaniałego typera.
Mam nadzieję, że spotkamy się na typerze olimpijskim.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: astronauta »

Ogromne podziękowania dla organizatorów, rewelacyjna robota. No i gratulacje dla zwycięzców ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: suja »

No i stało się... Liga, a tym samym Typer Plusligi 2015/2016 dobiegł końca! Dzięki wszystkim za udział, zwłaszcza tym, którzy dotrwali do końca. Dziękuję Emerencji i Noworocznemu za Wasz wkład i nieocenioną pomoc w organizacji zabawy. Dziękuję Madlarkowi za pomysły, które pozwoliły mi ulepszyć naszą zabawę (dzięki temu Noworoczny miał więcej pracy przy ogłaszaniu wyników).

Oczywiście gratuluję zwycięzcy - Madlark zdominował Typera za co przysługuje mu miano eksperta ds. typowania i należny szacunek na forum. Gratulacje również dla pozostałych uczestników, którzy zajęli miejsca na podium - Agr1 i Vaud. Nie sposób nie wspomnieć również o Astronaucie, który rozegrał Typera niczym RRZ w poprzednich sezonach trzymając się w czołówce i przyciskając z formą w końcówce sezonu. Pozwoliło mu to zająć 4. miejsce ze stratą 2. punktów do podium. Gratulacje dla pozostałych osób, które wymienił Noworoczny za zajęte wysokie miejsca w pozostałych klasyfikacjach.

Sezon był długi i wyczerpujący, nie tylko dla drużyn +Ligi, ale również dla prowadzącego Typera. Teraz już z doświadczenia mogę powiedzieć, że prowadzenie zabawy trwającej pół roku jest dosyć wymagające, ale mam nadzieję, że podołałem temu zadaniu. Tutaj jeszcze raz dziękuję za pomoc Emerencji i Noworocznemu, bo bardzo ułatwili sprawę i wykonali część obowiązków spoczywających na prowadzącym.

Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze wspólnie poobstawiać wyniki niejednego typera, niezależnie od tego, kto go zorganizuje. Dzięki! :)

P.S. O północy powinien być już dostępny arkusz ze wszystkimi wynikami pod "starym" linkiem.
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: astronauta »

Medal z buraka dla mnie :]
Ale numer, w ostatniej chwili postawiłem z niewiadomych sobie przyczyn na 3:1 dla Skry w dzisiejszym meczu zamiast jak zwykle 3:0 - taki był pierwotny plan. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jestem tak blisko podium, choroba. Wiedziałem też, że ta za niska piłka Masnego do Haina i blok Samika w tie-breaku z W-wą przy stanie 14:13 będzie mnie sporo kosztować w typerze ;) Jakoś mnie wtedy zimny pot oblał, teraz wiem dlaczego: poszły w cholerę całe 4 punkty i podium:] Będę walczyć w następnych edycjach. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla organizatorów, naprawdę kapitalna robota.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
dakuul
Posty: 480
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: dakuul »

Podziękowania dla organizatorów:). Zdaję sobie sprawę z ogromu pracy, jaki musieli włożyć w naszą zabawę.

W żadnej z klasyfikacji nie zajęłam eksponowanego miejsca, ale w obu "genralkach" (z pretyperem i bez) zajęłam miejsca w pierwszej dziesiątce. Wprawdzie w tym sezonie wyprzedziła mnie Emerencja (z Gutrh jestem na remis:P), ale i tak jestem zadowolona z wyniku.

Pozdrawiam serdecznie.
Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Ked »

Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w zabawie i gratuluję organizatorom. Doskonała robota.

Na początku sezonu plasowałem się gdzieś w pierwszej 10, potem jednak doświadczenie innych forumowiczów wzięło górę nad moim "hurra i do przodu". Jednakże cieszy mnie, że w aż 3 klasyfikacjach znalazłem się na podium. Jak na pierwszy raz chyba nieźle. ;)

Gratuluje zwycięzcom!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Moja rola w typerze była minimalna. Do moich obowiązków należało wyłącznie podsumowanie kolejek, co samo w sobie było nawet zbędne, jako, że wszystko można było i tak lepiej zobaczyć we wspaniałym arkuszu Suji. Można z czystym sumieniem powiedzieć, że 100% roboty wykonał Organizator.
A skoro tak, to pozwolę sobie na uwagę. Nikt mu za to nie płacił. Robił to pozbawiając się wolnego czasu. Dzięki niemu mogliśmy się bawić i przeżywać emocje. W typerze wzięło udział ponad 50 osób a prawie 40 kończyło. I tylko kilkoro pofatygowało się podziękować. Dla mnie to chamstwo w czystej postaci.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:Moja rola w typerze była minimalna. Do moich obowiązków należało wyłącznie podsumowanie kolejek, co samo w sobie było nawet zbędne, jako, że wszystko można było i tak lepiej zobaczyć we wspaniałym arkuszu Suji. Można z czystym sumieniem powiedzieć, że 100% roboty wykonał Organizator.
A skoro tak, to pozwolę sobie na uwagę. Nikt mu za to nie płacił. Robił to pozbawiając się wolnego czasu. Dzięki niemu mogliśmy się bawić i przeżywać emocje. W typerze wzięło udział ponad 50 osób a prawie 40 kończyło. I tylko kilkoro pofatygowało się podziękować. Dla mnie to chamstwo w czystej postaci.
Napiszę szczerze, że z niecierpliwością zawsze czekałem na dowcipne komentarze Noworocznego podsumowujące wyniki kolejki, choć raz (chcący czy niechcący) zdarzyło mu się zdeprecjonować moje dziewicze zwycięstwo w którejś tam z kolejek ;) Ciężko to przeżyłem, bo oczekiwałem peanów wychwalających mój siatkarski instynkt, jednak wybaczyłem ;) Później (duuuużo później) okazało się, że jakimś psim swędem wygrałem coś tam jeszcze, więc i uraza szybko minęła ustępując całkowicie miejsca wdzięczności za poświęcony czas na pisanie, podsumowywanie i puentowanie tych wszystkich kolejek.

Suja wykonał genialną robotę,tym bardziej mu gratuluję, że to fan JW:-) Taka mała lokalna solidarność i potwierdzenie, że w JZ to inteligentne chłopy zamieszkują. Myślałem, że coś tam potrafię w tym Excelu podziubać, ale teraz, dzięki Suji, wiem tylko, że tak myślałem ;) Chyba się chętnie zapiszę na doszkalanie, jeśli szanowny Suja takowe prowadzi. Może dostanę zniżkę za zdobycie medalu z buraka w JEGO typerze:-)

Dla mnie ten typer był miłą odskocznią od dnia codziennego i wszystkim, którzy się do tego przyczynili i byli wymienieni wcześniej, jeszcze raz bardzo dziękuję. Daliście mi sporo zabawy, uśmiechu ale też troszkę frustracji, zwłaszcza po opublikowaniu ostatecznych wyników. Ale daliście emocje i za to BIG THANKS FOLKS.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: suja »

Noworoczny pisze:Moja rola w typerze była minimalna. Do moich obowiązków należało wyłącznie podsumowanie kolejek, co samo w sobie było nawet zbędne, jako, że wszystko można było i tak lepiej zobaczyć we wspaniałym arkuszu Suji. Można z czystym sumieniem powiedzieć, że 100% roboty wykonał Organizator.
A skoro tak, to pozwolę sobie na uwagę. Nikt mu za to nie płacił. Robił to pozbawiając się wolnego czasu. Dzięki niemu mogliśmy się bawić i przeżywać emocje. W typerze wzięło udział ponad 50 osób a prawie 40 kończyło. I tylko kilkoro pofatygowało się podziękować. Dla mnie to chamstwo w czystej postaci.
Ja tam zawsze lubiłem czytać Twoje podsumowania, mimo wyników podawanych przez samego siebie. ;)

Miłe słowo zawsze jest mile widziane, natomiast jego braku nie nazwałbym od razu chamstwem. Prowadzenie typera nie było nie wiadomo jak ogromnym osiągnięciem, za które wszyscy powinni dziękować (choć byłoby mi znacznie milej wiedząc że podobało się większej ilości osób). Nie piszę tego po to, żeby poszła teraz fala postów, tylko po prostu zaznaczam, że odbieram to trochę inaczej.
Astronauta pisze:Suja wykonał genialną robotę,tym bardziej mu gratuluję, że to fan JW:-) Taka mała lokalna solidarność i potwierdzenie, że w JZ to inteligentne chłopy zamieszkują. Myślałem, że coś tam potrafię w tym Excelu podziubać, ale teraz, dzięki Suji, wiem tylko, że tak myślałem ;) Chyba się chętnie zapiszę na doszkalanie, jeśli szanowny Suja takowe prowadzi. Może dostanę zniżkę za zdobycie medalu z buraka w JEGO typerze:-)

Dla mnie ten typer był miłą odskocznią od dnia codziennego i wszystkim, którzy się do tego przyczynili i byli wymienieni wcześniej, jeszcze raz bardzo dziękuję. Daliście mi sporo zabawy, uśmiechu ale też troszkę frustracji, zwłaszcza po opublikowaniu ostatecznych wyników. Ale daliście emocje i za to BIG THANKS FOLKS.
Najlepiej uczyć się w praktyce. Także już wiemy kto poprowadzi typera Plusligi 2016/2017. :)

Ten Excel, gdyby mu się tak przyjrzeć z bliska, nie jest aż taki straszny na jakiego wygląda. To jest zbiór prostych formuł, tylko po prostu jest ich dość sporo. :) Jeśli chodzi o szkolenia, no cóż... Za dużo tajemnic kryje się w zaawansowanych funkcjach Excela, zwłaszcza finansowych i statystycznych. Za to po zakończonym typerze nasuwa mi się taka wskazówka: przy bardzo dużej ilości formuł, najlepiej opisywać sobie co która z nich liczy. :p Bo jak nie, to później jest... nieporządek. :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: madlark »

Trochę się zbierałem z tym postem, bo chciałem napisać, coś więcej niż że jest super ;)
1. To był fajny typer :D
2. Suja zrobił kapitalną robotę, gratki
3. Miałem kilka sugestii i zostały przez Niego zrealizowane ze zrozumieniem ;)
4. Ciekawe są dla mnie wyniki wirtualnych uczestników, ściągacza holowałem praktycznie sam,
ale wynik konformisty na mnie robi wrażenie
5. Formułę bukmacherską chyba trzeba przemyśleć, bo sześciu na plusie trochę dziwi.
6. Punktację za wyniki też można przemyśleć, przy 3:2 tyle samo mają typujący 3:0 i 3:1
Na koniec, dzięki dla organizatorów, gratulacje dla wszystkich którzy dotrwali do końca.
Dzięki za gratulacje dla mnie :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: PH3N-x »

Myślałem, że forma przyjdzie na play-offy, ale się nie udało. :( Liczyłem, że chociaż z Noworocznym wygram :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

No dobra, zmieniam chamstwo na lenistwo (-;

A z Astronautą to chyba kolejki pomyliłem wtedy? (-:
PH3N-x pisze:Myślałem, że forma przyjdzie na play-offy, ale się nie udało. :( Liczyłem, że chociaż z Noworocznym wygram :D
W drugiej kolejce finałów typowałeś na odbitkę, z sympatii czy wg faktycznych oczekiwań?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: PH3N-x »

Noworoczny pisze:
PH3N-x pisze:Myślałem, że forma przyjdzie na play-offy, ale się nie udało. :( Liczyłem, że chociaż z Noworocznym wygram :D
W drugiej kolejce finałów typowałeś na odbitkę, z sympatii czy wg faktycznych oczekiwań?
Jedno i drugie w zasadzie, choć przesłanek ku temu nie było.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: lipton »

Jako leniwy cham również chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację typera. Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy i medalistów. Jako, że tym razem moim miejscem pochwalić się nie mogę, obiecuję że nie odpuszczę i postaram się o srogi rewanż w kolejnych edycjach. (-:
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

Można się zastanowić tutaj, którą imprezę robić. Czy LŚ czy IO (no, bo potem wiadomo, liga)? Bo Tokio chyba nie? Za duża różnica klas, będzie to samo, co na PŚ.
Jakby Suja udostępnił kojiki, to może by się znaleźli jacyś chętni do pomocy do przeklejania typów co którąś kolejkę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: biker74 »

Dziękuję za super typera, wielkie podziękowania dla organizatorów.

Gratulacje dla zwycięzcy, medalistów i wszystkich uczestników.

Pozdrawiam
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Vaud »

Ode mnie też wielkie podziękowania wszystkim organizatorom ( tu miałem dopisać "z wiadomym wyjątkiem", ale co tam, niech temu "wyjątkowi" też będzie, że dziękuję ) i uczestnikom rywalizacji. Świetna zabawa, choć były chwile, że "panienki" odbijały się od ścian, zwłaszcza po niektórych meczach Jastrzębia ( temu porażki z Warszawą u siebie nie zapomnę nigdy - gdyby wygrali zająłbym drugie miejsce ), Bydgoszczy i Olsztyna choć mogę też napisać, że utrata punktów przy meczach Rzeszowa była ( wybaczcie kibice Sovii ) prawie zawsze przyjmowana z uśmiechem ;) Drugie miejsce też jak najbardziej było w moim zasięgu. Tylko czemu eksperymentowałem przy typowaniu ostatnich spotkań w rundzie medalowej? Czemu wierzyłem w mityczny ( przynajmniej w tym sezonie) duch zespołu RR? No trudno - i tak jest dużo lepiej niż poprzednio.
Wielkie "Chapeau bas" przed Madlarkiem - był zdecydowanie najlepszy aczkolwiek mam nadzieję na mały rewanż w kolejnym sezonie, gratulacje dla Agr 1 i ( niech będzie ) temu co się tam wymądrzał po każdej kolejce ( a raczej wymądrzał bez przerwy i we wszystkich tematach ). Noworocznemu znaczy.

Pora odpocząć od typowania spotkań siatkówki. Ale przecież nie od typowania w ogóle. Jakby kto chciał spróbować sił ( znaczy szczęścia i znajomości tematu ) w typowaniu wyścigów F1, to zapraszam na priv - dam namiary. Też fajna zabawa. A jeszcze fajniejsza nagroda główna.
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Noworoczny »

To jeszcze napiszę na koniec, że w jednej z najważniejszych klasyfikacji (kto jeszcze nie wykasował linki może sobie sobaczyć), która dopiero co się pojawiła, czyli play-offach, zwyciężyli Astronauta i Marakuja przed wyżej podpisanym. A tuż za nimi Suja i Lipton.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: Vaud »

Noworoczny pisze:To jeszcze napiszę na koniec, że w jednej z najważniejszych klasyfikacji (kto jeszcze nie wykasował linki może sobie sobaczyć), która dopiero co się pojawiła, czyli play-offach, zwyciężyli Astronauta i Marakuja przed wyżej podpisanym. A tuż za nimi Suja i Lipton.
... i jeszcze ktoś z taką samą liczbą punktów jak Suja i Lipton. Jak już się podsumowuje, to trzeba to robić rzetelnie.
Chyba muszę sobie ( na potrzeby kolejnych konkursów ) nieco podrasować nick. Np. na AAAVaud... ;)
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:To jeszcze napiszę na koniec, że w jednej z najważniejszych klasyfikacji (kto jeszcze nie wykasował linki może sobie sobaczyć), która dopiero co się pojawiła, czyli play-offach, zwyciężyli Astronauta i Marakuja przed wyżej podpisanym. A tuż za nimi Suja i Lipton.
Znowu mała kryształowa kula na osłodę medalu z buraka ;)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”