Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Komunista »

Dla mnie bez sensu jest zmiana regulaminu w trakcie. Trzeba bylo takie zmiany wcześniej proponować, przed rozpoczęciem Typera IO2016. Faza grupowa też powinna się liczyć w ostatecznym rozrachunku i nie może być tak umniejszana. Nie uczciwe jest to, że ktoś może wytypować więcej dokladnych wyników w całym turnieju, a jednocześnie może przegrać ostatecznie, z kimś ktoś kto lepiej obstawi półfinały, mecz o brąz oraz finał. Na autografach mi nie zależy :-)
sb.slav pisze:
Noworoczny pisze:To nie był głos sprzeciwu. Komunista chciał napisać "bez zmiany regulaminu się nie obejdzie", ale po trzecim słowie bryła węgla brunatnego spadła mu na bańkę. Bo nie wierzę, że nie chce wygrać cennego autografu.
Zawsze można go skasować, tylko słowo... 8-)
Pozdrawiam szanownych panów bo lepiej to przemilczeć.Nie skasujcie tego tylko. Życzę powodzenia w typowaniu :-)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: lipton »

USA
BRA
ITA
RUS
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1045
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: kanonier »

BRA
ITA
POL
USA
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: sb.slav »

Komunista pisze:Dla mnie bez sensu jest zmiana regulaminu w trakcie. Trzeba bylo takie zmiany wcześniej proponować, przed rozpoczęciem Typera IO2016. Faza grupowa też powinna się liczyć w ostatecznym rozrachunku i nie może być tak umniejszana. Nie uczciwe jest to, że ktoś może wytypować więcej dokladnych wyników w całym turnieju, a jednocześnie może przegrać ostatecznie, z kimś ktoś kto lepiej obstawi półfinały, mecz o brąz oraz finał. Na autografach mi nie zależy :-)
sb.slav pisze:
Noworoczny pisze:To nie był głos sprzeciwu. Komunista chciał napisać "bez zmiany regulaminu się nie obejdzie", ale po trzecim słowie bryła węgla brunatnego spadła mu na bańkę. Bo nie wierzę, że nie chce wygrać cennego autografu.
Zawsze można go skasować, tylko słowo... 8-)
Pozdrawiam szanownych panów bo lepiej to przemilczeć.Nie skasujcie tego tylko. Życzę powodzenia w typowaniu :-)
Z mojej strony to żart ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Wrzucam wiadomość od Emerencji:
___________________________________________________________________________________________________

Magiczny termin na wytypowanie podium i medalu z buraka:

7 sierpnia 2016 r., godz. 14:30
Mecz: Włochy-Francja


Moje typy:

POL
BRA
FRA
ITA
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Michal5 »

USA
BRA
FRA
ITA
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

To jest typowo komunistyczna gadka. Rozłóżmy na czynniki pierwsze:
Komunista pisze:Dla mnie bez sensu jest zmiana regulaminu w trakcie.
Typowe komunistyczne kłamstwo. Typer przecież nie jest w trakcie. W trakcie będzie po pierwszym gwizdku w pierwszym meczu.
Komunista pisze:Faza grupowa też powinna się liczyć w ostatecznym rozrachunku i nie może być tak umniejszana.
Dalej komunistyczna demagogia. Przecież w nowym systemie też faza grupowa by się liczyła. Jednak mecz grupowy, który nie decyduje o niczym, nie jest ważny dla drużyn i tym samym ciężko go przewidzieć. Punktacja winna odzwierciedlać wagę spotkania. Co innego mecz o miejsca 2-3 a do innego play offs. Z tego samego powodu nie ma po co punktować przegrany tie-break bo on nie daje kompletnie nic.

Na koniec perełka:
Komunista pisze:Na autografach mi nie zależy
Typowo komunistyczne myślenie. Nie widzę dalej niż czubek mojego ...

Dlatego tak nienawidzę komuny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: kamil1404 »

BRA
FRA
USA
ITA
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Didek »

BRA
USA
ITA
RUS
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

@Noworoczny, niepotrzebne są te docinki. Sam napisałeś, że proponujesz tą zmianę jeżeli nie będzie sprzeciwu. Sprzeciw jest, a propozycja, jak sam przyznałeś, miała być wysłana do mnie wcześniej w prywatnej wiadomości. Właśnie przez to niedopatrzenie nie znalazła się w regulaminie. Proponuję skończyć już ten temat.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

To nie są docinki a moja ocena tekstu Komunisty. Komuniści zawsze byli aspołeczni.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:To nie są docinki a moja ocena tekstu Komunisty. Komuniści zawsze byli aspołeczni.
Trybun ludu :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dakuul
Posty: 480
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: dakuul »

FRA
BRA
USA
RUS
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Memo »

ITA
BRA
POL
RUS
Gurth
Posty: 264
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 20:18
Płeć: K

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Gurth »

POL
BRA
FRA
RUS
Pesto bazyliowe
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2015, o 22:46

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Pesto bazyliowe »

POL
BRA
ITA
RUS
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Wygląda na to, że typujący na pierwszym miejscu widzą Brazylię a na drugim Polskę.

Wielka szóstka
1. BRA
2. POL
3. USA
4. ITA
5. FRA
6. RUS

Bóki
1. BRA
2. FRA
3. ITA
4. RUS
5. USA
6. POL.

Ciekawe, kto lepszy. Porównamy punktację typerową i sumę liczb miejsc różnicy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Tak sobie czytam warunki, które postawił nasz Miły Organizator Typera i widzę, że moja propozycja jednak przeszła.
No, bo popaczmy:
Zgodzę się na tą zmianę pod warunkiem braku głosów sprzeciwu/niezadowolenia w tym wątku lub u mnie w prywatnej wiadomości i jeżeli co najmniej trójka uczestników (oprócz Noworocznego) zechce poprzeć zmianę w tym wątku (czekam do oficjalnej godziny rozpoczęcia pierwszego meczu na IO).
Głosów sprzeciwu nie było. Był tylko jeden głos sprzeciwu i to w dodatku Komunisty.
Teraz paczymy na drugi warunek.
niepoinformowany pisze:Jestem za regulaminem Noworocznego dotyczącym play-off.
to jeden
suja pisze: sam pomysł jest dobry,
to drugi
sb.slav pisze:Zawsze można go skasować, tylko słowo... 8-)
Proponuję uznać to za trzeci. W razie wątpliwości można spytać autora, czy popiera mój pomysł.

Komunista i tak się wycofa przed końcem zawodów. W ostatniej kolejce zajął przedostatnie miejsce. A reszty pozbawi frajdy i nagrody.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Mojego głosu nie licz, propozycja padła za późno. Miałem już gotowe formuły i z pewnością nie chciałem dokładać sobie pracy. :p

Za kolejne uwagi dotyczące kol. Komunisty, szeroko pojętego komunizmu i innych tematów, które prowadzący uzna za drażliwe (o tym który temat jest drażliwy a który nie, prowadzący będzie decydował na bieżąco) może zostać wymierzona kara porządkowa (o tym czy zostanie ona wymierzona i o jej wysokości, zadecyduje humor prowadzącego).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Ty nie pomyśl że taka groźba może mnie wystraszyć
Pomyślenie jest zbrodnią wobec mnie
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Odpowiem wymijająco wprost. Nie można mieć pretensji do Słońca, że kręci się wokół Ziemi.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Komunista »

Noworoczny pisze:Tak sobie czytam warunki, które postawił nasz Miły Organizator Typera i widzę, że moja propozycja jednak przeszła.
No, bo popaczmy:
Zgodzę się na tą zmianę pod warunkiem braku głosów sprzeciwu/niezadowolenia w tym wątku lub u mnie w prywatnej wiadomości i jeżeli co najmniej trójka uczestników (oprócz Noworocznego) zechce poprzeć zmianę w tym wątku (czekam do oficjalnej godziny rozpoczęcia pierwszego meczu na IO).
Głosów sprzeciwu nie było. Był tylko jeden głos sprzeciwu i to w dodatku Komunisty.
Teraz paczymy na drugi warunek.
niepoinformowany pisze:Jestem za regulaminem Noworocznego dotyczącym play-off.
to jeden
suja pisze: sam pomysł jest dobry,
to drugi
sb.slav pisze:Zawsze można go skasować, tylko słowo... 8-)
Proponuję uznać to za trzeci. W razie wątpliwości można spytać autora, czy popiera mój pomysł.

Komunista i tak się wycofa przed końcem zawodów. W ostatniej kolejce zajął przedostatnie miejsce. A reszty pozbawi frajdy i nagrody.
[Treść edytowana]Mam nadzieję, że na tym forum nie ma równych i równiejszych, a z tego co widzę ten szanowny Pan robi co chce. Na tym zakończę tą marną dyskusję z Tobą. Życzę powodzenia w Typerze wszystkim, z wyjątkiem Pana z kompleksami. Prowadzęcego typera proszę o wyrozumiałość za ten post, ale nie miałem wybór i musiałem napisać.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2016, o 22:49 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 13. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: niepoinformowany »

Ja nie rozumiem czemu nie wzięto poprawki regulaminu. Przecież typer nie był w trakcie, każdy typował tylko pretypera co nie miało żadnego związku ze zmianą regulaminu dotyczącego punktacji za pojedyncze mecze. A tu protest o zmianach w trakcie (problem że nie w trakcie) w dodatku jednej osoby i przeszła ostatecznie gorsza punktacja.

A jest różnica wytypować wyrównane ćwierćfinały i grę o medale a mecze w fazie grupowej.

Szkoda, chociaż ja jestem w czołówce i mi osobiście nowy system by tylko zaszkodził, ale typujemy na gorszym systemie punktacji.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

W punktach bez pretypera podium po ostatniej kolejce wygląda następująco:

1. Astronauta (141 pkt)
2. Suja (139)
3. Ciacho23 (138)
3. PH3N-x (138)
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

W pretyperze 3 osoby (biorące udział w typerze do końca) poprawnie wskazały wszystkie drużyny z najlepszej czwórki Igrzysk. Są to: Astronauta, Didek i Murilo0. Niestety każdemu z nich wkradł się jeden błąd. Astronauta obstawił odwrotnie Rosję (2. miejsce) z Włochami (4.), Didek - Stany (2.) z Włochami (3.), a Murilo stwierdził, że Brazylia bez niego nie zdobędzie złota i postawił Stany na miejscu pierwszym, a Brazylię na 3. Niemniej jednak 24 punkty za pretypera to świetny wynik.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Noworoczny pisze:Wygląda na to, że typujący na pierwszym miejscu widzą Brazylię a na drugim Polskę.

Wielka szóstka
1. BRA
2. POL
3. USA
4. ITA
5. FRA
6. RUS

Bóki
1. BRA
2. FRA
3. ITA
4. RUS
5. USA
6. POL.

Ciekawe, kto lepszy. Porównamy punktację typerową i sumę liczb miejsc różnicy.
Bierzemy pod uwagę czwórkę i liczymy punkty pretypera.
Bóki:
2 drużyny w czwórce na swoim miejscu: 2*5=10 punktów
1 drużyna w czwórce nie na swoim miejscu: 1*2=2 punkty
Razem 12 punktów.
Typer
2 drużyny w czwórce na swoim miejscu: 2*5=10 punktów
1 drużyna w czwórce nie na swoim miejscu: 1*2=2 punkty
Razem 12 punktów.

Remis.

Dogrywka. Liczymy za każde miejsce 10-(wartość bezwzględna różnicy pomiędzy miejscem typowanym a zdobytym)
Bóki
1. Brazylia = 10-0=10 punktów
2. Francja = 10-7=3 punkty
3. Włochy = 10-1=9 punktów
4. Rosja = 10-0=10 punktów
Razem 32 punkty
Typer
1. Brazylia = 10-0=10 punktów
2. Polska = 10-3=7 punkt
3. USA = 10-0=10 punktów
4. Włochy = 10-2=8 punktów
Razem 35 punktów

Znowu typer górą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Po wynikach z pretypera wszystko stało się jasne.

Zwycięzcą Typera Igrzysk Olimpijskich 2016 z dorobkiem 165 punktów i przewagą aż 13. punktów nad drugim miejscem jest... Astronauta!

A tutaj całe podium:
1. Astronauta (165 punktów)
2. Murilo0 (152)
3. Suja (148)

Pozostałe wyniki będą widoczne już za chwilę w linku podanym w mojej stopce. Gratuluję wyników i dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w kolejnej edycji typera.

Serdeczne podziękowania za pomoc dla Emerencji i Noworocznego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Dziękuję organizatorowi za fajną zabawę (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: sb.slav »

Dziękuję za organizację typera i gratuluję zwycięzcy. @Astronauta pozamiatał, może sobie w glorii chwały wstawić w stopkę jakiś wypasiony tytuł, bowiem, psia kostka - zasłużył! Miał nosa! Zaprawdę powiadam wam - oto jest ekspert siatka.org. Gratulujemy również srebrnemu, brązowemu, i buraczanemu medaliście. @Suja znowu na podium, za wiele się nie udziela, ale ekspertem jest jak widać świetnym.

Miałem do końca nadzieję na podium, albo chociaż warzywny, honorowy medal z buraka, ale pretyper mnie pogrążył, czkamy na następną batalię.

A teraz zaintonujmy dla @Astronauty "we are the champions".

https://youtu.be/04854XqcfCY
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Typer IO2016 - regulamin i pretyper

Post autor: astronauta »

Podobnie jak przy ostatnim typerze, wielkie dzięki za włożoną pracę ziomalowi @Suja ;) oraz jego dwóm rękom, lewej i prawej (bądź odwrotnie), czyli Noworocznemu i Emerencji. Peany na Waszą cześć piałem już po zakończeniu sezonu +Ligi, więc teraz mogę to tylko powtórzyć za Margaret: "I wanna thank you much, thank you very much:-)"

Skromny triumf trochę mi rekompensuje niepowodzenie Polaków, oczywiście wolałbym cieszyć się ze złota naszej reprezentacji niż ze zwycięstwa w typerze :(
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”