Odżywki,Suple

Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Odżywki,Suple

Post autor: Duzy »

Witam. Chodzi mi o to jakie odżywki/suple biorąsiatkarz. Napewno izotoniki takie jak carbo, ale czy cos jeszcze na np zwiekszenie wydajnsci miesni czy jakies witaminy. Prosil bym o jakies konkretne nazwy.
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Odżywki,Suple

Post autor: Metrowiec »

Każdy klub ma co innego, a po za tym suplementacja syntetycznej produkcji, a nie naturalnej w postaci żareła (jak białko to jajka, jak żelazo to wątróbkę) moim zdaniem nie ma sensu, tym bardziej nie na poziomie profesjonalnym.
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Odżywki,Suple

Post autor: CzyDe »

Sorry, ale na poziome profesjonalnym to inaczej się nie da.

Dla przykładu na kadrze każdy zawodnik dostaje indywidualnie dopasowany zestaw witamin i minerałów. Oprócz tego w czasie meczu na pewno izotoniki.
A z moich niepotwierdzonych podejrzeń to BCAA, może jakieś węgle i białko w odżywkach jeżeli nie jest w stanie zjeść odpowiednio dużo, ale wątpię, żeby to się często zdarzało. Może coś na ochronę stawów/regenerację chrząstki (chondroityna, kolagen).
Filemoon
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2017, o 17:48
Płeć: M

Re: Odżywki,Suple

Post autor: Filemoon »

Ja stosuje tabletki Somatodrol i efekt dają. Już mam +5kg w dwa miesiące i cm też przybyło. Jakby ktoś był zainteresowany suplementem, to żeby [url=http://zareklametrzebaplacic.pl[/url] kliknijcie, wątek poświęcony jest właśnie tej odżywce.
jedenzwielu
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2017, o 12:18
Płeć: M
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: jedenzwielu »

Somatodrol to największe dziadostwo. Lepsze jest zwykłe białko albo odżywka przed treningowa.
karolinka777
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 17:08
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: karolinka777 »

Białko stosować tylko jako uzupełnienie diety. Z przed treningówkami też radziłabym nie przesadzać. Mam 3 znajomych którzy są uczuleni na jakiś składnik.
kardyniii
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2017, o 02:12
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: kardyniii »

karolinka777 pisze:Białko stosować tylko jako uzupełnienie diety. Z przed treningówkami też radziłabym nie przesadzać. Mam 3 znajomych którzy są uczuleni na jakiś składnik.
no niby tak, ale na sucho to i trawa nie rośnie
franek
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2018, o 20:41
Płeć: M

Re: Odżywki,Suple

Post autor: franek »

co uważacie o białku [ingerencja moderatora] Mam zamiar go stosować po treningach. Czytałem różne opinie na jego temat w necie. Wiele jest pozytywnych ale zdarzają się osoby, którym to białko nie odpowiada. Nie wiem czy są to prawdziwe opinie czy pisane przez konkurencje. Jakie białko i suplementy polecilibyście osobie która trenuje siatkówkę i dodatkowo 3 razy w tygodniu ćwiczy na siłowni?
Ostatnio zmieniony 1 lut 2018, o 08:22 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 16. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
ABS_
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2018, o 19:22
Płeć: M

Re: Odżywki,Suple

Post autor: ABS_ »

Ja zostawiam takie rzeczy ekspertom. Nie lubię zabierać się za coś na czym się kompletnie nie znam.
Maluje sobie jeszcze usta, bo kto wie, kogo spotka się we śnie.
Jacek3
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2019, o 18:21
Płeć: M
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: Jacek3 »

Cześć Wam,

Na wstępie zaznaczę, że raczej gram amatorsko, choć niegdyś otarłem się o pół-profesjonalny klub. Aktualnie mam 32 lata i niestety, sylwetka nie jest taka jak być powinna – mimo 3 treningów w tygodniu (luźne gry).

Pytanie, czy konieczne jest abym przechodził na jakąś dietę? Zastanawiam się czy nie wystarczy wrzucić do jadłospisu jakiegoś suplementu? Myślałem konkretnie o tym produkcie. Pytanie – czy warto? Czy takie rozwiązanie może mi pomóc wrócić do optymalnej formy (do zrzucenia jest około 10-12 kilogramów).

Będę wdzięczny za opinie,
machalina
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2019, o 20:02
Płeć: K
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: machalina »

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Białko zawsze warto brać na regenerację, a najlepiej aminokwasy. Poza tym kwasy omega-3, kolagen i l-karnityna. Wiele osób stosuje też naturalne energetyki, takie jak kofeina czy guarana.
Maslana91
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2020, o 21:37
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: Maslana91 »

Trzeba uważać z suplementami żeby sobie nie zniszczyć organizmu.
wojtech92
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2021, o 12:49
Płeć: K
Kontakt:

Re: Odżywki,Suple

Post autor: wojtech92 »

Z odżywkami i suplami jest jak w każdy sporcie - głównie w temacie siłowni jest to popularne - zwykle nie ma sensu brać nic, lepiej zainwestować w dobrą dietę i organizm będzie sam sprawniej funkcjonował
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2021, o 14:33 przez wojtech92, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”