Palce

Gunner
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:06
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Palce

Post autor: Gunner »

Znacie może jakieś ćwiczenia jak polepszyć odbicie palcami ?
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Palce

Post autor: Kay »

Gunner pisze:Znacie może jakieś ćwiczenia jak polepszyć odbicie palcami ?
Odbijać... :P
AZS Częstochowa
Gunner
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:06
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Re: Palce

Post autor: Gunner »

Okej... może nie uwierzysz ale o tym wiedziałem :] no racja nie sprecyzowałem. Ćwiczenia które mogę sam wykonywać np w domu a nie na hali
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Palce

Post autor: Kay »

W domu też odbijaj w miarę możliwości. Ja bardzo często sięgam po piłkę i muszę przyznać, że są wymierne rezultaty. Dobrze jest też poodbijać trochę jakąś cięższą piłką, żeby wyrobić siłę. Wtedy jednak rób to na zmianę z normalna, żeby nie stracić wyczucia. :)
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: scoobany »

A odbijanie w pozycji leżącej, daje to jakiś efekt? :p
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Palce

Post autor: Kay »

Mnie się wydaje, że nie za duży, bo jednak pracują inne partie mięśni. Też tak kiedyś robiłem, to bardzo łatwo posyłałem piłkę do przodu, ale żeby zagrać ją do góry, łukiem to był problem... :P
AZS Częstochowa
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: scoobany »

To czyli jak ćwiczyć w domu , tak żeby dobrze ćwiczyć ? i nie doprowadzać do furii sąsiadów poprzez tłuczenie piłką w ścianę?;p
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Palce

Post autor: Guilder »

Nie musisz bić w ścianę, ja jak oglądam jakiś film, to na reklamach biorę piłkę, i odbijam ją palcami w górę. Niby takie nic, ale rezultaty mogłem zobaczyć, poprawiłem grę górą dzięki temu. Inna sprawa, że robiłem to naprawdę często.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Palce

Post autor: Kay »

Dennis Guilder pisze:Nie musisz bić w ścianę, ja jak oglądam jakiś film, to na reklamach biorę piłkę, i odbijam ją palcami w górę. Niby takie nic, ale rezultaty mogłem zobaczyć, poprawiłem grę górą dzięki temu. Inna sprawa, że robiłem to naprawdę często.
Dokładnie tak ! Odbijaj nad sobą ! Ja robię to w każdej pozycji: na leżąco, siedząco, oglądając film, siedząc przed komputerem. :D Jest to już normalna codzienna czynność... :P
AZS Częstochowa
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: scoobany »

Ja też tak robię, głównie na leżąco to jest jak nałóg;p Coraz więcej odbijam, jak widzę piłkę to nie mogę jej nie odbić tylko, że Kay wspomniał coś, że po tym jak odbija na leżąco ma później trudności z ''dobrym wystawianiem'' i to mnie trochę zmyliło. Ok idę odbijać :P Dzięki za pomoc:P
Prezes
Posty: 58
Rejestracja: 11 lip 2008, o 11:39
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: Prezes »

Też stosuję tą samą metodę... ale nieraz to jest złym nałogiem, bo nawet nie można skupić się na nauce :P Robiłem również to co pisano wcześniej - odbijałem piłkę od koszykówki. Jednak chyba za bardzo się na tym skupiłem, bo nie wpłynęło to zbyt korzystnie na dokładność. A teraz, oprócz zabawy z piłką od siaty, staram się robić pompki na palcach. Trochę je dzięki temu wzmocniłem.
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: scoobany »

No z tą nauką to masz trochę racji, ale co tam czasem trzeba się poświęcić:P A jak ci zależy na nauce to pogodzisz jedno z drugim jakoś:P
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: hubert »

- odbijanie w parach dwoma piłkami
- odbijanie piłkami lekarskimi (oczywiście wtedy stoimy blisko siebie)
- leżysz na brzuchu, ręce przed twarzą. kolega rzuca piłkę, którą do niego odbijasz (cały czas leżysz na brzuchu). Można to urozmaicić tak, że po odbiciu przetesza się raz w lewo, raz w prawo.
Samodzielnie:
- odbicie nad siebie, siad na parkiet, wstanie, odbicie, siad na parkiet, wstanie, itp. (zamiast siadu może być przewrót, rzut lub pad)
- odbicie nad siebie obrót o 180 lub 360, odbicie obrót, itd.
- jak masz boisko z siatką to spróbuj takie coś: zaczynasz na lewej połowie boiska tuż przy słupku sędziego. Odbijasz piłkę nad siatką na prawę stronę, sam w tym czasie pod siatką także przechodzisz na prawą stronę, odbijasz nad siatką na lewą stroną, przechodzisz pod siatką na lewą stronę itd. aż dojdziesz do drugiego słupka. Patrząc z góry przemieszczasz się zygzakiem.
- odbijanie w siadzie jest wskazane bo uczy odbijania w innej pozycji. Zobaczysz, że nie raz przyda się na boisku np. będziesz leżał na parkiecie po obronie a piłka wraca do Ciebie.
- cały czas odbijając piłkę nad sobą przechodzisz do siadu, leżenia i wstajesz (cały czas odbijając).
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Palce

Post autor: Arff »

bardzo dobrym ćwiczeniem na poprawę techniki odbicia palcami jest odbijanie mniejszymi piłkami :) można odbijać nad siebie (tylko tak, żeby jak najbardziej uginać nadgarstki i palce) piłkę do tenisa, ale można też małe owoce :] np. pomarańcze ;p wbrew pozorom piszę to na poważnie, sam na sobie to wypróbowałem, zdecydowanie poprawiłem elastyczność palców i technikę odbicia ;D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Prezes
Posty: 58
Rejestracja: 11 lip 2008, o 11:39
Płeć: M

Re: Palce

Post autor: Prezes »

Hmm... z owocami czy piłką tenisową nie próbowałem :) No ale skoro podobno daje jakieś rezultaty to mogę zobaczyć czy u mnie będą podobne efekty. No i oprócz zdrowego odżywiania poprawię jeszcze technikę odbicia - same plusy :)
lovevolleyball2
Posty: 170
Rejestracja: 22 gru 2008, o 15:07
Płeć: K
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Kontakt:

Re: Palce

Post autor: lovevolleyball2 »

Pamiętam, że przez pierwsze 3 miesiące treningów nie widziałam na oczy piłki do siatkówki, a piłkę do kosza.
Przez 2 miesiące odbijanie piłką do kosza, dzień w dzień. Dzień, w dzień.
A później także zbicie tej piłki w powietrzu.
Efekt jest. I to oromny.
Pozdrawiam.
'ze wszystkich ruin świata, bez wątpienia najbardziej smutna jest ruina człowieka.'
theophile gautier
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Palce

Post autor: Arff »

ekstremalnym wyjściem może być 2kilogramowa piła lekarska :D ale piłka treningowa mikasy o wadze 500g powinna być normalką na każdym treningu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Palce

Post autor: sulajmin »

Albo zapytaj się dziewczyny jak palce usztywnia :)
A tak na serio to piłka do kosza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”