Tejpy i ustawienia

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Tejpy i ustawienia

Post autor: Mate »

Od dłuższego czasu mam problem z palcami. Bardzo często po "grze" mam wybitego palca(najczęściej kciuk) no i mam pytanie: czy tejpy coś dadzą?? Muszę coś z palcami zrobić, bo wczoraj jak koleś sieknął mi po kciuku to nie dość, że się wybił to do tego boli mnie mięsień(czy coś takiego) pod kciukiem.


2. Jak się ustawić, gdy leci zagrywka z miejsca ??? Najczęściej jest tuż nad siatką.
3. Jak przyjąć silną zagrywkę do góry ???
4. Który sposób jest lepszy dojścia do bloku?? Krok odstawno-dostawny czy to dojście z przeplatanką??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tejpy i ustawienia

Post autor: Guilder »

Odpowiem na to co wiem:
1) Mnie na wybity palec pomógł zwykły plaster opatrunkowy odpowiednio mocno (ale bez przesady, żeby krew dopływała) zawinięty. Usztywniał on wtedy palec i kilka razy uratował mnie przed bolesnym wybiciem, oraz pozwalał dalej grać, gdy takie się już przydarzyło.
2) Chodzi Ci o postawę gracza, czy miejsce na boisku, gdzie masz się ustawić? Ja generalnie staję tak, by nie musieć się cofać, bo jest to skrajnie niekomfortowe i łatwo o błąd. A jak leci mi na klatę to przykuc i palce.
3) Spotkałem się z tym, że odbijano piłkę tylnymi częściami przedramion, gdy ręce były zgięte i złączone (coś jak na plażówce, mam nadzieję, że wiesz o co chodzi, wiem że pokrętnie tłumaczę ;) ). Nie wiem czy to poprawne, ale o innych opcjach nie słyszałem. Można też oczywiście próbować się cofać i brać dołem, ale na pewno nie o to pytałeś.
4) Z własnego doświadczenia powiem, że zależy od odległości dojścia. Ze środka na skrzydło zdecydowanie lepiej podbiec i wyskoczyć. Jest ryzyko, że wpadniesz na skrzydłowego, ale to nieuniknione, i trenerzy na ogół akceptują to ryzyko. Natomiast w przypadku, gdy masz dojść na odległość metra, lepiej chyba odstawno-dostawnym, bo podbiegnięcie zabierze za dużo czasu, a i wtedy nie masz rąk w górze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”