Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Niedługo i będziemy mieli wiosnę, a co za tym idzie ciepło, więc wszyscy przenoszą się z hali na plażówkę(no może nie wszyscy, ale duża rzesza osób). No i chodzi mi tu o sprzęt do plażówki. Są na all(wiecie o co kaman :) ) zestawy do plażówki. Kijki i siatka za 100 zł. Niby cena niska, ale nie wiadomo jak z jakością. I mam pytanie: czy kupić zestaw za powiedzmy 150 zł czy samemu zrobić słupki itd?? Siatkę kupiłem z 2 lata temu. Mamy boisko, ale na betonie i każdy wie czym skończyłby się pad lub coś innego. A i jeżeli lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie samemu, więc te słupki z czego miałyby być i jakiej średnicy??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Nagor »

150 zł na czterech to wychodzi jakieś 40 zł, więc można się zrzucić, bo nie wiem czy drożej nie wyjdzie zrobienie samemu, bo musi być głębokie, żeby w piasku siedziało dobrze, wytrzymałe ale lekkie do noszenia etc. etc.
...
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: jarek8dywan »

ja boisko robilem jakies 2 lata temu, slupki to nie wiem jakie, od zaprzyjaznionej firmy... wazne jest to jak je wstawic. bo my dalismy je jakis niecaly metr w ziemie, i kazdy slupek zalalismy betonem (na kazdy slupek 1 worek) i powiem ci ze po roku, slupek na ktorym jest korbka, przesunal sie do srodka :| ale na szczescie nie za duzo i juz sie zatrzymal. fajna sprawa zrobic cos z czego korzysta cale osiedle, z tym ze my mamy pierszenstwo, kiedy wchodzimy to wszyscy sciagaja swoje siatki, i my nakrecamy swoja ;) problem jest tylko z liniami... raz jakis dekiel z lopata przyszedl i zaczal kopac male rowki, jak to zobaczylem to musialem sie pofatygowac osobiscie, wytlumaczyc ze zrobi sobie kuku jak spadnie po skoku na ta linie. ogolnie dziwie sie ze wandale nie ruszaja tych slupkow ;) moze dlatego ze czesc gra z nami. :] ogolnie boisko bylo robione na trawie, juz dawno tam trawy nie widzialem ;) w tym sez. nawet dolki sie porobily, trzeba bylo dowiesc troche piachu. takze grunt na ktorym to zrobisz to tez istotna sprawa. tak jak wczesniej pisalem, slupek sie przekrzywil, dlatego ze teren jest piasczysty. wiecznie problem z ta trawa jest :/ pady juz zaczynaja bolec, bo ziemia sie zbila.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Nagor »

Jarek jesteś z Olsztyna? Na jakim osiedlu to boisko? Na Jarotach jest niby jedno, siatka nawet nie ginie zbyt często, ale po deszczyku choćby malutkim robi się taka powłoka z błota i jest ślisko przed godzinę potem. Poza tym to samo, nie wiadomo gdzie koniec boiska (umownie wydeptane pole to pole :P ) i zagłębienia w polu. W suche lato jeszcze się strasznie kurzy :/ Dobry patent na wandali to zawiesić logo stomilu :D
...
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: jarek8dywan »

nie, zatorze ;) no fakt, jest deszcz, jest bloto, jest slonce jest kurz, ale to da sie przezyc, najgorszy jest wiatr, bo to boisko jest na otwartej przestrzeni. a co do sposobu na wandali. trzeba ich znac ;) siatke oczywiscie kazdy musi miec swoja. my mamy swoj sprzet, siata i antenki, ktore zabieramy. taz zostawilismy zajebista pilke mikasy (plazowa) na pare godzin. nikt na szczescie nie widzial, i nie za,,,ukradl ;P
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Guilder »

Ja robiłem zrzutę z kumplami po 40zł (w sumie 160 bo 4 nas było), i dostaliśmy na tym All ;) nie najgorszą siatkę+linie ze szpilkami (takimi do wbijania w piasek, marynarskimi ;) ). Nie było tylko antenek. Osobiście radzę zebrać kilku i kupić porządny zestaw, nawet za 200zł niż robić coś samemu. Jakość kupionego w większości przypadków jest lepsza.

A jakby ktoś miał wątpliwości, zdecydowanie lepiej gra się z liniami aniżeli z rysowanym boiskiem, dużo większy komfort, i brak przymusu do ciągłego poprawiania.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

A czy gdzieś w internecie oprócz all 8-) można kupić taki sprzęt?? Bo jak dotąd są zestawy za 100 a ja chciałbym kupić coś trwałego i dobrego, żeby długo trzymało się. Jeżeli nie można reklam na forum to proszę o PW.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

A ten na jakiej mniej więcej wysokości będzie siatka?? Wysokość jest jakoś regulowana czy tylko powiedzmy 224 i koniec?? W pewnym zestawie jest siatka o wymiarach 6,5 m, czyli boisko będzie niewymiarowe. Będzie dało się zamontować inną siatkę, bo mam 9,5 m??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: niepoinformowany »

Najlepiej razem z tatą zabetonuj sobie metalowe słupki w ziemi (jak nie wypali to chociaż wkop, też będzie trzymało) do tego kup dobrą siateczkę i linie z regulacją (są na all[cenzura]).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

niepoinformowany pisze:Najlepiej razem z tatą zabetonuj sobie metalowe słupki w ziemi (jak nie wypali to chociaż wkop, też będzie trzymało) do tego kup dobrą siateczkę i linie z regulacją (są na all[cenzura]).
Uważasz, że będzie dobrze?? Na betonie mamy słupki, które mają już z 20 lat, a trzymają się bardzo dobrze. Tyle, że tamte są zabetonowane i może być problem z ich odkopaniem. Miejsce już mamy wyznaczone. Trzeba będzie trochę tam przekopać. I mam pytanie: na jaką głębokość kopać dół??

A i jaka piłka jest dobra?? Tylko nie piszcie mi o VLS 200, bo na mojej pipidówie, nikt się na taką nie złoży(jak na sprzęt się złożą to będzie dobrze ;) ).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Guilder »

Dobre piłki plażówkowe zaczynają się od 60zł. Za taką cenę ja dostałem w zwykłym sportowym piłkę którą mam już bodaj trzeci rok i spisuje się bardzo dobrze. Także prawie każda 60zł+ powinna być dobra.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: niepoinformowany »

Mate pisze:
niepoinformowany pisze:Najlepiej razem z tatą zabetonuj sobie metalowe słupki w ziemi (jak nie wypali to chociaż wkop, też będzie trzymało) do tego kup dobrą siateczkę i linie z regulacją (są na all[cenzura]).
Uważasz, że będzie dobrze?? Na betonie mamy słupki, które mają już z 20 lat, a trzymają się bardzo dobrze. Tyle, że tamte są zabetonowane i może być problem z ich odkopaniem. Miejsce już mamy wyznaczone. Trzeba będzie trochę tam przekopać. I mam pytanie: na jaką głębokość kopać dół??

A i jaka piłka jest dobra?? Tylko nie piszcie mi o VLS 200, bo na mojej pipidówie, nikt się na taką nie złoży(jak na sprzęt się złożą to będzie dobrze ;) ).
To zależy od masywności słupków. Na wyczucie musisz zrobić, wiadomo, że z 3m (tak co najmniej) musi wystawać.

Oczywiście VLS 200 :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Nagorski »

Mate pisze:
niepoinformowany pisze:Najlepiej razem z tatą zabetonuj sobie metalowe słupki w ziemi (jak nie wypali to chociaż wkop, też będzie trzymało) do tego kup dobrą siateczkę i linie z regulacją (są na all[cenzura]).
Uważasz, że będzie dobrze?? Na betonie mamy słupki, które mają już z 20 lat, a trzymają się bardzo dobrze. Tyle, że tamte są zabetonowane i może być problem z ich odkopaniem. Miejsce już mamy wyznaczone. Trzeba będzie trochę tam przekopać. I mam pytanie: na jaką głębokość kopać dół??

A i jaka piłka jest dobra?? Tylko nie piszcie mi o VLS 200, bo na mojej pipidówie, nikt się na taką nie złoży(jak na sprzęt się złożą to będzie dobrze ;) ).
Wg mnie taka byłaby bardzo dobra
http://[REKLAMA]/item600635674_pilka_p ... ratis.html
A sam miałem taką:
http://[REKLAMA]/item607888437_pilka_p ... ratis.html
Wg mnie żadna plażowa mikasa z nią się nie równa... Polecam, 52 zł to nie majątek, a piłka jest genialna.

Wiadomo, na jakim portalu są aukcje...
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Guilder »

Tak dla uściślenia to pisałem dokładnie o tej co Nagor dał w drugim linku, tylko kolorystyka inna (biały, żółty, zielony). Także masz z dwóch różnych źródeł pozytywną opinię. ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Dobra. Ze względu na panujący kryzys(który trwa na mojej wsi 365[366] na rok) trzeba było pomyśleć nad zrobieniem słupków. Robimy je z takich tam rurek. Teraz chodzi o dół. Mamy zamiar zrobić wymiarowe + 2(3)m na długość i 2 na szerokość. I na jaką głębokość?? 20-30 cm?? Bo chcemy jeszcze te słupki zabetonować. A i pytanie do tych, którzy mają plażówkę zrobioną gdzie była dawniej trawka. Przepuścić folię na dole, żeby rośliny(i tak się później przebiją) i robale się nie przebijały??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: AsRocketman3 »

U kumpla jak robilismy, to dół rozmiary szpadla łopaty, folia dziurkowana i piach i było elegancko i w tym roku i w nastepnych pewnie tez tak bedzie. Troche byly problemy z grabieniem i jakością piasku np. po deszczu wiec jak wam akcje troche pojdą w gore i kryzys ulzy :D to cos do nakrycia tez sobie skombinujcie, pamietam jak byla czesc boiska przykryta folią to pod nią piasek mieciutki jak na plaży ^^
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Na folię chyba nas będzie stać ;) . Siatka jest, słupki się zespawa, ręce do roboty też są. Piasek za darmo, bo kopalnia na wyciągnięcie ręki. A jaki piasek będzie dobry?? Jest jakiś żółty i kwarcowy.

Jeszcze tylko zakup piłki i linii i heja :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Arff »

Mate pisze:A jaki piasek będzie dobry?? Jest jakiś żółty i kwarcowy.
Powiedz że taki jak w copacabana :D :D :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Arff pisze:
Mate pisze:A jaki piasek będzie dobry?? Jest jakiś żółty i kwarcowy.
Powiedz że taki jak w copacabana :D :D :D
Hehe :D . Jeszcze specjalnie wysłaliby ładowarkę i kamaza do Brazylii :)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Kurde szlak mnie trafia, bo nie mogę/nie potrafię wystawić piłki palcami bez rotacji. Piłkę trzeba wypychać nadgarstkami czy jak??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Arff »

http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=75&t=954#p60617 tu masz wytłumaczone jak jest z interpretacją odbicia palcami w plażówce... a co do odbicia to osobiście wypycham piłkę nadgarstkami, łokciami, barkami, biodrami, kolanami i stawami skokowymi w momencie, gdy opuszki wszystkich palców przylegają do piłki... :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Nagor »

Przecież w plażówce można wręcz złapać piłę w palce :P Kwestia treningu, stań pod ścianą, wyrzucaj, atakuj od ziemi w ścianę i z tego wystawiaj np w jakiś punkt na ścianie. Dobry trening bo piłka po odbiciu od ściany ma dużą rotację i trudniej ją "uspokoić"
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:Przecież w plażówce można wręcz złapać piłę w palce :P Kwestia treningu, stań pod ścianą, wyrzucaj, atakuj od ziemi w ścianę i z tego wystawiaj np w jakiś punkt na ścianie. Dobry trening bo piłka po odbiciu od ściany ma dużą rotację i trudniej ją "uspokoić"
A potem na hale i 9/10 nieczystych :D Skądś o tym wiem :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Nagor »

niepoinformowany pisze:
Nagor pisze:Przecież w plażówce można wręcz złapać piłę w palce :P Kwestia treningu, stań pod ścianą, wyrzucaj, atakuj od ziemi w ścianę i z tego wystawiaj np w jakiś punkt na ścianie. Dobry trening bo piłka po odbiciu od ściany ma dużą rotację i trudniej ją "uspokoić"
A potem na hale i 9/10 nieczystych :D Skądś o tym wiem :D
No cóż, rozegranie to moja najsłabsza strona, dlatego dotykam tego tylko i wyłącznie w plażówce, kiedy trzeba :D I właśnie ćwiczyłem tak jak napisałem wcześniej, i wychodzi całkiem całkiem.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Guilder »

Zdecydowanie polecam ćwiczenie wystaw sposobem dolnym, trening tegoż odbicia + brak problemów później na hali. Różnica polega na tym, że zwalnia się grę, no ale bloku zgubić w plażówce się nie da. ;P
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Jak stoicie na przyjęciu, to przeważnie na którym metrze(oczywiście na piachu)?? Ostatnio próbowaliśmy pograć w plażówkę i popełniałem "trochę" błędów, bo przyjmowałem piłkę palcami.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: przeemekk90 »

E to zależy jak lubisz przyjmować, to tak się ustawiasz. Ja preferuję jak piłka lekko zagrywana jest tak około pół metra przede mną to wtedy ją podbijam. Więc do lekkich zagrywek staję bliżej żeby później się odsunąć (ale wybronić skrót). Natomiast wtedy kiedy wiem, że będzie mocna zagrywka jestem tak 1.5m do 2m od końcowej linii boiska. Ale to takie granie na amatorskim poziomie raczej. Jednak uważam, że takie detale to sprawa indywidualna i musisz po prostu poćwiczyć ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Nagor »

Nie gram za często w plażówkę, ale to gdzie się ustawiasz zależy raczej od serwującego a nie od Ciebie. Wiadomo, trochę dalej niż na hali, bo te nieszczęsne palce (mam to samo). Poza tym do przodu łatwiej się rzucić niż do tyłu.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: Mate »

Oczywiście, że zależy od serwującego. Czyli na "brazylijkę" 7-7,5, a na mocny serwis gdzieś 6-7??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Kupno zestawu do plażówki czy zrobienie??

Post autor: przeemekk90 »

Mate pisze:Oczywiście, że zależy od serwującego. Czyli na "brazylijkę" 7-7,5, a na mocny serwis gdzieś 6-7??
Teoretycznie tak ale to głównie zależy od Twoich upodobań. Ja lubię piłkę przyjmować która jest trochę dalej, tzn wtedy ręką łatwiej jest mi nadać kierunek dogrania, łatwiej ustawić się do flota itp itd. Natomiast kolega mój odbiera z rękoma przy ciele więc staje minimalnie bliżej. Przyjmiesz 50 zagrywek i nie będziesz mieć wątpliwości ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”