trenowanie

wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

trenowanie

Post autor: wlazly107 »

mam pytanie mam 14,5 lat (rocznik 94), wzorst mały bo okolo 168cm ale jeszcze urosne oraz bardzo niską wage okolo 48kg :/
Mam pytanie co do treningu:
-Jak w moim wieku poprawić wyskok aby nie stracić ani jednego cm wzrostu i nie oczekuje cudów, mi wystarczy jak za 2 lata poprawie się z 30cm...
-Czy powinienem jakoś ćwiczyć na siłowni albo coś w tym stylu w celu przybrania na wadze czy jeszce za wcześnie na siłownie?
-Czy wiszenie na drążku 5x po 1min dziennie może daćc mi jakieś dodatkowe cm i nie zaszkodzi mojenmu zdrowiu??
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: trenowanie

Post autor: Mate »

wlazly107 pisze:mam pytanie mam 14,5 lat (rocznik 94), wzorst mały bo okolo 168cm ale jeszcze urosne oraz bardzo niską wage okolo 48kg :/
Mam pytanie co do treningu:
-Jak w moim wieku poprawić wyskok aby nie stracić ani jednego cm wzrostu i nie oczekuje cudów, mi wystarczy jak za 2 lata poprawie się z 30cm...
-Czy powinienem jakoś ćwiczyć na siłowni albo coś w tym stylu w celu przybrania na wadze czy jeszce za wcześnie na siłownie?
-Czy wiszenie na drążku 5x po 1min dziennie może daćc mi jakieś dodatkowe cm i nie zaszkodzi mojenmu zdrowiu??
1. Gra, gra, bieganie, jazda na rowerze, plażówka itd.
2. Nie za młody jesteś.
3. Rozciąganie(najlepiej poranne, wtedy ciało jest bodajże o kilka centymetrów dłuższe). A o jakie wiszenie Ci chodzi?? Rękoma czy nogami :D ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

Re: trenowanie

Post autor: wlazly107 »

grać gram często ostatnio, biegać zacznę częsciej może wieczotem dłuższy bieg około 4km bo tyle mam akurat taką fajna trasą dokola wsi... co mi poćiwczy wytrzyamłosc przy okazji i jak popraiwe sobie wytrzyamłosć to w tym biegu sobie pozwole na np. biegne normalnie i 100m jak najszybcej dam rady (czy tak może być??) aaaa i a coś zamist plażówki bo tu nie ma plaż żadnych.... a ten zwis to za ręce bo na nogach to ciężko ;p...aha a skoro nie siłownia to jak polepszyć swoją mase narazie od dwóch dni roie brzuszki bo mi znajomy poradził 100brzuszków codzinnie wieczorem z poczatku myslam że w ten sposób jeszcze schudne ale jak tak pomyśleć to nie mam co spalić a dojdą mi mięśnie które ważą więcj niż tłuszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: trenowanie

Post autor: Mate »

Pompki, przysiady, wspięcia na palcach itd. Jak chcesz masę polepszyć to do michy :D . Według mnie nie biegaj wolno, szybko. Dajmy na to poniedziałek maraton(4 km), środa szybka(1 km) i w piątek gdzieś bardzo szybkie sprinty. Na dodatek rower itd. Tyle, że najpierw pomyślałbym o misce. Nakup sobie płatków(kukurydzianych i owsianych, te drugie najlepiej), ryżów itd.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

Re: trenowanie

Post autor: wlazly107 »

ok w takim razie Wielkie Dzięki :D
wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

Re: trenowanie

Post autor: wlazly107 »

Mam jeszce jedno pytanie te sprinty to tak mniej więcej ile seri i w jakich odstępach?? może troche głupie pytaie ale wole wszytko dokłądnie mieć...i nie wiem czy to dobry pomysł ale te sprint np jak mam kilka seryjek to częśc normlanie a częśc możę pod górke jakąs większa jak najsyciej dam rade wtedy chyba jeszcze bardziej mięśnie pracuja i poprawia się dynamika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”