Obuwie

Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

Tego jeszcze w kinach nawet nie grali, żeby low'y trzymały kostkę równie dobrzy co wysoko zabudowane, więc sam odpowiedz sobie na to pytanie.
cupko24
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2012, o 17:48
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: cupko24 »

Witam!
Podłączając się pod temat chciałbym spytać czy miał ktoś styczność z "niskimi" butami - Asics Gel-Task? Jak się w nich grało? Czy były wygodne? Na ile czasu spokojnie starczyły? itp.
pozdrawiam ;)
cupko24
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2012, o 17:48
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: cupko24 »

wie ktoś może w jakim modelu gra w tym roku Mariusz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
hubertlfc
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:42
Płeć: M

buty do siatkowki

Post autor: hubertlfc »

witam.
Mam 13 lat, chode do 1 klasy gimnazjum i za pare dni zaczynam trenowac siatkowke. mam pytanie jakie buty mam na początek wybrac?? takie do 200 zl maksymalna cena. prosze o szybka odpowiedz
wojtek15
Posty: 46
Rejestracja: 31 sie 2012, o 22:11
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: wojtek15 »

Najlepiej do 200 zł do Asics Rocket ;)
wojtek15
Posty: 46
Rejestracja: 31 sie 2012, o 22:11
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: wojtek15 »

Ostatnio zmieniony 31 gru 2012, o 10:43 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tu była reklama, za którą nikt nie chciał płacić
simsons51c
Posty: 8
Rejestracja: 9 lis 2011, o 21:55
Płeć: M

Buty do siatkówki

Post autor: simsons51c »

Witam. Nie wiem czy dobrze napisałem w dobrym dziale. :D Mam 15 lat 182cm wzrostu i chce kupić buty do gry w siatkówkę do 120zł. Jakie polecacie?
konop87
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2011, o 08:11
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: konop87 »

Witam ! Zastanawiam się nad kupnem butów do siatkówki i moją uwagę przykuły Buty Mizuno Wave Lightning 7 i Buty Asics Gel Beyond B205N . Które z nich Waszym zdaniem są lepsze ?
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Duzy »

nike hyperdunk 2011
mateusz7525
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2013, o 18:29
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: mateusz7525 »

Cześć. Mam 12 lat i przymierzam się do zakupu butów. Chciałbym żeby buty fajnie wyglądały i nie były droższe niż 250zł. Chciałbym się spytać czy buty NIKE AIR MAX FULL COURT nadawały by się do siatkówki i czy ogólnie buty do kosza nadają się do siatkówki ?
Awatar użytkownika
VolleyHeart
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2013, o 14:44
Płeć: K

Jakie wybrać buty?

Post autor: VolleyHeart »

Witam. Zamierzam kupić sobie jakieś buty do siatki. Tylko teraz pytanie jakie? Jakie buty Wy nosicie? Pytanie kieruję raczej do dziewczyn, bo sama nią jestem. ;)

+ Szukałam wątku, gdzie mogłabym znaleźć jakieś odpowiedzi, ale niestety nic ciekawego nie znalazłam, więc zaczęłam nowy wątek. :)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, o 17:53 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie poddawaj się w poszukiwaniach. Wątku.
konop87
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2011, o 08:11
Płeć: M

Re: Jakie wybrać buty?

Post autor: konop87 »

VolleyHeart pisze:Witam. Zamierzam kupić sobie jakieś buty do siatki. Tylko teraz pytanie jakie? Jakie buty Wy nosicie? Pytanie kieruję raczej do dziewczyn, bo sama nią jestem. ;)

W sumie nie jestem dziewczyną, ale sam ostatnio intensywnie szukałem butów do siatki i zdecydowałem się na Buty Asics Gel Beyond B205N, które już wypróbowałem i bardzo przypadły mi do gustu. Wygodne, dodają sporo wzrostu, wyglądają na trwałe (a to było dla mnie ważne, żeby wytrzymały przynajmniej 2 lata). Są też w wersji damskiej, ale nie wiem jak znosisz kolor różowy. Najlepiej popytaj znajomych, przejrzyj ofertę sklepów internetowych , przymierz w sklepie rzeczywistym czy aby na pewno wygodne (jakiś decathlon lub coś innego) a potem kup w internecie bo taniej wychodzi :)
bartus32
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2013, o 16:08
Płeć: M

Które buty wybrać?

Post autor: bartus32 »

Witam.
Zastanawiam sie nad kupnem butów podobaja mi sie Nike Kobe VII albo Nike Hyperdunk 2011 macie jakąs opinie o nich?
A może polecacie jakies asicsy, mizuno w cenie 300-350 zl.
Cabaneiro
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2013, o 08:11
Płeć: M

PYTANIE HYPERFUSE 2012

Post autor: Cabaneiro »

Mam aktualnie asics niskie buciki i chce wymienić na coś wysokiego , dużo graczy z Plus Ligi oraz chociażby na parkietach I/II ligi gra w Nike i zastanawiam się nad kupnem http://sklepkoszykarza.pl/sklep.php?md= ... hyperfuse& Nike Hyperfuse 2012 dużo piszecie o hyperdunk 12 , hyperfuse 11 , a nic o tych . Nie wiem czy to oznacza że są złe nie wiem czy w nie zainwestować ? Gram na pozycji atakującego ale czasem przyjmuję w kilku ustawieniach . Potrzebuje buty dynamiczne , w których dobrze mi się bedzie skakało , i już raczej wysokie . Jakieś Propozycje ? i CZY ktoś coś wie Na temat HYPERFUSE 2012 ???
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

Witam, też mam dylemat przy zakupie butów do siatkówki. Zastanawiam się nad takimi opcjami: Kobe VII, Hyperfuse 2012, Hyperdunk 2012 (niestety najdroższe, więc raczej odpadną) lub jakieś asics/mizuno. Które są najlepszą opcją ? Kobe VII i HF2012 już można za ok 300zł kupić, tylko się nie mogę zdecydować które będą lepsze, wysokie czy niskie.
A może któryś z modeli asics lub mizuno ? Pozdrawiam.
konop87
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2011, o 08:11
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: konop87 »

Tak jak pisałem wcześniej. Ja zmieniłem jakieś stare Adidas Response Climacool(grałem w nich 6 lat) na Asics Gel Beyond B205N i mi tam na moją grę wystarczają (gram od 1 do 3 razy w tygodniu na poziomie amatorskim). Wygodne, bardzo lekkie, dodają trochę wzrostu i co było dla mnie ważne mają wentylowaną podeszwę. Co do Nike to ostatnio z ciekawości przymierzyłem w sklepie Hyperdunk 2011 i mi one nie podeszły. Jakieś takie sztywne i twarde się wydawały (ale oczywiście może się rozejdą, bo ja je tylko przez 3 minuty na nogach w sklepie miałem). Na moją grę wystarczają mi buty niskie , takie za kostkę jednak mnie uciskają ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Chociaż Nike jest mocno chwalone i musi być w tym coś, że tak wielu że tak wielu graczy PLS gra w Nikach (wcześniej nie zwracałem na to uwagi, może zawsze grali w Nike). Co do Mizuno to raczej wszędzie mają opinie świetnych butów ale nie za trwałych. Poszukaj w sportowych , przymierz i będziesz wiedział. Jak wydasz w okolicach 300 to wszystkie pewnie będą wygodne a buty i tak same nie grają :)
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

dziękuję Ci za zainteresowanie. Zapomniałem napisać, że ważnym atutem dla mnie jest też lekkość butów, więc pewnie tutaj asicsy będą przeważać. Być może zdecyduję się na model który Ty posiadasz ale wersję wyższą.
jeszcze mam pytanie jedno : co to za model ? Obrazek
czyżby to Asics Gelhoop ?
konop87
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2011, o 08:11
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: konop87 »

Z tą lekkością buty Nike wcale nie odstają od Asicsów czy Mizuno. Hyperfuse czy Hyperdunk ważą podobnie do moich Asicsów, różnice są mało wyczuwalne(wszystkie w okolicach 350 g na but, zależy od rozmiaru), za to Asics Sensei są bardzo masywne(450 g na but). Mówię, nie grałem w Nike, ale te koszykarskie buty po prostu mi się nie podobają i w sklepie jakoś mnie nie zachwyciły(mi się wydaje, że po prostu Nike zauważyło boom na siatkę i promuje swoje buty wśród zawodowych graczy licząc, że sprzedaż wzrośnie wśród amatorów). Poza tym wydaje mi się, że ich "przewiewność" jest kiepska. Musisz sam przymierzyć i się zdecydować. Jak chcesz oszczędzić poszukaj w butach z sezonu 2011. Wątpię, żeby były wielkie różnice grze a na pewno będą dużo tańsze.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: ciorny17 »

System Fuse w Nike ma znakomitą przewiewność. Siatkówka i koszykówka są podobne jeśli chodzi o charakterystykę poruszania, zrywy, wyskoki, krótkie sprinty. W tej dziedzinie Nike ma ogromne doświadczenie, choćby coraz doskonalsze systemy amortyzacji. Ktoś kto pamiętam Nike Jordan I, lądowało się jak na beton, a teraz mamy kilka systemów Air Zoom, Lunaron, które często są ze sobą syntezowane i umieszczane w jednym bucie w różnych częściach podeszwy. Ja sam gram w Air Max'ach Full Court i muszę przyznać, że: a) drogie nie były, b) świetnie trzymają kostkę, już kilka razy mnie uratowały c) system Zoom zapewnia fantastyczną amortyzację, pierwsze treningi i czułem się jakbym chodził na poduszkach.
Kłamca.
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

Bardzo ważne jest też dla mnie właśnie to uczucie lądowania jak na gąbce, podobno w hyperdunkach 2012 działa to wyśmienicie, więc HF2012 pewnie też tak mają. Lepiej wydać więcej pieniędzy na buty niż później na lekarza bo kolana i nogi mogą ucierpieć gdy nie mamy odpowiedniego obuwia. Mój rozmiar to 31cm albo nawet 31,5cm więc dosyć duży, nie mam możliwości obejrzenia żadnych butów osobiście bo u mnie w mieście nie ma żadnych sklepów, zostaje mi tylko zakup przez internet.
Jeśli jeszcze macie rady to piszcie.
Ejt
Posty: 216
Rejestracja: 8 lis 2009, o 19:59
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Ejt »

W jakim modelu Nike grał Masny w półfinale PP?????
szpricel
Posty: 6
Rejestracja: 4 lut 2013, o 21:09
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: szpricel »

A co powiecie na temat Adidas adizero Crazy light (nie 2).
Obrazek
Dorównują, pod wzgledem amortyzacji, Hyperdunkom albo Hyperfusom z sezonu 2011?
Ostatnio zmieniony 4 lut 2013, o 21:59 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 16. Regulaminu Forum
eastsider
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ściana Wschodnia

Re: Obuwie

Post autor: eastsider »

lekkie może i sa ale to coś gnie się jak papier. na żadną większa stabilizację kostki lepiej się nie nastawiać.

http://www.youtube.com/watch?v=GOrqdWpfMfE

kupiłem hyperdunki+ 2k12. Zdecydowanie stabilizator wedruje do środka buta. również kostek nie trzyma za grosz.
martin19
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2011, o 20:53
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdroj

Re: Obuwie

Post autor: martin19 »

Witam
Zastanawiam się nad kupnem butów, mam trójkę kandydatów: Nike Kobe VII, Nike Hyperdunk low 2011 oraz Nike Hyperfuse 2012. Używa ktoś może tych butów, które wybrać? Do tych butów potrzebowałbym stabilizatora stawu skokowego, który mieściłby się tam bez problemu i nie 'rozjeżdżał' na boki tych butów. Active Ankle T2 mieściłby się w nich i nie powodowałby tego efektu?
szpricel
Posty: 6
Rejestracja: 4 lut 2013, o 21:09
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: szpricel »

Hyperdunki maja podobno lepszą amortyzację niż Hyperfusy( porównując modele z 2011 roku). Jak z tymi nowymi modelami to nie wiem, ale Hyperfusy to zwinność, szybkosć a Hyperdunki to skoczność i amortyzacja - tak czytałem.
eastsider
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ściana Wschodnia

Re: Obuwie

Post autor: eastsider »

ja wcześniejsze buty miałem hyperfuse (takie jak Bartman), również mało to kostkę trzyma do tego mocno mnie obcierały na stawie skokowym ale stabilizator można wcisnąć jak najbardziej.
caspaa
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2012, o 18:01
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: caspaa »

WItam. Ja juz korzystalem z obuwia adidasa i nike ale jednak po dwoch latach prob innych marek powrocilem do zaufanego asicsa.

Zakupilem sobie dwie pary Asics Sensei 4 MT (44 roz) na ten sezon ale jednak okazalo sie ze jedna mi w zuplenosci wystarczy dlatego MAM JEDNA NA SPRZEDAZ. ASICS SENSEI 4 MT - zloto/srebrne - kolekcja olimpijska. Z wlasnego doswiadczenia powiem ze mega wygodne buty - pewno dlugo ich nie bede zmienial. Jesli ktos zainteresowany prosze o kontakt na k.stefan0004@gmail.com

Dzieki.
caspaa
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2012, o 18:01
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: caspaa »

szpricel pisze:A co powiecie na temat Adidas adizero Crazy light (nie 2).
Obrazek
Dorównują, pod wzgledem amortyzacji, Hyperdunkom albo Hyperfusom z sezonu 2011?

NIE POLECAM! - kupilem te buty ze wzgledu na lekkosc, gralem w nich nie cale pol roku bo zaczeply sie rozchodzic + szybko skrecilem staw skokowy przec co teraz maskuje sie w dobrze chroniacych i niezawodnych asicsach senseiach plus jeszcze dotego ochraniacze na kostke.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: ciorny17 »

Ktoś pisał o Kobe VII. Nie polecam. W środku buta jest taki system szwów, że uwierały mnie w stopę i było to dosyć niekomfortowe. Bardzo dobre recenzje zbierają Kobe "ósemki". Na portalu koszykarskim Gwiazdy Basketu jest ich recenzja i są chwalone.
Kłamca.
neko_1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2013, o 20:29
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: neko_1 »

Mam problem z wyborem butów :) waham się między :
Nike Hyperdunk 2012
ZOOM HYPERCHAOS
Buty MIZUNO Wave Bolt
MIZUNO WAVE LIGHTNING MID
BUTY ASICS GEL-TASK MT
Asics VOLLEY ELITE W /12

Mają to być buty dla kobiety:)
Pozycja: rozgrywający

Będę wdzięczna za wszelkie rady:) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”