Obuwie

Gibadinho
Posty: 9
Rejestracja: 6 sie 2009, o 12:35
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Gibadinho »

te buty co gra w nich Theo to są Asics Surpass x3 :) są w modelach niskich tak jak i za kostkę dostępne w Japonii :)
Gibadinho
Posty: 9
Rejestracja: 6 sie 2009, o 12:35
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Gibadinho »

to te buciki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dziobaxx
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2013, o 08:57
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: dziobaxx »

pogmerałem troszkę i chyba ściagnę sobie jordany super fly ze stanów. Mam tylko jedne pytanie odnośnie rozmiaru. biorąc pod uwagę wysokie podbicie nie powinienem dodać przypadkiem 1cm do stopy? w sumie stopę mam 27, ale widzę że 43 nawet w stanach ciężko znaleźć. z 44 to i nawet w kolorach powybrzydzam no i to tylko 1cm (w sumie nie cały) dodany do stopy. Takie 43-ki to dość ciężko mi nawet włożyć czasami. No i jak by się okazały duże to i sprzedać nie problem.
IloveVolleyball
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 20:44
Płeć: M

Wybór butów!!!

Post autor: IloveVolleyball »

Siemka wszystkim.
Gram na pozycji libero, mam 16 lat, wzrost 168-169 cm, długość stopy (w centymetrach) 23-24 cm.
Tu moje pytanie szukam dobrych bucików w cenie około 250-280 zł. Może poradzicie mi również czy wybrać buty zwykłe, czy za kostkę, co będzie dla mnie wygodniejsze i bezpieczniejsze, interesuje mnie również to, by buty były wygodne, z dobrą wentylacją i bezpieczne.
Z góry liczę na odpowiedzi :D
dziobaxx
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2013, o 08:57
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: dziobaxx »

Ostatecznie moje poszukiwania się zakończyły. Generalnie już miałem kupować Jordany z Foot Lockera USA, ale jakąś tam pocztą pantoflową dowiedziałem się że we Wrocławiu w galerii Grunwaldzkiej jest właśnie Foot Locker, gdzie podobno jest już jakiś wybór. Potajemnie się tam udałem. Okazało się że wybór nie jest za wielki (jeżeli chodzi o buty do kosza) ale jest większość wspomnianych modeli na tym forum. Skupiłem się na Nike Hyperdunk 2012, Le Bron X, Kobe 8, Jordan CP3, Melo M9.
Po pierwsze dobrze że nie kupiłem 44 z netu, bo 43 w każdym z ww okazało się idealne. Zaznaczam że mam wysokie podbicie.
Jadąc po kolei: Hyperdunków nawet nie założyłem bo nie mogłem się przecisnąć przez ten kominek, Le brony są za wysokie i masywne jak dla mnie - taki bardzo typowy but do kosza. Teraz część przyjemniejsza. Jak założyłem Kobe 8 to po prostu masakra, tak wygodnego buta chyba jeszcze na nogach nie miałem, jak papcie u babci. Podobnie leżały CP3, jednak o trzymaniu kostki nie ma co nawet marzyć, i tego mi niestety brakowało od razu. Ponieważ wyczynu (gram amatorsko acz ambitnie) już raczej nie zrobię postawiłem że kostki mogą być mi przydatne, szczególnie że chcę sobie poprzeplatać siatkę koszem. Przymiarka Melo M9 dała mi to czego szukałem, wygodny jak cholera, na kostce czuć trzymanie...no to wziąłem. Ciekawe jest to że na oko but wydaje się ciężki ale w ręce to już inna sprawa. Na pewno nie jest cięższy od moich obecnych asicsów. Ceny butów około 50PLN niższe niż na necie, pominąwszy ostatnie rozmiary (generalnie zauważyłem że 43 nie jest łatwy do dostania). W ten sam dzień wytestowałem buty na meczu no i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Nie ograniczały mnie w niczym. But jest zbudowany jakby z dwóch osobnych elementów. Elementu trzymającego kostkę i skarpety. Mam wrażenie że sznurowadłami mogę panować nad siłą ścisku kostki ale nie kosztem skarpety. Ale to wytestuję dzisiaj. Na pewno polecam ten sklep. Nie jest drogo, można zmierzyć buty z górnej póły, nie widziałem tam niestety butów typowych do siatki, ale może coś przegapiłem.
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: CzyDe »

W foot lockerze butów typowo do kosza też nie ma, parę modeli głównie Nike rzucą ale bez szału, butów do siatki nie ma co szukać, to jest sklep raczej sprzedający air maxy gimbazie
dziobaxx
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2013, o 08:57
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: dziobaxx »

No to mi widocznie przyfarciło, bo parę typowych butów kosza przymierzyć mi się tam udało. Typowych do siatki nawet nie szukałem. Tak czy inaczej polecam chociażby do przymiarki. Generalnie bardziej chodziło mi o wrażenia z przymiarek a nie sklep, ale zgodzę się że w większości jest napchany pospólstwem.
Awatar użytkownika
siatkarz2012
Posty: 29
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:43
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: siatkarz2012 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 3 cze 2013, o 15:47 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: To nie jest portal kupna-sprzedaży
Awatar użytkownika
wadam
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Obuwie

Post autor: wadam »

Czołem Panowie.

Nie wiem jak Wy ale ja najlepiej wspominam te modele ze swojej "kariery"":

Asics Gel Flame MT
Obrazek
Asics Gel Block
Obrazek
Nike Shox Lethal
Obrazek
i kilka modeli mizuno jednak sporo niżej niż ta trójka (choć nie mówię, że gorszych! Mają zupełnie inne właściwości).

I odnosząc się do wymienionych powyżej.

Jeżeli miałby ktoś dostęp do tych modeli w rozmiarze 29-29,5 cm to chętnie porozmawiam o możliwości zakupu.

Konkretne osoby proszę wówczas o kontakt na pw.
patryk1994
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2011, o 22:49
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: patryk1994 »

Witam. Mam pytanie. Czy może ktoś orientuje się w jakich butach gra Ricardo Lucarelli? Wiem tylko tyle, że są jaskrawe i że są to nike :) Obrazek
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

to są nike hyperdunk 2012
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: CzyDe »

Poznał ktoś w jakich butach ostatnio w LŚ grał Nowakowski? Coś nie mogę znaleźć ;/
LuKaSz1995
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2013, o 14:27
Płeć: M

Proszę o pomoc w wyborze Obuwia ;]

Post autor: LuKaSz1995 »

Witam , postanowiłem kupic sobie buty do gry w siatkówke , mój wybór padl na 3 pary które z nich byscie polecali a które nie i dlaczego . Moze ktoś z was już posiada takie buty . Chodzi mi o:

1.Asics Gel Task MT ( wysoka wersja kolor pomarańczowy)
2.Mizuno Wave Blocker 8
3.Mizuno Wave Rally Mid

Chodzi mi głownie o wytrzymałosc obuwia i stabilizacje aby but sie nie slizgal po podlozu.
Które z tych butow byscie polecali , proszę o pomoc w dobrym wyborze .

Moje parametry jesli to w czyms pomoze : WZROST: 192cm WAGA:77kg WIEK:18lat
LuKaSz1995
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2013, o 14:27
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: LuKaSz1995 »

pomoże ktos? bo chcialbym zamowic buty a potrzebuje opini o nich ktore lepiej i czy jak mam wkladke buta w butach nike ktore uzywam do chodzenia maja 28,5cm sa dobre to takie zamowic do siatki?
stabi225
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2013, o 14:59
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: stabi225 »

Witam.
Interesują mnie buty Simone Parodi'ego jakie miał na tegorocznej Lidze Światowej
http://cdn.tuttosport.com//images/ext/2 ... 73_400.jpg
Nie jest to może nie wiadomo jak dobre ujęcie ale nie było lepszego.
Nieznana marka, wiem tylko że były jaskrawe-seledynowe :(
Bardzo mi na nich zależy, gdyby ktoś wiedział proszę o odzew :))
EDIT:
http://scr.hu/0mh1/dg4x2
Jeszcze jedno ujęcie butków i jego :)
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

to na pewno Asicsy ale nie wiem jaki model dokładnie, być może gel hoop bo są podobne do butów Zaytseva a to właśnie ten model
http://www.fivb.org/Vis2009/Images/GetI ... =201259709
jakub16rr
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2013, o 20:55

Buty do siatki

Post autor: jakub16rr »

Witam, jest to mój pierwszy temat na tym forum, więc chciałbym wszystkich przywitać.

Mam 15 lat, 192cm wzrostu, 80kg. Gram na pozycji rozgrywający.

Wcześniej grałem w jakiś Asicsach (nawet nie znam nazwy). Gdy zacząłem moją przygodę z Wojewódzką Ligą Kadetów zakupiłem buty Asics Gel Beyond z 2012 roku (niskie). Chciałbym teraz kupić buty do 350 zł. Mam na oku Nike Kobe VII Supreme, ale mam obawy bo w wielu recenzjach, mówiono że ''orają nogę" i pojawiają się obtarcia i pęcherze. Proszę o opowiedzenie mi o tych butach (kto je miał) i proszę o pisanie innych propozycji. Chciałbym teraz coś z lepszym usztywnieniem kostki, bo miałem kontuzję.

Zastanawiam się również nad Nike Hyperdunk 2012

Pozdrawiam Kuba :)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2013, o 15:42 przez jakub16rr, łącznie zmieniany 1 raz.
stabi225
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2013, o 14:59
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: stabi225 »

VolleyballPlayer pisze:to na pewno Asicsy ale nie wiem jaki model dokładnie, być może gel hoop bo są podobne do butów Zaytseva a to właśnie ten model
http://www.fivb.org/Vis2009/Images/GetI ... =201259709
A wiesz może na jakiej stronie, stronach znaleźć modele hoop ???
Albo ktokolwiek wie ? :))
Będę naprawdę wdzięczny za takie info !
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

możesz wpisać w google ten model i może coś się tam znajdzie. Najłatwiej oczywiście będzie je dostać w Japonii bo przecież to japońska firma.
todaw
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2013, o 11:49
Płeć: M

Buty dla libero do 400 zł

Post autor: todaw »

Witam. Od tygodnia szukam butów odpowiednich dla mojej pozycji lecz szczerze mówiąc do tej pory nie znalazłem ani jednej pary, która by mi się spodobała. Odrazu mówię, że nie za bardzo jestem chętny na obuwie firmy ASICS gdyż mam nie miłe wspomnienia z tą własnie firmą. Chciałbym żeby te buty jakoś wyglądały ale najważniejsze jest żeby były po prostu przyczepne i lekkie.( Buty za kostkę odpadają.)
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, o 12:52 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniosłem temat do odpowiedniego działu.
VolleyballPlayer
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2013, o 23:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: VolleyballPlayer »

ja kupiłem niedawno Mizuno Wave Lightning 7 i mogę Ci je z czystym sumieniem polecić, nie wiedziałem że but może być tak lekki :) dokładnie stąd i za taką samą cene : http://butysportowe.pl/mizuno-wave-ligh ... 2792.bhtml 165zł , strasznie tanio jak za takie cudo, myślałem że to jakaś ściema ale jest z nimi wszystko ok :)
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Jaki to model butów?

Post autor: PiotrekJ »

Siemano, wiecie może w jakich butach gra Simone Parodi i Emanuelle Birrareli ?
http://24.media.tumblr.com/1ee100a6e486 ... o1_500.jpg

buty te są na zdjęciu w linku
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
simsons51c
Posty: 8
Rejestracja: 9 lis 2011, o 21:55
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: simsons51c »

Witam. Tez mam pytanie jakie kupic buty do siatkówki do 100zł? Czy buty Nike TIEMPO (czarne) są dobre?
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Jaki to model butów?

Post autor: pykaman »

trochę mi zajęło szukanie tego ale sam byłemjuż jakiś czas temu ciekaw co to za model. Ani strony asicsa w usa ani w brazylii ani nawet w japoni nie miały tego modelu , ani przede wszystkim w Italii jednak poszperałem troche po włoskich stronach i oto są
http://www.onzepoint.it/pl/home/1192-sc ... -2mt-.html
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obuwie

Post autor: Guilder »

@ simsons51c
Wiesz, stówa to bardzo surowy limit, więc jeśli jesteś w stanie za to znaleźć markowe buty, to nieźle. Ja jak sobie biorę buty do grania to mam problem, żeby zejść poniżej dwóch setek.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Tymczasem
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:03
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Tymczasem »

Witam, mam następujące pytanie, czy ktos kolwiek osttanim czasem zmienial może rodzaj obuwia z wysokich na niskie ? Jakie były wasze odczucia i czy był to dobry pomysł ? Osobiście zastanawiam sie nad zakupem Kobe 8 ale niestety są niskie.
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Jaki to model butów?

Post autor: PiotrekJ »

pykaman pisze:trochę mi zajęło szukanie tego ale sam byłemjuż jakiś czas temu ciekaw co to za model. Ani strony asicsa w usa ani w brazylii ani nawet w japoni nie miały tego modelu , ani przede wszystkim w Italii jednak poszperałem troche po włoskich stronach i oto są
http://www.onzepoint.it/pl/home/1192-sc ... -2mt-.html

Jesteś niesamowity, dzięki wielkie ;)
Teraz tylko jakoś sprowadzić je do Polski albo znaleźć je na Polskich stronach :P
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
patryk1994
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2011, o 22:49
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: patryk1994 »

Witam!

Wielu ludzi zastanawia się, czym różnią się buty stricte siatkarskie takich najbardziej rozpoznawalnych marek jak Mizuno, czy Asics od tych koszykarskich (chodzi mi głównie o Nike).

Obrazek
Na początek Mizuno. Grałem już wcześniej w 2 modelach Asics (Gel Rocket, Gel Sensei 3MT, ale nie chce ponownie się rozpisywać na ich temat), wróćmy do Mizuno. Buty bardzo przyjemne, lekkutkie, zaskakująco przewiewne, co na początku mi w nich nie pasowało, to że wcześniej byłem przyzwyczajony do miękkutkich i wygodnych Asics'ów, nie chce powiedzieć, że RX są niewygodne, ale wiadomo, że jakoś tę masę musieli zmniejszyć, but nie ma jakby to powiedzieć, takiej całej podeszwy, Dla porównania fotki :)

Mizuno: Obrazek
Asics Gel Sensei 3 MT Obrazek

Przez utratę masy Mizuno już nie są tak stabilne, jak Asics, ale można się przyzwyczaić. RX kosztem redukcji masy nie ochrania tak dobrze stopy, każde nadepnięcie na naszą stopę np. pod siatką, gdzie takie sytuacje się często zdarzają, jest dużo bardziej odczuwalne i nie raz po treningu bolały paluchy :) Kolejny aspekt to przyczepność, gdzie w Lightning'ach jest świetna, nie ma na co narzekać, minusem jest właśnie "niepełna" konstrukcja podeszwy i stopa nieprzyzwyczajona może na początku troszeczkę boleć, bo nie ma takiego podparcia, w moim przypadku zaobserwowałem nierównomierne ścieranie się podeszwy, ale to raczej z mojej winy. Sznurowanie bez zarzutów, język nie za gruby, nie za chudy, wentylacja znakomita. Buty oceniam w skali od 0/10, na takie hmm 8.5, jak ktoś chce bardziej szczegółowej recenzji Mizuno, to proszę pytać, tu, albo na PW.

Od niedawna jestem posiadaczem Nike Hyperfuse 2011 Obrazek

Tak w skrócie, but minimalnie cięższy, wygodny, jak można zauważyć bardzo wysoki, na początku troszeczkę niewygodny, ale po godzince już się powoli dopasowuje i jest ok, sztywny, solidna budowa, bardzo dobra przyczepność, wentylacja bez zarzutu, w porównaniu, z Mizuno RX, but jest "wolniejszy" nie jest tak zwrotny, można to odczuć podczas gry na przyjęciu. Hyperfuse bardziej nadają się na grę na pozycjach: Atakujący, Środkowy, Mizuno można śmiało użytkować na wszystkich pozycjach. Co zauważyłem ciekawego, to że w Nike wyżej skaczę, podeszwa jest sztywna, ale jakby pomaga się odbić, nie jest to tylko odczucie, zmierzyłem to, faktycznie wyskok jest wyższy w granicach 3-4 cm, a but jest cięższy :) A jeszcze w Nike problemem może być język, jest dość cienki i można czuć sznurowadła, kiedy te są mocno zaciśnięte. To tak z grubsza, ocena Nike: 8/10, jest to subiektywne porównanie i wiadomą rzeczą jest, że mało kto będzie miał identyczne odczucia, nie polecam Nike osobom, które przyzwyczajone są do niskich butów, ciężko się im będzie przyzwyczaić, pożyczam RX koledze, który jest zagorzałym zwolennikiem niskich butów, i jak do tej pory mówi, że nie ma się do czego przyczepić :)
Podam jeszcze ceny w jakich zakupiłem te buty:

Asics Gel Rocket: 250zł zaraz po premierze na naszym rynku
Asics Gel Sensei 3MT: 479zł zaraz po premierze na naszym rynku
Mizuno Wave Lightning RX Mid: 389zł ok. miesiąc po premierze na naszym rynku
Nike Hyperfuse 2011: 284 zł jak nie trudno się domyśleć 2 lata po premierze.
kosb
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2013, o 22:24
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: kosb »

Witam, powoli zaczynam przygodę z siatkówką i czas zakupić jakieś buty mam 185cm i 85kg i do tej pory grałem w zwykłych halówkach. Budżetu za dużego nie mam max 180zł przeglądając aledrogo trafiłem na 3 modele:
Nike Overplay, Adidas Isolation
Asics Gel Rocket
Co sądzicie o w/w butach. Z góry dzięki za odp.
dominiczek
Posty: 17
Rejestracja: 2 lut 2009, o 23:31
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: dominiczek »

Witam, od paru sezonów gram w butach asics beyond(miałem trzy modele) jednak w tym chciałbym coś zmienić i przymierzam się do KOBE 8. Czy ktoś zmieniał asicsy za kostkę właśnie na kobe które są przed kostkę? Jeśli od 5 lat gram w butach za kostkę to może być mi się ciężko przestawić? Jakie jeszcze polecacie buty do siatkówki oprócz Asics i mizuno coś w typie Kobe? Bardzo proszę o szybką pomoc, z góry dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”