Obuwie

Lucja000
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, o 17:54
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: Lucja000 »

Witajcie szybko muszę wybrać sobie nowe buty do siatkówki. Po długich przemyśleniach i obejrzeniu tysiąca butów stwierdziłam że najbardziej podobają mi sie Hyperdunk 2013 i Hyperfuse 2013 . Problem tkwi w tym że nie wiem które z nich bd lepsze. Wiem tyle że w HD flywire pękają a że HF obcierają. Z zalet mają wiele za dużo by wymieniać ale prosze o pomoc i mądre argumenty w wyborze :D
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: obuwie pomocy

Post autor: lipton »

A czemu chcesz kupować buty biegowe do siatkówki? Przecież obie firmy mają całą masę butów przeznaczonych specjalnie do siatkówki. Ja sam grałem przez ponad 10 lat w siatkówkę, głównie w asicsach (5 par) i mizuno (2 pary), a od niecałego roku amatorsko biegam właśnie w asicsach (obecnie Nimbus13) i nie wyobrażam sobie by w takim bucie grać w siatkówkę. Buty do biegania mają zupełnie inną charakterystykę niż buty siatkarskie.

Przede wszystkim podeszwa z bieżnikiem przeznaczonym do używania na asfalcie, a nie na hali, dużo większa ilość amortyzacji w bucie biegowym (w nimbusach jest ich znacznie więcej niż w jakichkolwiek asicsach do siatkówki jakie miałem), same buty też pewnie są inaczej zaprojektowane, bo jednak ciągły bieg polega na stałym "przetaczaniu" stopy po podłożu natomiast w siatkówce gama wykonywanych ruchów jest znacznie szersza i bardziej dynamiczna.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
misiolek0790
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2014, o 15:00
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: misiolek0790 »

Witam:)jestem nowy i czytam ten wątek bo potrzebuję nowych butów meczowych.Do treningów mam asics gel task mt i powiem szczerze że są bardzo dobre ale zaczynam teraz profesionalną karierę i chciałbym kupić buty meczowe.Mam 190 cm i jakies 78 kg.W ataku lapie jakies 335 a w bloku 315 tak plus minus bo ostatnio nie sprawdzalem.Gram na kilku pozycjach w zależności od tego co i jak się rozwija.Środek przyjecie i atak.Zastanawiam sie nad dwoma konkretnymi modelami mianowicie:
1.ASICS GEL-SENSEI 4 MT niebieskie
2.MIZUNO WAVE TORNADO 8 MID czerwone
Czy ktoś może mi powiedzieć o każdym z nich coś więcej?Jaki wybrać model pod moje parametry?Dodam że miałem spore problemy z kolanem(zerwne wielokrotnie troczki rzepki,obrzęk rzepki w następstwie zerwania troczków rzepka została dobita do kości udowej).Obecne buty mam za kostkę a nie miałem większych problemów z kostkami.
Proszę żeby ktoś kto miał doczynienia z tymi modelami powiedzial coś o nich.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2014, o 21:18 przez misiolek0790, łącznie zmieniany 1 raz.
misiolek0790
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2014, o 15:00
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: misiolek0790 »

Duzy pisze:
kat.zab85 pisze:Mizuno sa zdecydowanie najlepsze i na topie ;) Ostatnio kupowalam WAVE TORNADO 8, bardzo sobie je chwalę. /quote]
Uwazasz zeto jest tanio?? Mizuno sa przereklamowane.. Lepsze asicsy beyondy najnowsze badz volley elity. Najlepiej nike jakies nowe
Duzy mam prosbe czy moglbys mi kompleksowo opisac te buty?czy tu czy pw tylko tak calkiem wszystko co masz do powiedzenia o tym modelu.i oczywiscie czy masz wersje niska czy wysoka?
Sorry ale nie duzy tylko kat.zab85
mxmxmxmxmx
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2007, o 20:20
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: mxmxmxmxmx »

Witam, w 2008 w innym wątku ktoś pytał o bardzo przyczepne buty do siatkówki, niestety nie było tam jednoznacznej odpowiedzi.
Jest jakiś lider, jeśli chodzi o przyczepność? Grywam amatorsko, inni nie grają może tak dynamicznie, ale nie ślizgają się na hali tak jak ja. Mam Asicsy Rockety i Asicsy Gel Squad i jeśli chodzi o kwestię przyczepności zawsze "odpadam" pierwszy. Do 400zł.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

Nie wiem jak to się aktualnie prezentuje w stajniach Asics i Mizuno, ponieważ jakiś czas temu przerzuciłem się na bardziej zaawansowane Nike lub Adidasy. Jeśli chodzi o te firmy to porządne recenzje butów znajdziesz tutaj: http://www.youtube.com/user/GwiazdyBask ... ture=watch ewentualnie na ich stronce lub facebooku możesz zapytać to z pewnością dadzą Ci odpowiedź.
lejson
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2014, o 01:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: lejson »

Witam!
Poszukuję butów do siatkóweczki do +/- 400zł. Gram na skrzydle mam 185cm 84kg.
Zależy mi na tym, żeby byty dobrze trzymały kostkę bo juz nie raz skręciłem sobie ją.
Zastanawiam się nad Asics Gel Beyond 12/13 albo Hyperdunkami 2013.
Jeśli macie jeszcze jakieś opcję to czekam na propozycję!

Pozdrawiam ;)
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

lejson pisze:Witam!
Poszukuję butów do siatkóweczki do +/- 400zł. Gram na skrzydle mam 185cm 84kg.
Zależy mi na tym, żeby byty dobrze trzymały kostkę bo juz nie raz skręciłem sobie ją.
Zastanawiam się nad Asics Gel Beyond 12/13 albo Hyperdunkami 2013.
Jeśli macie jeszcze jakieś opcję to czekam na propozycję!

Pozdrawiam ;)
W tej cenie to już każdy but jest bardzo dobry, tylko musisz odpowiednio sobie dobrać. Niektórzy wolą sztywniejsze, wolniejsze a niektórzy delikatne, 'szybkie' buty. Kolejnym znowu najbardziej zależy na dobrej amortyzacji lub przyczepności, opcji jest wiele tak samo jak modeli obuwia. Odsyłam do mojego poprzedniego posta, dodatkowo chłopaki odsyłają do sklepu internetowego gdzie każdy model ma osobną recenzję.
Osobiście natomiast aktualnie hasam w adiZero Rose 2,5 - bardzo dobry model - szybki, przyczepny, dobrze trzyma kostkę będąc przy tym elastyczny. Wcześniej posiadałem Asicsy Gel Sensei 3, z których też byłem bardzo zadowolony dopóki nie zagrałem w obecnych. Są zdecydowanie wolniejsze, sztywniejsze - nie na moje parametry i wagę :). Nie sugeruj się innymi, chcesz wydać sporo kasy poświęć trochę czasu i dobierz najlepsze dla siebie.
hubert12352
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2014, o 13:17
Płeć: M

Re: Buty do 200zl

Post autor: hubert12352 »

Mam pytanie. Czy buty Jordan II są dobre do siatkówki
RedFoxE
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2014, o 19:40
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: RedFoxE »

WITAM! W tym roku kończę 15 lat. Od października 2012 gram w Asicsach Gel Beyond 3 MT. Ogólnie wygodne, nieutrudniające ruchów, amortyzacja w porządku :D Niestety... Na dziś prezentują się niezbyt okazale... Zżółknięta siatka, która ma tendencję do porwania się, "zjechana" podeszwa (do tego stopnia, że nawet brak jej części od strony wew.). Więc pora je wymienić ;)
I tu nasuwa się pytanie. Główne to: Jakie buty polecacie do 350 zł? I dodatkowo:
- Na forum poruszany jest temat, że ryzyko kontuzji jest większe, jeżeli "przerzucamy się" z modelu za kostkę na normalny. Jaki wpływ ma to na kupno i moje zdrowie?
- Buty mogą być nie z siatki :) siatka też ok, ale mniej wytrzymała
- Jestem przyjmującym z delikatnie większym naciskiem na grę w defensywie
NA RAZIE TYLE :] dzięki wielkie za odpowiedzi
Aero_S
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2012, o 11:11
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Aero_S »

Witam,
przez ostatnie 2 lata użytkowałem mizuno lightning 7 mid. Więc praktycznie topowy model buta do siatkówki dobrej firmy, tamtego okresu. Teraz skusiłem się na topowy model buta do koszykówki - Nike hyperdunk 2013. Jak można chociażby zauważyć na parkietach plus ligi siatkarze grają tak 50 na 50 jedni w butach do kosza inni w butach stricte siatkarskich. Przykładem tu może być dwóch czołowych atakujących plus ligi. Wlazły już od lat gra w jordanach, a z kolei Łasko w asicsach/mizuno. Co może świadczyć o fakcie, że zarówno buty do kosza jak i do siatki są w zasadzie bardzo podobne, zależy tylko co kto lubi. I wg moich odczuć tak na prawdę jest. Myślałem, że hyperdunki 2013 nawiasem mówiąc bardzo chwalone na całym świecie będą dużo lepsze od mizuno. Fakt, są bardzo dobre, ale w butach za 400 zł już chyba nie ma znaczących różnic. Bez względu na to co się weźmie będą to na pewno świetne buty. Wniosek można wysunąć w sumie jeden - jeżeli wolisz buty sztywniejsze - weź te do kosza, jeśli mniej sztywne a przy tym nieco bardziej przewiewne to lepszym wyborem będzie asics/mizuno.
Teraz plusy i minusy moich lightningów i hyperdunków:
- hyperdunki mają lepszą amortyzację na przodzie buta, z kolei nieco gorszą od mizuno na pięcie (system wave mizuno jest genialny)
- hyperdunki są mniej przewiewne od mizuno
- waga w zasadzie ta sama
- trakcja jest lepsza w butach nike
- system sznurowania hyperdunków jest po prostu świetny, idealnie można dopasować but bez względu na szerokość stopy
Generalnie nie ma buta najlepszego. Wszystko zależy kto co lubi. Dlatego warto jest przymierzyć sobie buty do siatki i do kosza i samemu stwierdzić, bo po prostu wszystko zależy od naszych indywidualnych odczuć.
Pozdrawiam :)
ania6125
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 13:09
Płeć: K

Jakie są najlepsze buty dla siatkarzy?

Post autor: ania6125 »

Chciałabym kupić buty do profesjonalnej siatkówki na nowy sezon, ale nie mogę się zdecydować, które będą najlepsze. Miałam już cztery pary mizuno i jestem z nich zadowolona, ale wiele osób zaczęło chwalić buty marki nike np Nike Performance czy Nike Zoom Hyperfuse. Czy faktycznie one są dobrymi i wygodnymi butami do siatkówki? Czy faktycznie chronią kostki, jeśli są wysokie? Zastanawiałam się także nad różnymi butami z mizuno np mizuno WAVE LIGHTNING 10 MID, LIGHTNING RX 3 MID, LIGHTNING RX 3 MID.
Które według was są teraz najlepszymi butami, rozglądam się głównie za butami, które są wysokie, chroniące kostki.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Jakie są najlepsze buty dla siatkarzy?

Post autor: Adamo88 »

Mizuno mogę polecić, lekkie, dynamiczne, urazu się w nich nie dorobiłem a wcześniej torebkę stawową miałem zerwaną kilkukrotnie. Jeśli czułaś się w nich dobrze to może warto kontynuować przygodę z Mizuno?
W butach trzeba się czuć po prostu dobrze, moimi ulubionymi buciorami były odkupione kiedyś od znajomego ascisy (modelu nie pamiętam) w każdym razie grali w nich w 2006 nasi siatkarze.
Generalnie do doboru obuwia polecam przejść się do sklepu, założyć, sprawdzić twardość podeszwy i wkładek, tego jak przylegają. Ja wolałem chociażby podeszwy twardsze, czułem się lepiej przy wybiciu po nabiegu, natomiast w miększych, czułem jakbym się topił przy wyskoku
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Szampon093 »

Witam, ja rowniez prosze o rade. Planuje ,, wymienic" swoje buty. Teraz posiadam ASICS GEL SENSEI 4 MT, gram w nich juz 3 lata i stwierdzilem, ze czas na zmiane i planuje wybrac o cos lekkiego. Zawsze bardzo trzymalem sie przy Asicsach lecz ostatnio sporo poczytalem oraz posluchalem opinii i planuje bardziej zmienic na duzo lzejsze buty i troche innej firmy. Wiec bardzo mocno rozgladam sie za NIKE AIR JORDAN SUPER.FLY 2 oraz JORDAN CP3.VII Game Royal. Czy ktos jest mi w stanie powiedziec cos o tych butach?
I jeszczo dla mnie bardzo wazne, na stronie polsatu sport jest filmik gdy siatkarze cwicza na silowni, i tam u Mariusza Wlazłego na poczatku filmiku widać niebieskie buty a przy spodzie szare. Rowniez prosilbym o rozpoznanie modelu moze byc dla mnie ciekawy.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Defit »

Szampon093 pisze:Witam, ja rowniez prosze o rade. Planuje ,, wymienic" swoje buty. Teraz posiadam ASICS GEL SENSEI 4 MT, gram w nich juz 3 lata i stwierdzilem, ze czas na zmiane i planuje wybrac o cos lekkiego. Zawsze bardzo trzymalem sie przy Asicsach lecz ostatnio sporo poczytalem oraz posluchalem opinii i planuje bardziej zmienic na duzo lzejsze buty i troche innej firmy. Wiec bardzo mocno rozgladam sie za NIKE AIR JORDAN SUPER.FLY 2 oraz JORDAN CP3.VII Game Royal. Czy ktos jest mi w stanie powiedziec cos o tych butach?
I jeszczo dla mnie bardzo wazne, na stronie polsatu sport jest filmik gdy siatkarze cwicza na silowni, i tam u Mariusza Wlazłego na poczatku filmiku widać niebieskie buty a przy spodzie szare. Rowniez prosilbym o rozpoznanie modelu moze byc dla mnie ciekawy.
Mariusz gra w Jordanach CP3. A jeśli chcesz posłuchać troszkę o butach koszykarskich polecam chłopaków z basketzone(kropka)pl, do każdego modelu załączają recenzję oraz swoją ocenę w poszczególnych kategoriach.
Shilu
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:29
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Shilu »

Cześć , zastanawiałem się nad tymi butkami ADIDAS Opticourt Response , ktoś coś wie na ich temat ?? A jesli nie te to może coś polecicie w rozsądnej cenie dla 18-letniego siatkarza który trenuje 4-5 razy w tygodniu :D Z góry dziękuje :D
arendarski
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2014, o 10:17
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: arendarski »

Asics sa spoko, adidasa tez polecam. Ochrona przede wszystkim, ostatnio grając na świeżym powietrzu problem z oczami, do tego [url=reklama[/url]. Jakaś dobra bielizna termiczna i dobre nawadnianie w trakcie gry. Buty ze stabilizatorem by sie przydaly na kostkę.
koperroo
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2014, o 00:10

Re: Obuwie

Post autor: koperroo »

Cześć , polecicie jakieś buty nie muszą być typowo siatkarskie (np:asics ) do 350 zł , dodam że jest mi to obojętne czy będą za kostkę czy nie , gram na ataku/przyjęciu , zalezy mi aby buty nie zrobiły się kapciowate po 2 miesiącach używania oraz żeby były w miarę lekkie , liczę na waszą pomoc :D Z góry dziękuje :)
pyzdra1991
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 14:01
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: pyzdra1991 »

Cześć,
Chciałbym kupić jakieś lepsze buty do siatkówki tak do 400 zł.
Do tej pory grałem w asicach gel rocket 6, od jakiegoś roku częściej gram adidas duramo 5 (do biegania), po prostu lepiej mi się w nich gra, moja dynamika jest lepsza i o dziwo wyskok jakieś 5 cm. Niestety już się z deczka z użyły i chciałbym je wymienić. Głownie zależy mi na dynamice, gdyż jestem stosunkowo niski 177 cm. Jakie buty byście polecili? Myślałem o asicach gel beyond 4, bądź gel volley elite 1?
Jaskola
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2014, o 06:16
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Jaskola »

Siema :D,
Dopiero zaczynam moja przygodę z siatkowką i niezbędny okazał się zakup butów. Potrzebuję czegoś sztywnego, przyczepnego i w miarę przewiewnego. I tu dwa pytania:
1. Póki co stawiałem na buty za kostkę. Jakie wy preferujecie na pozycję środkowego/przyjmującego?
2. Z butów za kostkę do 250zł zainteresowały mnie dwa modele: K1x anti gravity i Asics Gel Task MT. Które będą odpowiedniejsze? :D
Kris_26
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 11:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kris_26 »

Jaskola pisze:Siema :D,
Dopiero zaczynam moja przygodę z siatkowką i niezbędny okazał się zakup butów. Potrzebuję czegoś sztywnego, przyczepnego i w miarę przewiewnego. I tu dwa pytania:
1. Póki co stawiałem na buty za kostkę. Jakie wy preferujecie na pozycję środkowego/przyjmującego?
2. Z butów za kostkę do 250zł zainteresowały mnie dwa modele: K1x anti gravity i Asics Gel Task MT. Które będą odpowiedniejsze? :D
K1X są dla mnie zagadką, ale na pewno nie są za bardzo przewiewne. Poszukaj jakiś recenzji tego modelu. Siatkarskiej nie znajdziesz, ale koszykarska na pewno gdzieś jest. Co do Tasków. Wielu moich znajomych w nich gra i raczej słyszę pozytywne recenzje.

Ja gram na środku od początku w butach niskich, natomiast z najbliższym czasie planuję zmianę obuwia i być może wypróbuje coś za kostkę. Nie ma określonego typu buta na daną pozycję, wszystko zależy od przyzwyczajenia i osobistych preferencji.
bejnar7
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2014, o 14:54
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: bejnar7 »

Witam, poszukuje nowych butów do gry. Obecnie śmigam w Hyperdunkach 2011 premium. Grałem w nich cały poprzedni sezon i niestety dla mnie są one niewygodne i trochę za sztywne. Jestem atakującym, 73 kg 186cm. Wcześniej grałem w asics task i bardzo je sobie chwaliłem jeśli chodzi o wygodę, niestety podeszwa za długo nie wytrzymała i slizgalem się jak ja lodowisku. Modele o których myślę teraz to asics beyond 4 lub mizuno wave lightning Rx3. Dużo pozytywnych opinii słyszałem o adizero crazy light. Proszę o poradę
patryk1994
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2011, o 22:49
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: patryk1994 »

Też jestem zainteresowany Crazy Light'ami, ktoś takowe posiada? Proszę o opinie. Ktoś wie w jakich butach gra teraz Penchev? Obrazek
jaris2
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2014, o 13:23

Buty za kostkę

Post autor: jaris2 »

Witam, szukam obuwia siatkarskiego za kostkę. M ój budżet to około 300 zł. Do tej pory zainteresowałem się butami Asics Gel Beyond 3, Beyond 4 oraz Sensei 3 i Sensei 4. Zależy mi aby buty były stabilne i dobrze chroniły kostkę. Mam 190 cm, waże 78 kg. Proszę o jakieś opinie, sugestie, propozycje.
am7
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:40

obuwie + kontuzja kolana

Post autor: am7 »

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego obuwia- do tej pory grałam w Asicsach Gel- Task MT 2010, ale podeszwa już nie jest tak przyczepna, i czuję się jak na lodowisku.
Czy ktoś mógłby mi doradzić, które z tych butów wybrać? Mizuno Wave Lightning RX3 mid, Miuzno Wave Tornado 8 Mid, czy może Asics Gel Beyond 4 MT? Chciałabym żeby buty stabilne, zwłaszcza przy zeskoku, bo kolano już kilka razy uciekło :/
tyczka12
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 11:52
Płeć: M

Lekkie i wygodne buty

Post autor: tyczka12 »

Poszukuje wygodnych i lekkich butow do siatkowki, ma 15 lat 192, waze 72kg i mam
320 w ataku. Mam do wydania o koło 400zl. Z gory dziekuje za pomoc.
tyczka12
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 11:52
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: tyczka12 »

Proponuje dolazyc 25 zl i kupic asics tactic mega wygodne buty
timothee
Posty: 21
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:43
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: timothee »

Miałem i Miuzuno i ASICS'e i jak dla mnie oba są ok do gry. Jak nie chcecie wydać fortuny warto poszukać w internecie, bo wile sklepów na niższe ceny przez neta, a czasem można trafić na fajne promocje i wyprzedaże
Aku
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2015, o 07:38
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Aku »

Witam,
Mam dylemat odnośnie kupna butów.
Które z nich bardziej polecacie?
Asics Gel Volley Elite 2 Czy Asics Gel Sensei 5?
nijo
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2015, o 17:03
Płeć: M

obuwie

Post autor: nijo »

Siemanko, witam wszyskich. Szukam butów typowo do siatkówki do 300 zł poleciłby ktoś jakieś ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”