Ochraniacze Asics

Frysiu
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2009, o 15:32
Płeć: M

Ochraniacze Asics

Post autor: Frysiu »

Witam, szukam ochraniaczy Asics... Nie mam pojęcia jak się nazywaja. Takie właśnie ma Sebastian świderski
Link:
http://www.siatgal.webd.pl/barazeme/kwi ... o1954.html
Chodzi mi o nazwę, zaznaczam ze napewno nie są to ani Performence , ani confrom
Pozdrawiam
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: KadrO »

Frysiu pisze:Witam, szukam ochraniaczy Asics... Nie mam pojęcia jak się nazywaja. Takie właśnie ma Sebastian świderski
Link:
http://www.siatgal.webd.pl/barazeme/kwi ... o1954.html
Chodzi mi o nazwę, zaznaczam ze napewno nie są to ani Performence , ani confrom
Pozdrawiam
Ile masz lat ? Jeśli poniżej 16 to po *** Ci ochraniacze, że się tak wyrażę ? Żeby psuć se kolana ?!
Frysiu
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2009, o 15:32
Płeć: M

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: Frysiu »

14, ale czy to w czyms przeszkadza? Lubie w nich grac i to moj wybor. Chce sie tylko dowiedziec czy ktos wie jak sie nazywa ten model wiec nie spamuj tutaj bezsensownymi rzeczami ok?
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: nikt wazny »

Frysiu pisze:14, ale czy to w czyms przeszkadza? Lubie w nich grac i to moj wybor. Chce sie tylko dowiedziec czy ktos wie jak sie nazywa ten model wiec nie spamuj tutaj bezsensownymi rzeczami ok?
nie spamuje tylko dobrze radzi
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: Guilder »

To ja się zapytam w jaki sposób ochraniacze (z założenia: chroniące kolana) mają mi te kolana zepsuć?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: KadrO »

Dennis Guilder pisze:To ja się zapytam w jaki sposób ochraniacze (z założenia: chroniące kolana) mają mi te kolana zepsuć?
Nie potrafię tego wytłumaczyć, wiem to od trenerów, którzy się na tym znają na pewno lepiej niż Ty, i ja i wiele innych osób, ja bym to porównał do wykonywania ćwiczeń na kolana, które mają pomóc zawyżyć zasięg przed 16 rokiem życia.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: Mate »

Ochraniacze psują kolana :D ?? Przecież nie uderzamy rzepką o metal czy drewno, że się nam kolana uszkodzą. Poza tym wystarczy spojrzeć na nazwę :D : ochraniacz, czyli coś ma nas chronić. No i do tego ochraniacze podtrzymują temperaturę kolana itd.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: kevinpsb »

Ja rownież nie ale jestem przekonany że ochraniacze niszczą kolana np po długim używaniu powoduja lekkie bóle itd... Powiem tak: zależy na jakiej pozycji grasz bo jeśli libero to lepiej żebys kolan nie obijał, zdzieral przy różnych defensywnych akcjach.Ale jesli rozgrywajacy atakujacy czy środkowy to szkoda kolan i pieniedzy.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
matmati1992
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2009, o 21:46
Płeć: M

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: matmati1992 »

Nie wnikam w to, czy psują czy nie. Ale ochraniacze na zdjęciu to na 100% Asics Conform Senior. Sam mam takie i dokładnie tak wyglądają, więc jestem pewny. Poza tym Asics nie produkuje innych prócz Basic(te to nie są na pewno) i Conform(to właśnie te). Ogólnie bardzo polecam te ochraniacze. Wygodne i naprawdę świetnie chronią kolana, nawet przed upadkiem z dużej wysokości. Do tego są bardzo wytrzymałe(mam już je rok a wyglądają jak nowe). Polecam
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: KadrO »

kevinpsb pisze:Ja rownież nie ale jestem przekonany że ochraniacze niszczą kolana np po długim używaniu powoduja lekkie bóle itd... Powiem tak: zależy na jakiej pozycji grasz bo jeśli libero to lepiej żebys kolan nie obijał, zdzieral przy różnych defensywnych akcjach.Ale jesli rozgrywajacy atakujacy czy środkowy to szkoda kolan i pieniedzy.
Niszczą kolana, niestety, ale tylko po dłuższej grze, dłuższym okresie ich używania.
Ochraniacze psują kolana :D ?? Przecież nie uderzamy rzepką o metal czy drewno, że się nam kolana uszkodzą. Poza tym wystarczy spojrzeć na nazwę :D : ochraniacz, czyli coś ma nas chronić. No i do tego ochraniacze podtrzymują temperaturę kolana itd.
Ochraniacz, nazywa się tylko dla tego, bo chroni on przed obdzieraniem się kolan, przy rzutach itd. Natomiast granie na pozycji np. przyjmującego w ochraniaczach, (w młodym wieku rzecz jasna) to duży błąd. Jeśli sam chcesz się przekonać o efektach (jeśli masz poniżej 16 lat), graj cały rok w ochraniaczach, skacz, co najważniejsze atakuj, trenuj. Przekonałbyś się co wtedy może znaczyć ból kolan.
kaiyara
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2013, o 10:42
Płeć: K

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: kaiyara »

Ostatnio na treningu pękła mi torebka stawowa i skręciłem kostkę nie miałem gipsu. Musiałem robić okłady z łyżki sody na 1 szklankę przegotowanej sody. Mam zwolnienie na 2 tyg.
Awatar użytkownika
wadam
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ochraniacze Asics

Post autor: wadam »

Kwestia ochraniaczy to tak naprawdę kwestia techniki i psychiki. Jeżeli z 1-1,5 metra "skoczysz" na kolana to jasne że uszkodzisz. Większość młodych adeptów boi się też obtarć etc dlatego wolą grać w ochraniaczach. Pamiętajcie, że ochraniacz (jaki by nie był) zwiększa grzanie kolana. podnosi się temperatura i przez to może dojść do nienaturalnego nadwyrężenia stawów i co gorsza ścięgien.

Te których poszukujesz to Asics Gel Conform. Było ich kilka wersji na przestrzeni lat ale te ze zdjęcia raczej są jeszcze w sprzedaży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”