Nabieg, wyskok, atak

Tippson
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2009, o 09:04
Płeć: M

Nabieg, wyskok, atak

Post autor: Tippson »

Witam

Piszę do Was, ponieważ mam problem z skakaniem w przód podczas nabiegu do ataku trener powiedział mi żebym zmniejszył kroki podczas nabiegu "katuje" na sucho już ponad tydzień ale robię to, że tak powiem świadomie a podczas jakiegoś meczu robię nie świadomie ponieważ chcę zdobyć pkt i lecę do przodu i znów wyrabia mi się ten zły nawyk. I mam pytanko czy jest jakieś ćwiczenie które pomoże oduczyć się tego problemu z góry dzięki
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Mate »

Musisz zrobić w głowie, że się tak wyrażę "aktualizację" :D . Po prostu w mózgu masz zapisane, że do ataku lecisz tak i będziesz to robić, póki się nie odzwyczaisz. Przez tydzień nie zmienisz nawyku, bo to w głowie masz powiedzmy od 3 lat. Powinieneś to ćwiczyć w domu i trener powinien poświęcić Ci czas na treningu.

Ja tak miałem z wybiciem, bo przeważnie wybijałem się z lewej nogi, a teraz do lewej dorzucam prawą i wyskok jest wyższy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: hubert »

Rób krótki nabieg i naskok na pięty. Poćwicz dojście z dwóch kroków: http://www.youtube.com/watch?v=_QTrmR71wFw
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Kotul
Posty: 11
Rejestracja: 31 gru 2009, o 14:06
Płeć: M

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Kotul »

Ja mam podobny problem co Ty, mój trener powiedział bym robił coś takiego: Stań od siatki na jakieś dwa kroki, weź piłkę oburącz nad głowę i jeśli jesteś zawodnikiem prawo ręcznym to zrób dwa duże kroki zaczynając od prawej nogi i wrzuć piłkę za siatkę jak bys ładował wsad ;p Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Mate »

Często jak oglądam filmy instruktażowe o nabiegu, wyskoku itd. to przeważnie jest nabieg robiony na stopach ustawionych skośnie. Także siatkarze robią wyskok ze skośnej stopy(najlepiej to widać, jak pokazane jest czy nadepnięta została linia 3 metra). Tak osiąga się lepszy wyskok czy to nie gra większej roli, bo ja na przykład wyskok robię, jakbym biegł, czyli stopy w pozycji naturalnej??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
lauba
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2009, o 22:30
Płeć: M

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: lauba »

Mate pisze:Często jak oglądam filmy instruktażowe o nabiegu, wyskoku itd. to przeważnie jest nabieg robiony na stopach ustawionych skośnie. Także siatkarze robią wyskok ze skośnej stopy(najlepiej to widać, jak pokazane jest czy nadepnięta została linia 3 metra). Tak osiąga się lepszy wyskok czy to nie gra większej roli, bo ja na przykład wyskok robię, jakbym biegł, czyli stopy w pozycji naturalnej??
tak to gra ogromna role.chodzi o dynamike co w efekcie daje duzo mocniejsze zbicie.pzdr
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Nagor »

Zrobiłem sobie w głowie małą symulację wybicia z nogi "równoległej" do linii bocznej (bo chyba o takiej sytuacji mowa) i wydaje mi się, że stopa ustawiona skośnie daje większy wyrzut do góry, a ustawiona przodem większy wyrzut do przodu.
...
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Metrowiec »

Jestem początkującym siatkarzem,a mój naskok(nabieg) składa się tylko z jednego długiego kroku,a nie z dwóch mniejszych i jednego dłuższego.Czy ten nawyk będzie mi sprawiał siatkarskie kłopoty w przyszłości?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Arff »

jeżeli potrafisz z jednego kroku uzyskać odpowiednią dynamikę i szybkość, to nie ma problemu... nie takie cuda widziała już siatkówka...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Metrowiec »

Wydaje mi się,że osiągam to co chcę i robię z piłką na siatce co mi się żywnie spodoba,ale mój wyskok jest malutki :(
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nabieg,wyskok, atak

Post autor: Guilder »

No to albo masz po prostu słaby wyskok, albo faktycznie coś jest nie tak z tym nabiegiem. Spróbuj skoczyć z miejsce niedaleko kosza, to będziesz znał w przybliżeniu swój zasięg z miejsca. Jeśli zasięg do ataku będzie niewiele większy (w sensie: do 10cm), to poprosiłbym trenera o popracowanie nad Twoim nabiegiem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”