Wyskok

anusiaak98
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2013, o 20:56
Płeć: K

Skoczność

Post autor: anusiaak98 »

Witam, mierzyłam sobie ostatnio zasięg i wyskok, wyszło mi 245-14=31 cm. Czy 31 cm wyskoku to dużo? Mam 15 lat, 164cm wzrostu. Proszę o odpowiedź. :))
theo
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2013, o 16:19
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: theo »

@up tak sobie, nie jest tragicznie, ale też nie cudownie :) Masz jeszcze czas potrenować.

A co sądzicie o moim wyskoku?

Wzrost: 190cm
Masa ciała: ok. 67 kg (wiem, szczypior :D )
Wiek: 16
Zasięg stojąc: 252
Zasięg ze skokiem z miejsca: 297
297-252=45 cm z miejsca..

Dobrze? Dodam, że trenowałem tylko piłkę nożną 3 lata, siatka rekreacyjnie, ale zacząłem trenować miesiąc temu :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok

Post autor: Guilder »

Powtórzę to co pisałem tu dawno temu: znany niektórym trener Zdzisław Gogol prowadząc zajęcia z wychowania fizycznego w pierwszej gimnazjum (było to niecałe 10 lat temu), jak nam robił test na skoczność, to żeby złapać fajną ocenę trzeba było mieć wyskok ponad półmetrowy. Generalnie napisałbym Tobie dokładnie to samo, co Ty w pierwszym zdaniu, komentującym swoją poprzedniczkę. ;-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
anusiaak98
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2013, o 20:56
Płeć: K

Re: Wyskok

Post autor: anusiaak98 »

Jeżeli mam 15 lat, 165 cm wzrostu, i skaczę tylko 30 cm - czy to dużo? :D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok

Post autor: Guilder »

Ciężko mi powiedzieć, bo przez brak mojego zainteresowania damską siatkówką nie mam porównania. Niemniej jednak jesteś kobietą, w dodatku drobną, trudno więc o to, byś miała jakiś niebotyczny zasięg. Wydaje mi się, że moje koleżanki z czasów liceum przy podobnym wzroście miały coś podobnego, ale głowy nie dam.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: macko »

czy to ćwiczenie może dać dobre efekty jeżeli chodzi o poprawę wyskoku
http://www.fitnow.pl/pl/3/268/596/Przys ... artosciowy
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: CzyDe »

Jak najbardziej może, ale to zależy od tego ile masz już stażu na siłowni, rok to minimum
Awatar użytkownika
wadam
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wyskok

Post autor: wadam »

Czołem!

Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał to trwa kampania promocyjna Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Trwa również akcja "Mistrzowski Atak", gdzie można spróbować swoich sił w wyskoku dosiężnym.

Aktualny rekord cyklu Promo Tour wynosi 81cm.

W niedzielę będzie można spróbować go pobić w Olsztynie. Kolejne miasta mają być publikowane na stronie www.worldtour.pl
Witus1321
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2011, o 17:14
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: Witus1321 »

Witam mam 20 lat 192cm wzrostu. Chce w czasie wakacji popracować nad wyskokiem . Chciałem zacząć program SDIII ale z tego co czytałem wcześniej obciąża on kolana i jest kontuzyjny . Planowałem codziennie biegać około 30 min a następnie po dobrej rozgrzewce rozpocząć SDIII. Może macie jakieś inne pomysły na ćwiczenie wyskoku. Może skakanka? Siłownia??. Po prostu nie chce sobie rozwalić stawów .
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: CzyDe »

Siłownia, ale 3 miesiące to zajmie nauka techniki ćwiczeń + przygotowanie fundamentów pod faktyczny trening

SD3 ani nic takiego nie polecam

Za to mogą pomóc sesje sprintów, 10x60-100m
Witus1321
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2011, o 17:14
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: Witus1321 »

Jeżeli chodzi o przygotowanie fundamentalne na siłownie to już jest zrobione . W czasie roku akademickiego uczęszczałem na siłownię i trochę się te nogi trenowało i nie tylko . Jeszcze słyszałem o kangaroohops podobno tak stawów nie obciąża. Ale skoro odradzasz tego typu ćwiczenia to się muszę nad tym zastanowić :P
Streem
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:21
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: Streem »

Wszystkie ćwiczenia mające na celu wyskok obciążają stawy, jeśli chcesz trenować musisz się z tym liczyć, odradzania danych treningów ze względu na obciążenie jest rażącą głupotą
mac9899
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2017, o 21:48
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyskok

Post autor: mac9899 »

Jeśli chodzi o ćwiczenia na wyskok to moim zdaniem są to https://zareklametrzebaplacic.pl do tego oczywiście ważne jest odpowiednie zaprogramowanie treningu uwzględniające trening siłowy i skocznościowy co również przeczytasz w tekście
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”