Rozgrywajacy

Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

rozgrywający

Post autor: jast »

Witam, ostatnio dużo doświadczonych osób (dyrektor szkoły, byli siatkarze), z którymi uda mi się zagrać mówią mi że mam miękkie palce. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co oznacza ten zwrot.
Do tego, czy mógłbym poprosić o jakiś zestaw ćwiczeń dla pozycji rozgrywającego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !
jast
Ostatnio zmieniony 10 sie 2011, o 12:38 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytułuj prosżę wątki w języku polskim
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Setter

Post autor: ciorny17 »

Ja o powiedzeniu miękkie palce słyszałem gdy ktoś nagminnie zostawiał, tak jakby przytrzymywał piłkę w palcach.

Co do ćwiczeń dla rozgrywającego jak chcesz poprawić prawność palców trenuj odbijanie piłką lekarską bądź od koszykówki. Mi to pomogło choć nie jestem rozgrywającym i teraz piłkę palcami potrafię odbić nawet na 20 - 22 metrów :D .
Kłamca.
PiterZG
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2011, o 14:33
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: PiterZG »

Witam, gram jako rozgrywający od początku swojej kariery siatkarskiej :) Czyli 3 lata. Chciałbym się was zapytać, bo już sam do końca nie wiem. Trener mówi, że Zagumny może pomylić się parę centymetrów, a mi( szczególnie przy wystawie tyłem) zdarza się wyrzucić atakującego za antenkę lub nie wystawić dokładnie w punkt, który dany atakujący chce. Czy oprócz stałych treningów są jakieś ćwiczenia, żeby poćwiczyć dokładność? Proszę o odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozgrywajacy

Post autor: jast »

marek2229
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2012, o 17:35
Płeć: M

Trening - rozgrywający

Post autor: marek2229 »

Witam. Mam 16 lat i 191 cm wzrostu. Gram w siatkówkę na pozycji rozgrywającego. Po wakacjach zaczynam grę w klubie siatkarskim i chciałbym do tego czasu jeszcze się trochę podszkolić ;) Czy mógłby ktoś wypisać mi jakieś dobre ćwiczenia dla zawodnika na tej pozycji? Było wiele tematów o tym. Jednak mi chodzi nie tylko o siłę palców, nadgarstków itp. ale również o dynamikę, siłę, gibkość, wyskok i wiele innych rzeczy, które są potrzebne rozgrywającemu. Jeśli ktoś podjąłby się tego tematu i przygotował jakiś trening to byłbym bardzo wdzięczny :D
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: MWi »

Siła, gibkość, takie tam to ogólnorozwojówką. Plus siłka, ale w twoim wieku bardzo delikatnie.
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Rozegranie z wyskoku.

Post autor: Metrowiec »

Witam. Chciałbym się zapytać was, a szczególnie rozgrywających, jak wystawiać piłkę z wyskoku, gdyż z miejsca udaje mi się wystawić dość dokładnie, we wszystkich tempach to chciałbym zacząć rozgrywać z wyskoku. Próbowałem, lecz piłka była niedokładna i nie była na odpowiednią wysokość (oprócz pierwszego tempa, bo to się na luzie gra z wyskoku). A więc od czego to zależy, siły rąk? Mam po prostu ćwiczyć i ćwiczyć?
mes1234
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 05:56
Płeć: M

Re: Rozegranie z wyskoku.

Post autor: mes1234 »

To zależy od rozgrywającego, ja praktycznie wykonuję pracę wyprost przedramion>palce, nogi tutaj małe mają znaczenie. Sprężynka jest pomocna jak chcę wystawić z kilkunastu metrów ale wtedy lepiej bez wyskoku odbijać piłkę bo jest dokładniejsza.
Żeby dobrze rozgrywać w wyskoku po prostu trzeba trenować, ta umiejętność sama nie przyjdzie :)
Awatar użytkownika
zolax
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:33
Płeć: M

Rozegranie przez plecy

Post autor: zolax »

Witam mam problem jak poprawić rozegranie przez plecy ponieważ gdy gram tyłem piłka jest niedociągnięta, wrzucam w siatkę albo gram za daleko. Ma ktoś jakieś ćwiczenia ?
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Rozegranie przez plecy

Post autor: awesome »

Praktyka i wyczucie, poodbijaj do celu, jakiegoś kosza czy coś, ale rozegranie jest jak mantra - trzeba powtarzać do bólu.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
mes1234
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 05:56
Płeć: M

Re: Rozegranie przez plecy

Post autor: mes1234 »

Tak jak kolega napisał, trenować i czekać na efekty. Wystawa do tyłu jest na czuja bo nie widzisz co jest za Tobą więc musisz wykonać bardzo wiele wystaw żeby była powtarzalność.

A ja mam pytanie odnośnie rozegrania, środkowi bardzo często pokazują przed akcją że chcą tzw "haczyk" czym on się różni od normalnej krótkiej ? :D
Awatar użytkownika
zolax
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:33
Płeć: M

Wystawa

Post autor: zolax »

Witam macie jakieś porady żeby piłka nie uciekała mi z palców albo znacie jakieś filmiki, na których jest dokładnie pokazane jak udkładać dłoń i palce.
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Metrowiec »

Myśl nad koszyczkiem przed każdym odbiciem i będzie okej ;)
Awatar użytkownika
zolax
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:33
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: zolax »

Dzięki za radę, a mogę prosić o jakiś filmik ? Zawsze lepiej gdy ma się zobrazowane to :D
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Metrowiec »

Nie ma filmików co do myślenia nad koszyczkiem, przy okazji możesz odbijać ciężkimi piłkami, pompki na palcach.
SLFVLF
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2013, o 20:40
Płeć: M

Trening dla rozgrywającego, siłownia.

Post autor: SLFVLF »

Witam!

Chciałbym zapytać doświadczone osoby o sposób treningu dla rozgrywającego. Mianowicie gram od 3,5 lat na pozycji rozgrywającego. Teraz gram kadeta. Nie jestem dość wysoki, chciałbym nadrobić to wyskokiem i tu pojawia się pierwsze pytanie jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze. Do dyspozycji mam siłownię. 2 pytanie dotyczy siły odbicia sposobem górnym. Mam całkowicie czyste odbicie górne tzn. piłka się nie kręci ale nie mam tak jakby pary by przerzucić boisko np. z jednego skrzydła na drugie, to samo jest przy piłkach które dogrywane są pod sufit. Słyszałem, że pompki na palcach pomagają. Może na siłowni także bym mógł coś wykonywać odnośnie palców. 3 pytanie dotyczy tego czy mój organizmy wytrzyma.. 3 razy w tygodniu treningi po 1,5h w poniedziałek, środę i piątek. Codziennie 1 godz. wf fakultet siatkarski. Wtorek i czwartek zarezerwowana siłownia.
Bardzo chciałbym pomóc drużynie zdobywając punkty blokiem.. Rzadko decyduję się na kiwki z 2 piłki.



Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Proszę, nie pomyślcie tylko że te moje 'palce' są całkiem słabe. Zresztą od tak sobie nie gram na tej pozycji, wizja rozgrywającego i te sprawy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: hubert »

Zamiast siłowni ja bym proponował ćwiczenia z piłkami lekarskimi. Nie wiem jak teraz ale jak ja grałem to były dwa rodzaje: ciężkie i lekkie. I teraz ćwiczenia:
1) Ciężka piłka: stoicie z partnerem 3-4 metry od siebie i po prostu pchacie piłką do siebie (ręce przed klatką piersiową wypychają piłkę lekko w górę prawie tak jakbyś odbijał).
2) Lżejsza piłka: jak powyżej, 3-4 metry od siebie i prawie odbijacie, tzn. kontakt z dłońmi jest dość długi. Jakbyś zrobił tak z normalną piłką w meczu to sędzia by odgwizdał niesioną.
2.1) Lżejszą piłkę pchasz sprzed klatki piersiowej równolegle do ziemi. Pchnięcie na tyle mocne, że partner powinien ją dostać też na wysokości klatki piersiowej.

Ćwiczenia te można robić 3 razy w tygodniu bo 5 minut na każdą z wersji. Po ćwiczeniach odbijanie w parach normalną piłką (zwróć uwagę jak lekka wyda się normalna piłka po ćwiczeniach lekarskimi ).

3) Wariant jak poprzednie opanujesz: leżysz brzuchem na ziemi, ręce przed sobą. W rękach trzymasz lżejszą piłkę lekarską, unosisz tułów nad ziemię i wypychasz piłkę do partnera. Ćwiczysz ręce jak i mięśnie grzbietu.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
SLFVLF
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2013, o 20:40
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: SLFVLF »

Dzięki Hubert. ;]
Jakbyś mógł jeszcze jakieś wskazówki dorzucić będę bardzo wdzięczy.
Awatar użytkownika
wadam
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rozgrywajacy

Post autor: wadam »

Czołem.

Byłem rozgrywającym przez większość etapów szkolenia młodzieży (poza młodzikiem).

Najlepsze ćwiczenia na palce moim zdaniem:
1) piłka + ściana - odbijasz 5 minut bez przerwy stojąc w odległości 1m od ściany piłką o ścianę. Im bliżej stoisz tym jest lepiej przy dłuższym odbijaniu oczywiście. Można modyfikować z czasem o rozpoczęcie w pozycji stojąc, przez kucnięcie na jedno kolano (ciągle odbijając), siadając wstając do pozycji klęknięcia i z powrotem do stania.
2) odbijanie piłki lekarskiej/do koszykówki - normalnym koszyczkiem odbijasz jak najdalej przed siebie/nad sobą.
3) wystawa jedną ręką - na początku ćwicz z własnego podrzutu bo z dorzutu albo dogrania przez kogoś możesz łatwo wybić palce.

Oczywiście ćwiczeń jest pełno. Dopasowanie ćwiczeń zależy od zawodnika (budowy jego ścięgien, siły etc.).

Jak będą potrzebne inne ćwiczenia - służę poradą.
SLFVLF
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2013, o 20:40
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: SLFVLF »

Wielkie dzięki wadam.

Mogę podzielić się tym, że zacząłem robić pompki na palcach. Myślę, że to też daje efekty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”