Rzut siatkarski

MMM22
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2011, o 16:03
Płeć: M

Rzut siatkarski

Post autor: MMM22 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie rzutu siatkarskiego, mianowicie czy zna ktoś ciąg metodyczny przy nauczaniu tego elementu? Chodzi mi o sam początek nauki. Posiadam tylko książkę dr.Grządziela i Szade, a tam niestety nie mogę nic znaleźć. Może któryś z zawodników pamięta jak u niego przebiegała nauka tego elementu?

Byłbym wdzięczny za pomoc :)
Siatkarz95
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2011, o 17:00
Płeć: M

Re: Rzut siatkarski

Post autor: Siatkarz95 »

Witam, nas trener uczył już padów siatkarskich już w 5kl podstawowej. Pamiętam, że na pewnym odcinku hali były rozłożone materace takie cienkie i kazał powoli robić kołyskę w stylu klatka, brzuch uda. I tak po 100razy na każdym treningu przez 2lata i efekty super. Każda piłka wybroniona padem leci wprost do rozgrywacza. Tak wiec materace a następnie próbować obok materaca jak komuś będzie szło.
Karolina.
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2011, o 19:24
Płeć: K
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rzut siatkarski

Post autor: Karolina. »

Ja mam problem z padami. Jeśli mam podbić piłkę w locie, wykonuję rzut z rozbiegu to jest ok, nie lece na kolana ani nie trę biodrami, nawet problemu ze wstaniem nie mam i nic nie boli. Ale jeśli muszę z miejsca wykonać pad i podłożyć rękę, na odległości np 2,5m, uderzam biodrami. I to czasami strasznie boli, muszę chwilę odczekać, i zazwyczaj ktoś musi mi pomóc ze wstaniem, bo zgiąć się nie mogę i trzeba mnie pociągnąć. Ostatnio odczuwam to coraz mocniej, co chwilę mam ogromne siniaki albo obtarcia, bywa, że nie jestem w stanie się nawet schylić, albo obrócić, nie dreptając kółka. Próbuję jakoś to wyćwiczyć, ale jakoś nie potrafię kontaktu z podłożem zamortyzować, a jeśli uda mi się nie uderzyć biodrem, a zazwyczaj najbardziej obite mam prawe, to odległość poraża, ledwo metr się przemieszczam, a kiedyś z miejsca potrafiłam "dojechać" z 5-6 metra praktycznie do linii środkowej. Mam wykonywać jakieś dodatkowe ćwiczenia, czy po prostu próbować aż do skutku?
Już nadeszły takie czasy, mistrzem polski będą PASY!
Asseco Resovia Rzeszów. ♥
papke
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2011, o 18:39
Płeć: M

Re: Rzut siatkarski

Post autor: papke »

MMM22 pisze:Witam,
Mam pytanie odnośnie rzutu siatkarskiego, mianowicie czy zna ktoś ciąg metodyczny przy nauczaniu tego elementu? Chodzi mi o sam początek nauki. Posiadam tylko książkę dr.Grządziela i Szade, a tam niestety nie mogę nic znaleźć. Może któryś z zawodników pamięta jak u niego przebiegała nauka tego elementu?

Byłbym wdzięczny za pomoc :)
Książki Grządziela to przepisane książki dr. Krauze i aż dziwne, że niektóre rozdziały nie są uznane jako plagiat. Więc lepiej już sięgać do oryginału.

@Karolina
@MMM22
Metodyka wygląda tak samo jak w doskonaleniu każdego padu. Od pozycji niskich do coraz wyższych. Skoro masz obite biodra wróć do padu, wykonuj technicznie na 100% a później wydłużaj fazę lotu aż do docelowej odległości i szukaj przyczyny błędu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”