Siła ataku, poprawa wyskoku.

manto
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:29
Płeć: M

Siła ataku, poprawa wyskoku.

Post autor: manto »

Witam,
Mam 19 lat, 180cm wzrostu,62kg wagi, wyskok 65cm, zasięg 292
W wieku 16 lat trenowałem przez 2 lata siatkówkę plażową oraz na sali wtedy moje parametry były o wiele lepsze, wiadomo regularny trening pod okiem dobrego trenera robi swoje.

Przeczytałem ogromną ilość postów na temat ataku, wyskoku, treningu siłowego, i całej reszty na tym forum także obeznałem się z dużą ilością postów pisaną przez różnych autorów także proszę o nie odsyłanie do juz utworzonych postów tylko o nową odpowiedź. Wiele osob pisze zeby nie trenowac treningow typu SD bo niszcza kolana inne pisza ze wszystko niszczy i to nie przeszkadza.

Po przerwie związanej z kontuzją wcześniej kolana teraz prawej ręki na której poprzez naderwanie mięśnia wystąpił spory zanik mięśni na prawej ręce w szczególności wszystkie partie w okolicy barku.

Chciałbym poprosić o pomoc w ułożeniu treningu na poprawę skoczności oraz na siłę ataku.
Posiadam w domu atlas, sztangę i całą resztę do dyspozycji.
Trening może byc wymagający jestem zdeterminowana osoba ktora chce poprawic swoje parametry.

rozumiem ze za siłę ataku odpowiedzialne sa mięśnie brzucha, pleców, triceps, klatka, piersiowa. natomiast za wyskok uda oraz łydki.
Chciałbym poprosić o jakis grafik ćwicze ktore powinienem wykonywac.

Jeżeli jest możliwe to jakies rady w sprawie diety bo chyba moja waga jest troszke za niska.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Siła ataku, poprawa wyskoku.

Post autor: awesome »

No to niewiele rozumiesz... Wyskok jest czynnością wysoce złożoną, odpowiadają za niego (w losowej kolejności): łydki, całą grupa ud, plecy, pośladki, siła nadana wymachem ramion (barki), do tego masa mięśni wspomagających. Prosiłeś o nie odsyłanie do postów, ale to aż samo się ciśnie, ponieważ podałem gotowe plany. Barki trenuj normalnym planem, ale zamiast sztangi używaj sztangielek, z czasem powinno się wszystko symetrycznie wyrównać lub chociażby zbliżyć do podobnego poziomu. Poszukaj po tym forum jeszcze raz, w tym momencie przeczytałem jeszcze raz Twojego posta, na wszystkie Twoje pytania pisałem już tu odpowiedzi, nie chce mi się już produkować.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”