[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Serwis a wyskok

Serwis a wyskok

Postby matiz99 » 22 Oct 2012, o 18:00

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem. W razie czego proszę o scalenie. ;)

Dziś kumpel który dopiero uczy się siatkówki zadał mi pytanie. Uczy się serwować z wyskoku. Powiedział że od momentu kiedy zaczął się starać skoczyć wyżej o wiele łatwiej było mu zaserwować. Mówił że wtedy serwuje mocniej i celniej. Zapytał dlaczego tak jest?

Zbytnio nie umiem mu odpowiedzieć. Kiedy skakał niżej z tego co widziałem nie popełniał większych błędów. Łapał piłkę na wysokim zasięgu (prosta ręka) więc to chyba nie kwestia zasięgu.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
matiz99

Nabieg do zagrywki

Postby Naskier » 12 Dec 2012, o 08:33

Witam,

Może mi ktoś napisać jak poprawnie wykonać nabieg do mocnego serwisu z wyskoku?
Czy powinno to wyglądać tak jak przy ataku (noga prawa, lewa, wyskok obunóż)?

z góry thx
Naskier

Re: Serwis a wyskok

Postby Metrowiec » 12 Dec 2012, o 16:41

To zależy od techniki indywidualnej, ja klasycznie wyrzucam piłkę na linię 9.metra, robię krok do piłki (identyczny do tego ostatniego kroku do ataku) wyskakuję w przód i w górę i serwuję. Efekty są, aczkolwiek mam słaby timing (potrafię w powietrzu wyskoczyć, a piłka dopiero opaść)
Metrowiec

Return to Trening