[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Poprawny atak

Poprawny atak

Postby simsons51c » 7 Jan 2013, o 19:55

Witam. Mam 15lat i 183cm wzrostu. Uwielbiam grać w siatkówkę ale mam problem. Nie wiem kiedy i jak rozpocząć nabieg do ataku. Na 90% szans minę się z piłką. Pomoże ktos?
simsons51c

Re: Poprawny atak

Postby Duzy » 7 Jan 2013, o 21:02

Tiam. Dos dziwny zbieg okolizcnosci bo tez mam 15lat, i w dodatku dzis miałęm 2godziny amego ataku. A wiec tak Jeżeli rozgrywacz ma juz piłke na palcach nabiegasz. Jezeli chcesz atakować z krotkeij to gsy pilka jest troche od jego palcow to juz powinienies robic nabieg. I wązne zebyś uderzał pilke gdy ona jest troche nad twoja glowa. Usztywniajac reke w koncowej fazie uderzenia.(Nie umiem ci tego innaczej wytlumaczyc)
Duzy

Postby simsons51c » 9 Jan 2013, o 19:10

Aha dzieki, jutro na zajeciach popatrze
simsons51c

Postby nikt wazny » 10 Jan 2013, o 11:14

Tempo ataku to przede wszystkim wyczucie. Nie wiem jak wystawia Twój rozgrywacz, ale wydaje, że w normalnych warunkach potrzebnych jest max 5-6 wystaw i tempo powinno być dograne...
Grałem z paroma sypaczami i zawsze na rozgrzewce się dogrywaliśmy. Nie rozumiem czumu mijasz się z 90% piłek. Może masz złą technikę ataku, idziesz za ostro w siatkę, albo skaczesz za daleko i nie umiesz złapać poprawnie rzuconego rozegrania.
Pogadaj z trenerem, ale przede wszystkim z rozgrywającym ustal tempo, wysokość i odległość piłki od siatki. To naprawdę nic skomplikowanego.

Co do najścia do ataku to powinno się składać z 3 kroków z tym że 3 krok jest dostawny i wybicie następuję z obu nóg.
Podglądnij zawodowców :). Odległość najścia od siatki jest indywidualna dla każdego. Grozer szedł z 7 metra, komuś innemu starczą 3 metry. Wyczuj to.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
nikt wazny
Moderator   Moderator

Return to Trening