Czy granie na tej pozycji ma nadal sens ?

JustNero
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2013, o 21:07
Płeć: M

Czy granie na tej pozycji ma nadal sens ?

Post autor: JustNero »

Witam wszystkich

Więc tak
Wiek;16
Wzrost 193 cm
Pozycja : w kadetach zostałem ustawiony na srodkowego i przez cały sezon ( trenowalem 5x w tyg pod okiem dwoch trenerow ) radziłem sobie z czesto wyzszymi rywalami od siebie bez zadnego problemu.Jestem z rocznika 96 i stwierdziłem,że mógłbym spróbować dostać do jakiejś lepszej drużyny i szkoły. Pierwsze plany poszły w kierunku częstochowskiego norwida. z racji tego rocznika 96 jeśli przeszedłbym testy jedyne co to musiałbym powtórzyć rok ( to dla mnie nie jest żaden problem). Jednak czy moje parametry a dokładnie wzrost nie są zbyt niskie jak na poważniejszą grę na środku ? Skacze dość wysoko i jak mówiłem wcześniej 2m rywale nie sprawiali mi problemu.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy granie na tej pozycji ma nadal sens ?

Post autor: Guilder »

To, że teraz nie sprawiają Ci problemu, to nie znaczy, że tak będzie po podniesieniu poprzeczki. Co prawda są wyjątki w postaci choćby Joao Jose, który dobrze grał na środku mając 194cm, ale jednak jeśli planujesz karierę sportową w rozszerzonym zakresie, to o ile nie urośniesz, środek jest wg mnie ostatnią pozycją, na której powinieneś grać. Ci, których teraz gnieciesz urosną, i sielanka się skończy, a na przyjęcie czy rozegranie ten wzrost jest już całkiem przyzwoity.
Oczywiście to przy założeniu, że centymetrów Ci nie przybędzie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
JustNero
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2013, o 21:07
Płeć: M

Re: Czy granie na tej pozycji ma nadal sens ?

Post autor: JustNero »

Cóż co do rośnięcia, nie drgnąłem nawet 1 cm od III kl gimnazjum :/.Ale pomysł ze zmianą pozycji nie sprawia mi żadnego problemu. Przyjmujący ze mnie żaden ale za to na rozegraniu mimo tego, że nie trenowałem jakoś wyjątkowo nigdy na tej pozycji czuje się bardzo dobrze i sypanie każdego wariantu nie sprawia mi jakichś wielkich problemów.Chciałbym jeszcze wiedzieć jeśli ktoś tu ma jakieś pojęcie na temat częstochowskiego norwida. Jak tam wygląda to wszystko (rekrutacja,treningi itp )? bo w necie cięzko jest znaleść cokolwiek konkretnego :/.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”