Ból barku

Tadam
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2013, o 21:12
Płeć: M

Ból barku

Post autor: Tadam »

Witam.

Mam 18 lat i od około 4 miesięcy mam kłopoty z barkiem. W siatkówkę pogrywałem od początku gimnazjum jednak później zacząłem powoli odpuszczać sobie kolejne treningi. Jako że mam bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu (200cm) w ostatnim roku szkolnym (od września 2012) postanowiłem wznowić treningi i dostałem się do drużyny szkolnej. Na początku grudnia 2012 dzień po treningu odczułem ból w prawym barku najprawdopodobniej spowodowany przeciążeniem. Ból występował przy jednym, określonym ruchu: odwodzenie ręki do tyłu podczas ataku i uniemożliwiał jakąkolwiek grę. Udałem się do lekarza i po zrobieniu USG okazało się, że mam naderwane ścięgno (opis z badania: Drobna, płaska blizna śródstrukturalna na granicy ścięgna i kompleksu torebkowo-więzadłowego górnego w części środkowej. Drobna blizna entezy ramiennej kompleksu torebkowo-więzadłowego górnego w części środkowej o maks. wym. 2,5 mm.). Później nie ćwiczyłem przez ok. 2 mies. a po pierwszym lekkim treningu siatkówki następnego dnia znów wrócił ból. Rentgen barku nic nie wykazał, tylko tyle że chrząstki jeszcze nie są do końca wykształcone. Na dzień dzisiejszy ból nadal uniemożliwia mi grę w siatkówkę.Poza tym czuję tak jakby coś przy ruchach barkiem obcierało, szczególnie między łopatką a żebrami. Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem treningów zaprzestałem ćwiczeń z hantlami, co według lekarza mogło spowodować utratę masy mięśniowej między łopatką a żebrami i to jest powodem obcierania.
Czy ktoś miał podobną kontuzję i jak ją leczyliście?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ból barku

Post autor: ciorny17 »

Ja borykam się z problemem barku już od 3 lat. Po każdym meczu/kiedyś treningu, ból powraca z coraz większą siłą. Wizyta u "ortopedy", zdjęcie, rentgenowskie, które niczego nie wykazało i diagnoza - zmień dyscyplinę sportu. Jako, że charakter mam z natury uparty postanowiłem dalej grać. Właśnie jestem świeżo po zawodach szkolnych i że tak nazwę ćwiartka pleców gdzie jest łopatka i bark boli niemiłosiernie. Jedna masażystka powiedziała, że to wina łopatki bo spadła z mocowań, później już łopatka na miejscu była, ból zaczyna się w stawie barkowym i promieniuje aż do kręgosłupa. Wybieram się teraz do ortopedy, który jest stanowczy w swoich decyzjach i leczy w mojej rodzinie przypadki ortopedyczne. Mam nadzieję, że w końcu moi pomoże.

Dodam, że miałem takie dni gdzie podczas gry nic nie bolało, ale siła ataku zmalała strasznie. Nawet porządna rozgrzewka na te rejony i partie ciała nic nie daje. Najlepiej, jeśli masz możliwość udaj się na prywatną wizytę do dobrego lekarza, a nie pseudofachowca, któremu zależy na ilości, a nie jakości.
Kłamca.
Tadam
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2013, o 21:12
Płeć: M

Re: Ból barku

Post autor: Tadam »

Dzięki za szybką odpowiedź. Jak widać jak już przytrafi się kontuzja barku to trzyma bardzo długo. Mam nadzieję że uda mi się wyleczyć moją kontuzję w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ponieważ na studiach mam zamiar kontynuować grę. Dlatego może postaram się o skierowanie na rehabilitację, która miejmy nadzieję w czymś by pomogła. Na razie powoli przerzucam się na lewą rękę ale jest to tylko wyjście awaryjne, ponieważ siła ataku jest kilkukrotnie mniejsza a i z celnością są kłopoty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”