Odbijanie sposobem górnym w postawie wysokiej-pomoc

Kurus
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2013, o 14:50

Odbijanie sposobem górnym w postawie wysokiej-pomoc

Post autor: Kurus »

Witajcie,jestem na awf-ie ze specjalizajcą trenerską (nacisk koszykówka).Przyszło mi jednak prowadzić zajęcia z tematu odbijania piłki sposobem górnym w postawie wysokiej w siatkówce.Moglibyście mi poradzić jakie ćwiczenia mogę poprowadzić z resztą studentów? Nie będę owijał w bawełnę,że dobry w te klocki nie jestem.Dziękuję serdecznie za pomoc. ;)
Awatar użytkownika
wadam
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odbijanie sposobem górnym w postawie wysokiej-pomoc

Post autor: wadam »

jeżeli to są zwykłe zajęcia - podstawy to najlepiej zacząć po rozgrzewce od odbijania indywidualnego nad głowami piłkami (tak żeby nie tracili kontroli nad piłką), kolana lekko ugięte, łokcie również i jadą. Ważne żeby odbicie było min. 1,5 metra nad głową.

Dalej, żeby urozmaicić można dać odbijanie nad głową po którym każdy musi dotknąć podeszwy buta tj. odbicie, prawa ręka do lewej podeszwy, odbicie lewa ręka do prawej podeszwy itd.

Kolejne to odbijanie piłki z przechodzeniem pod siatką (slalom). Zaczynają przy antence stojąc prawym barkiem do antenki i twarzą do środka boiska. Odbicie nad siatką, przejście dołem (tak, żeby być lewym barkiem do siatki) odbicie na drugą stronę (prawy bark do siatki) odbicie itd aż dojdą do antenki. Oczywiście ciągle odbijając piłkę i nie pozwalając jej upaść (ewentualnie jeżeli grupa jest "nieogarnięta" siatkarsko dać możliwość jednokrotnego odbicia nad głową po przejściu dołem i dopiero na drugą stronę i przejście dołem.

Na początek chyba wystarczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”